Reister – Rosol 3:2 (kon.) | Lacko – Ram 1:3 (kon.)
Štěpánek – Reid 3:0 (kon.) | Mahut – Hájek 3:0 (kon.)
0
2 2 4
Pondělí 24.06.2013, 16:59Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva)

Z mé strany vše, krásný zbytek wimbledonského podvečeru. (18:33:33)

Klíčem k úspěchu byl stoprocentní servis. Soupeř se sice dvakrát dokázal dostat do blízkosti využití brejkbolu, zkušený Štěpánek si ale dokázal vždy poradit. A protože Reid také často chyboval, nakonec nemohl na úspěch pomýšlet. Snad jen pasáž ve třetím setu se z jeho strany dá hodnotit pozitivně, jinak ve všem prohrál na plné čáře.

Konec zápasu

6:4
    V setu vítězí Štěpánek. Reid už se v posledním gemu ani nesnažil, takže český tenista za potlesku českých fandů "Radek! Radek!" slaví postup do druhého kola.

40-15
    Štěpánek si skvěle připravil Reida, který se krčil v rohu kurtu. Tím si český tenista vysloužil mečbol!

30-15
    Další úder do sítě od Reida, Štěpánek se v tuhle chvíli na fiftýny moc nenadře.

15-15
    Reidův ritern na druhý Štěpánkův servis skončil v autu.

0-15
    Míček získává Reid.

5:4
    Konec přestávky, podávat bude Radek Štěpánek.

5:4
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:4
    V gemu vítězí Štěpánek. Druhý brejkbol už český tenista využil. V příštím gemu tak bude podávat na vítězství v tomhle utkání. Reid zkrátka díky své nezkušenosti nezvládl tíhu okamžiku, který se mu zřejmě stane osudným.

40-30

40-15
    Dvojchyba Reida! Štěpánek má k dispozici brejkbol ve velmi důležité fázi utkání.

30-15
    A další chyba Reida. Štěpánek na něj zkusil kraťas a Australan pak při běhu zamířil jen do sítě.

15-15
    Štěpánek u základní čáry upadl, přesto Reid při snaze zahrát míček do rohu kurtu zamířil jen mimo.

0-15

4:4
    V gemu vítězí Štěpánek. Utekl tak trochu hrobníkovi z lopaty, nakonec ale odpor Reida uzemnil. Australan ovšem pořád a pořád nebezpečně kouše.

A-40
    Míček získává Štěpánek.

40-40
    Reid chybuje, to je pro Australana škoda. Míček skončil těsně za základní čárou.

30-40
    Reid má k dispozici brejkbol! To je nečekaný moment utkání.

30-30
    Reid stále více a více překvapuje. Přesný úder po lajně mu nyní zajistil úspěch.

30-15
    Štěpánek zase přiběhl v čas k síti a tam si Reida vychutnal.

15-15
    Bekhend Štěpánka v síti, Reid tak srovnává díky jeho chybě stav.

15-0

3:4

3:4

3:4
    V gemu vítězí Reid, kraťas Štěpánka totiž skončil jen mimo kurt. Australan je na servisu nyní hodně úspěšný, český tenista hledá možnost, jak by urval třeba tři míčky v řadě, zatím se mu to ovšem nepodařilo.

30-40
    Reid se dostal k síti, a když odvrátil i lob Štěpánka, zahrál vítěznou smeč.

30-30
    Po delší době dvojchyba Reida. To je pro Australana docela škoda.

15-30

0-30
    Štěpánkův ritern nebyl úspěšný, skončil za základní čárou.

0-15

3:3
    V gemu vítězí Štěpánek. Čistá hra v podání českého tenisty, Reid ovšem stále houževnatě bojuje.

40-0
    Štěpánek si opět připravil soupeře přesně tak, jak chtěl. A u sítě pak udeřil.

30-0

15-0
    Eso pro Štěpánka na úvod šestého gemu třetího setu.

