Norsko – Španělsko 3:1 (kon.) | Francie – Dánsko 1:1 (2:4 po pen.)
Francie
1:1 (0:1)
Dánsko
Pondělí 22.07.2013, 20:45Mistrovství Evropy - ženy

Je tu konec dnešního zápasu, který až po penaltovém rozstřelu vyhrály hráčky Dánska. Je to velké překvapení, protože hráčky Francie byly velkými favoritkami zápasu a zároveň aspirantkami na celkové vítězství. Francie byla dnes lepší, o čemž hovoří 31 střel oproti čtyřem dánským. Hraje se ale na góly a po 120 minutách byl stav zápasu 1:1. Penaltová loterie pak vyšla lépe Dánkám, které se mohou těšit na semifinále s Norskem. (23:26:55)

2:4 – Arnthová poslala míč také nahoru pod břevno a rozhoduje o postupu Dánska do semifinále mistrovství Evropy!

2:3 – Nyní Delannoyová trefila jen tyč dánské brány!

2:3 – Nielsenová nedokázala francouzskou brankářku překonat a Francie jsou zpět ve hře.

2:3 – Le Sommerová se nerozeběhla a z kroku poslala míč přesně k tyči.

1:3 – Dánka Nadimová zamířila polovysokou ranou přesně k tyči a přestože Bouhaddiová vystihla směr, míč nezasáhla.

1:2 – Francouzská kapitánka Thineyová ve velké pohodě ranou přímo do šibenice snižuje.

0:2 – Rydahlová ve velké pohodě zvyšuje vedení dánského celku.

0:1 – Necibová kopla penaltu ještě hůře než při zápase a tentokrát jí Petersenová vychytala!

0:1 – Røddiková poslala míč přesně k tyči a Dánsko vede.

Jako první půjdou na řadu dánské fotbalistky.

Střílení penalt začíná.

Ani prodloužení o semifinalistkách nerozhodlo, a tak musí na řadu přijít penaltový rozstřel.

Druhé prodloužení skončilo.

120
    Centr do vápna posílala Knudsenová, žádná z jejich spoluhráček ale míč do brány neposlala.

120
    Rydahlová nyní dokázala vybojovat přímý kop u rohového praporku Francie a Dánky mohou šetřit čas.

119
    Rozhodnout mohla Le Sommerová, u levé tyče ale nedokázala míč poslat do brankového prostoru.

118
    Závěr prodloužení se rychle blíží, už už to vypadá, že rozhodnou pokutové kopy.

117
    Røddiková zahrála ve vlastním vápně rukou, penalta proti Dánsku se ale nepískala.

115
    Místo šance Dánska následoval po rozehrávce brejk Francie, který Dánky přerušovaly s vypětím všech sil.

114
    Žlutou kartu za přerušení brejku Dánska nyní dostala stoperka Renardová.

113
    Abilyová se dostala ve vápně k balonu, jenže zakončit již nestihla.

111
    Francie začíná mít drtivý tlak, hraje se prakticky stále na polovině Dánska, jenže zakončení stále nepřichází.

109
    Hráčky Francie mají trvalou převahu a ženou se do útoku. Dánky čekají vyloženě již pouze na pokutové kopy.

108
    Le Sommerová se k dalšímu zakončení nedostane, byl jí mávaný ofsajd.

107
    Abilyová z přímého kopu trefila břevno!

106
    Abilyová byla faulovaná na hranici velkého vápna a je tu standardka z velice výhodné pozice.

106
    Začalo druhé prodloužení.

První poločas prodloužení branku nepřinesl, za pár chvil pokračuje druhý poločas.

První poločas prodloužení skončil.

105
    První poločas prodloužení pomalu končí, Dánky jsou opět zformované v defenzivě.

104
    Hezky se kousek za vápnem uvolnila Thineyová, míč ale poslala po zemi těsně mimo.

103
    Až nyní se po delší době k míči dostaly i Dánky, zatím jsou ale daleko od brány soupeřek.

101
    Stále stejný obraz hry. Více jsou u balonu hráčky Francie a Dánky se zuby nehty brání.

100
    Hráčky Dánska jsou pod trvalým tlakem a nedaří se jim vymanit ze sevření soupeřek.

98
    Ani jedno z mužstev nechce v prodloužení udělat chybu a hraje se trochu opatrně.

96
    Necibová kopala alespoň rohový kop, po něm se ale hráčky Francie dopustily útočného faulu.

95
    Nyní byla znovu ve vápně faulovaná Necibová, tentokrát se ale penalta nepískala.

94
    Knudsenová kopala přímý kop z levé strany, obrana Francie zafungovala dobře.

92
    Dlouhý pas za obranu dostávala Thomisová, gólmanka Petersenová byla ale na místě, když rychle vyběhla.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Je za námi normální hrací doba. Ta o vítězi nerozhodla a tak na řadu přichází prodloužení. Hrát se bude 2x15 minut.

Druhý poločas skončil.

90+2
    Francouzky to již asi nezvládnou, míč totiž mají nyní hráčky Dánska.

90+1
    Druhý poločas bude nastavený o tři minuty.

