Irtyš Pavlodar – Levski 2:0 (kon.) | Gefle – Narva 5:1 (kon.) | Lankaran – Sliema 1:0 (kon.)
Pjunik – Teteks 1:0 (kon.) | Ventspils – Broughton 0:0 (kon.) | FC Santa Coloma – Breidablik 0:0 (kon.)
Mladost Podgorica – Fehérvár 1:0 (kon.) | Turnovo – FK Sūduva 3:2 (5:4 po pen.) | Žilina – Kutaisi 3:3 (kon.)
Aktobe – Gandzasar 2:1 (kon.) | Dinamo Minsk – Kruoja 5:0 (kon.) | Dudelange – Milsami 0:0 (kon.)
Inter Turku – Víkingur 0:1 (kon.) | Karabach – Met. Skopje 1:0 (kon.) | Levadia Tallinn – Bala Town 3:1 (kon.)
FK Liepāja – Prestatyn 1:2 (3:4 po pen.) | Skonto FC – FC Tiraspol 0:1 (4:2 po pen.) | Valletta – La Fiorita 1:0 (kon.)
Zrinjski Mostar – FC Santa Coloma 1:0 (kon.) | Malmö – Drogheda 2:0 (kon.) | Mariehamn – Keşla FK 0:2 (kon.)
Rosenborg – Crusaders 7:2 (kon.) | Vaduz – Čichura 1:1 (kon.) | Celje – Tromsø 0:2 (kon.)
Botev Plovdiv – Astana 5:0 (kon.) | Kukësi – Flora 0:0 (kon.) | Astra Giurgiu – Domžale 2:0 (kon.)
HB Tórshavn – Vestmannaeyjar 0:1 (kon.) | Glentoran – Reykjavík 0:3 (kon.) | Honvéd – Čelik 9:0 (kon.)
Vojvodina – Hibernians 3:2 (kon.) | St Patrick´s – Žalgiris Vilnius 1:2 (kon.) | Libertas – FK Sarajevo 1:2 (kon.)
FC Santa Coloma
0:0 (0:0)
Breidablik Kópavogur
Čtvrtek 11.07.2013, 17:30 • Estadi Comunal, Andorra la Vella • Evropská liga (předkola)

Na Estadi Comunal jsme dnes místo gólů viděli dvě zahozené penalty, na každé straně jednu. Za domácí selhal v závěru první půle Isma Quiñones a hned ve 47. minutě ten samý hráč zavinil pokutový kop i proti svému týmu – navíc byl za svůj faul i vyloučen. Ani Ingason však nedokázal "desítku" proměnit. Breidablik poté do oslabených domácích marně bušil a zápas tak skončil bezgólovou remízou. Islanďanům to vadit nemusí, jelikož po domácí výhře 4:0 hladce postupují do druhého předkola, ve kterém se utkají s rakouským Sturmem Graz. (19:27:41)

90+2
    S pokusem Ingasona si poradil domácí brankář Casals.

90+1
    Renato Mota ovšem z přímého kopu bránu netrefil.

90
    Kapitán hostí Margeirsson si vykoledoval žlutou kartu za faul na Garcíu. Domácí mají na závěr docela dobrou možnost.

