Irtyš Pavlodar – Levski 2:0 (kon.) | Gefle – Narva 5:1 (kon.) | Lankaran – Sliema 1:0 (kon.)
Pjunik – Teteks 1:0 (kon.) | Ventspils – Broughton 0:0 (kon.) | FC Santa Coloma – Breidablik 0:0 (kon.)
Mladost Podgorica – Fehérvár 1:0 (kon.) | Turnovo – FK Sūduva 3:2 (5:4 po pen.) | Žilina – Kutaisi 3:3 (kon.)
Aktobe – Gandzasar 2:1 (kon.) | Dinamo Minsk – Kruoja 5:0 (kon.) | Dudelange – Milsami 0:0 (kon.)
Inter Turku – Víkingur 0:1 (kon.) | Karabach – Met. Skopje 1:0 (kon.) | Levadia Tallinn – Bala Town 3:1 (kon.)
FK Liepāja – Prestatyn 1:2 (3:4 po pen.) | Skonto FC – FC Tiraspol 0:1 (4:2 po pen.) | Valletta – La Fiorita 1:0 (kon.)
Zrinjski Mostar – FC Santa Coloma 1:0 (kon.) | Malmö – Drogheda 2:0 (kon.) | Mariehamn – Keşla FK 0:2 (kon.)
Rosenborg – Crusaders 7:2 (kon.) | Vaduz – Čichura 1:1 (kon.) | Celje – Tromsø 0:2 (kon.)
Botev Plovdiv – Astana 5:0 (kon.) | Kukësi – Flora 0:0 (kon.) | Astra Giurgiu – Domžale 2:0 (kon.)
HB Tórshavn – Vestmannaeyjar 0:1 (kon.) | Glentoran – Reykjavík 0:3 (kon.) | Honvéd – Čelik 9:0 (kon.)
Vojvodina – Hibernians 3:2 (kon.) | St Patrick´s – Žalgiris Vilnius 1:2 (kon.) | Libertas – FK Sarajevo 1:2 (kon.)
po penal. (3:4)
Liepajas Metalurgs
1:2 (1:0)
Prestatyn Town FC
Čtvrtek 11.07.2013, 18:00Evropská liga (předkola)

Z tohoto textového online přenosu je to ode mne vše. Pěkný páteční večer přeje Tomáš Lysý. (20:43:52)

To, co předpokládalo po prvním zápase ve Walesu málo fanoušků, je realitou. Prestatyn Town postupuje. Vedení se ujal Metalurgs Liepajas v sedmnácté minutě, když se prosadil Afanasjevs. Ve druhém poločase se po 15 minutách nechal hloupě vyloučit Zirnis, ale dlouho to vypadalo, že hosté svoji převahu nevyužijí. Až přišla na řadu 77. minuta a srovnání s kopačky Stephense. V infarktovém nastavení nejprve poslal zápas do prodloužení Gibson a ještě zhruba za dvě minuty v pokračujícím nastavení mohl rozhodnout, jenže Varazinskis ho vychytal. V prodloužení se hrálo opatrně, rozhodnout mohl ve 120. minutě Danis Ikaunieks, ale nedal. To jako by předznamenalo nepohodu domácích na penalty. Nejprve svoji první penaltu zahodil Lotyš Kalns. Poté jsme viděli sérii šesti úspěšných proměněných pokutových kopů. K tomu devátému v pořadí se postavil Danis Ikaunieks, ale navázal na svoji neproměněnou šanci ze 120. minuty a penaltu neproměnil. Spustil tak obrovskou radost hráčů FC Prestatyn Town, kteří nečekaně postupují a v dalším kole se utkají s chorvatským klubem NK Rijeka.

A je hotovo. Danis Ikaunieks, který měl dnes dost střeleckých pokusů, přičemž ani jeden neproměnil, zahazuje svůj pokutový kop. Je rozhodnuto, Prestatyn Town FC vítězí na pokutové kopy 3:4!!!

