Nizozemsko – Portugalsko 1:4 (kon.) | Srbsko – Gruzie 1:0 (kon.) | Litva – Španělsko 0:2 (kon.)
Turecko – Francie 1:2 (kon.)
Srbsko
1:0 (0:0)
Gruzie
Úterý 23.07.2013, 17:30 • Stadium of Marijampole (Litva) • Mistrovství Evropy U19

Další zápasy jsou však před námi, zatím na počtenou. (19:22:20)

Rozhodčí končí tento zápas a další tři body do tabulky putují pro Srbsko, které nakonec rozhodlo brankou střídajícího Melega ze 74. minuty. I když dohrávalo poslední minuty zápasu v deseti, zvládlo to a svému soupeři toho mnoho nedovolilo. Tolik tedy tento zápas mládežnické kopané.

90+3
    V hektickém závěru je potrestán i střídající Samušia.

90+2
    Nastavují se tři minuty nad rámec druhého poločasu.

90
    Už se hraje nastavený čas a horkokrevní Srbové si pomáhají fauly i za cenu žluté karty. Další dostává Filipovič.

90
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Djurdjevič, přichází Ožegovič.

89
    Žlutou kartu dostává další hráč Srbska, a to Vejlkovič.

88
    Ještě to možná bude drama, těsně před koncem vyfasoval druhou žlutou kartu Lukovič, který tak zbytečně oslabuje svůj tým.

87
    Už se blíží závěr a Gruzinci by rádi ukořistili alespoň bod do čtyřčlenné tabulky.

85
    Hosté měli k dispozici roh, ale centr Dvaliho na Arabuliho neprošel.

83
    Vadit mu to ale příliš nemusí, jeho tým má zatím vývoj zápasu pod kontrolou.

82
    Na ofsajdy je to již 8:0 a hádejte kdo byl v tom osmém? Ano, opět útočník Mitrovič.

80
    No, Lukovič fauloval a může být rád, že neinkasuje druhou žlutou. Sudí z Izraele byl benevolentní.

78
    U míče jsou srbští hráči, kteří po vedoucím gólu dodali do své hry patřičný klid.

76
    Teď jsou na tahu hosté, kteří však nemají už mnoho času. Musí daleko víc otevřít hru, což na druhou stranu může být voda na mlýn pro Srby.

74
    Srbsko právě vstřelilo branku!
    Jako bych to přivolal. Přišel, viděl a dal gól. Po jedenácti minutách pobytu na hřišti se prosazuje střídající DEJAN MELEG. Už to vypadalo, že se gólu nedočkáme a nakonec po přihrávce Mitroviče skóruje Meleg.

73
    I s nastavením dvacet minut do konce zápasu a stále na úvodní branku duelu čekáme.

72
    Mitrovič je sice hodně běhavým fotbalistou, ale občas má problém s načasováním, dnes poněkolikáté je mu odpískán ofsajd.

70
    Gruzie vyčerpala střídání. Poslední změnou je odchod Markozašviliho, kterého nahradil Kačarava.

68
    Další šance se zatím nekoná, bojuje se ve středu hřiště. Opět jsou k vidění nepřesnosti.

66
    Z ničeho nic před brankářem Tebidzem se zjevil útočník Srbska Mitrovič, jenže se ho snažil přelobovat a míč přeletěl horní tyč. Po delší době velká šance na změnu skóre a měli ji Srbové.

65
    Do sestavy zasahuje i kouč Tsetsadze. Dohráno má Endeladze, na place je Ubilava.

63
    Srbsko poprvé střídá. Ze hry odstupuje Pavlovski, místo něj jde do hry Meleg.

62
    7:4 na rohy, v této činnosti Srbové dominují, jenže chybí tomu přesnost a finální zakončení. Filipovič napálil pouze před sebou stojícího hráče.

60
    Ve statistice střel vidíme stejnou bilanci 4:4, nyní tu čtvrtou gruzinskou vyslal Markozašvili, ale nic složitého, s čím by si Rajkovič neměl poradit.

58
    Ve druhém poločase se hraje poměrně nezáživný fotbal s mnoha nepřesnostmi.

56
    Už je těch faulů přehršel, Lukovič již celkově po dvacáté fauloval a inkasuje žlutou kartu. Gruzie má na svém kontě "jen" devět prohřešků.

55
    Centr Mitroviče sice proletěl vápnem, ale tam už nikdo nebyl a Gruzinci mohou v klidu rozehrát od své brány.

54
    V Litvě panuje ideální fotbalové počasí, sice není nikterak velké parno jako v České republice, ale 17°C je pro fotbalistu naprosto příjemné.

52
    Stále čekáme na nějakou šanci před oběma bránami, první střelu sice vyslal Arabuli, ale do jeho pokuse se vrhl Filipovič.

50
    Další faul předvedli Srbové a potrestán je Maksimovič, který souboj dohrál až příliš tvrdě.

48
    Druhá část hry začala útokem Mitroviče, ale ten byl jako již poněkolikáté načapán v postavení mimo hru.

46
    Gruzie poprvé střídá. Ze hry byl stažen nevýrazný Zivzivadze, jehož nahrazuje Samušia.

46

A také se ta děje. Rozhodčí Grinfeld končí první poločas, který byl vyrovnaný na šance, ale ani jednu nikdo z hráčů neproměnil. Zaslouženě se tak jde do kabin za stavu 0:0. I když měli favorité zápasu více ze hry, nic světoborného před Tebidzem nevymysleli. Druhý poločas začíná v 18:30.

44
    Už se hraje poslední minuta prvního poločasu, rozhodčí nemá mnoho důvodů něco přidávat ke klasickým pětačtyřicetiminutám.

