Irtyš Pavlodar – Levski 2:0 (kon.) | Gefle – Narva 5:1 (kon.) | Lankaran – Sliema 1:0 (kon.)
Pjunik – Teteks 1:0 (kon.) | Ventspils – Broughton 0:0 (kon.) | FC Santa Coloma – Breidablik 0:0 (kon.)
Mladost Podgorica – Fehérvár 1:0 (kon.) | Turnovo – FK Sūduva 3:2 (5:4 po pen.) | Žilina – Kutaisi 3:3 (kon.)
Aktobe – Gandzasar 2:1 (kon.) | Dinamo Minsk – Kruoja 5:0 (kon.) | Dudelange – Milsami 0:0 (kon.)
Inter Turku – Víkingur 0:1 (kon.) | Karabach – Met. Skopje 1:0 (kon.) | Levadia Tallinn – Bala Town 3:1 (kon.)
FK Liepāja – Prestatyn 1:2 (3:4 po pen.) | Skonto FC – FC Tiraspol 0:1 (4:2 po pen.) | Valletta – La Fiorita 1:0 (kon.)
Zrinjski Mostar – FC Santa Coloma 1:0 (kon.) | Malmö – Drogheda 2:0 (kon.) | Mariehamn – Keşla FK 0:2 (kon.)
Rosenborg – Crusaders 7:2 (kon.) | Vaduz – Čichura 1:1 (kon.) | Celje – Tromsø 0:2 (kon.)
Botev Plovdiv – Astana 5:0 (kon.) | Kukësi – Flora 0:0 (kon.) | Astra Giurgiu – Domžale 2:0 (kon.)
HB Tórshavn – Vestmannaeyjar 0:1 (kon.) | Glentoran – Reykjavík 0:3 (kon.) | Honvéd – Čelik 9:0 (kon.)
Vojvodina – Hibernians 3:2 (kon.) | St Patrick´s – Žalgiris Vilnius 1:2 (kon.) | Libertas – FK Sarajevo 1:2 (kon.)
po penal. (3:4)
Liepajas Metalurgs
1:2 (1:0)
Prestatyn Town FC
Čtvrtek 11.07.2013, 18:00Evropská liga (předkola)

Z tohoto textového online přenosu je to ode mne vše. Pěkný páteční večer přeje Tomáš Lysý. (20:43:52)

To, co předpokládalo po prvním zápase ve Walesu málo fanoušků, je realitou. Prestatyn Town postupuje. Vedení se ujal Metalurgs Liepajas v sedmnácté minutě, když se prosadil Afanasjevs. Ve druhém poločase se po 15 minutách nechal hloupě vyloučit Zirnis, ale dlouho to vypadalo, že hosté svoji převahu nevyužijí. Až přišla na řadu 77. minuta a srovnání s kopačky Stephense. V infarktovém nastavení nejprve poslal zápas do prodloužení Gibson a ještě zhruba za dvě minuty v pokračujícím nastavení mohl rozhodnout, jenže Varazinskis ho vychytal. V prodloužení se hrálo opatrně, rozhodnout mohl ve 120. minutě Danis Ikaunieks, ale nedal. To jako by předznamenalo nepohodu domácích na penalty. Nejprve svoji první penaltu zahodil Lotyš Kalns. Poté jsme viděli sérii šesti úspěšných proměněných pokutových kopů. K tomu devátému v pořadí se postavil Danis Ikaunieks, ale navázal na svoji neproměněnou šanci ze 120. minuty a penaltu neproměnil. Spustil tak obrovskou radost hráčů FC Prestatyn Town, kteří nečekaně postupují a v dalším kole se utkají s chorvatským klubem NK Rijeka.

A je hotovo. Danis Ikaunieks, který měl dnes dost střeleckých pokusů, přičemž ani jeden neproměnil, zahazuje svůj pokutový kop. Je rozhodnuto, Prestatyn Town FC vítězí na pokutové kopy 3:4!!!

Parkinson se také nemýlí a hosté mají stále jednu proměněnou penaltu navíc. Liepajas teď musí dát – 3:4.

Neuvěřitelné, na pokutový kop domácích šel gólman Varazinskis. Svého kolegu na druhé straně ale překonává – 3:3!!!

A tuto výhodu budou mít i v další sérii, Hessey nedal Varazinskisovi šanci – 2:3.

Jemelins opět srovnává stav pokutových kopů na 2:2. Ale jak jsem již říkal minule, hosté stále mají jednu penaltu navíc.

A tu využívají. Stephens byl neomylný – 1:2.

Šadčins z Metalurgs Liepajas proměňuje, hosté však mají jednu penaltu k dobru – 1:1.

Neil Gibson, nejlepší hráč hostů, s přehledem posílá svůj tým na pokutové kopy do vedení – 0:1.

Domácí Kalns začíná špatně, minul! 0-0.

Střílení penalt začíná.

Ještě před začátkem penalt provedu zhodnocení zápasu, které se po penaltách již měnit nebude:

Žluté karty: 5-4.

Prodloužení skončilo, o postupujícím rozhodnou pokutové kopy.

Druhé prodloužení skončilo.

120+1
    V závěru ještě mohl rozhodnout Danis Ikaunieks, jeho dobrý pokus zblízka ale Roberts chytá! Tohle byla dobrá šance Metalurgu.