Parkinson se také nemýlí a hosté mají stále jednu proměněnou penaltu navíc. Liepajas teď musí dát – 3:4.

Neuvěřitelné, na pokutový kop domácích šel gólman Varazinskis. Svého kolegu na druhé straně ale překonává – 3:3!!!

A tuto výhodu budou mít i v další sérii, Hessey nedal Varazinskisovi šanci – 2:3.

Jemelins opět srovnává stav pokutových kopů na 2:2. Ale jak jsem již říkal minule, hosté stále mají jednu penaltu navíc.

A tu využívají. Stephens byl neomylný – 1:2.

Šadčins z Metalurgs Liepajas proměňuje, hosté však mají jednu penaltu k dobru – 1:1.

Neil Gibson, nejlepší hráč hostů, s přehledem posílá svůj tým na pokutové kopy do vedení – 0:1.

Domácí Kalns začíná špatně, minul! 0-0.

Střílení penalt začíná.

Ještě před začátkem penalt provedu zhodnocení zápasu, které se po penaltách již měnit nebude:

Žluté karty: 5-4.

Prodloužení skončilo, o postupujícím rozhodnou pokutové kopy.

Druhé prodloužení skončilo.

120+1
    V závěru ještě mohl rozhodnout Danis Ikaunieks, jeho dobrý pokus zblízka ale Roberts chytá! Tohle byla dobrá šance Metalurgu.

120
    Rozhodčí nastaví minutu hry.

120
    Sto dvacet minut hry právě vypršelo.

119
    A šance Prestatynu zakončuje faul Murrayho na Šadčinse. Do konce prodloužení zbývá minuta, pokud tedy sudí nebude nastavovat.

118
    Parkinsonův pokus z přímého volného kopu odkopnul někdo z domácích hráčů pryč.

118
    Následně šance i na druhé straně. Na to, že se hraje prodloužení a jde o vše, se teď na obrany moc nedá. Šlampe fauloval Stonese a Prestatyn bude kopat přímý volný kop.

117
    Přímý volný kop ze zhruba 35 metrů rozehrál Prohorenkovs. Po sérii odrazů se míč dostal ke Kalnsovi, jehož pokus byl zblokovaný.

116
    Další faul hostů, tentokrát se provinil Parker nedovoleným zákrokem na Kirilinse.

115
    Toho se ujal Zuntners, který v pokutovém uzemí našel hlavu Kalnse. Útočník Liepajas netrefuje branku.

114
    Rozehrál jej špatně a hosté ztrácejí míč. Z následné akce Kains míjí branku. Balon ale asi někdo tečoval, bude se tedy kopat rohový kop.

113
    U míče je Hessey, bude ze své poloviny rozehrávat přímý volný kop.

113
    Druhé střídání na straně hostů, ti teď hrají vyloženě na čas a chtějí zápas dotáhnout k pokutovým kopům. Chrise Daviese střídá Carl Murray.

112
    Další faul, tentokrát bez žlutého napomenutí. Šlampe si vyšlápl na Stephense a u míče tak budou chvíli hosté.

111
    Celkem dnes sudí rozdal již 9 žlutých karet. Pět domácím hráčům a čtyři hostům.

111
    Také hostům ve druhém prodloužení nezvětral střelecký prach, Davies ale svým, dnes snad již pátým pokusem, míjí branku.

110
    Nutno podotknout, že to byla dobrá příležitost hráče domácích. Škoda pro něj, že teč šla vedle. Následně ale Kirilins fauluje Stephense a také on si vysluhuje žlutý kartonek.

109
    I ve druhém poločase si již můžeme poznamenat pokus o střelbu, jež vyslal Kirilins. Ta ale byla obranou Prestatynu zblokována.

107
    Oba týmy hlavně nechtějí udělat chybu. Uvidíme dnes pokutové kopy?

106
    Začalo druhé prodloužení.

První poločas prodloužení skončil.

