Karaganda – BATE 1:0 (kon.) | Daugavpils – Elfsborg 0:4 (kon.) | Sutjeska – Šeriff Tiraspol 0:5 (kon.)
Kalju – Helsinki 2:1 (kon.) | Molde – Sligo Rovers 2:0 (kon.) | Skënderbeu – Neftçi Baku 1:0 (po pr.)
Streymur – Dinamo Tbilisi 1:3 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Győr 2:1 (kon.) | Celtic – Cliftonville 2:0 (kon.)
Dinamo Záhřeb – Fola 1:0 (kon.) | Vardar – FCSB 1:2 (kon.) | Željezničar Sarajevo – Plzeň 1:2 (kon.)
Hafnarfjördur – Ekranas 2:1 (kon.)
Sutjeska Nikšić
0:5 (0:1)
Šeriff Tiraspol
Úterý 23.07.2013, 17:30Liga mistrů (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý večer všem fanouškům fotbalu. Dnes jsou na programu odvety druhého předkola Ligy mistrů a my budeme sledovat utkání mezi týmy Černé Hory a Moldávie, resp. FK Sutjeska a FC Šeriff Tiraspol.

První vzájemný zápas přesně před týdnem skončil překvapivým výsledkem. Překvapivým proto, že v tomto duelu byl jasným favoritem moldavský celek Šeriff Tiraspol. Ten na domácí půdě neudržel vedení 1:0 z prvního poločasu. Místo, aby ve druhé půli ještě nějakou branku přidal a pojistil si lepší pozici pro odvetu, nechal hosty deset minut po přestávce srovnat krok, když se jim podařilo vyrovnat ve skrumáži před brankou Šeriffu po rohovém kopu.

Jelikož se poté ani jednomu mužstvu nepodařilo skórovat, utkání skončilo remízou 1:1. To pro domácí celek rozhodně dobré nebylo, neboť si byl moc dobře jistý, že v momentální situaci má lepší výchozí pozici právě tým z Černé Hory.

Aby tedy Šeriff Tiraspol mohl pomýšlet na postup do třetího kola a potvrdil tak roli favorita, musí dnes bezpodmínečně v Moldávii zvítězit. Ať už v základní hrací době, nebo po případném prodloužení či penaltách.

Hosté ale určitě nebudou chtít ponechat nic náhodě a pokusí se na horké černohorské půdě zpečetit postup již po 90. minutách hry.

Určitě to ale před domácím publikem nebude pro Tiraspol nic jednoduchého, neboť i Černohorci se pokusí navázat na svůj předchozí výkon a znovu Šeriff alespoň potrápit.

Jak nakonec utkání dopadne, se dozvíme dnes ve večerních hodinách. Samozřejmě je pro Vás připraven tradiční podrobný online přenos, kterým Vás budu provázet.

FK Sutjeska: Janjuševič (C) – Bečelič, Ognjamovič, Čukovič, Stijepovič – D. Karadžič, Nikolič – Stevovič, Pejovič, Jovovič – Isidorovič

FC Šeriff Tiraspol: Stajila – Paye, Thuran, Samardžič, Metoua – Luvannor, Stanojevič, Fernando, Mendes – Cadu, Isa

Rozhodčí: Vladimir Kazmenko – Oleg Celovalnikov, Vjačeslav Semenov (všichni RUS).

1

1
    Tiraspol si hned v úvodu utkání vypracoval slibnou šanci. Fernando však zaváhal a branku domácích jen těsně minul.

2
    Na druhé straně se dostali do útoku hráči FK Sutjeska a vybojovali vůbec první roh tohoto zápasu.

2
    Další rohový kop pro Sutjesku. Zahrávat ho bude Jovovič.

4
    Cadu fauloval Bečeliče a domácí budou mít další standardní situaci k dispozici. Tentokráte budou zahrávat volný přímý kop.

5
    Faulu se dopustili také domácí. Volný přímý kop na straně Šeriffu.

5
    Luvannor si dobře naběhl na dorážku po rozehrávce přímého kopu, branku však pouze přestřelil.

6
    Domácí si vytvořili další menší tlak a Tiraspol se musel zachránit jen za cenu rohového kopu. Ten rozehraje Jovovič.

8
    Teď se hraje převážně ve středu hřiště. Žádný tým se nedokázal dostat do blízkosti soupeřovy branky.

10
    Celestino fauloval a Sutjeska bude mít výhodu volného přímého kopu. Zahrávat ho bude D. Karadžič.

11
    Pejovič ho nezahrál vůbec zle, jeho střelu ale dokázal zblokovat brankář Tiraspolu Stajila.

12
    Série faulů na domácí hráče pokračuje. Volný přímý kop rozehraje Jovovič.

13
    Šeriff Tiraspol právě vstřelil branku!
    Šancí na vstřelení branky měli více domácí, ale do vedení jdou paradoxně hosté. Po špatně rozehraném volném přímém kopu Sutjesky se k míči dostali hráči Šeriffu a Ricardinho viděl dobře postaveného CADUA, který se nemýlil a poslal míč za záda bezmocného Janjuševiče.