88
    Domácí kopali roh, který rozehrál Renato Mota. Skóre se nemění.

88
    Poslední střídání Breidabliku. Hreinsson si zahraje místo Rohdeho.

87
    Ani rána Thorsteinssona se mezi tyče nevešla. Utkání spěje k bezgólové remíze.

85
    Romero musel faulovat Thorsteinssona. Domácí už působí unaveně, ale v oslabení bojují alespoň o remízu.

83
    Další útok hostí končí ofsajdem, který byl odmáván Rohdemu.

82
    Po rohu Thorsteinssona se dostal k hlavičce Ingason, Casalse však nepřekonal.

81
    Hosté budou zahrávat další roh.

80
    Domácí Blanco potrestán žlutou kartou.

80
    Do zakončení se dostal Vilhjálmsson, ovšem na bránu nezamířil.

77
    Ten rozehrál Jónsson, ale domácí vše opět přestáli bez větších potíží.

76
    Thorsteinssonův centr po standardní situaci domácí odvrátili na rohový kop.

74
    Poslední střídání, ke kterému sáhl domácí kouč Luis Blanco. Odešel Mercadé, přišel Romero.

73
    Standardní situaci rozehrával Jónsson, andorrský tým se ubránil.

73
    Domácí obránce Fité fauloval Thorsteinssona a bude se tedy kopat proti domácí bráně.

71
    Rohový kop pro domácí. Rozehrál ho Blanco, ale hosté se ubránili.

70
    FC Santa Coloma podruhé střídá. Renato Mota jde na hřiště místo Smitha.

66
    Jónsson v další akci, kterou dokonce zakončil střelou. Chyběla přesmost.

65
    Proti domácí bráně se rozbíhal Jónsson, ale byl mu odmáván ofsajd.

64
    Střídají i hosté. Adalsteinssona nahrazuje Yeoman.

63
    Domácí střídají. Genís García jde na hřiště místo Sáncheze.

62
    Vilhjálmsson zajel zbytečně tvrdě do domácího obránce Wagnera a vití žlutý kartónek.

60
    Rohde fauluje domácího kapitána Ribolledu. Vše se obešlo bez karetního napomínání.

58
    Do postavení mimo hru se dostal hostující Rohde.

55
    Po standardce Blanca mohl hostující gólman Gunnleifsson zůstat klidný.

55
    Střídající Thorsteinsson zastavil tvrdě Juantera a vidí žlutou kartu.

51
    Mercadé zahrával trestný kop po faulu Sigurgeirssona na Juanfera. Nic nebezpečného z toho ale nebylo.

49
    Hostující Jónsson zahrával rohový kop, po kterém se dostal k zakončení Rohde. Casals však úspěšně zasáhl.

48
    V ofsajdu se ocitl domácí Smith.

48
    Ani Ingason penaltu nedal! Jeho prudká rána bránu netrefila! Na zahozené penalty 1:1.

47
    Jelikož Quiñones fauloval na pozici posledního, je z toho červená karta!

47
    Domácí nešťastník Quiñones fauluje ve vápně unikajícího Jónssona a penaltu si kopnou i hosté!

46
    Hosté udělali jednu změnu v sestavě. Thorsteinsson nahradil Lydssona.

46

První poločas gól nepřinesl. Hráči Breidabliku měli balón častěji na kopačkách, ale největší příležitost si vytvořili v samém závěru prvního dějství domácí. Quiñones však z nařízené penalty bránu netrefil. Fotbalisté Breidabliku tak stále drží čtyřbrankový náskok z domácího duelu a mohou dnešní utkání dohrát v naprostém klidu.

45+1
    K exekuci pokutového kopu se postavil Isma Quiñones, ale netrefil ani bránu!

45
    Tak možná ne! Rohde fauloval ve vápně Mercadého a domácí budou kopat penaltu!

45
    Začala už poslední minuta prvního poločasu. Zdá se, že oba celky půjdou do šaten za bezbrankového stavu.

42
    Útok hostí skončil pouze nepřesným centrem, který dolétl až za bránu andorrského mužstva.

40
    V posledních minutách se Santa Coloma pouze brání, ovšem do zakončení svého soupeře zatím nepouští.

38
    Nepřesná přihrávka zhatila rychlou protiakci Islanďanů. Domácí budou vhazovat.

37
    Útočná akce Breidabliku skončila postavením mimo hru, do kterého se chytil Sigurgeirsson.

34
    Hostující tým vybojoval roh. Rozehrál ho Lydsson, domácí obrana odvrátila do bezpečí.

33
    Sudí Antamo ukázal žlutou kartu domácímu Sánchezovi, který poslal k zemi Adalsteinssona.

32
    Právě jeden z těchto rychlých brejků musel zastavit faulem Rohde. Postiženým byl Mercadé.

31
    Stále platí, že častěji mají míč na kopačkách hosté. Domácí se snaží o rychlé kontry.

30
    Domácí Wagner dostává žlutou kartu za tvrdý zákrok na Vilhjálmssona.

28
    Vyrovnané utkání pokračuje. Hosté si hlídají vysoký náskok z prvního zápasu, Santa Coloma se snaží ukázat dobrý výkon alespoň na svém hřišti.

25
    Na druhé straně zahrozil Quiñones, který prověřil Gunnleifssonovu pozornost. Brankář hostí si také připsal úspěšný zákrok.

24
    Vůbec poprvé musel zasahovat domácí gólman Casals, který dalekonosný pokus jednoho z hráčů soupeře schoval do rukavic.

23
    Po další akci hostujícího týmu skončil balón jen za bránou Santa Colomy.

21
    Hráči Breidabliku častěji drží míč, útoky domácích jsou zase rychlejší a přímočařejší.

19
    Vilhjálmsson si počínal příliš důrazně v souboji s Blancem, což neušlo pozornosti sudího Andama.

18
    Po neúspěšném útoku Breidabliku se bude jen kopat od brány, kterou střeží Eloy Casals.

17
    Domácí útočník Smith uvízl v ofsajdové pasti.

16
    V úvodu se hraje bojovný fotbal se spoustou soubojů a nedovolených zákroků.

14
    Z další standardky po faulu Quiñonese hosté nevytěžili nic.

13
    Exekuce rohu se ujal Jónsson, andorrský celek se ubránil.

12
    Rozehrával Ingason, jeho pokus srazila domácí obrana na rohový kop.

11
    Rebes fauluje Adalsteinssona a je z toho přímý kop z nebezpečné vzdálenosti od domácí brány...

9
    Domácí se snaží hrát aktivně. Mezi tyče však nezamířil ani Juanfer.

8
    Po rozehrávce zmiňované standardní situace se dostal do zakončení Mercadé. Gunnleifsson jen sledoval, jak balón končí za jeho bránou.