105
    Prohorenkovs se ujal střelby přímého volného kopu, ale minul. Následně končí první část prodloužení.

104
    Nyní už je Liepajas hodně blízko u pokutového území hostů, po faulu na Danise Ikauniekse budou domácí zahrávat přímý volný kop. Jen doplním, že faulem se provinil Hessey.

104
    Stones na půli hřiště fauloval Šadčinse a Lotyši tak mohou pokračovat v útoku.

103
    První prodloužení se chýlí ke konci.

102
    Obě strany se teď snaží hlavně neudělat chybu.

100
    Hessey se provinil faulem na nedlouho předtím střídajícího Kirilinse.

100
    Stephens se pokusil o střelbu z nebezpečné vzdálenosti, obránci Liepajas jeho bombu na poslední chvíli zblokovali.

99
    Sledujeme poklidnou fázi zápasu, první část prodloužení spěje do své poslední třetiny.

96
    Domácí v dnešním zápase naposled střídají. Ze zeleného pažitu odchází střelec dnešní prozatím jediné branky Liepajas, Valerijs Afanasjevs. Tohoto záložníka nahrazuje obránce Andrejs Kirilins.

96
    Také Liepajas se odhodlalo ke střelbě, konkrétně Prohorenkovs, jenže opět je to z podání kopaček Lotyšů vedle.

95
    O střelu se pokusil i Neil Gibson, jenž nejprve poslal Prestatyn do prodloužení a po gólu na 2-1 ještě mohl rozhodnout. Teď jeho střela neměla štěstí, byla zblokována. Byl to jeho třetí střelecký pokus v zápase.

94
    Evidujeme první střelu hostujícího týmu na branku, konkrétně to byl Parkinson, jehož střelu Varazinskis lapí.

93
    Domácí mají k dispozici ještě jedno střídání, hosté dvě.

92
    Liepajas je aktivnější, Danis Ikaunieks se ale nyní nechal lapit do ofsajdu.

91
    Prodloužení začíná z ostra, Šlampe se pokusil o střelu z 20 metrů, ale jak by řekl můj slovenský kolega: "Len sa trela!"

91
    Začal první poločas prodloužení.

Infarktový zápas jde do prodloužení. Dlouho to vypadalo, že si Lotyši postup pohlídají, jenže pak se nechal hloupě vyloučit Zirnis. I v oslabení hráli domácí dobře, jenže po čtvrt hodině využil početní převahu Stephens a v neskutečném závěru vyrovnal Gibson. Ten pak mohl v šesté minutě nastavení rozhodnout, ale domácí zachránil Varazinskis. Jak bude drama pokračovat se dozvíme v prodloužení, které startuje zhruba za 5 minut.

Druhý poločas skončil.

90+5
    Raivo Varazinskis zachraňuje všechny hráče, trenéry, funkcionáře a snad i fanoušky Liepaji, když útok Gibsona chytá!!!

90+4
    Ale i domácí ztrácejí míč a střelec rozdílové branky na 2-1, Neil Gibson, peláší do protiútoku.

90+4
    A i Lotyši budou zahrávat rohový kop, konkrétně se jeho exekuce ujme Ilja Šadčins.

90+2
    Stephens ale zahrál roh špatně a rázem útočí Liepajas.

90+2
    A hosté tlačí, rázem chtějí postoupit bez prodloužení. Roh pro Prestatyn.

90+1
    Prestatyn právě vstřelil branku!
    Domácí ale nezvládají takticky závěr druhého poločasu. Ztrácejí míč a hosté zakládají rychlý protiútok. K míči se po přihrávce Parkinsona dostává nejlepší hráč hostů na hřišti NEIL GIBSON a posílá zápas minimálně do prodloužení. Asistence: Andy Parkinson.

90
    Rozhodčí nastaví zřejmě 3 minuty.

90
    Přímý volný kop ze svojí poloviny hřiště bude rozehrávat Afanasjevs.

90
    Žlutá karta i na druhé straně, s těmi se nyní roztrhnul pytel. Kartonek svítivé barvy dostává střídající hráč Rhys Owen.