2:3

2:3
    V gemu vítězí Reid. Australan se v tomhle setu nechce dát, pořád bojuje. Štěpánek si zatím se servisem soupeře v tuto chvíli neví rady. Reid hraje možná nejlepší pasáž zápasu.

30-40

30-30
    Reid jenom hlesl... Zbytečný úder do sítě, po němž se stav v tomhle gemu vyrovnal.

15-30
    To byl moc krásný kraťas ze strany Štěpánka... Takový zvláštní úder, na který Reid nemohl dosáhnout.

0-30

0-15

2:2
    V gemu vítězí Štěpánek. Český tenista si nenechal nic pokazit, ani v tomhle případě na podání neztratil. Je ale potřeba urvat servis soupeře.

40-30
    Perfektní práce Reida na síti. Reflexivně vytáhl raketu proti pohozu, míček se od ní odrazil snad jen půl metru za sít, kam to Štěpánek nemohl doběhnout.

40-15

30-15
    Štěpánek nyní soupeři ukázal, co umí také – eso.

15-15
    Štěpánek sbíhal k síti postupně, až nakonec Reid napotřetí tím samým prohozem uspěl.

15-0
    Reidův ritern skončil v autu, sice dost těsném, ale přece.

1:2

1:2

1:2
    V gemu vítězí Reid, který zahrál do protipohybu soupeře. Štěpánek díky tomu spadl na zem, podklouzl, ale měl by být v pořádku.

30-40
    Další eso pro Australana. Tohle by pro něj mohl být částečný recept na úspěch – dobrý servis.

30-30
    Reida zahnal Štěpánek na základní čáru, odkud Australan zahrál do sítě.

15-30
    Reidovo eso znamená vedení v tomhle gemu pro Australana.

15-15
    Tak teď Reid ukázal na síti svou dominanci, Štěpánek nemohl vítězný úder soupeře stihnout.

15-0
    Další skvělé seběhnutí Štěpánka k síti, Reid zase nestíhal a polykal trávu.

1:1
    V gemu vítězí Štěpánek, který si podání jako již tradičně udržel na své straně. Reid uhrál jen jeden fiftýn, a to navíc díky chybě soupeře.

40-15
    Trochu zbrklé ze strany Štěpánka, snad ho tahle menší chybička, po které zahrál z blízkosti do sítě, nebude výrazněji mrzet.

40-0
    Reidův ritern skončil v autu, Štěpánek se blíží čisté hře.

30-0
    Štěpánek zase chytře a v pravý čas přiběhl k síti, z čehož parádně a opětovně těžil.

15-0

0:1
    V gemu vítězí Reid. Australan si nakonec potřetí v utkání své podání pohlídal a poprvé vede. Uvidíme, jak se s touto novou informací a faktem popasuje zkušený Štěpánek.

40-A

40-40
    Technický bekhendový úder Reidovi nevyšel. Míček skončil zbytečně na síti. Shoda.

30-40

30-30
    Reid chyboval u sítě, raketu nenastavil dobře, takže mu míček amatérsky sklouzl na zem.

15-30

0-30

0-15

6:2
    Konec přestávky, podávat bude Matt Reid.

6:2

6:2
    V setu vítězí Štěpánek. I když to bylo na závěr setu s potížemi, podařilo se českému tenistovi nakonec zopakovat výkon z dějství prvního, ve kterém rovněž zvítězil 6:2, a zaslouženě se ujímá pohodlného vedení 2:0. Teď už jen nic nezkazit ve třetím setu, zbytečně se nezranit, a postup by měl mít Štěpánek v kapse.

A-40
    Zkušeně, zkušeně, zkušeně... Reid běhal po kurtu jako splašený, aby nakonec viděl, jak Štěpánek u sítě snadno zacílil. Setbol pro Čecha.

40-40

30-40
    Tak tohle byla velká paráda! Reid vstal z mrtvých a nakonec tvrdým úderem získal na svou stranu brejkbol! Svůj první v zápase.

30-30
    Možná menší slabiny má zatím Štěpánek v bekhendu... Už poněkolikáté zahrál míčkem do sítě.

