Irtyš Pavlodar – Levski 2:0 (kon.) | Gefle – Narva 5:1 (kon.) | Lankaran – Sliema 1:0 (kon.)
Pjunik – Teteks 1:0 (kon.) | Ventspils – Broughton 0:0 (kon.) | FC Santa Coloma – Breidablik 0:0 (kon.)
Mladost Podgorica – Fehérvár 1:0 (kon.) | Turnovo – FK Sūduva 3:2 (5:4 po pen.) | Žilina – Kutaisi 3:3 (kon.)
Aktobe – Gandzasar 2:1 (kon.) | Dinamo Minsk – Kruoja 5:0 (kon.) | Dudelange – Milsami 0:0 (kon.)
Inter Turku – Víkingur 0:1 (kon.) | Karabach – Met. Skopje 1:0 (kon.) | Levadia Tallinn – Bala Town 3:1 (kon.)
FK Liepāja – Prestatyn 1:2 (3:4 po pen.) | Skonto FC – FC Tiraspol 0:1 (4:2 po pen.) | Valletta – La Fiorita 1:0 (kon.)
Zrinjski Mostar – FC Santa Coloma 1:0 (kon.) | Malmö – Drogheda 2:0 (kon.) | Mariehamn – Keşla FK 0:2 (kon.)
Rosenborg – Crusaders 7:2 (kon.) | Vaduz – Čichura 1:1 (kon.) | Celje – Tromsø 0:2 (kon.)
Botev Plovdiv – Astana 5:0 (kon.) | Kukësi – Flora 0:0 (kon.) | Astra Giurgiu – Domžale 2:0 (kon.)
HB Tórshavn – Vestmannaeyjar 0:1 (kon.) | Glentoran – Reykjavík 0:3 (kon.) | Honvéd – Čelik 9:0 (kon.)
Vojvodina – Hibernians 3:2 (kon.) | St Patrick´s – Žalgiris Vilnius 1:2 (kon.) | Libertas – FK Sarajevo 1:2 (kon.)
St Patrick´s Athletic FC
1:2 (0:1)
VMFD Žalgiris Vilnius
Čtvrtek 11.07.2013, 20:45 • Richmond Park, Dublin • Evropská liga (předkola)

Je konec! St Patrick´s Athletic nezvládl po remíze ve Vilniusu domácí zápas a do druhého předkola Evropské ligy tak postupuje Žalgiris. Skóre zápasu otevřel v nastaveném čase prvního poločasu hostující Kuklys a stejný hráč pak v 51. minutě přihrál na gól Bilińskému. Irové v 85. minutě snížili z penalty, kterou proměnil Brennan, ovšem kýžený vyrovnávací gól, jenž by je posunul alespoň do prodloužení, už vstřelit nestačili. Pro St Patrick´s Athletic tak letošní pohárová sezóna končí. Já se s Vámi pro dnešek loučím a někdy zase u onlajnů na počtenou! (22:38:11)

90+4
    Fagan, ve snaze vybojovat balón u hostující šestnáctky, fauluje a je zřejmě rozhodnuto.

90+3
    ... je z toho jen odkop od brány, se kterým Vitkauskas nepospíchá.

90+3
    Domácí s míčem na útočné polovině...

90+2
    Po faulu Bilińského na Bolgera rozehrávají domácí jednu ze svých posledních akcí!

90
    Hosté šetří čas. Nyní byl faulován Janušauskas a Žalgiris zůstává u míče.

88
    Price dostává žlutou kartu za faul na Leliugu.

86
    Russell odchází, nahrazuje ho Kelly.

86
    Žlutou kartu obdržel domácí Russell.

85
    St Patrick´s právě vstřelili branku!
    KILLIAN BRENNAN pokutový kop proměnil a dramatizuje tak závěr zápasu. Domácí jsou jediný gól od prodloužení!

83
    Zagurskas fauluje ve vápně Flooda a domácí budou kopat penaltu!

82
    Další zakončení hostujícího týmu má na svědomí Zagurskas, ani on zařízení netrefil, ale to mu moc vadit nemusí, jelikož jeho tým je i tak blízko k postupu.

81
    Snaha domácích pomalu opadá. Naopak hrozí hosté, Bilińského rána se však mezi tyče nevešla.

78
    Polský kouč Žalgirisu Marek Srb sáhl k poslednímu střídání. Odešel Kamolov, nastoupil Zagurskas.

77
    Na druhé straně se dostal do zajímavé pozice Flood, ale ani on netrefil bránu.

76
    K němu se postavil Biliński, vypálil však mimo.

76
    Navíc Bolger fauloval Kamolova poměrně blízko domácí šestnáctky, takže hosté budou mít možnost zahrávat zajímavý přímý kop.