89
    Domácí ale ztratili míč a kapitán Antons Jemelins zastavuje rychlý protiútok faulem za cenu žluté karty.

89
    Další faul hostů, konkrétně Hesseyho opět na Afanasjevse.

87
    Sám faulovaný se ujal přímého volného kopu, branku Robertse ale neohrozil.

87
    Liepajas si bude moct na chvíli oddechnout. Stephens se provinil proti pravidlům a fauloval střelce prvního gólu dnešního zápasu, Valerijse Afanasjevse.

86
    Další faul na domácího gólmana, hosté teď hrají opravdu hodně tvrdě, prostě typický ostrovní fotbal. To už ale nenechá bez povšimnutí hlavní rozhodčí, který dává Parkinsonovi (PTF) žlutou kartu.

84
    Hosté to přehánějí s důrazem, Parker teď hodně ošklivě zajel do gólmana Varazinskise a rozhodčí to samozřejmě nenechal bez povšimnutí. Faul. A divím se, že to nebylo za žlutou kartu. Do konce máme nyní pět minut, ale nevíme, kolik se bude nastavovat.

83
    Prestatyn se snaží o vyrovnání. Anglický obránce Gregory Stones se pokusil o střelu, jenže ta skončila jako jeho dnešní první střelecký pokus – vedle.

81
    Tlak Prestatynu přibržďuje střídající hráč Rhys Owen, který dostal žlutou kartu.

79
    Další útok welšských fotbalistů zastavuje ofsajd, ve kterém se nacházel Parkinson.

77
    A je tady to, co jsem říkal. Po hezké kombinaci vykřesal FC Prestatyn Town šanci na prodloužení. Hosté využili toho, že hrají o jednoho hráče navíc a ROSS STEPHENS po přihrávce dnes výborně hrajícího Chrise Daviese srovnává.

75
    První střídání Prestatynu. Ze hřiště odešel obránce Tommy Holmes, kterého nahradil záložník Rhys Owen.

74
    Po pár minutách klidu na hřišti šance Liepajas. Zuntners, který je po vstupu na hřiště velmi aktivní, těsně minul branku.

72
    A další faul Prestatynu, tentokrát v podání Stonese na Jemelinse.

69
    A hosté se i v početní přesile jednoho muže nedostávají k míči, naopak se proviňují fauly, jako teď Parker.

67
    Další pohotová rána Lotyšů, tentokrát netrefil brankovou konstrukci Kalns.

65
    Střídání záložníků v domácím týmu. Hřiště opustil Janis Ikaunieks, naopak na zbytek zápasu nastoupil Mareks Zuntners.

65
    Že by tedy hráče Liepajas žlutá karta nějak zaskočila, to se říct nedá. Janis Ikaunieks nyní vyzkoušel pozornost gólmana Robertse, když vypálil zhruba z 25 metrů, ale minul.

64
    A kartičku dostává i Neil Gibson, na kterém se před chvilkou po druhém žlutém trestu vykartoval Zirnis. Welšský záložník fauloval Janise Ikauniekse a rozhodčí mu ukazuje žlutou kartu.

63
    Sám postižený se ujal exekuce přímého volného kopu, ale nezahrál jej dobře.

62
    Tak tohle byla klukovina. Dzintars Zirnis na půlce hřiště naprosto zbytečně projel Neila Gibsona a dostává druhou žlutou kartu. Prestatyn teď možná vycítí šanci!

62
    Odražený míč se dostal k Šadčinsovi, který těsně míjí branku Robertse. To byla velká šance pro Liepajas.

62
    Střela lotyšského záložníka nenašla cíl, byla zblokována.

61
    A k tlaku se nyní dostává Liepajas, Prestatyn odpovídá pouze fauly. Jako teď Lewis, který fauloval Janise Ikauniekse.

60
    Jeho exekuce zhruba 30 metrů od branky se ujal Afanasjevs, střelec první a jediné dnešní branky. Našel přesně svého spoluhráče Jemelinse, který se snaží podruhé překonat Robertse, ten chytá!

