Irtyš Pavlodar – Levski 2:0 (kon.) | Gefle – Narva 5:1 (kon.) | Lankaran – Sliema 1:0 (kon.)
Pjunik – Teteks 1:0 (kon.) | Ventspils – Broughton 0:0 (kon.) | FC Santa Coloma – Breidablik 0:0 (kon.)
Mladost Podgorica – Fehérvár 1:0 (kon.) | Turnovo – FK Sūduva 3:2 (5:4 po pen.) | Žilina – Kutaisi 3:3 (kon.)
Aktobe – Gandzasar 2:1 (kon.) | Dinamo Minsk – Kruoja 5:0 (kon.) | Dudelange – Milsami 0:0 (kon.)
Inter Turku – Víkingur 0:1 (kon.) | Karabach – Met. Skopje 1:0 (kon.) | Levadia Tallinn – Bala Town 3:1 (kon.)
FK Liepāja – Prestatyn 1:2 (3:4 po pen.) | Skonto FC – FC Tiraspol 0:1 (4:2 po pen.) | Valletta – La Fiorita 1:0 (kon.)
Zrinjski Mostar – FC Santa Coloma 1:0 (kon.) | Malmö – Drogheda 2:0 (kon.) | Mariehamn – Keşla FK 0:2 (kon.)
Rosenborg – Crusaders 7:2 (kon.) | Vaduz – Čichura 1:1 (kon.) | Celje – Tromsø 0:2 (kon.)
Botev Plovdiv – Astana 5:0 (kon.) | Kukësi – Flora 0:0 (kon.) | Astra Giurgiu – Domžale 2:0 (kon.)
HB Tórshavn – Vestmannaeyjar 0:1 (kon.) | Glentoran – Reykjavík 0:3 (kon.) | Honvéd – Čelik 9:0 (kon.)
Vojvodina – Hibernians 3:2 (kon.) | St Patrick´s – Žalgiris Vilnius 1:2 (kon.) | Libertas – FK Sarajevo 1:2 (kon.)
FC Irtyš Pavlodar
2:0 (2:0)
Levski Sofia
Čtvrtek 11.07.2013, 15:00 • Tsentralniy, Pavlodar • Evropská liga (předkola)

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne. (17:06:47)

Tento duel a vůbec celý dvojzápas je za námi. Ten první skončil výsledkem 0:0 a i přes drtivý tlak bulharského celku Sofia branku nevstřelila. Důležité je zmínit, že neproměnila pokutový kop, což byl možná klíčový faktor. Dnešní zápas se rozhodoval v první čtvrthodině. Domácí vstřelili v 6. minutě branku zásluhou Mirzaeva. V 12. minutě pak hostující Dimov viděl kartu červenou a domácí kopali penaltu, kterou s přehledem proměnil Bakaev. Poté už sice hosté ovládli zápas, ale zakončení jim i ve stoprocentních šancích stále selhávalo. A tak po obrovském překvapení do druhého předkola Evropské ligy postupuje FC Irtyš Pavlodar.

90+3
    Dva rohové kopy v krátké chvíli pro domácí, kteří zápas dohrávají u rohového praporku a vypadá to, že se skóre už měnit nebude.

90+2
    Domácí samozřejmě využívají i posledního střídání. Velmi pomalým tempem odchází Mirzaev, kterého nahrazuje Ayaganov.

90+1
    Sudí Harkam přidává tři minuty nad rámec druhého poločasu!

90
    Rozhodčí už sleduje hodinky, tak uvidíme, kolik nastaví.

89
    Do rychlého brejku už uháněl dnes hodně aktivní Mirzaev, ten byl nachytán v ofsajdu.

88
    Levski krouží kolem velkého vápna Pavlodaru, ale stále je to bez efektu.

87
    Hosté už jako naprosto rezignovali, nevěří, že by vstřelili dvě branky, když Kotlyara neprostřelili už skoro tři hodiny.

85
    Útočný faul Veleva, domácí brankář s rozehrávkou příliš nespěchá, ale měl by, jednu žlutou kartu za zdržování už má.

