Astana – Botev Plovdiv 0:1 (kon.) | Čichura – Vaduz 0:0 (kon.) | Milsami – Dudelange 1:0 (kon.)
Gandzasar – Aktobe 1:2 (kon.) | FC Santa Coloma – Zrinjski Mostar 1:3 (kon.) | Čelik – Honvéd 1:4 (kon.)
Teteks – Pjunik 1:1 (kon.) | Hibernians – Vojvodina 1:4 (kon.) | Jeunesse Esch – TPS Turku 2:0 (kon.)
Kruoja – Dinamo Minsk 0:3 (kon.) | Keşla FK – Mariehamn 1:1 (kon.) | Flora – Kukësi 1:1 (kon.)
FK Sūduva – Turnovo 2:2 (kon.) | FC Tiraspol – Skonto FC 0:1 (kon.) | Laçi – Differdange 0:1 (kon.)
Kutaisi – Žilina 0:3 (kon.) | Tromsø – Celje 1:2 (kon.) | Prestatyn – FK Liepāja 1:2 (kon.)
Víkingur – Inter Turku 1:1 (kon.) | Levski – Irtyš Pavlodar 0:0 (kon.) | Žalgiris Vilnius – St Patrick´s 2:2 (kon.)
Broughton – Ventspils 1:1 (kon.) | Rudar – Mika 1:0 (kon.) | FK Sarajevo – Libertas 1:0 (kon.)
Fehérvár – Mladost Podgorica 2:1 (kon.) | Crusaders – Rosenborg 1:2 (kon.) | Domžale – Astra Giurgiu 0:1 (kon.)
Drogheda – Malmö 0:0 (kon.) | La Fiorita – Valletta 0:3 (kon.) | Breidablik – FC Santa Coloma 4:0 (kon.)
Reykjavík – Glentoran 0:0 (kon.) | Vestmannaeyjar – HB Tórshavn 1:1 (kon.)
FC Santa Coloma
1:3 (1:0)
HŠK Zrinjski Mostar
Čtvrtek 04.07.2013, 17:30 • Estadi Comunal • Evropská liga (předkola)

Andorrský celek UE Santa Coloma ve druhém poločase nedokázal udržet překvapivé vedení. Bosňané ve druhém poločase prokázali, že mají kvalitnější kádr, když v rozmezí mezi 63.-77. minutou dokázali otočit stav utkání z 1:0 na konečných 1:3.

S konstatováním, že Zrinjski Mostar nakonec potvrdil roli favorita a veze si do odvetného utkání z Andorry výhru 3:1 se s vámi loučím. Zase někdy u dalšího on-line přenosu na viděnou. (19:27:00)

90+4
    Hostujícímu Djuričovi byl odpískán ofsajd.

90+3
    Andorrský tým se ještě pokusil zaútočit, ale střela střídajícího Valla minula svůj cíl.

90+2
    Domácí se provinili další přestupkem proti pravidlům. Tentokrát byl faulován Ščepanovič.

90+2
    Zrinjski Mostar bude po faulu na Stojkiče zahrávat standardní situaci.

90+1
    Hostující Stojkič byl přistižen v postavení mimo hru.

90
    Po rohovém kopu se do zakončení dostal Ščepanovič, ale jeho pokus minul branku domácích.

89
    Bosňané se ještě snaží přidat další branku.

85
    Tlak hostujícího celku pokračuje. Nyní bude Mostar zahrávat standardní situaci.

83
    Do další šance hostů se dostal Ščepanovič, ale anii jeho střela netrefila bránu.

83
    Střídání v týmu HŠK Zrinjski: ze hřiště odchází Popovič, přichází Bekič.

82
    Střídání v týmu UE Santa Coloma: ze hřiště odchází Martínez, přichází Blázques.

80
    Střídání v týmu HŠK Zrinjski: ze hřiště odchází Muminovič, přichází Barišič.

79
    Stojkič mohl přidat další gól do sítě domácích, ale jeho střela mířila mimo.

78
    Střídání v týmu UE Santa Coloma: ze hřiště odchází Rubio, přichází Triquell.

77
    Zrinjski právě vstřelil branku!
    Po poklidné fázi utkání ovšem přichází třetí branka hostů! Domácím hráčům evidentně dochází dech, zatímco Mostar začal přistupovat k zápasu zodpovědněji. Po přihrávce Popoviče se prosadil VELIBOR DJURIČ.