59
    Faul i na druhé straně, nyní dvakrát faulovaný Parker se teď provinil proti pravidlům, když fauloval Janise Ikauniekse. Domácí budou zahrávat přímý volný kop.

58
    Přímého volného kopu se nyní ujal sám faulovaný, jenže minul branku.

57
    Danis Ikaunieks se s tím teď nemaže. Měl by se zklidnit. pokud nechce svůj tým oslabit. I když, slabost má asi pro hráče soupeře Parkera, u kterého teď během dvou minut podruhé prověřil, jak jsou jeho chrániče odolné...

56
    Spolupráce Parkera a Parkinsona končí ofsajdem druhého jmenovaného, ten se teď hodně zlobí na asistenta rozhodčího. Opakovaný záběr asi v Lotyšsku k dispozici nedostaneme, takže nevím, jak moc je zloba Parkinsona oprávněná.

55
    Tohle je faulíček a kartička. Dva tresty v jednom, to už musel být pořádný faul, protože žluté kartičky dnes sudí moc neuděluje. Nicméně, Danis Ikaunieks obdržel kartonek mírnější barvy po faulu na Parkera.

53
    Z následného přímého kopu netrefil Kalns branku.

52
    Faulu se nyní dopustil Parker, který si vyšlápl na Prohorenkovse.

45
    Omlouvám se, zapomněl jsem uvést, že Metalurgs Liepajas v poločase střídalo. Ze hřiště odešel Dmitrijs Hmizs a nahradil jej Endijs Šlampe. Po bratrech Ikaunieksových tak máme na trávníku druhou bratrskou dvojici.

50
    Teď zase zaútočil Prestatyn, konkrétně obránce Davies. Pokud mne statistiky neklamou, je to jeho třetí střela v dnešním zápase – a první, která šla na gólmana Varazinskise. Ten chytá.

49
    Z rozehraného přímého kopu se ocitl Danis Ikaunieks v ofsajdu. Odmáváno, odpískáno.

48
    Jenže rozehrávka po faulu se hostům vůbec, ale opravdu vůbec nepovedla, Liepajas se dostalo k míči a Stephens, před chvílí faulovaný hráč, se musel sám dopustit faulu. Je mi jen záhadou, proč rozhodčí nedal hráči Prestatynu kartu.

47
    A i na druhé straně je živo, po faulu na Stephense zahrává bude u míče Prestatyn.

46
    Hned ve druhém poločase se míče ujalo Liepajas, střela Šadčinse ale byla zblokována.

Žluté karty: 1-0.

První poločas vyzněl gólově lépe pro Metalurgs Liepajas, které využilo svůj tlak a v sedmnácté minutě se po dlouhém obléhání branky Welšanů trefil záložník Valerijs Afanasjevs. Zhruba od 23. do 35. minuty měl více ze hry Prestatyn a několikrát ohrozil branku domácích, vyrovnat se mu ale nepodařilo. Přinese druhý poločas gólový úspěch hostů a tím i jejich naději na případné prodloužení, či si Liepajas pohlídá postup? To se dozvíme ve druhé půlce, která začne přibližně v 19:01.

45+1
    ...která právě nyní uplynula.

45+1
    Zbývá dodat, že rozhodčí nastaví v prvním poločase minutu...

45+1
    Při opětovném pokusu Prestatynu zahrát míč do ohně velkého vápna si nepohlídal ofsajdovou pozici Parkinskon.

45
    Ten poslal na branku domácích kdo jiný než Neil Gibson. Parker ale při zpracování míče narazil na tvrdou obranu domácích a ztrácí míč.

44
    Po odkopu od brány se míče opět zmocnil Prestatyn, nyní už končí situace mnohem zajímavěji – rohovým kopem.

43
    V závěru je tu ještě šance pro Prestatyn. Davies, dnes velmi aktivní obránce, se pokusil o střelu, nezamířil ale mezi tři bílé tyče.