84
    Hodně nečekaný výsledek tohoto dvojzápasu je blízko. Hostů všeho všudy zbývá na zvrat nějakých deset minut.

83
    Ten je po krátkém ošetření znovu na nohou a rychle se zapojil do hry.

82
    Na zemi teď zůstal ležet hostující brankář Iliev.

80
    Zatím to tak ale vůbec nevypadá, domácí obrana brání hodně aktivně a i když někdy za žlutou kartu, tak Levski stále nemůže vstřelit branku.

79
    Situace hostů je už velmi vážná, blíží se závěrečná desetiminutovka a k postupu potřebují vstřelit dvě branky a žádnou neinkasovat.

78
    Žlutá karta tentokráte za taktický faul pro domácího Shabalina.

77
    Domácí navíc vůbec nikam nepospíchají, což se samozřejmě nelíbí hostům.

76
    Další šance hostů ovšem nepřichází a pro domácí je postup do druhého předkola velmi blízko.

74
    Opět žlutá karta. Za nepěkné řeči na adresu rozhodčího ji dostává brankář hostů Iliev.

73
    Druhé střídání na straně Irtyše. Odešel Yurin, kterého nahradil Shabalin.

73
    Střelu Ivanova nadzvedla zeď hostů na rohový kop, který ale taktéž ohrožení brány Ilieva nepřinesl.

72
    Za tento zákrok ještě následně vidí žlutou kartu hostující Mulder.

71
    Kousek za hranicí velkého vápna faulován Bakaev a domácí budou zahrávat přímý kop!

70
    To teď málem přinesl na druhé straně Mirzaev, vzrušení bylo ovšem zbytečné, útočník Pavlodaru stál v ofsajdu.

69
    Ani osmý rohový kop Levski žádné nebezpečí pro Kotlyara nepřinesl.

68
    Obrana Pavlodaru zareagovala v pravou chvíli a odvrací na další rohový kop pro hosty.

67
    Už pátá žlutá karta domácích. Za zbytečný zákrok ve středu si ji teď hodně zblízka prohlédl Bakayev.

65
    Následnou standartní situaci nevyřešili hosté vůbec špatně, ovšem včas vyběhl brankář Kotlyar.

64
    Další žlutá karta domácích, tentokráte ji vidí Ivanov.

63
    Teď to dobře myslel Angelov, který viděl De Carvalha. Ten stál ovšem v ofsajdové pasti.

62
    Fotbalisté Levski mají i nadále územní převahu, další brankovou příležitost si v těchto chvílích vytvořit nedokáží.

60
    Do dalšího přečíslení už mířil Bakaev spolu s Mirzaevem, ti si ovšem neporozuměli a míč končí v zámezí.

59
    První střídání také na domácí straně. Ze hřiště míří Govedarica, místo kterého se na trávník podívá Chichulin.

58
    Hostům ale převaha 1:6 na rohové kopy není nic platná, z rohového kopu ještě brankáře domácích neohrozili.

57
    Velká šance Levski! Přetažený centr doputoval až na nohu Rodrigueze, který z hodně těžké pozice mířil do brány, výborným obraným zákrokem teď domácím pomohl Chernyshov, od kterého míč míří na roh.

55
    Bulharský celek se teď dožadoval odpískání pokutového kopu po zákroku na Cristovaa. Hlavní sudí Harkam ale zůstává klidný.

54
    Domácí se ale k brejkům dostávají daleko častěji, než se dalo očekávat. Další hlavičku na Ilieva vyslal Yurin, jeho pokus šel ale také pouze doprostřed brány.

53
    Opět Mirzaev, který se dostal ke střele, té ale chyběla razance a mířila jen doprostřed brány.

52
    Útočný faul Mirzaeva. Hostující brankář Iliev ihned shání balón, aby mohl co nejdříve rozehrát.

51
    Do hodně otevřené obrany hostů teď vletěla hned trojice hráčů v modrých dresech. Ti ale celou situaci nevyřešili optimálně.

49
    První pokus druhého poločasu na Kotlyara vyslal Cristovao, domácí brankář ale stále nepřekonatelný.

48
    Hosté do druhého poločasu vstoupili podle očekávání v hodně útočné sestavě a dá se očekávat, že budou hrát opravdu na hranici rizika.