30-15
    Reid opět svůj úder poslal do zámezí, Štěpánek je tak dvě výměny od úspěchu.

15-15
    Bekhend Štěpánkovi moc nevyšel, míček skončil jen v autu.

15-0
    Systém hry servis – síť, tohle na Reida hodně platí.

5:2

5:2

5:2
    V gemu vítězí Reid, který dvěma esy za sebou nakonec drží šanci nad vodou. Jenže teď bude podávat soupeř – a ten je zatím na servisu stoprocentní.

30-40

30-30
    Reid jen odevzdaně odešel od sítě, jakmile věděl, že Štěpánek snadno udeří. Tohle nebyl učebnicový příklad bojovnosti.

15-30

15-15
    Štěpánek se na sebe trochu zlobí, zahrál totiž do sítě... I když to tak rozhodně nezamýšlel.

15-0
    Zase perfektní, Štěpánek do protipohybu soupeře skóruje.

5:1
    V gemu vítězí Štěpánek. Reid hodně chybuje, Štěpánek ho hlavně svou chytrostí jasně přehrává. Už jen jeden gem mu zbývá do ukončení druhého setu.

40-15
    Eso pro českého tenistu.

30-15
    Kraťas a pak lob. Štěpánek moc dobře ví, co dělá.

15-15
    Teď si Štěpánek připsal nevynucenou chybu, míček poslal jen do sítě.

15-0
    Reid pár vteřin po servisu Štěpánka zahrál za základní čáru.

4:1
    V gemu vítězí Štěpánek. Prohoz podél lajny, Reid k síti chodit neměl. Ani ve druhém setu nepřipouští Štěpánek žádné překvapení a míří si za svým postupem.

A-40
    Perfektně připravené ze strany Štěpánka. Brejkbol získal na svou stranu zpět.

40-40
    To je škoda... Štěpánek byl u sítě dost dlouho, nakonec se snažil zahrát kraťase, jenže míček se přes síť na soupeřovu polovinu nepřehoupl.

40-30
    No, tohle bylo moc pěkné eso ze strany Australana. Štěpánek má ještě jeden brejkbol.

40-15
    Dva brejkboly pro Štěpánka! Čech si seběhl k síti a lehkou smečí zakončil tenhle fiftýn.

30-15
    Přesný Štěpánkův úder na lajnu, Reid neměl šanci.

15-15
    Štěpánek zariskoval, prohodil soupeře tvrdým úderem, ten však skončil jen v autu.

15-0

3:1
    V gemu vítězí Štěpánek. Ani v tomhle případě se Reid ani přibližně nedostal k brejkbolu. Štěpánek je na servisu výtečný.

40-15
    Reid se snažil udeřit raketou zády k síti mezi svýma nohama, jenže míček poté skončil hluboko v zámezí. Bylo to ale sympatické...

30-15
    Tentokráte si Čech vše vybahradil, přesný úder forhendem do rohu kurtu znamená vedení o jeden fiftýn.

15-15
    Zbytečná chyba Štěpánka, bekhendem ve velkém klidu zahrál jen do sítě.

15-0

2:1

2:1

2:1
    V gemu vítězí Reid, který zakončil tenhle gem esem. Štěpánek nemohl nic dělat, jelikož jeho dvě nevynucené chyby si vyžádaly zkrátka svou daň.

15-40

15-30
    Další nepovedený ritern Štěpánka, míček skončil za základní čárou.

15-15
    Štěpánek nyní riternoval pouze do sítě.

15-0

2:0
    V gemu vítězí Štěpánek. Až na jeden fiftýn neměl český tenista větší problémy s potvrzením svého brejkbolu.

40-15
    Reid působí tak trochu odevzdaně. Štěpánek je na kurtu jasně lepším hráčem.

30-15
    Reid si přiběhl k síti a jednoduše zacílil. Štěpánek byl v téhle výměně na všechno krátký.

30-0
    Krásný úder Štěpánka! Reid se jen ohlédl, kam míček dopadl do jeho kurtu.