90
    Francie kopala standardní situaci, po které Francová poslala míč mimo.

89
    Z dálky to zkusila Thineyová, míč ale prolétl mimo.

88
    Teď z pravé strany centrovala Thomisová, míč poskakoval po brankové čáře, aniž by ho někdo poslal do brány.

88
    Centr z levé strany v pohodě do rukavic schovala Petersenová.

86
    Stále se hraje více na polovině Dánska, hráčky Francie se snaží, ale čas se jim rychle krátí.

84
    K přímému kopu se dostala Necibová a zakončující Renardová poslala míč mimo.

83
    Pomalu se blíží konec normální hrací doby a stále jsou to hráčky Francie, které chtějí rozhodnout.

81
    A další střelecký pokus Le Sommerové, která to nyní zkoušela z velkého úhlu. Dánky měly ale opět štěstí, míč šel mimo.

80
    Po centru z pravé strany se k hlavičce dostala Nadimová, míč ale poslala nad bránu.

79
    Dobře z hranice vápna vypálila Le Sommerová, míč ale prolétl mimo.

77
    Hráčky Francie jsou nadále lepším celkem a snaží se rozhodnout ještě v normální hrací době.

75
    Dánsko potřetí střídá. Odešla Brogaardová a nastupuje Jensenová.

74
    Necibová mohla nyní dokonat obrat v zápase, zpětnou přihrávku ale nedokázala usměrnit do brány.

73
    Nyní mají tedy oba týmy do semifinále stejně daleko. Aktivnější jsou stále hráčky Francie.

71
    Francie právě vstřelila branku!
    LOUISA NECIBOVÁ hodně šťastně dokázala míč protlačit za brankovou čáru. Gólmanka Petersenová si na míč sáhla, nedokázala mu ale zabránit proniknout do brány.

70
    Røddiková faulovala ve vápně a je pískaný pokutový kop pro Francii!

70
    Zápas sleduje 7.448 diváků, je vyprodáno!

69
    Dvakrát se k centru z pravé strany dostala Francová, ani jeden pas se jí ale nepovedl.

68
    Dánsko podruhé vystřídalo. Odešla Vejeová a nastupuje Nadimová.

67
    Z dálky zkoušela vystřelit Necibová, její rána šla ale nad bránu.

66
    Levačkou zpoza vápna pálila Thomisová, míč do rukavic spolehlivě schovala Petersenová.

65
    Hráčky Francie mají stále míč více ve své moci a sledujeme jejich převahu ve druhém poločase.

63
    Do další šance se dostala Thomisová, míč ale poslala mimo.

61
    Dánsko také vystřídalo. Odešla střelkyně jediné branky Rasmussenová a nastupuje Rydahlová.

59
    Francie kopala Necibovou rohový kop, centr do vápna se ale zastavil na vnější straně brankové konstrukce.

58
    Francie podruhé střídá. Odešla Georgesová a nastupuje Delannoyová.

57
    Sledujeme rozhodně zajímavý druhý poločas. Francouzky jsou při chuti a rády by vstřelily vyrovnávací gól.

55
    Fotbalistky Francie se nyní přeci jen natlačily před vápno soupeřek střelu Abilyové opět skvěle vyrazila Petersenová.

53
    Druhý gól Dánska mohla nyní přidat Harderová, její povedená rána šla ale těsně mimo.

51
    Fotbalistky Francie stále v zápase tahají za kratší konec provazu. Dnešní zápas je nenašel v ideálním rozpoložení.

50
    Ke střele se dostala Necibová, její pokus byl ale zblokovaný a Dánky měly nyní i štěstí.

48
    Ve vápně se k zakončení dostala Thineyová, její rána byla ale zblokovaná.

47
    Arnthová dostala žlutou kartu za faul na Le Sommerovou.

46
    Francie o poločase vystřídala. Hrát nebude překvapivě kapitánka Soubeyrandová a nastupuje Thomisová.

46

Je za námi první poločas zápasu mezi Francií a Dánskem. Přestože jsou favoritem zápasu francouzské fotbalisty, vede po poločase Dánsko 1:0, když se ve 28. minutě trefila Rasmussenová. Dánky hrají dnešní semifinále hodně dobře a hráčky Francie musí hodně přidat, pokud chtějí pomýšlet na postup mezi nejlepší čtyři týmy na turnaji..

45+2
    Dánky v pohodě dohrávají poločas, snaží se míč držet daleko od brány.

45+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

45+1
    Nyní z dálky vystřelila Francová, gólmanka Petersenová její ránu opět dobře vyrazila.

45
    Francii se rychle krátí čas v prvním poločase.

43
    Dánská záložnice odešla nakonec po svých. Možná i poločas dohraje.

42
    Brogaardová je dlouze ošetřovaná na hrací ploše. Nevypadá to s ní dobře.

40
    Hodně ošklivý faul na Brogaardovou a hra je přerušena. Francová tak trochu překvapivě nedostala ani kartu, přitom to byl zákrok prakticky na vyloučení.