42
    A jen co jsem to dopsal, tak Janis Ikaunieks vyslal pumelici na branku, která ji jen těsně minula. No, stejně jako v případě tenisu z úterka, kdy hrála Karolína Plíšková, nebudu předjímat, jak situace dopadnou.

40
    Bíží se nám konec prvního poločasu, vypadá to, že skóre se asi už měnit nebude.

38
    Hessey to myslel dobře, směřoval míč do chumlu nabíhajících hráčů, takže Varazinskis na poslední chvíli zřejmě ztratil míč z dohledu. Obránce welšského týmu ale příliš zvedl merunu a ta končí nad brankou.

38
    K němu se chystá Hessey.

38
    A s fauly se nám teď během minuty roztrhl pytel, nyní se přestupku dopustil Šlampe, když fauloval Parkera. Hosté budou zahrávat přímý volný kop.

37
    Dál bude faul, Stephens se provinil tvrdou hrou proti Hmizsovi.

36
    V tuto cvíli opravdu není co komentovat, Liepajas přečkalo tlak Prestatynu v druhé třetině prvního poločasu a nyní tak obě strany vyčkávají, co bude dál.

34
    Ofsajdová pozice, ve které je načapán Parkinson. Liepajas si teď bude moct trošku oddychnout.

32
    Ne ne, z tohoto mráčku v podobě rohu Prestatynu nezaprší, Varazinskis má míč v moci.

31
    Další roh pro Prestatyn, ten teď hodně svírá Liepajas. Bude jej kopat Neil Gibson.

30
    Po rohu Stephense se míč dostal ke Stonesovi, kombinace hráčů s příjmením S ale nebyla přesná a druhý jmenovaný minul branku.

29
    Prestatyn je ale stále v tlaku, nyní vybojovali Welšané roh.

28
    Prestatyn se rychle zmocnil vyraženého míče a ze zhruba 25 metrů zakončoval Davies. Druhou střela tohoto obránce v dnešním zápase ale nebyla tak povedená a míří vedle.

27
    Hayes zatočil míč na gólmana Varažinskise, ten vyráží!

26
    Prestatyn je nyní o poznání aktivnější. Faulu se nyní dopustil Danis Ikaunieks, přímý volný kop bude zahrávat kapitán hostů Hayes.

25
    K následnému přímému volnému kopu se staví anglický obránce Prestatynu Sean Hessey. Jeho střelecký pokus je ale zblokován.

24
    Obránce Dzintars Zirnis dostává za předchozí faul žlutou kartu.

23
    Po dlouhé době se také k míči dostávají hosté a taky dokazují, že rozhodně neházejí flintu do žita. Stones nyní vyrazil s míčem na útok a byl faulován Zirnisem.

21
    Přímý volný kop ani následná dohrávaná akce neznamenala ohrožení pro branku Prestatynu.

19
    Lotyši cítí šanci a hrnou se před branku Prestatynu. Konkrétně nyní Neil Gibson fauloval kapitána domácích Antonse Jemelinse a bude to další přímý volný kop pro Liepaju. I když nyní z mnohem větší vzdálenosti, tipuji asi třicet metrů.

18
    Prestatyn to teď bude mít hodně těžké, po prohře doma 1-2 musí nyní vstřelit k prodloužení dvě branky a žádnou nedostat. K postupu ještě o jednu více.

17
    Liepajas Metalurgs právě vstřelilo branku!

VALERIJS AFANASJEVS, záložník lotyšského týmu, se s ničím nepáral a vyslal bombu na gólmana Prestatynu Robertse, který byl na tuto střelu krátký. Asistence: Danis Ikaunieks.

16
    Liepajas bude mít příležitost k ohrožení branky soupeře. Stephens na hranici pokutového území fauloval Inguse Šlampeho a Lotyši budou zahrávat přímý volný kop ze slibné vzdálenosti.