75
    Utkání se nyní trochu zklidnilo a hraje se převážně ve středu hřiště.

74
    Střídající Vall se provinil faulem na hostujícího Aničiče.

70
    Střídání v týmu HŠK Zrinjski: ze hřiště odchází Savič, přichází Ščepanovič.

67
    Střídání v týmu UE Santa Coloma: ze hřiště odchází Bernat, přichází Vall.

66
    Mostar během tří minut otáčí stav utkání! Stojkič našel přesnou přihrávkou POPOVIČE a chorvatský útočník se v zakončení nemýlil.

65
    Bosenský celek pokračuje v tlaku a nyní bude rozehrávat rohový kop.

63
    Zvýšená aktivita se bosenskému celku nakonec vyplácí! Po Simeunovičově přihrávce se gólově prosazuje IVAN CRNOV a srovnává stav zápasu na 1:1.

63
    Popovičovi byl odpískán ofsajd. Rozehrávat budou domácí.

62
    Hostující Djurič bude zahrávat rohový kop.

61
    Za následující faul už Bernat uviděl žlutou kartu.

60
    Po Bernatově faulu se hra po delší době dostává na polovinu hostů.

60
    Další střelecký pokus bosenského celku si připsal Djurič, ale jeho střela mířila mimo bránu.

59
    Simeunovičovi byl odpískán ofsajd. Domácí jsou v posledních minutách pod tlakem.

59
    Z rohového kopu ohrozil domácí bránu Crnov, ale brankář Perianes byl na svém místě.

58
    Zrinjski Mostar bude zahrávat rohový kop.

55
    Do gólové příležitosti se dostal hostující Crnov, ale jeho střela nemířila mezi tři tyče.

52
    Po následné standardce se dostal k zakončení Rubio, ale jeho střelecký pokus minul hostující bránu.

51
    O minutu později byl tentýž hráč faulován Radeljičem, který za svůj zákrok vidí taktéž žlutou kartu.

50
    Standardní situaci zahrával Djurič. Následně se faulem provinil domácí Do Nascimiento a u rozhodčího si tím vysloužil žlutou kartu.

49
    Výhodu standardní situace vzápětí získává mostarský celek.

48
    UE Santa Coloma bude zahrávat standardní situaci po faulu na Bernata.

47
    Hostujícímu celky byly nyní v rychlém sledu odpískány dva ofsajdy.

46
    Crnov byl faulová domácím Do Nscimientem. Hosté útočí.

46

Favorité z Mostaru si i přes herní převahu v prvním poločase nevytvořili prakticky žádnou vážnější šanci, čehož domácí celek skvěle využil, když se těsně před koncem prvního poločasu prosadil Victor Bernat a strhl tak překvapivě vedení na stranu andorrského týmu. Druhý poločas začne přibližně v 18:32.

45+1
    UE Santa Coloma právě vstřelilo branku!
    Už už to vypadalo, že v prvním poločase žádná branka nepadne, když v tom se v nastaveném čase prosadil domácí VICTOR BERNAT, který dává historicky první gól celku UE Santa Coloma v předkole Evropské ligy!

44
    Třetí žlutou kartu zápasu, z toho druhou pro domácí celek vidí Martínez.

44
    Djuričova útočená akce byla zastavena praporkem pomezního sudího.

42
    Faulovaný Rubio získal pro domácí příležitost zahrávat standardní situaci, ze které ovšem andorrský celek soupeře neohrozil.

40
    Domácí dlouho u míče nezůstali. Do útoku se naopak dostali hosté. Popovičovu střelu ale chytil domácí brankář Perianes.

39
    Z něho ovšem žádné nebezpečí pro branku domácích neplynulo. Míč na kopačkách má nyní andorrský celek.

39
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

38
    Z té ovšem nic nebylo a v následném útoku hostů byl v ofsajdové pozici přistižen Crnov.

36
    První žlutou kartu pro hostující celek si za faul na Bousenina vykoledoval Muminovič. Domácí budou zahrávat standardní situaci.

35
    Hosté jsou aktivnější, ale žádná velká šance zatím k vidění nebyla, což je vzhledem k tomu, že probíhá již 35. utkání možná trochu překvapení.

