Irtyš Pavlodar – Levski 2:0 (kon.) | Gefle – Narva 5:1 (kon.) | Lankaran – Sliema 1:0 (kon.)
Pjunik – Teteks 1:0 (kon.) | Ventspils – Broughton 0:0 (kon.) | FC Santa Coloma – Breidablik 0:0 (kon.)
Mladost Podgorica – Fehérvár 1:0 (kon.) | Turnovo – FK Sūduva 3:2 (5:4 po pen.) | Žilina – Kutaisi 3:3 (kon.)
Aktobe – Gandzasar 2:1 (kon.) | Dinamo Minsk – Kruoja 5:0 (kon.) | Dudelange – Milsami 0:0 (kon.)
Inter Turku – Víkingur 0:1 (kon.) | Karabach – Met. Skopje 1:0 (kon.) | Levadia Tallinn – Bala Town 3:1 (kon.)
FK Liepāja – Prestatyn 1:2 (3:4 po pen.) | Skonto FC – FC Tiraspol 0:1 (4:2 po pen.) | Valletta – La Fiorita 1:0 (kon.)
Zrinjski Mostar – FC Santa Coloma 1:0 (kon.) | Malmö – Drogheda 2:0 (kon.) | Mariehamn – Keşla FK 0:2 (kon.)
Rosenborg – Crusaders 7:2 (kon.) | Vaduz – Čichura 1:1 (kon.) | Celje – Tromsø 0:2 (kon.)
Botev Plovdiv – Astana 5:0 (kon.) | Kukësi – Flora 0:0 (kon.) | Astra Giurgiu – Domžale 2:0 (kon.)
HB Tórshavn – Vestmannaeyjar 0:1 (kon.) | Glentoran – Reykjavík 0:3 (kon.) | Honvéd – Čelik 9:0 (kon.)
Vojvodina – Hibernians 3:2 (kon.) | St Patrick´s – Žalgiris Vilnius 1:2 (kon.) | Libertas – FK Sarajevo 1:2 (kon.)
FC Aktobe
2:1 (1:1)
FC Gandzasar
Čtvrtek 11.07.2013, 18:00 • Tsentralniy, Aktobe (KAZ) • Evropská liga (předkola)

Rozhodčí dnes naposled foukl do píšťalky a tím ukončil celé dvojutkání. FC Aktobe potvrzuje roli favorita a může se radovat z postupu do druhého předkola Evropské ligy. Tam na něj již čeká soupeř z Norska IL Hødd.

1. zápas: FC Gandzasar – FC Aktobe 1:2
    2. zápas: FC Aktobe – FC Gandzasar 2:1

Postupující tým: FC Aktobe (KAZ)

Z mé strany je to k tomuto utkání již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů z Evropské ligy UEFA. (19:52:34)

90+4
    Hosté by velmi rádi srovnali krok alespoň co se týče tohoto utkání, ale ani Khachatryanovi to nevyšlo.

90+2
    V samém závěru zápasu se ještě snažil alespoň o srovnání Avagyan, ale minul branku.

90+1
    Už v první minutě nastavení je v ofsajdu nachytán Khayrullin.

89
    Primusovu střelu zblokovala obrana Gandzasaru na roh.

88
    Možnost poslední změny využívá také domácí tým. Odešel autor obou gólů FC Aktobe Kapadze a místo něj na trávník vyběhl Tagybergen.

88
    Khayrullin rozehraje rohový kop domácích.

86
    Hayrapet Avagyan naskočí v samém závěru zápasu do hry místo Tatintsyana a to je také poslední změna hostů v utkání.

86
    Logvinenkova střela letěla nebezpečně, ale z celé situace Aktobe vytěžilo nakonec jen roh.

84
    Odmáván a následně také odpískán ofsajd a v něm uvízl Gridin.

83
    Khayrullin (AKT) se prezentoval zblokovanou střelou, která nemohla hostující branku ohrozit.

82
    Druhé střídání na straně Aktobe. Odešel Geynrikh a místo něj na zelený pažit vyběhl Gridin.

81
    V zápětí tento fotbalista opět fauluje a měl by si po inkasování žluté karty dávat větší pozor.

80
    Geynrikh (AKT) se zapisuje do statistik tohoto zápasu žlutou kartou.

79
    Dashyan se pokusil o střelu z přímého kopu, ale ta byla zblokována.

78
    Geynrikhovo zakončení likviduje Beglaryan a zabraňuje tak domácímu hráči navýšit vedení.

75
    Tatintsyan a po něm také Grigoryan v souboji faulují.

74
    Druhé střídání hostů. Ze hřiště odešel Vukomanovič a jeho místo zaujal Petrosyan.

70
    Akce střídá akci, tu poslední měl na svědomí Geynrikh (AKT), ale ani on nevyzrál na brankáře.

68
    Na opačné straně musel zasahovat domácí brankář proti pokusu Melkonyana, ale zvládl to.

68
    Logvinenko minul branku po rohovém kopu.

67
    Geynrikh (AKT) si postavil míč na místo přestupku a snažil se ohrozit Beglaryana. Ten dokázal míč vyrazil alespoň na roh.