43
    Střela Filipoviče měla razanci, už ne tak přesnost a Tebidze může rozehrávat míč od své svatyně.

41
    Na karty je to také 1:1. Potrestán je Markozašvili.

40
    Na šance tedy 1:1, oba gólmani však podrželi své celky a nedopustili změnu ve skóre.

38
    Dobrou střeleckou příležitost na otevření skóre měl Pantsulaja, ale před ním včas zakročil Rajkovič, který zmenšil střelecký úhel a míč vyrazil na rohový kop.

37
    Na obou stranách vázne kombinace, mnoho zajímavého se v těchto chvílích neděje.

35
    Hemží se to i fauly, především Srbové jsou velcí hříšníci. 14:5 vedou v této nepopulární statistice.

33
    Standardní situaci zahrával Lukovič, míč ovšem pouze proskotačil do náruče Tebidzeho.

31
    Přes třicet minut hry je za námi a stále je stav nerozhodný, nicméně je třeba řict, že Srbové začínají být čím dál tím více nebezpečnější.

29
    Obránce Golubovič byl blízko zakončení, ale znovu narazil na gruzinskou obrannou linii.

28
    No a šestý roh, přišel po střele Pavlovskiho, který střílel k levé tyči, tam byl ale včas připravený Tebidze.

26
    Šest rohů hovoří o tom, že Srbové jsou lepším mužstvem, chybí tomu však nějaká šance. Soupeř toho favoritovi mnoho nedovolil.

24
    Centr z leva vyslal Djurdjevič, který hledal ve vápně naběhnutého Mitroviče, ale ten se ke koncovce nedostal.

23
    Když nevíš co s míčem, vystřel. Tohle si asi říkal Antič, jenž napřáhl z velké dálky a jeho pokus byl nepřesný.

21
    Srbové začínají být nebezpečnější a aktivnější, nicméně teď byl v ofsajdu Mitrovič.

19
    Na opačném konci hřiště zahrávali Srbové čtvrtý rohový kop Pavlovskim, centr to nebyl špatný, ale Saviče před zakončením ubránil Dvali.

18
    Na rohy je stav zatím 3:1, vůbec první Gruzie zahrával Endeladze, ale jeho myšlenka nebyla pochopena.

16
    Zatím sledujeme poměrně vyrovnané utkání, sice mají více ze hry Srbové, ale jejich protivník nepůsobí rozhodně nějakým bojácným dojmem. Snaží se občas vymyslet nějaký ofenzivní výpad.

15
    Ten zahrával Lukovič, ale poté se už nic mimořádného nestalo.

14
    První větší šance zápasu a měli ji dle zápisu psaní domácí. Djurdejivič vypálil z hranice vápna a Tebidze musel poprvé v utkání vytáhnout výborným zákrok. Míč vytáhl na rohový kop.

12
    A vzápětí výborně v obraně zasáhl Golubovič před nebezpečně dotírajícím Markozašvilim.

11
    Po delší době o sobě dali vědět také Gruzinci, jenže Pantsulujův pas nikoho ve vápně nenašel.

10
    Nebylo sporu o tom, že horkorevné týmy budou často dohrávat souboje a bude to tvrdé utkání. Rozhodčí neváhal ani chvíli a uděluje žlutou kartu Mitrovičovi.

9
    A v klidu může být i po další akce Srbů, kteří se snažili o rychlý brejk, bohužel pro ně se ofsajdové pasti nachystal Golubovič.

7
    Roh Lukoviče se neujal, gruzinský gólman může zůstat stejně jako jeho spoluhráči v klidu.

6
    Na druhé straně střílel Pavlovski a jeho ránu zblokoval na rohový kop Chanturia.

5
    Teď už to však byla střela, konkrétně pálil kapitán Arabuli a míč proletěl kolem brankáře Rajkoviče. Ten naštěstí zasahovat nemusel, ale Gruzie nezačíná vůbec špatně.

4
    Opět to byl gruzinský fotbalista Endeladze, který chtěl vymyslet nějakou slibnou šanci pro svůj tým, tentokrát mu nevyšla ideálně kombinace.

3
    Endeladzeho centr před bránu hlavičkou uklidil do bezpečí Maksimovič.

2
    Jdeme na věc, u míče jsou hráči Gruzie, kteří zakládají první útok na bránu Rajkoviče.

1

Srbsko: Rajkovič – Golubovič, Antič, Filipovič, Vejlkovič – Milinkovič-Savič, Pavlovski (C), Lukovič, Maksimovič, Djurdjevič – Mitrovič. Trenér: Ljubinko Drulovič.

Gruzie: Tebidze – Mtivlišvili, Dvali, Sandochadze, Chanturia – Endeladze, Tsnobiladze, Markozašvili, Arabuli (C), Pantsulaja – Zivzivadze. Trenér: Giorgi Tsetsadze.

Rozhodčí: Grinfeld (Izrael) – Opland (Norsko), Oguz (Dánsko).

To Srbové odehráli daleko lepší utkání. Díky brankám Lukoviče a Mitroviče vedli již 2:0 a nic na vítězství nezměnila snižující branka tureckého útočníka Niaze. První tři body do tabulky si tak připsali hráči z Balkánu, kteří zároveň vedou skupinu a dnes budou bojovat o další důležité body v rámci postupu do další fáze turnaje.

Gruzie v prvním zápase hrála vyrovnanou partii s Francii a diváci branku neviděli. Urodil se nerozhodný výsledek 0:0, který papírově slabší souber musel brát všemi deseti. Za to pro galského kohouta je to velká ztráta v boji o postupovou naději.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké parné odpoledne u sledování mistrovství Evropy hráčů do "19" let. V dnešním druhém kole skupiny B na sebe narazí doposud první Srbsko, které bude bojovat s Gruzii, která v prvním utkání remizovala a má tak alespoň bod do této skupiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.