38
    Pomalu se blíží závěr poločasu a Dánky stále kontrolují své vedení.

36
    Hraje se ve středu pole, hráčky Francie jen velmi těžko hledají recept na pozornou obranu Dánska.

34
    Hodně tvrdou ránu směrem k bráně Dánska vyslala Le Sommerová, gólmanka Petersenová měla co dělat, aby míč vyrazila mimo.

33
    Hráčky Francie se blíží k bráně soupeřek a jsou nyní výrazně aktivnější.

32
    U míče jsou znovu dánské fotbalistky, které se postupným útokem blíží k bráně soupeře.

31
    Francie nyní kopala přímý kop. Po centru na přední tyč hlavou zakončila Abilyová, míč ale poslala nad bránu.

30
    Po následném rohu se již Francouzky neprosadily.

29
    Bleskově vyrovnat mohla po ráně z otočky Thineyová, skvěle ale zakročila brankářka Petersenová.

28
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Na dlouhý pas za obranu si naběhla JOHANNA RASMUSSENOVÁ a svůj únik zakončila ranou na zadní tyč francouzské brány – 0:1!

26
    Po rychlém kontru Dánska se k centru z pravé strany dostala Nielsenová, její pas do vápna ale nedokázala zakončit Knudsenová.

24
    Po centru Necibová se Dánky dokázaly ubránit.

24
    Z pravé strany centrovala Francová, její pas byl zblokovaný na roh.

23
    Stále sledujeme hodně vyrovnaný fotbal. Ani jedno z mužstev není výrazně lepší.

21
    K míči se dostala Harderová, do vápna Francie ale proniknout nedokázala.

20
    Zpoza velkého vápna zkoušela vystřelit Abilyová, mířila ale nad horní tyč dánské brány.

19
    Na druhé straně kopali přímý kop také Dánky, fotbalistky Francie se ale ubránily.

18
    Přímo po standardce Francouzky nezahrozily, ale po chvilce přišel centr do vápna, po kterém nebezpečně hlavičkovala Abilyová. Zasahovat musel brankářka Dánska.

17
    Røddiková faulovala kousek od vlastního vápna a je z toho standardka pro Francii.

15
    Míč se nyní dostal až k dánské brankářce Petersenové, která ale rozehrála v pohodě na své obránkyně.

13
    Rasmussenová se nyní ocitla v dalším ofsajdu. Míč pro Francii.

12
    Francouzky zatím příliš nepotvrzují roli velkých favoritek. Více mají balon ve své moci hráčky Dánska.

11
    Po chybě francouzské obrany se Dánky dostali do brejku a rychlou narážečku zakončovala střelou mimo Rasmussenová. Navíc byl mávaný a pískaný ofsajd.

10
    Máme za sebou téměř deset minut zápas a na zajímavější akci na jedné nebo druhé straně zatím čekáme.

8
    Nyní jsou u balonu Francouzky, zatím ale jen na vlastní polovině.

7
    Úvod zápasu se hraje spíše na polovině Francie, Dánky se stále snaží hrát aktivně.

5
    Dánky se zatím rozhodně nezatahují do nějaké defenzivní ulity. Snaží se hrát aktivně a také Francouzky se musí bránit.

3
    Po rychlé akci se ke střele zpoza vápna dostala Bussagliaová, mířila ale mimo.

3
    Boulleauová se dostala skoro až u brankové čáry k souboji s Nielsenovou, ta jí ale dobře pokryla.

2
    Od úvodních vteřin jsou více u balonu hráčky Francie.

1

Hráčky jsou již na trávníku a máme za sebou i státní hymny obou mužstev. Za pár chvil zápas začne.

Francie: Bouhaddiová – Francová, Georgesová, Renardová, Boulleauová – Le Sommerová, Bussagliaová, Necibová, Soubeyrandová, Abilyová – Thineyová

Dánsko: S. Petersenová – Nielsenová, Ørntoftová, Arnthová, Røddiková – Knudsenová, Pedersenová, Brogaardová – Rasmussenová, Harderová, Vejeová

Rozhodčí: Vitulanová (ITA) – Santuariová (ITA), Iugulescuová (ROU).

Francouzky mají ve svém kádru hned tři fotbalistky, které na turnaji zaznamenaly dvě branky. Dvakrát se trefili Eugénie Le Sommerová, Marie-Laure Delieová a Wendie Renardová. Na straně dánského celku má dva góly na svém kontě Mia Brogaardová.

Naopak fotbalistky Dánska do čtvrtfinále proklouzly s velkým štěstím. Ve skupině A totiž obsadily až třetí příčku, když získaly dva body za remízy se Švédskem (1:1) a Finskem (1:1). Zápas s Itálií prohrály 1:2. Turnaje se ale účastní pouze dvanáct mužstev a do čtvrtfinále postupovaly také dva nejlepší celky ze třetích míst.

Velkým favoritem dnešního utkání budou francouzské fotbalistky. Ty vyhrály bez ztráty bodu skupinu C, když si poradily postupně s Ruskem (3:1), Španělskem (1:0) a následně i s Anglií (1:0). Byly tak vůbec nejúspěšnějším celkem skupinové fáze turnaje.

Dobrý večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze čtvrtfinále ženského mistrovství Evropy mezi Francií a Dánskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.