Norsko – Španělsko 3:1 (kon.) | Francie – Dánsko 1:1 (2:4 po pen.)
Francie
1:1 (0:1)
Dánsko
Pondělí 22.07.2013, 20:45Mistrovství Evropy - ženy

Je tu konec dnešního zápasu, který až po penaltovém rozstřelu vyhrály hráčky Dánska. Je to velké překvapení, protože hráčky Francie byly velkými favoritkami zápasu a zároveň aspirantkami na celkové vítězství. Francie byla dnes lepší, o čemž hovoří 31 střel oproti čtyřem dánským. Hraje se ale na góly a po 120 minutách byl stav zápasu 1:1. Penaltová loterie pak vyšla lépe Dánkám, které se mohou těšit na semifinále s Norskem. (23:26:55)

2:4 – Arnthová poslala míč také nahoru pod břevno a rozhoduje o postupu Dánska do semifinále mistrovství Evropy!

2:3 – Nyní Delannoyová trefila jen tyč dánské brány!

2:3 – Nielsenová nedokázala francouzskou brankářku překonat a Francie jsou zpět ve hře.

2:3 – Le Sommerová se nerozeběhla a z kroku poslala míč přesně k tyči.

1:3 – Dánka Nadimová zamířila polovysokou ranou přesně k tyči a přestože Bouhaddiová vystihla směr, míč nezasáhla.

1:2 – Francouzská kapitánka Thineyová ve velké pohodě ranou přímo do šibenice snižuje.

0:2 – Rydahlová ve velké pohodě zvyšuje vedení dánského celku.

0:1 – Necibová kopla penaltu ještě hůře než při zápase a tentokrát jí Petersenová vychytala!

0:1 – Røddiková poslala míč přesně k tyči a Dánsko vede.

Jako první půjdou na řadu dánské fotbalistky.

Střílení penalt začíná.

Ani prodloužení o semifinalistkách nerozhodlo, a tak musí na řadu přijít penaltový rozstřel.

Druhé prodloužení skončilo.

120
    Centr do vápna posílala Knudsenová, žádná z jejich spoluhráček ale míč do brány neposlala.

120
    Rydahlová nyní dokázala vybojovat přímý kop u rohového praporku Francie a Dánky mohou šetřit čas.

119
    Rozhodnout mohla Le Sommerová, u levé tyče ale nedokázala míč poslat do brankového prostoru.