15-0
    Štěpánek měl soupeře na lopatě, možná ale trošku zaváhal. Nakonec Australanův prohoz skončil v autu.

1:0
    V gemu vítězí Štěpánek. Čistá hra a proměněný brejkbol. Co víc si může český tenista přát.

40-0
    Reid opět zahrál do sítě. Štěpánek má k dispozici hned tři brejkboly na úvod druhého setu. Ostatně podobně jako v setu prvním.

30-0

15-0
    Reid zahrál do sítě, Štěpánek ho pěkně rozběhal podél základní čáry.

6:2

6:2

6:2
    V setu vítězí Štěpánek. Zhruba během dvaceti pěti minut Štěpánek rozlouskl snadno otázku prvního setu. Dvakrát soupěři sebral podání, což byl hlavní dílek do úspěšného složení skládanky. Pokud si bude tak jistý jako doposud, neměl by mít s postupem do dalšího kola větší problémy.

40-30
    Setbol pro Štěpánka!

30-30
    Teď měl Reid docela smůlu. Mohl to být nechytatelný a pěkný úder, to by však nesměl skončit v zámezí.

15-30
    Štěpánkova nevynucená chyba, míček po jeho úderu skončil v autu.

15-15

0-15
    Parádní ritern Reida, Štěpánek mohl jen koukat, jak to Australan skvěle zahrál.

5:2

5:2

5:2
    V gemu vítězí Reid. Australan nakonec tenhle servis udržel na své straně. Jenže v tuhle chvíli je vlastně tak trochu utopická záležitost, aby s tímhle gemem ještě něco udělal.

30-40
    Australan se na servisu zlepšil, i on umí očividně zahrát eso.

30-30
    Nyní se Reid polepšil, Štěpánek nestačil riternovat.

30-15
    Čtvrtá dvojchyba v utkání znamená vedení Štěpánka v tomto gemu.

15-15
    Reid se snažil o přehození Štěpánka, jenže neúspěšně. Míček skončil za základní čárou.

0-15

5:1
    V gemu vítězí Štěpánek. Možná že tak hladký průběh ani sám Štěpánek nečekal. Ale Reid zatím proti českému tenistovi nepředvedl nic, čím by ho rozhodil.

40-15
    Štěpánek je nekompromisní, další eso v pořadí, na které Reid nedosáhl.

30-15

15-15
    I Reid se nyní snažil soupeři oplatit předchozí pokusy o kraťasy stejným způsobem, jenže Štěpánek stačil přiběhnout a Australana pěkně prohodil.

0-15

4:1

4:1

4:1
    V gemu vítězí Štěpánek. Skvěle! Reid hrál podle not soupeře, který zahrál kraťase, pak ho lobem překvapil, až nakonec zahrál vítězný úder. Český tenista potvrzuje roli favorita, navíc bude následně podávat.

40-30
    A další chyba Reida! Štěpánek podruhé v zápase může proměnit brejkbol!

30-30
    Eso Australana ale znamená znovuvyrovnání stavu.

30-15
    Štěpánek těžil ze slabšího podání soupeře, nyní tak vede v pátém gemu.

15-15
    Reid zahrál míček za základní čáru, nevynucená chyba znamená vyrovnaný stav.

0-15

3:1
    V gemu vítězí Štěpánek, který si připsal v poslední hře na své konto další eso. Zatím se na servisu nenechal nijak oškubat.

40-15
    Australan snižuje stav, čistá hra z toho nebude, ale Štěpánek by si měl tenhle gem pohlídat.

40-0
    I Štěpánek nemá v tomhle gemu problémy, Reid zatím vždy chyboval.

30-0

15-0

2:1

2:1

2:1
    V gemu vítězí Reid, který tenhle gem zvládl čistou hrou. Štěpánek ale nemusí smutnit, své si hned na úvod zápasu splnil a sebral soupeři podání, z čehož bude i nadále těžit.

0-40
    Pěkný forhend Reida podél lajny, vysloužil si i nemalý potlesk publika.