66
    Domácí fotbalista Muldarov se dostal do střelecké pozice a vypálil, jenže minul prostor tří tyčí.

64
    První střídání na straně hostí. Odchází Jikia a místo něj se na trávník podívá Barseghyan.

63
    Vítěz tohoto dvojzápasu se ve druhém předkole Evropské ligy utká s norským týmem IL Hødd. Zatím vše nasvědčuje tomu, že Norové budou cestovat do Kazachstánu za FC Aktobe.

61
    Domácí Geynrikh stál v ofsajdu.

59
    Khayrullin mohl navýšit vedení Aktobe a zřejmě i definitivně rozhodnout tento dvojzápas, ale nechal vyznamenat Beglaryana v bráně Gandzasaru.

56
    Geynrikh (AKT) stál v ofsajdovém postavení a to rozhodčím neuniklo.

54
    Aktobe právě vstřelilo branku!

Z ničeho nic se nám mění skóre a nyní je jasné, že utkání nedospěje do prodloužení. V 54. minutě totiž vrací vedení na stranu domácích TIMUR KABADZE, kterému poslal přihrávku Kenzhisariev. Hosté tak rázem musí vstřelit další dvě branky, aby postoupili.

50
    Už v prvním poločase střídající Kovalchuk fauloval Melkonyana.

48
    Khachatryan (GAN) si pomohl nedovoleně a je prvním hráčem Gandzasaru, který dnes vidí žlutou kartu.

47
    Dashyan (GAN) si postavil míč a rozehraje přímý kop.

46
    Logvinenko (AKT) otevřel druhý poločas nedovoleným zákrokrem.

46

Hlavní rozhodčí ukončil první poločas, ve kterém padly dvě branky. Aktobe mělo perfektní vstup do zápasu, už ve 2. minutě totiž otevřel skóre Marat Khayrullin. Jenže hosté poté zlepšili hru a dokázali v 35. minutě vyrovnat branou Nareka Beglaryana.

V celkovém součtu s prvním zápasem tak vede Aktobe 3:2, hosté potřebují vstřelit minimálně jednu branku, jinak postup zůstane v Kazachstánu.

45+1
    Již běží první minuta nastavení.

45
    Postupný útok Aktobe zastavuje ofsajd, v tom se zapomněl Geynrikh.

42
    Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu, fauloval nyní Khachatryan (GAN).

40
    Logvinenko se dostal ke střeleckému pokusu, ale minul hostující branku.

39
    Ještě v prvním poločase je tu první střídání na straně domácích. Odchází Davydov a místo něj se na hřiště podívá Kovalchuk.

39
    Melkonyan (GAN) je nachytán v ofsajdu.

37
    Situace je tak rázem velice zajímavá. Ještě jednu branku potřebují vstřelit hosté, aby si vybojovali alespoň prodloužení. První zápas totiž vyhrálo Aktobe na hřišti soupeře 1:2.

35
    Gandzasar právě vstřelil branku!

Nyní to už hostům vyšlo a jsou tak za svou aktivitu odměněni. Po přesné přihrávce Vukomanoviče srovnává skóre zápasu kapitán Gandzasaru NAREK BEGLARYAN.

35
    V zápětí se celá situace zopakuje a Melkonyan je již připraven poslat míč od rohového praporku do hry.

34
    K rozehrání se postavil sám Melkonyan (GAN), ale z jeho centru nedokázal těžit Obradovič, který zamířil nepřesně.

34
    Melkonyanova střela byla zblokována na roh.

32
    Kharabara (AKT) poslal nedovoleně k zemi Tatinsyana.

30
    Davydov si souboj s hostujícím brankářem zopakoval o pár minut později a nyní se jednalo o mnohem větší příležitos. Beglaryan však drží naděje hostů alespoň teoretické rovině.

28
    Davydov donutil Beglaryana k zákroku, ale hostující brankář si se situací poradil.

27
    Logvinenko (AKT) je druhým potrestaným hráčem v tomto zápase a opět se jedná o hráče z domácího týmu.

27
    Kapadze (AKT) si pomohl v souboji s Tatintsyanem nedovoleně.

25
    Dashyan je nachytán v ofsajdu a tak mohou domácí uklidnit hru.

25
    Khachatryan se dostal k další střele, ale opět minul branku. Celkově se jedná už o šestou střelu Gandzasaru, ale pouze jedna z nich letěla mezi tři tyče.

