Birnerová – Hercogová 0:2 (kon.) | Plíšková – Strýcová 0:2 (kon.)
Beguová – Voráčová 0:2 (kon.) | Pfizenmaierová – Plíšková 2:0 (kon.)
1
2 6 3
Úterý 09.07.2013, 18:40WTA Palermo - 31st Palermo Ladies Open (antuka)

6:3
    Je to tam. Vydřené vítězství, ale i takové se počítá. V rozhodujícím setu se Klára uklidnila a soupeřce toho příliš nedovolila. Navíc Italka mockrát chybovala, domácí turnaj tak pro ni velice rychle skončil.

40-15
    Mečbol pro českou hráčku!

40-15
    To je možnost. Z 0:3 na 3:3. Zakopalová ma dva brejkboly a Italka z ničeho nic začala dělat nevynucené chyby.

2:6
    Menší zlepšení už nestačilo. Druhý set je u konce, trval něco málo přes půl hodiny a zvládla jej jednoznačně Flavia Pennettaová, která se zlepšila na servisu a při svém podání tolik nechybovala. Kláře je třeba vytknout malá bojovnost a hlavně servis, ani jednou jej nedokázala zužitkovat v potřebný bod.

6:2
    První set je u konce, trval sedmatřicet minut. I když měla Zakopalová různé herní výpadky, ukázala své kvality a momentálně lepší formu a dokázala si poradit se soupeřkou, která až příliš chybuje. Především na servisu je na to zle nedobře. Pro český tenis to znamená, že první kolo turnaje v Palermu je dobře rozehrané a k postupu potřebuje česká tenistka ještě jeden set. První zvládla 6:2.