Karaganda – BATE 1:0 (kon.) | Daugavpils – Elfsborg 0:4 (kon.) | Sutjeska – Šeriff Tiraspol 0:5 (kon.)
Kalju – Helsinki 2:1 (kon.) | Molde – Sligo Rovers 2:0 (kon.) | Skënderbeu – Neftçi Baku 1:0 (po pr.)
Streymur – Dinamo Tbilisi 1:3 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Győr 2:1 (kon.) | Celtic – Cliftonville 2:0 (kon.)
Dinamo Záhřeb – Fola 1:0 (kon.) | Vardar – FCSB 1:2 (kon.) | Željezničar Sarajevo – Plzeň 1:2 (kon.)
Hafnarfjördur – Ekranas 2:1 (kon.)
FC Daugava Daugavpils
0:4 (0:1)
IF Elfsborg
Úterý 23.07.2013, 17:00Liga mistrů (předkola)

Dnešní utkání je u konce. Elfsborg v něm kraloval podobně jako v prvním duelu a zvítězil 4:0. Švédský celek tak postoupil do třetího předkola Ligy mistrů, ve kterém se utká s lepším z dvojice Celtic Glasgow – Cliftonville. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (18:50:54)

90+2
    Ishizaki z trestného kopu protáhl brankáře, ale míč do branky nezakroutil.

Elfsborg právě vstřelil branku!
    MARTIN ANDERSSON se z pokutového kopu nemýlil a zvyšuje vedení svého celku na čtyřbrankové.

86
    Vlasovs ještě dostává žlutou kartu.

86
    Vlasovs fauloval Hedlunda ve vápně a bude se kopat penalta.

85
    Jorgensen v ofsajdu.

84
    Chikhradze ostře fauloval, míč nadále pro švédský celek.

81
    Ishizak vypálil zpoza šestnáctky, ale branku netrefil.

79
    Poslední změna vedoucího týmu, M. Andersson vystřídal Mobaecka.

79
    Ibe střílel z dálky, ale minul branku.

77
    Střídá i Elfsborg, Sōderberga nahradil Lans

75
    Druhá změna v modrých dresech, Babatunde přepustil své místo Kovalovsovi.

71
    Elfsborg nadále kontroluje hru a v naprostém poklidu kráčí za vítězstvím i postupem.

68
    Hosté poprvé střídají, Rohdéna nahradil Ishizaki.

66
    Po dlouhém obléhání přidává Elfsborg další, v celkovém součtu už desátou branku. NIKLAS HULT nadvakrát dopravil míč do sítě a Švédi vedou již 3:0.

65
    Keene rozehrál rohový kop, ale obrana lotyšského mužstva si poradila.

61
    Švédský celek přidává další stvrzenku svého postupu. Rohdén poslal ostrý míč do vápna, Keene trefil ve skluzu pouze břevno, ale pohotový VICTOR CLAESSON dorazil míč do sítě.

59
    Domácí Ševelovs dostává žlutou kartu.

57
    Po Larssonově rohu se po míči sápal brankář Vlasovs, který byl dost nešetrně atakován. Po chvilkovém ošetření však domácí brankář s bolestivou grimasou pokračuje.

55
    Roh pro Elfsborg.

53
    I ve druhé půli jsou jednoznačně aktivnější Švédi, kteří domácí celek nepouští k výraznějšímu ohrožení Hassana.

50
    Po tvrdém střetu ve vzduchu zůstal ležet na zemi jeden z domácích borců, ale už je na nohou a zřejmě bude pokračovat.

48
    Centr Jorgensena z pravé strany obrana domácích odvrátila do bezpečí.

46
    Domácí o poločase vystřídali, pozici Gongadzeho zaujal Ziziļevs.

46

První poločas je za námi a Elfsborg po něm vede 1:0, když jedinou branku vstřelil ve 41. minutě Keene. Švédský celek tak v poklidu kráčí za postupem, který si vystřílel už v první utkání. Druhá půle začne okolo osmnácté hodiny.

44
    Na stadion v Daugavpils nedorazilo vzhledem k rozhodnutému stavu příliš diváků.

42
    Domácí Gongadze vidí první žlutý trest dnešního klání.

41
    Švédský celek zvyšuje svoje celkové vedení v dvojzápase. JAMES KEENE využil pas od Hedlunda a otevírá skóre dnešního zápasu.

40
    Domácí Ibe vystřelil z velké dálky a jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

38
    Keene v ofsajdu.

36
    S. Larsson rozehrál rohový kop, po kterém střílel Söderberg, ale jeho pokus byl zablokován.

34
    Jermolajevs po dlouhé době vyrušil z ledového klidu brankáře Hassana, který však po jeho střele nemusel zasahovat.

32
    Rohdén zkusil vypálit a domácí brankář musel míč vyrážet do bezpečí.

30
    Půlhodinka hry je za námi a zatím čekáme na úvodní branku. Aktivnějším celkem jsou hosté, kteří také měli jedinou větší šanci.

25
    Hult pěknou střelou protáhl Vlasovse, který měl s jeho pokusem plné rukavice práce.

22
    Hult taktickým faulem zastavil ofenzivní akci domácích.

19
    Gólman Vlasovs stáhl míč do svých rukavic.

18
    Další roh pro postupujícího do třetího předkola.

15
    Rohdén se zapomněl v ofsajdu.

12
    Roh měl k dispozici i Elfsborg, ale ani hosté se po něm neradovali.

9
    Lotyšský celek měl k dispozici první rohový kop, ale nebezpečný z něj nebyl.

7
    Keene poprvé ohrozil branku domácích, ale nezamířil přesně.

4
    Úvod utkání je hodně opatrný a hraje se mezi šestnáctkami.

1

Vítejte u odvetného utkání 2. předkola Ligy mistrů mezi FC Daugava Daugavpils a IF Elfsborg, které by mělo být už jen formalitou. Švédský celek totiž v úvodním utkání na domácím hřišti zvítězil 7:1 a s tímto výsledkem bude lotyšský celek těžko něco dělat. Duel, který startuje v 18 hodin, bude jako hlavní rozhodčí řídit Antonis Giachos z Řecka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pavel Kortus ml.

Branky: 41. Keene, 61. Claesson, 66. Hult, 86. M. Andersson

Karty:   42. Gongadze (DAU), 59. Ševeļovs (DAU), 86. Vlasovs (DAU), 88. Militaru (DAU)

FC Daugava Daugavpils: Vlasovs – Savčenkovs, Ola, Ševelovs, Japalau – Chikhradze, Jermolajevs, Militaru, Ibe, Babatunde (75. Kovalovs) – Gongadze (46. Ziziļevs).
    IF Elfsborg: Hassan – S. Larsson, Mobaeck (79. M. Andresson), Klaström, Söderberg (77. Lans) – Jorgensen, Claesson, Hedlund, Hult – Rohdén (68. Ishizaki), Keene.

Rozhodčí: Giachos – Tatsis, Vasileiadis (všichni Řecko)
    17.07.2013
    Elfsborg - Daugavpils 7:1

Branky: 20. Rohdén, 48. Sokolovs (vla.), 61. Nilsson, 62. Rohdén, 69. Bangura, 89. Claesson, 90+2. Holmen – 78. Iizuka

Karty:   54. Japalau (DAU)