75
    Vypadá to, že hosté Patrick´s žádný větší tlak nedovolí. Domácí se sice snaží, ale obrana Žalgirisu je do blízkosti své brány nepouští.

73
    Hostující Vaitkūnas si zblízka prohlédl žlutou kartu, kterou mu sudí Pristovnik udělil.

72
    Fagan se uvolnil, ale jeho pokusu scházela přesnost.

69
    Ránu Bolgera zlikvidoval jistým zákrokem Vitkauskas. Domácím se krátí čas.

67
    Hosté posílají do hry čerstvé síly. Janušauskas nahrazuje Šilėnase.

64
    Teď jsme viděli sérii nedovolených zákroků ve středu hřiště.

62
    Rychlý kontr hostí, který zakončoval Švrljuga. Clarke jeho střelu zachytil.

61
    Price byl hned po svém příchodu faulován Bilińským.

60
    Dohrál také Byrne, jehož nahrazuje Price.

59
    Domácí trenér přichystal hned dvě změny. Odstupuje Forrester a přichází Flood.

58
    Brennan z přímého kopu ohrozil Vitkauskase, který ale jeho střelu kryje. Vůbec poprvé musel gólman hostí čelit střeleckému pokusu, který mířil mezi jeho tyče.

57
    Hostující záložník Žulpa si vykoledoval žlutou kartu.

55
    Kamolov zastavil faulem O'Briena. Je to však daleko od brány Žalgirisu.

54
    Nutno říci, že ve hře St Patricka dnes chybí nápad. Domácí sice podnikli mnoho útočných akcí, ale ani jednou nevystřelili mezi tyče.

53
    Teď Irové potřebují vstřelit dva góly, aby se alespoň prodlužovalo. Přitom už nesmí žádný další inkasovat.

51
    Žalgiris Vilnius právě vstřelil branku!
    Tak tohle už je pro St Patrick´s hodně špatné! Hosté se dostali do rychlého protiútoku, na jehož konci nahrál Kuklys KAMILU BILIŃSKÉMU a polský útočník v dresu Žalgirisu zvyšuje na 0:2!

50
    Po akci hostí se bude kopat od brány Clarka.

49
    Rozehrával Byrne, k ohrožení hostující brány ovšem nedošlo.

48
    A rohový kop pro domácí celek.

48
    Domácí v úvodu poločasu více vysunuli napadání a snaží se tlačil do ofenzivy. Teď pálil nepřesně Fagan.

46
    V hostující sestavě nahradil Leliuga Radavičiuse.

46

Statistiky 1. poločasu:

Střely celkem – 2:6
    Střely na bránu – 0:2
    Rohy – 2:1

Tak po prvním poločase mohou být mnohem spokojenější hosté. Už se zdálo, že oba týmy odejdou do šaten za bezbrankového stavu, když se ve druhé minutě nastavení prosadil Mantas Kuklys a zařídil tak pro Žalgiris zatím postupové skóre. Teď jsou na tahu fotbalisté St Patrick´s Athletic. Uvidíme, jak se s tím ve druhém poločase poperou.

45+2
    To je pro domácí velký šok! V úplném závěru prvního poločasu totiž Žalgiris posílá do vedení MANTAS KUKLYS. Nyní by do druhého předkola postupovali Litevci!

45+1
    Už v nastaveném čase kopal Brennan roh. Pro hosty to dobře dopadlo.

44
    U míče jsou teď domácí. Pomalu se blíží závěr první půle.

42
    Rohový kop zahrál Radavičius, domácí se ubránili.

42
    Vaitkūnas kopl trestný kop velmi dobře. Jeho střelu však stačil Clarke vyrazit. Hosté budou kopat alespoň roh.

41
    Po Bolgerově faulu na Kamolova následuje standardní situace pro Žalgiris.

40
    Na druhé straně hostující obrana zablokovala střelu Fagana.

39
    Hosté se snaží své akce zakončovat střelbou, ale Kuklysova rána neprošla až na bránu.

37
    Po neúspěšné útočné akci domácích bude Vitkauskas kopat od své brány.

35
    Kapitán hostí Skerla musel faulovat Fagana. Standardku rozehráli domácí nakrátko a záhy přišel další faul, kterého se dopustil tentokrát Šilėnas.

33
    Je to opravdu velký taktický boj. Za současného stavu by postupovali Irové, Žalgiris potřebuje alespoň o gól zvítězit.