15
    Rohový kop pro domácí Sutjesku. Ta má tak ideální příležitost pokusit se rychle vyrovnat stav utkání.

17
    Nic z toho však nebylo a u míče tak jsou znovu hosté.

17
    Střelec úvodní branky Cadu má k dispozici volný přímý kop.

18
    Ale ani on tuto standardní situaci nedokázal využít, aby navýšil vedení svého týmu.

18
    Sutjeska má nyní v útočnou převahu a snaží se o vyrovnání. Zatím se jim to však nedaří i díky pozornému brankáři Stajilovi, který si už připsal několik povedených zákroků.

20
    D. Karadžič se dostal do ideální střelecké pozice a hned se snažil střílet na branku hostí. Jenomže po jeho střele skončil míč jen těsně vedle ní. Stajila tak nemusel vůbec zasahovat.

22
    Znovu D. Karadžič v akci. Tentokráte si postaví míč k rohovému praporku a bude rozehrávat do pokutového území Šeriffu.

24
    Tentokrát je v útoku znovu hostující tým, který si v blízkosti velkého vápna vykoledoval faul od Sutjesky.

25
    Následný volný přímý kop však skončil úspěšným zákrokem brankáře černohorského týmu Janjuševiče.

28
    Domácí si vynutili další rohový kop.

29
    Jovovič ho však zahrál jen přímo na kopačky soupeře, a tak do útoku mohou tentokráte jít fotbalisté Šeriffu Tiraspol.

30
    Jenže opět z toho nebude nic. Isa fauloval Stjepoviče a volný přímý kop tak budou mít k dispozici hráči Sutjesky.

33
    Stejnou situaci si na druhé straně vyzkouší hosté. Cadu byl sražen a jeho tým rozehraje volný přímý kop.

34
    Po levé straně podél postranní čáry si to namířil Cadu a svou přihrávkou poslal Isu do šance. Jenže s jeho střelou si dokázal poradit Janjuševič a svůj tým tak podržel.

36
    Další pohledná akce hostí. Luvannor se pokusil o prudkou střelu, tu však zblokovala pozorná obrana Sutjesky.

37
    Šerif rozehraje volný přímý kop.

38
    Opět z toho nic nebylo a u míče jsou domácí.

38
    Máme tu první žlutou kartu dnešního utkání. Vyfasoval ji střelec úvodní branky Tiraspolu Cadu.

39
    Hostující Isa opět těsně minul branku Sutjesky. Ta měla teď notnou dávku štěstí.

41
    Znovu je k vidění pasáž hry, kdy se hraje převážně ve středu hřiště. Ani jeden tým se již v závěru první půle příliš nikam nežene.

43
    Až nyní to znovu zkoušel Šeriff, jehož hráč byl faulován. K dispozici tak mají hosté další volný přímý kop.

43
    I tentokrát se vyznamenal Janjuševič, který si s tečovanou střelou dokázal bez problémů poradit.

45
    V závěru prvního poločasu mají hosté jednu z posledních možností ke vstřelení branky. Budou mít opět k dispozici volný přímý kop.

Máme za sebou první poločas dnešního utkání druhého předkola Ligy mistrů. Lépe začali rozhodně domácí, kteří si vypracovali několik šancí a měli také několik možností kopat volný přímý kop. Jenomže hosté se dokázali ubránit a po jednom z útoků se dočkali pro ně tolik důležité branky. Ve 13. minutě totiž otevřel účet dnešního klání CADU a jeho tým tak po prvním poločase šel do kabin s lepší náladou. Jak nakonec zápas dopadne, se dozvíme v následujících minutách hry. Druhý poločas začne přibližně v 18:32.

46

47
    Tak to je pro domácí pořádná sprcha. Druhý poločas pomalu ještě ani nezačal a domácí prohrávají o dvě branky. Postarali se o to znovu stejní hráči jako u první branky, jen si role vyměnili. Tentokráte skóroval RICARDINHO a Cadu mu asistoval. Hosté mají nyní svůj postup ve svých rukách.

50
    Jovovičovu střelu dokázal na poslední chvíli zblokovat Stajila. Hosté stále drží nulu na svém kontě.

51
    Do dalšího útočného manévru se nyní pustili hráči Šeriffu Tiraspol.

52
    Tak v tomto utkání zdá se je rozhodnuto. Ve druhé půli rozjetý Šeriff Tiraspol dokázal znovu rozebrat soupeře a rázem je jeho vedení tříbrankové. FERNANDO se po přesném pasu Isy nemýlil a prostřelil tak Janjuševiče v domácí brance. Tohle už by hosté pustit neměli.