23
    V zápětí je sám Badlo faulován, ale tentokrát se to obešlo bez žluté karty.

22
    Badlo (AKT) je dnes prvním hráčem vidící žlutou kartu a vysloužil si ji po faulu na Dashyana.

21
    Se střeleckými pokusy hostujícího týmu se nám roztrhl pytel, dalším střelcem byl Dashyan, ale ani on nezamířil mezi tři tyče.

20
    Melkonyan (GAN) opět v akci, ale ani tentokrát neposlal míč mezi tři tyče a Sidelnikov tak může zůstat v poklidu.

20
    V zápětí se sám rozehrávač standartní situace v ofsajdu.

19
    Rohu se ujal Melkonyan, ale ani Dashyan se nedokázal prosadit ze standartní situace.

19
    V zápětí zkoušel střílet Jikia a Gandzasar tak v posledních chvílích zvyšuje aktivitu. Jeho střelecký pokus však byl zblokován na roh.

18
    Melkonyan se dostal ke střele a dnes poprvé tak musel zasahovat domácí brankář Sidelnikov.

16
    Píšťalka hlavního rozhodčího je opět v akci po faulu Geynrihka.

15
    Dashyan je v posledních chvílích hodně aktivní a zkusil i vystřelit, jeho pokus však mezi tři tyče neletěl.

14
    Hosté ničeho nedosáhli a v zápětí byl Dashyan nachytán v ofsajdu.

13
    Dashyan (GAN) bude po faulu na svého spoluhráče rozehrávat přímý volný kop.

11
    V zápětí však Jikia fauluje a míč se tak vrátí na kopačky Aktobe.

10
    Khayrullin (AKT) rozehrával přímý volný kop a střelou prověřil Beglaryana, hostující brankář však další míč za svá záda nepustil.

8
    Melkonyan (GAN) se ocitl na trávníku a rozehrávat tak budou hosté.

7
    Faulem si na druhé straně pomohl postupně Dashyan a po něm také Avagyan.

5
    Kapadze (AKT) si pomohl nedovoleně a míč tak budou rozehrávat hosté.

5
    Plyne pátá minuta zápasu, domácí tým dokázal velmi rychle navýšit své vedení a momentálně tak vede v součtu zápasu 3:1.

2

Tak to je vstup jako z učebnice! Domácí tým se hned ve druhé minutě dostává do vedení zásluhou MARATA KHAYRULLINA.

1
    Avagyan si pomohl nedovoleně v souboji s Geynrikhem a Aktobe tak bude zahrávat standartní situaci.

1

FC Aktobe: Sidelnikov – Muldarov, Badlo, Primus, Kenzhisariev – Logvinenko, Kharabara, Khayrullin – Kapadze, Davydov, Geynrikh

FC Gandzasar: Beglaryan – A. Avagyan, Obradovič, Melkonyan, Dashyan – Vukomanovič, Ara Khachatryan, A. Grigoryan – Jikia, Tatintsyan, Beglaryan

Rozhodčí: Dabanovič – Vujovič, Todorovič.

Lavička náhradníků:

FC Aktobe: Narzikulov – Miroshnichenko, Baltaev, Tagybergen, Kovalchuk, Gridin, Lisenkov

FC Gandzasar: Prazyan – A. Zakaryan, Petrosyan, Barseghyan, H. Avagyan, Grigoryan, Manucharyan

Utkání začíná podle nejnovějších informací v 18:00.

Hlavním rozhodčím zápasu bude Nikola Dabanovič, tomu budou na čarách asistovat pánové Dragan Vujovič a Vladan Todorovič. Jako čtvrtý rozhodčí je připraven Zeljko Radunovič a delegátem UEFA je pan Erakii Nakaidze.

V prvním zápase, který se hrál přesně před týdnem padaly branky až ve druhém poločase. Nejdříve v 61. minutě poslal Aktobe do vedení Davydov a v minutě 78. navýšil toto vedení Tagybergen. Alespoň naději na případný postup zachránil Gandzasaru v minutě poslední Dashyan.

Do odvetného utkání vstupují v rozhodně lepší pozici fotbalisté kazažského Aktobe. V prvním utkání na hřišti arménského soupeře totiž dokázali zvítězit 1:2 a díky toho mají před odvetou velmi dobrou pozici.

Hezký den při sledování textového přenosu z odvetného zápasu 1. předkola Evropské ligy mezi týmem FC Aktobe a FC Gandzasar.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.