0-30
    Štěpánek se snažil zahrát kraťase, ale Reid opět ukázal, jak je rychlý. Míček doběhl a Čecha krásně prohodil.

0-15

2:0
    V gemu vítězí Štěpánek. Základem bylo dobré podání, po kterém si Čech seběhl k síti a udeřil. V prvním gemu tak vede po potvrzeném brejku už 2:0.

40-30
    Štěpánek u záklaní čáry nebyl v dobrém tenisovém postavení, proto nakonec zahrál do sítě.

40-15
    Krásné eso Štěpánka.

30-15
    Nyní výměny nemají dlouhého trvání, Australanovi se podařilo snížit.

30-0

15-0

1:0

1:0

1:0
    V gemu vítězí Štěpánek. To je dobrý start pro Čecha, Reid totiž zkazil po šesti minutách hry podání. Nyní se Australan bude muset bránit servisu soupeře.

A-40
    Pátý brejkbol poté, co Štěpánek bekhendem z voleje urval tuhle výměnu.

40-40
    Čech se nechce dát, další shoda hned v prvním gemu.

40-A
    Reid ukázal, jak rychlé nohy má. A ještě lepším úderem získal na svou stranu výhodu.

40-40
    Delší výměna, po níž Štěpánek trochu zbytečně zahrál do autu. Třetí shoda.

A-40
    Štěpánek šel k síti, získal tím čtvrtý brejkbol!

40-40

A-40
    Míček získává Štěpánek, třetí brejkbol v tomto utkání pro Čecha.

40-40
    Australan odvrátil možné nebezepčí. Shoda hned v prvním gemu prvního setu.

40-30

40-15
    Krásný bekhend Štěpánka znamená hned první brejkbol zápasu pro českého tenistu!

30-15

15-15

0-15
    Štěpánek šel k síti, Australan ho ovšem krásným lobem přehodil. Pěkný moment hned na úvod utkání.

0:0

Oba tenisté se právě rozehrávají. Rozhodčí oznámil oběma hráčům ještě tři minuty do začátku.

Zápas mezi Matosevicem a Rufinem právě skončil, Francouz postoupil po setech 1:6, 6:4, 4:6 a 3:6 do 2. kola. Na řadu tak konečně přijde Štěpánek, jenž po krátkém rozvičení začne svůj duel s Reidem zhruba v 16:55.

Utkání se odehraje na kurtu číslo 17, na kterém se aktuálně odehrává souboj Matosevice s Rufinem. Zhruba kolem 15:30 je zatím stav vyrovnaný 1:1, v právě začínajícím třetím setu platí také stejný průběžný výsledek 1:1.

Pro Reida je účast na Wimbledonu svátkem. Dokázal projít sítem tří kvalifikačních kol, až se nakonec zúčastní nejprestižnějšího tenisového turnaje na světě. V utkání se Štěpánkem je jasným outsiderem, především je to tenista, který větší úspěchy zaznamenal ve čtyřhrách – i když opět jen na poli challangerů.

Štěpánek, v posledních dnech hodně sledovaný médii kvůli jeho novému vztahu s Petrou Kvitovou, by rád navázal na své výkony z předchozích dvou turnajů. V Prostějově se dokonce radoval z vítězství, v Eastbourne vypadl až ve čtvrtfinále se Seppim – čili formu si do Anglie nepřivezl špatnou. Rozhodně by nerad opakoval nedávný French open, ve kterém už v 1. kole vypadl s Kyrgiosem po výsledku 0:3.

Zkušenostmi ostřílený borec Radek Štěpánek narazí v 1. kole Wimbledonu na celkem neznámého soupeře – australského kvalifikanta Matta Reide. Těžko odhadovat, co tomuhle skoro třiadvacetiletému hráčovi nejvíce vyhovuje, jakou taktiku si na něj má Štěpánek připravit. Londýn je totiž pro něj prvním grandslamem v kariéře, jinak povětšinou v sezóně objíždí challangery.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:55.