Řecko
67:68 (13:17, 28:29, 44:47)
Česko
Čtvrtek 18.07.2013, 17:45 • Olympic Center, Ventspils • ME do 18 let - muži

Čeští basketbaloví reprezentanti do osmnácti let tak v úvodním vystoupení na mistrovství Evropy v Lotyšsku s vypětím všech sil přetlačili Řeky. Zítra se utkají se stejně starými Rusy. Děkujeme za pozornost. (19:27:46)

40:00
    Konec zápasu. (67:68)

39:58
    Ještě jeden oddechový čas české střídačky. (67:68) (67:68)

39:56
    Kouzeloglou bohužel trefuje za tři. (67:68) (67:68)

39:53
    Škoula ztratil míč a oddechový čas si berou také Řekové. (64:68) (64:68)

39:53
    Spyropoulos ještě dramatizuje závěr, Češi reagují timeoutem. (64:68) (64:68)

39:24
    Kouzeloglou fauloval Škoulu a ten v obou případech uspěl. (61:68) (61:68)

39:21
    Kouřil se Slaninou mohli definitivně rozhodnout zápas, obroučka ale byla tentokrát proti. (61:66) (61:66)

38:24
    Spyridonidis proměnil jeden z trestných hodů. (61:66) (61:66)

38:24
    Spyridonidis proměnil za dva a ještě byl faulován Peterkou. (60:66) (60:66)

38:06
    Kouřil v důležité chvíli trefuje za tři. (58:66) (58:66)

37:43
    Diamantakos bohužel vzápětí snižuje. (58:63) (58:63)

37:24
    Kouřil ale vrací českému týmu sedmibodový náskok. (56:63) (56:63)

36:34
    Slanina se natřikrát neprosadil pod košem a Diamantakos poté snížil na rozdíl pěti bodů. (56:61) (56:61)

35:28
    Toliopoulos fauloval Slaninu a ten proměnil oba dva trestné hody. (54:61) (54:61)

35:09
    Diamantakos chvíli po oddechovém čase snížil. (54:59) (54:59)

34:56
    Řekové na vše reagují oddechovým časem. (52:59) (52:59)

34:53
    To samé se povedlo Peterkovi. (52:59) (52:59)

34:25
    Kouřil se prodral pod koš a tam navýšil české vedení. (52:57) (52:57)

33:08
    Peterka pokračuje ve tříbodové šňůře. (52:55) (52:55)

32:53
    Řekové se díky Kouzeloglouovi opět dostali na stejnou úroveň. (52:52) (52:52)

31:49
    Mareš nám ale vrátil vedení střelou za tři. (49:52) (49:52)

31:36
    Řekové bohužel srovnali dvěma trestnými hody Toliopoulose po Šoulově faulu. (49:49) (49:49)

31:00
    Díky Spyropoulosově střele se Řekové dotáhli na rozdíl dvou bodů. (47:49) (47:49)

30:41
    Diamantakos proměnil jen jeden z trestných hodů nařízených po Pecháčkově faulu. (45:49) (45:49)

30:08
    Šoula zařídil úspěšnou dvojkou skvělý vstup českého týmu do čtvrté čtvrtiny. (44:49) (44:49)

29:21
    Kefalas bohužel ještě dokázal snížit. (44:47) (44:47)

28:59
    Mareš uklidnil své spoluhráče přesnou střelou za tři. (42:47) (42:47)

28:31
    Pecháček fauloval při střele Diamantakose a ten proměnil nařízené trestné hody. (42:44) (41:44)

27:48
    Oddechový čas českého mužstva. (40:44) (40:44)

27:48
    Spyridonidis prošel pod koš a připsal si další dvojku. (40:44) (40:44)

27:30
    Peterka fauloval Spyridonidise a ten proměnil oba nařízené trestné hody. (38:44) (38:44)

27:15
    Série českých trojek pokračuje, tentokrát se trefil Pecháček. (36:44) (36:44)

26:57
    Spyropoulos opět za dva. (36:41) (36:41)

26:09
    Peterka na to ale zareagoval úspěšným tříbodovým pokusem. (34:41) (34:41)

26:01
    Tentokrát ale Spyropoulos pokusem za dva uspěl. (34:38) (34:38)

25:32
    Spyropoulos a Kefalas dvakrát po sobě neuspěli při střelbě za tři. (32:38) (32:38)

24:50
    Řekové na to reagují oddechovým časem. (32:38) (32:38)

24:48
    Peterka střelou za dva vrátil vedení českého týmu na rozdíl šesti bodů. (32:38) (32:38)

23:56
    Kouřil byl faulován Kottasem a podobně jako Liapis proměnil oba trestné hody. (32:36) (32:36)

23:08
    Liapis proměnil oba trestné hody po Slaninově faulu. (32:34) (32:34)

22:46
    Dedek navýšil české vedení střelou za tři. (30:34) (30:34)

22:06
    První úspěšným řeckým střelcem je Kottas. (30:31) (30:31)

21:46
    Naši teď několikrát po sobě selhali ve střelbě. (28:31) (28:31)

21:19
    Peterka bohužel minul za tři. Slanina ale míč doskočil. (28:31) (28:31)

20:45
    Liapis neuspěl za tři a Slanina se pak proběhl pod koš s dvoubodovým úspěchem. (28:31) (28:31)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (28:29)

Čeští mladíci tak ve svém zahajovacím utkání ME do 18 let v lotyšském Ventspilsu vedou nad Řeky po prvním poločase o jediný bod.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (28:26)