7
    Domácího Rebese nedovolěně zastavil Rohde. Poměrně zajímavá standardka.

6
    Ve středu hřiště se dopustil faulu Blanco, který poslal k zemi Sigurgeirssona. Obejde se to bez karty.

5
    Elísabetarson zavinil standardní situaci, kterou rozehrával Blanco. Hostující bránu však netrefil.

2
    Dodejme, že Santa Coloma hraje v červených dresech, Breidablik v zelených trikotech a bílých trenkách.

2
    U míče jsou zatím podle očekávání častěji hráči islandského mužstva.

1

FC Santa Coloma: Casals – Fité, Wagner, Ribolleda (C), Sánchez – Rebes, Blanco – Quiñones, Juanfer, Mercadé – Smith. Trenér: Luis Blanco

Breidablik: Gunnleifsson – Elísabetarson, Ingason, Troost, Jónsson – Lydsson, Margeirsson (C), Adalsteinsson – Rohde, Vilhjálmsson, Sigurgeirsson. Trenér: Ólafur Kristjánsson

Rozhodčí: Antamo – Turunen, Nykänen (FIN).

Náhradníci:

FC Santa Coloma: Serrano – Gonçalves, Mota, García, Joao Lopes, Marinho, Romero.

Breidablik: Hafsteinsson – Hreidarsson, Kristjansson, Thorsteinsson, Gardarsson, Yeoman, Hreinsson.

Utkání se bude hrát na Estadi Comunal v Andorra la Vella, což je stadionek s oficiální kapacitou 850 diváků, který využívá ke svým zápasům i reprezentační tým Andorry. Duel budou rozhodovat sudí z Finska. Jako hlavní byl delegován pan Dennis Antamo, kterému budou z pozice asistenců pomáhat Jonas Turunen a Sami Nykänen. Rezervním rozhodčím je Marko Grönholm.

Druhý tým loňského ročníku islandské ligy Breidablik splnil na domácím hřišti roli favorita a do venkovní odvety si vytvořil velice výhodnou výchozí pozici. Andorskou Santa Colomu srazily především tři góly během šesti minut v prvním poločase. Skóre otevřel v 19. minutě Hreidarsson a po něm poslal míč dvakrát do hostující sítě také spoluhráč Hreinsson. Domácí pak kontrolovali příznivé skóre a v 61. minutě skórovali ještě jednou, když na konečných 4:0 upravil z pokutového kopu Lydsson. O postup do druhého předkola by tak Breidablik už mohla připravit pouze shoda vysoce nepříznivých okolností.

Vítám všechny příznivce fotbalu u sledování odvetného utkání 1. předkola Evropské ligy, ve kterém andorrský celek FC Santa Coloma přivítá islandský Breidablik. O postupujícím je po prvním duelu prakticky rozhodnuto, neboť Breidablik doma splnil roli favorita a fotbalového trpaslíka porazil 4:0. Santa Coloma se tak bude snažit, aby alespoň na svém stadionu uhrála dobrý výsledek a důstojně se rozloučila s letošním ročníkem evropských pohárů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Augustin

Branky:

Karty:   30. Wagner (FSA), 33. Sánchez (FSA), 80. Blanco (FSA) – 55. Thorsteinsson (BDK), 62. Vilhjálmsson (BDK), 90. Margeirsson (BDK)   47. Quiñones (FSA)

Neproměněná penalta: 45+1. Quiñones (FSA), mimo – 48. Ingason (BDK), mimo

FC Santa Coloma: Casals – Fité, Wagner, Ribolleda (C), Sánchez (63. García) – Rebes, Blanco – Quiñones, Juanfer, Mercadé (74. Romero) – Smith (70. Mota). Trenér: Luis Blanco
    Breidablik Kópavogur: Gunnleifsson – Elísabetarson, Ingason, Troost, Jónsson – Lydsson (46. Thorsteinsson), Margeirsson (C), Adalsteinsson (64. Yeoman) – Rohde (88. Hreinsson), Vilhjálmsson, Sigurgeirsson. Trenér: Ólafur Kristjánsson

Rozhodčí: Antamo – Turunen, Nykänen (FIN)