46
    Dohráno má také Lopes, kterého nahradil Velev.

46
    Hosté v poločase dvakrát střídali. Odešel Joao Silva, kterého nahradil De Carvalho.

46

Třetí poločas tohoto dvojzápasu je za námi a jedno je jasné. Prodlužovat se určitě nebude. To bylo jasné už v 6. minutě, kdy domácí do vedení poslal Mirzaev. Ještě lépe pro Pavlodar bylo, když ve 12.minutě viděl červenou kartu Dimov a domácí kopali penaltu, kterou proměnil Bakaev. Poté už Irtyš hodně zalezl a mohl pykat, hosté ale ani jednu šanci proměnit nedokázali a tak po prvním poločase domácí vedou 2:0.

45+1
    Ten už ale domácí dohrávají s míčem na svých kopačkách a nic vážnějšího se už určitě nestane.

45+1
    Hlavní sudí Harkam přidává jednu minutu nad rámec prvního poločasu!

45
    Domácí ale standartní situaci nerozehráli vůbec dobře a u míče už zase hosté.

44
    Jedna z posledních možností prvního poločasu pro hráče v modrých dresech.

43
    Domácí logicky nikam nepospíchají, první poločas by určitě rádi dohráli s vedením o dvě branky.

42
    Do další dobré pozice se na velkém vápně vykličkoval Lopes, který trefil pouze nohu dobře postaveného obránce Kučery.

41
    Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu a hosté jsou v těchto chvílích jasně lepší. Stále je ale trápí to, co v prvním zápase. Neproměňování obrovských šancí.

39
    Po delší době na útočné polovině také Irtyš, zajímavý centr do vápna posílal Ivanov, brankář Iliev ale včas vyběhl.

38
    Hosté roh rozehráli na krátko a následně poslali centr do pokutového území domácích. Obrana Pavlodaru ale odkopává do bezpečí.

37
    Joao Silva to teď zkoušel z velkého úhlu. Jeho pokus domácí obrana zablokovala na další roh.

36
    Míč si postavil Bru, který trefil jen pouze dobře postavenou zeď Pavlodaru.

35
    Mukhutdinov teď fauloval jen kousek za velkým vápnem. Nejen, že vidí žlutou kartu, ale přichází také velmi přijatelná pozice pro hosty.

34
    Ani tentokrát z něj nedokázali zahrozit a u míče už domácí Pavlodar.

33
    Hosté vybojovali třetí rohový kop v zápase ve svůj prospěch.

31
    Domácí brankář Kotlyar ale s rozehrávkou nikam nespěchá a za zdržování vidí žlutou kartu.

30
    Střela Silvy teď skončila hodně vysoko nad domácí bránou.

29
    Každopádně jsou momentálně hosté jasně lepším celkem i přesto, že hrají v deseti.

27
    Další tutovka hostů! Kotlyar teď chyboval a následně upadl na velkém vápně, asi z dvaceti metrů to zkoušel Angelov, který měl úplně prázdnou bránu. Skákající míč ale poslal jen vedle prázdné branky.

26
    Obrovská šance hostů! Centr z pravé strany doputoval až přesně na kopačku Cristovaa, který byl před domácím brankářem úplně sám! Mezi tři tyče ale zamířit nedokázal.

25
    První vážnější zákrok zápasu musel předvést Kotlyar, který střelu Rodrigueze vyrazil na roh.

23
    Domácí ale momentálně hrají hodně pasivně a vypadá to, že vedení o dvě branky jim bohatě stačí.

22
    Rohový kop hostům nevyšel, z následné akce už ale uháněli do dalšího útoku, který musel za žlutou kartu přerušit domácí Govedarica.

21
    Po delší době u míče zase hráči bulharského celku, kteří nyní vybojovali svůj první rohový kop v zápase.

20
    Pavlodar se už radoval ze třetí branky! Radost jim ale překazil hlavní sudí Harkam, který chvíli předtím pískal útočný faul Mirzaeva na Vezalova.