19:53
    Liapis se bohužel také trefil za tři. (28:26) (28:29)

19:38
    Řekové ještě cítí šanci a berou si timeout. (25:29) (25:26)

19:34
    Mareš se prosadil za tři. (25:29) (25:29)

19:18
    Liapis se trefil za dva. (25:26) (25:26)

18:48
    Po dlouhé době se Řekům podařilo snížit, velkou zásluhu na tom má Spyridinodis. (23:26) (23:26)

17:59
    Oddechový čas českého mužstva. (20:26) (20:26)

16:31
    Výborně. Přidal se k němu i Slanina. (20:26) (20:26)

15:55
    Střelecké trápení až teď protrhl Šoula. (20:24) (20:24)

15:36
    Češi jsou zatím ve druhé třetině často faulujícím týmem, střelecká přesnost ale naštěstí opustila oba týmy. (20:22) (20:22)

14:57
    Série střeleckých neúspěchů na obou stranách. (20:22) (20:22)

13:46
    Střelecky se ale bohužel daří i Řekům, Liapis se taktéž trefil za tři body. (20:22) (20:22)

13:09
    K Slaninovi se přidal také Kouřil a trefil dokonce trojku. (17:22) (17:22)

12:31
    Vedení ale českým mladíkům vrátila Slaninova střela za dva. (17:19) (17:19)

12:15
    Momentálně se musí Češi, stejně jako na začátku první čtvrtiny, bránit řeckému tlaku. (17:17) (17:17)

11:14
    Řekové krátce poté bohužel prostřednictvím Diamantakose srovnali. (17:17) (17:17)

10:39
    Účet druhé čtvrtiny otevřel Spyridonidis. (15:17) (15:17)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (13:17)

10:00
    První čtvrtina skončila. (13:17)

09:37
    Šoula ztratil míč a Papadionysioy to bohužel potrestal. (13:17) (13:17)

09:17
    Diamantakos po Kouřilově faulu minul oba dva trestné hody. (11:17) (11:17)

08:33
    Šoula úspěšnou střelou za tři navýšil české vedení. (11:17) (11:17)

08:10
    Spyridonidis ale poté protrhl dlouhé řecké trápení. (11:14) (11:14)

07:56
    Na druhý pokus to Kouřilovi vyšlo. (9:14) (9:14)

07:56
    Kouřil po Chatzinikolasově faulu neproměnil trestný hod. (9:13) (9:13)

07:56
    Řekové si při gradujícím českém tlaku vyžádali oddechový čas. (9:13) (9:13)

07:41
    Peterka pokračuje ve skvělém výkonu a navyšuje české vedení. (9:13) (9:13)

07:37
    Češi momentálně Řeky jasně přehrávají, nedaří se jim však ve střelbě. Spolehnout se tak mohou alespoň na velký počet úspěšných doskoků. (9:11) (9:11)

05:48
    Skvěle. Kouřil prošel pod koš a čeští mladíci v utkání poprvé vedou. (9:11) (9:11)

05:33
    Češi navíc vedou na doskoky 10 – 5. (9:9) (9:9)

05:18
    Spyridonis zaznamenal čtvrtý řecký faul v dnešním utkání. Řekové se začínají mírně trápit. (9:9) (9:9)

05:04
    Pod koše se pokoušeli prodrat Šoula se Slaninou, prvně jmenovaný ale minul a druhý jmenovaný byl zablokován Kottasem. Díky Šoulovi ale pokračujeme v obléhání řeckého koše. (9:9) (9:9)

04:28
    Na Martina Peterku se zatím dá spolehnout. Střelou za dva dorovnal skóre. (9:9) (9:9)

03:57
    Češi mohli jít poprvé do vedení, Kouřil se svým pokusem za tři ale neuspěl a Kottas si pod košem počínal nejlépe. (9:7) (9:7)

03:43
    Řekové raději stáhli Kefalase, který ani ne za čtyři minuty hry udělal dvě osobní chyby. (9:7) (9:7)

03:19
    Peterka to ale následně Řekům oplatil stejnou mincí. (9:7) (9:7)

03:07
    Řekům se na úvod utkání obdivuhodně daří za tři, dalším úspěšným střelcem je Spyropoulos. (9:4) (9:4)

02:37
    Dedek fauloval a Spyridonidis proměnil nařízený trestný hod. (6:4) (6:4)

01:50
    Kouřil se trefil za dva body. (5:4) (5:4)

01:08
    Jenomže Kottas následně z protiútoku navýšil řecké vedení. (5:2) (5:2)

00:53
    Češi se po nepovedené Kouřilově střele udrželi v útoku a Peterka následně práci dokončil. (3:2) (3:2)

00:33
    Řekové začali výborně, Kefalas trefil trojku. (3:0) (3:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Řecko: Toliopoulos, Papadionysioy, Kefalas, Spyridonidis, Mitoglou, Spyropoulos, Chatzinikolas, Liapis, Kouzeloglou, Stamatis, Diamantakos, Kottas.

Česko: Heinzl, Šoula, Kouřil, Slanina, Pecháček, Kozina, Šlechta, Svoboda, Mareš, Stegbauer, Dedek, Peterka.

Vypadá to, že začátek utkání se nám trošičku posune.

Hezký podvečer. Čeští basketbalisté do osmnácti let vstoupí v úvodním utkání skupiny B v lotyšském Ventspilsu do mistrovství Evropy své kategorie. Soupeřem jim budou stejně staří Řekové.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.