16
    Vzápětí byla střela Afanasjevse zblokována, Liepajas teď opět svého soka hodně tlačí.

15
    Ten kope Šadčinš, který z rohového praporku zatočil míč přímo na branku Robertse. Gólman Prestatynu jeho úmysl na poslední chvíli vystihl a chytá.

15
    A následuje opět rychlý protiútok, který zakončuje Danis Ikaunieks střelou. Jeho jedovku z dvaceti metrů vyrazil Roberts na roh.

14
    Roh zahrál tvůrce hry Prestatynu, Neil Gibson, jenže v následné skrumáži v pokutovém území se provinil kapitán hostů David Andrew Hayes.

13
    Z nepřímého volného kopu Prestatynu se míč po několika přihrávkách dostal až před Varazinskise střežícího branku Liepajas, ten vyráží na roh.

13
    Nyní se hra přelévá z jedné strany na druhou. Za obranou Prestatynu se zapomněl Danis Ikaunieks a stejně jako před zhruba deseti minutami jeho bratr byl polapen v ofsajdu.

12
    Po rozehrání přímého volného kopu se míč dostal k welšskému obránci Prestatynu Chrisi Daviesovi, který poprvé prověřil pozornost Raima Varažinskise v brance Liepaji.

12
    Faul na útočníka Prestatynu Parkinsona, provinil se Prohorenkovs.

11
    Pár minut se nyní nic nedělo. Poklidnou situaci na hrací ploše chtěl přerušit třicetiletý záložník Liepaji Valerijs Afanasjevs, minul ale branku Robertse.

9
    Přímý volný kop ale spolehlivě odvrací obrana Prestatynu.

8
    Kalns, který byl před chvilkou ve velmi dobré šanci, byl faulován. Provinil se anglický hráč Tommy Holmes a Lotyši tak budou mít další šanci k ohrožení branky Robertse.

6
    Metalurgs Liepajas teď zavřel soupeře uvnitř pokutového území a slibnou příležitost ke střelbě gólu měl Kalns, netrefil ale branku.

5
    Vidíme první šanci, Danis Ikaunieks, bratr Janise, se pokoušel o střelbu ze zhrua dvaceti metrů. David Roberts ale drží míč ve své moci.

4
    Pokus o rychlé zahrání míče zpět do vápna v podání Prestatynu končí ofsajdem, podruhé za čtyři minuty se v něm ocitl Neil Gibson.

3
    Jeho pokus ale odvrací obrana Metalurgu Liepaja.

3
    Prestatyn bude zahrávat rohový kop, konkrétním exekutorem bude Neil Gibson.

2
    Na druhé straně se stala úplně stejná situace, jen s tím rozdílem, že v ofsajdové pozici se nacházel Gibson.

1
    První útok zahajuje Liepajas, Janis Ikaunieks si však nepohlídal ofsajdovou pozici.

1

Liepajas Metalurgs: Varazinskik – Hmizs, Slampe, Jemelins, Sadcins – Zirnis, Afanasjevs, D. Ikaunieks, Prohorenkovs, Kalns – J. Ikaunieks.

Prestatyn Town FC: Roberts – Davies, Hayes, Hessey, Lewis – Parker, Stones – Stephens, Gibson, Holmes – Parkinskon.

Rozhodčí: .

Ať tak či tak, postoupivší z tohoto duelu narazí ve 2.předkole na daleko těžší oříšek – chorvatský klub NK Rijeka.

Favoritem je Liepajas i dle koeficientu klubů, který má výrazně vyšší než klub z Walesu. Posuďte sami:
    Liepajas: 3,658.
    Prestatyn: 0,516.

Dobrý den, buďte pozdraveni u odvetného utkání 1.predkola Evropské ligy mezi lotyšským klubem Metalurgs Liepajas a welšským FC Prestatyn Town. Výrazně blíže postupu jsou Lotyši, kteří v 1.zápase na Ostrovech porazili svého soka 2-1. Nicméně, uvgdíme, jak vše dopadne, v úvndních předkolech nikdy není nouze o překvapení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.