32
    Prudkou ránu Kamolova zablokoval domácí obránce.

29
    Za cenu faulu zastavil Russella Žulpa. Je to ale v relativně bezpečné vzdálenosti od brány Žalgirisu.

28
    Rychlý protiútok St Patricka zakončil nepřesnou střelou Brennan.

27
    Z faulovaného hráče se nyní stal ten faulující. Bermingham zastavil nedovoleně průnik Radavičiuse po křídle.

25
    Hra přerušena po faulu Vaitkūnase na Berminghama.

24
    Sledujeme pasáž, kdy se spíše bojuje ve středu hřiště.

21
    Zákrok Radavičiuse na Byrna byl oceněn žlutou kartou.

19
    Ke střele se dostal Perić, ale netrefil se mezi tyče. Na střely mimo je to 0:2 pro Litevce.

18
    Švrljuga to přehnal s důrazem v souboji s Berminghamem a byl mu odpískán faul.

15
    Na druhé straně zkusil štěstí Žulpa, ale domácí bránu minul.

15
    Brennan to řešil centrem, se kterým si poradila hostující obrana.

14
    Ten zahrával Brennan, hosté míč odvrátili, ale St Patrick´s zůstali v útoku, ze kterého vytěžili nadějnou standardku. Právě Brennana poslal na trávník Kamolov.

13
    Domácí získali možnost zahrávat rohový kop.

12
    Perić fauloval O'Briena, který vyvážel míč na polovinu soupeře.

11
    Browne zastavil Bilińského pouze žlutým faulem.

10
    Oba týmy se zatím poměrně rovnoměrně střídají v držení míče.

8
    Začátek zápasu se nese v opatrnějším duchu.

6
    Rozehrával Brennan, který nakopl míč do vápna. Hosté ovšem odvrátili.

5
    Domácí budou zahrávat standardní situaci. Je to ale hodně daleko od Vitkauskasovy svatyně.

4
    Ovšem hosté se ubránili a zakopli míč až za půlící čáru, kde se ho chopili opět Irové.

4
    Domácí nyní zakládají útočnou akci.

3
    Perić zastavil pouze za cenu faulu domácího O'Briena.

2
    V úvodu se drží na míči hráči Žalgirisu.

1

St Patrick´s Athletic FC: Clarke – O'Brien, Kenna (C), Browne, Bermingham – Russell, Bolger, Brennan – Byrne, Fagan, Forrester. Trenér: Liam Buckley

VMFD Žalgiris Vilnius: Vitkauskas – Vaitkūnas, Perić, Skerla (C), Šilėnas – Žulpa – Švrljuga, Kamolov, Kuklys, Radavičius – Biliński. Trenér: Marek Zub

Rozhodčí: Pristovnik – Krmar, Vrabec (CRO).

Náhradníci:

St Patrick´s Athletic FC: Ryan – Price, McFaul, Gannon, Maher, Kelly, Flood.

VMFD Žalgiris Vilnius: Bražinskas – Freidgeimas, Jankauskas, Leliuga, Janušauskas, Zagurskas, Velička.

Domácím stadionem celku St Patrick´s Athletic je Richmond Park v Dublinu, který má kapacitu 5340 diváků, z toho 2800 míst je k sezení. Zápas budou rozhodovat chorvatští rozhodčí, pan Igor Pristovnik jako hlavní, asistenty budou Igor Krmar a Dario Vrabec a jako rezervní sudí bude připraven Domagoj Vučkov.

První utkání ve Vilniusu bylo velmi vyrovnané. Domácí byli lepší v prvním poločase, po přestávce se zase hrálo pod taktovkou Irů. Domácí poslal ve 23. minutě do vedení Komolov a St Patrick´s klidně mohli inkasovat i další góly. Hostům se však podařilo krátce po přestávce vyrovnat vůbec z jejich první nebezpečnější akce, střelcem gólu byl Byrne a najednou přebrali otěže zápasu do svých rukou. Přesto se hráči Žalgirisu v 70. minutě ještě jednou ujali vedení, díky trefě Bilinského, ovšem v 87. minutě rozhodl o zasloužené remíze hlavičkou po rohu O´Brien. Remíza 2:2 tak dává do odvety trochu větší neděje St Patricku.

Vítám zde všechny příznivce fotbalu. Dnes spolu budeme sledovat odvetný zápas prvního předkola Evropské ligy mezi irským St Patrick´s Athletic a litevským VMFD Žalgiris Vilnius. Z prvního utkání v Litvě si přivezli o něco lepší výchozí pozici do odvety hráči St Patricka. Výsledek 2:2 totiž znamená, že v domácím prostředí jim stačí k postupu jakákoliv výhra nebo dokonce remízy 0:0 či 1:1. Oba celky aktuálně vedou své domácí soutěže, takže můžeme očekávat velmi vyrovnané a dramatické utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.