Robert – Kovalík 2:0 (kon.) | Mertl – Lutkowski 2:0 (kon.)
6 7
Wojciech Lutkowski
0
2 5
Úterý 16.07.2013, 14:10 • Park Tenisowy Olimpia - Poznań, Poland • Challenger Poznaň (antuka)

A mně už nezbývá než se s Vámi rozloučit. Přeji Vám všem krásný zbytek úterka a u dobrého kvalitního tenisu někdy zase na počtenou. Dnešním tenisovým programem Vás provázeli Martin Platko a Petr Vavruška. Děkujeme Vám za pozornost a určitě nám zachovejte přízeň do dalších tenisových utkání. Na shledanou. (15:43:11)

Je tedy za námi konec 1. kola mezi Janem Mertlem a Wojciechem Lutkowskim. První set byl jednoznačně v režii českého hráče, ale ve druhém setu to byla obrovská bitva, kde domácí hráč hrál opravdu velmi dobře a favorita potrápil. Ten ale nakonec druhý set zvládl. Bylo vidět, že si Lutkowski divokou kartu na tomto Challengeru skutečně zasloužil. Jan Mertl tedy postupuje do další fáze pavouka, do osmifinále v polské Poznani, kde ho čeká pátý nasazený Francouz Stephane Robert, který dnes dopoledne vyřadil slovenského tenistu Jozefa Kovalíka také 2:0 na sety.

Konec zápasu

7:5
    A je hotovo! Český tenista Jan Mertl vyhrává po těžkém boji druhý set 7:5 a celkově 2:0 na sety! (6:2, 7:5)

40-0
    Jan Mertl má 3 mečboly!

30-0
    A opět výborné podání.

15-0
    Mertl si výborně pomáhá svým dělovým servisem.

6:5
    Konec přestávky, podávat bude Jan Mertl.

6:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

6:5
    A Jan Mertl to dokázal a bere svému soupeři servis! Český hráč bude podávat na vítězství v celém utkání! 6:5x

40-30
    Český tenista má k dispozici brejkbol!

30-30
    Chyba Lutkowskiho a je srovnáno, tohle bude zřejmě klíčový gem celého setu a možná i celého zápasu.