18
    Na střely už domácí vedou 7:1, další pokus na Ilieva vyslal kapitán Ivanov, ta ale mířila vedle hostující svatyně.

17
    Další slibně rozvíjející akci zastavil praporek čárového rozhodčího, který signalizuje ofsajd.

16
    Domácí Irtyš je i nadále velmi aktivní! Do další slibné pozice se dostával Mirzaev, kterému byl ovšem odpískán útočný faul.

14
    A tohle je další velká rána pro hosty, kteří byli jasnými favority na postup. Situace se jim ovšem komplikuje, na postup teď potřebují vstřelit dvě branky a to hrají pouze v deseti lidech v poli.

13
    Pavlodar právě vstřelil branku!
    Míč si postavil ULUGBEK BAKAEV, který brankáře Ilieva poslal na druhou stranu a dává druhou branku Pavlodaru!

12
    Ve vápně si hodně viditelným stáhnutím za dres pomohl Dimov a jelikož byl tím posledním, vidí červenou kartu!

11
    Byla nařízena penalta pro domácí Pavlodar.

9
    Po levé straně to teď zkoušel Rodriguez, obránci domácích si s ním ale bez problémů poradili.

7
    Tak teď jsou na tahu zase hosté, pro který je to hodně krutý úvod zápasu.

6
    Hodně nečekaný začátek zápasu! Do výborného centru z pravé strany jen nastavil hlavu KARMOLIDDIN MIRZAEV, na jehož hlavičku byl hostující brankář krátký!

5
    K hlavičce se dostal Kučera, jeho pokus ale mířil jen do míst, kde stál Iliev.

4
    Na druhou stranu už uháněli domácí, kteří vybojovali první rohový kop zápasu!

3
    Brankář Kotlyar si ale včasným výběhem pro míč bez problémů došel.

3
    Byl to Lopes, který pro svůj tým vybojoval hned v úvodu velmi zajímavou standartní situaci.

2
    Ti také začali aktivněji a s míčem na svých kopačkách.

1
    O úvodní výkop se postarali hostující fotbalisté.

1

FC Irtyš Pavlodar: Kotlyar – Shomko, Chernyshov, Kučera, Coulibaly – Yurin, Govedarica, Ivanov (C), Mukhutdinov – Bakaev – Mirzaev

PFC Levski Sofia: Iliev – Starokin, Dimov, Vezalov, Mulder – Rodriguez, Bru, Angelov (C), Lopes, Cristovao – Joao Silva

Rozhodčí: Harkam – Witschnigg, Huebler.

Bezbranková remíza z prvního zápasu by měla naklánět misky vah na stranu domácích, ale není tomu tak, bulharský celek i nadále zůstává větším favoritem v tomto boji o postup do druhého předkola. Jak ovšem zápas opravdu dopadne? Sledujte online přenos.

První zápas ale skončil bezbrankovou remízou 0:0. Podle očekávání byl jasně lepší celek z Bulharska, ovšem svou převahu nedokázal využít brankově. Velkou zásluhu na to měl i brankář Pavlodaru Kotlyar, který dokonce zlikvidoval i pokutový kop soupeře.

PFC Levski Sofia, jasný favorit tohoto dvojzápasu, bulharský celek, který šel do prvního předkola Evropské ligy taktéž z domácí soutěže a taktéž ze druhého místa. Řekl bych, že nerozehranost se právě v prvním zápase potvrdila, neboť bulharská soutěž startuje až ke konci následujícího týdne.

FC Irtyš Pavlodar se do prvního předkola dostal ze druhého místa nejvyšší soutěže, kterého dosáhl v loňském ročníku. Nejvyšší fotbalová soutěž v Kazachstánu má už totiž rozehraný další ročník a právě Pavlodar se po osmnácti zápasech nachází na 6. místě.

Pěkné odpoledne přeji všem fotbalovým fanouškům. Odvety prvního předkola Evropské ligy jsou v plném proudu a jednou z nich bude i zápas mezi domácím týmem FC Irtyš Pavlodar z Kazachstánu, který přivítá bulharský celek PFC Levski Sofia.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.