34
    Další ofsajd hostujícího celku. Tentokrát byl v postavení mimo hru načapán Simeunovič.

33
    Domácí se dostali do útočné akce, kterou faulem přerušil hostující Stojkič.

32
    Jenže následně byl Brkovičovi odpískán ofsajd, a tak budou rozehrávat domácí.

31
    Zrinjski Mostar bude mít k dispozici další standardní situaci po faulu Bernata.

27
    Jenže domácí útok zastavil pomezní rozhodčí zdviženým praporkem. V ofsajdu byl Rubio.

26
    Z rohového kopu žádné nebezpečí neplynulo a do útoku se ženou domácí.

25
    Mostar bude kopat rohový kop.

24
    První žlutou kartu zápasu vidí domácí Roca. Po jeho faulu bude následovat standardní situace hostů.

23
    Útoky domácího týmu dosud nemívají dlouhého trvání. Mostar nepouští outsidera z Andorry do vážnějších šancí.

20
    Hosté teď vyvíjejí na domácí celek velký tlak a Coloma se brání pouze za pomoci častých faulů.

19
    Mostar nyní rozehrával další přímý kop, ale Djurič Perianesovu bránu neohrozil.

19
    Ze standardní situace ovšem nic nebylo a následně byl jejímu exekutorovi odpískán nedovolený zákrok na Do Nascimienta.

18
    K přímému kopu se postavil hostující Crnov.

17
    Hosté mají nyní k dispozici přímý kop po faulu domácího Do Nascimienta.

15
    Útok domácích neměl dlouhého trvání. Na druhé straně ovšem zastavil útočnou snahu hostů praporek pomezního rozhodčího, který viděl Simeunoviče v ofsajdu.

13
    Do útoku se nyní dostává domácí celek UE Santa Coloma.

11
    Hostujícímu Popovičovi byl odpískán ofsajd.

11
    Mostar pokračuje v útočné snaze, kterou nedovoleným zákrokem zabrzdil domácí Do Nascimiento.

10
    Mostarský celek se nyní dostal do útočné akce, kterou zakončoval Crnov, ale s jeho střelou brankář Perianes neměl problém.

9
    K přímému kopu se postavil Rubio, ale jeho střela minula branku hostů.

8
    Domácí budou zahrávat standardní situaci poté, co se faulem provinil hostující Savič.

6
    Rubiovi byl odpískán faul na Brkoviče. Útočí hosté.

4
    Hosté jsou v prvních minutách aktivnějším týmem.

2
    Domácí Rubio byl faulován Simeunovičem.

1
    Při první útočné akci hostů byl Popovičovi odpískán ofsajd.

1

UE Santa Coloma: Perianes – Maneiro, Roca, Martínez, Pereira – Crespo, Bousenine – Rubio, Anton, Do Nascimiento – Bernat

HŠK Zrinjski: Djukovič – Stojkič, Aničič, Radeljič, Brkovič – Savič, Muminovič – Crnov, Djurič, Simeunovič – Popovič

Rozhodčí: Petur Reinert (FRO).

HŠK Zrinjski Mostar je nejstarším fotbalovým klubem v Bosně a Hercegovině. Jedná se o tradiční bosenský fotbalový klub, který v letech 2005 a 2009 vyhrál domácí ligovou soutěž. V minulé sezoně ovšem obsadil v nejvyšší bosenské fotbalové lize až deváté místo. Přesto jsou Bosňané v dnešním utkání proti amatérskému týmu z Andorry jasným favoritem.

UE Santa Coloma je andorrský celek z vesnice Santa Coloma d'Andorra. V domácí soutěži obsadil v uplynulé sezoně třetí místo za mistrovským týmem Lusitans a svým rivalem FC Santa Coloma. Tým UE Santa Coloma se v předkole Evropské ligy objevuje počtvrté za sebou, přičemž v předešlých třech pokusech vždy hned vypadl a dosud v soutěži nevstřelil v šesti zápasech ani jednu branku. Celkové skóre tohoto týmu ze tří vystoupení v 1. předkole Evropské ligy je 0:19. Uvidíme, zda se andorrskému celku tentokrát podaří gólově prosadit.

V dnešním utkání prvního předkola Evropské ligy na sebe narazí andorrský celek UE Santa Coloma a bosenský Zrinjski Mostar. I přes výhodu domácího prostředí je v prvním zápase tohoto odvetného souboje andorský tým jasným outsiderem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.