54
    Volný přímý kop má možnost kopat Sutjeska.

55
    Ale ani z této standardní situace se nedokázali domácí prosadit, aby alespoň snížili tak hrozivý náskok soupeře.

56
    Následně Stevovičovu střelu zblokoval Stajila v hostující brance. Jeho tým je doslova na koni a postup do třetího kola LM si nechce nechat ujít.

56
    Střídání v týmu FK Sutjeska: ze hřiště odchází Isidorovič, přichází V. Karadžič.

58
    Střídání v týmu FK Sutjeska: ze hřiště odchází Pejovič, přichází Stefanovič.

58
    Sutjeska poslala na hřiště dvě nové čerstvé posily. Uvidíme tedy, zda to týmu pomůže.

59
    Rohový kop pro Sutjesku.

60
    Čukovič se po rozehrání rohového kopu dostal ke střele, ta však branku minula.

61
    Hosté se příliš nikam neženou, v zádech mají tříbrankové vedení a tak nyní míč rozehrávají mezi sebou ve středu hřiště.

62
    Cadu měl ideální pozici ke skórování, ale i on branku minul.

64
    Luvannor fauloval soupeře. Vše se ale obešlo bez žluté karty a domluva hlavního sudího.

65
    Další velkou převahu hostí dokázal FERNANDO svým druhým přesným zásahem v utkání přetavit ve čtvrtou branku svého celku a zřejmě tak již definitivně pečetí postup Tiraspolu do třetího předkola LM.

66
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Cadu, přichází Paşcenco.

67
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Samardžič, přichází Scripcenco.

68
    Střídání v týmu FK Sutjeska: ze hřiště odchází Jovovič, přichází Nedeljkovič.

69
    Červenou kartu dostává Bečelič (FK Sutjeska).

70
    Po sérii střídání přišel faul Bečeliče, který za něj obdržel červenou kartu. Jeho tým tak bude dohrávat v poli s devíti hráči.

72
    V devíti se teď domácí pokusili jít do přečíslení, aby vsítili alespoň čestný gól. Ale jejich šanci jim zmařila pozorná obrana Tiraspolu, který hraje v absolutní pohodě.

73
    Nová akvizice v týmu Tiraspolu Paşcenco právě jen těsně minul branku Sutjesky. Rázem mohlo být vedení pětibrankové. To se však nestalo a do útoku míří domácí hráči.

74
    Karadžič bude rozehrávat rohový kop. Další šance na čestný úspěch pro Sutjesku.

75
    Jenže ani čerstvá posila nic nedokázala změnit, tedy ani čisté konto Stajily.

78
    Hosté znovu operují v blízkosti domácí branky, kde se snaží ještě své vedení o něco více navýšit.

78
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Luvannor, přichází Pešič.

79
    Stanojevič v další šanci Tiraspolu. Míč však mířil jen vedle levé tyče Janjuševičovy branky.

81
    Stanojevič měl opět gólovou příležitost. Proti němu byl ale dobře postavený Janjuševič, který míč ukryl do svých rukavic.

82
    Paşcenco bude zahrávat rohový kop pro Tiraspol.

83
    K míči se po rohovém kopu dostal kdo jiný než Stanojevič, ale i tentokrát si vylámal zuby na Janjuševičovi.

85
    Tiraspol ač vede vysokým rozdílem, do útoku se žene za každou cenu.

86
    A svůj tlak znovu dokázali hráči hostí zužitkovat v podobě již páté branky do sítě soupeře. Střídající hráč SCRIPCENCO se dokázal natlačit až před branku Sutjesky po rohovém kopu, kde tentokráte Janjuševičovi nedal vůbec žádnou šanci.

87
    Domácí celek by se již asi nejraději viděl v kabině, nicméně pár posledních minut na hřišti ještě musí vydržet.

89
    Na hřišti se již nic podstatného neděje a utkání se tak již jenom dohrává.

90+2
    Rozhodčí během chvilky zřejmě ukončí dnešní zápas.

90+3
    Míč mají na kopačkách hosté a čekají na hvizd hlavního rozhodčího.

90+3
    Jeden z posledních útoků Tiraspolu.

90+4
    Ještě faul domácích je k vidění na hřišti.

90+4
    Paşcenco však volný přímý kop neproměnil.

Utkání končí. Tiraspol dokázal napravit domácí zaváhání a na hřišti soupeře se mu podařilo vsítit pět branek. Do třetího kola tak postupují hráči Šeriffu a potvrdili tak roli favorita.

To je pro tuto chvíli ode mě vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších fotbalových online přenosů se těším nashledanou. (19:19:39)