Česko
83:89 (19:29, 31:56, 47:80)
Ukrajina
Úterý 16.07.2013, 12:30ME do 20 let - muži

Český tým se v posledních minutách zápasu obdivuhodně zvedl a neuvěřitelnou stíhací jízdou nakonec zkorigoval stav na přijatelných 83:89. Zlepšil se zejména v obraně, v posledních deseti mniutách totiž Ukrajincům povolil pouze devět bodů. O výsledku rozhodly už úvodní minuty, v nichž si Ukrajinci vybudovali náskok 16:0! Ten po celý zápas více méně drželi a nakonec slaví svou druhou výhru na turnaji. Češi zatím stále zůstávají naprázdno. To je pro tuto chvíli vše, mějte se fajn. (14:09:33)

40:00
    Konec zápasu. (83:89)

39:47
    Na závěr zápasu ještě po neúspěšných trojkách Faita a Kyzlinka přidává dva body právě Kyzlink, Češi ale prohrávají. (83:89) (83:89)

39:17
    Obě trefil Arťamonov. (81:87) (81:87)

39:17
    Příhonský logicky fauloval, dvě šestky pro Ukrajinu. (81:87) (81:87)

39:08
    Byl to koš s faulem, Kříž ale šestku nedal... (81:87) (81:87)

39:08
    A Kříž nakonec dopíchl míč do koše. Už je to jen o šest bodů. Nezbývá ovšem čas. (81:87) (81:87)

39:06
    Jsme v poslední minutě hry. Příhonský za tři body neúspěšný, Češi však doskočili. (79:87) (79:87)

38:30
    Šundelovu nepřesnou střelu doskočil Korenjuk. (79:87) (79:87)

38:12
    Velká škoda! Kříž netrefil tříbodový pokus, který by nás dotáhl na rozdíl pouhých pěti bodů. (79:87) (79:87)

38:01
    Na druhé straně trefil jeden trestný hod Arťamonov. (79:87) (79:87)

37:38
    Kyzlink dává za dva body. O sedm bodů ještě český tým od začátku zápasu neprohrával. Připomínám, že už po třech minutách musel dohánět šestnáctibodový náskok soupeře! (79:86) (79:86)

37:26
    Faifr uzmul míč Šundelovi a spěchá vpřed! (77:86) (77:86)

37:14
    Šundelovu trojku doskočil Furs. (77:86) (77:86)

37:01
    Obrovská škoda! Kyzlink na útočné polovině přidal na své konto opět svou oblíbenou ztrátu a úprk za vyrovnáním se tak asi už konat nebude. (77:86) (77:86)

36:42
    Vzápětí však tentýž hráč nedává trojku! (77:86) (77:86)

36:28
    Furs doskočil nepřesnou střelu Korenjuka. (77:86) (77:86)

36:13
    Po faulu Zujkova proměnil obě šestky Kyzlink. (77:86) (77:86)

35:56
    Bohužel! Fait vyrobil ztrátu v nepravý čas, Korenjuk rychlý brejk proměnil a je zřejmě rozhodnuto. (75:86) (75:86)

Radek Barkman

Česko: Příhonský, Šiška, Kvapil, Bejček, Kyzlink, Faifr, Křivánek, Kříž, Fait, Hrabovský, Grunt, Aušprunk.
    Ukrajina: Arťamonov, Zujkov, Lucenko, Smyrnov, Šundel, Kobec, Tkačuk, Žukovskij, Čivči-Baši, Furs, Korenjuk, Zagreba.