Finsko U18 – USA U18 3:2 (po pr.) | Švýcarsko U18 – Švédsko U18 3:2 (kon.) | SR 18 – Rusko U18 1:2 (kon.)
Česko U18 – Kanada U18 0:4 (kon.)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Rusko U18
Pondělí 05.08.2013, 17:30 • Easton Arena, Piešťany • Hlinka Gretzky Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobré odpoledne u prvního hracího dne Ivan Hlinka Memorial Cupu v ledním hokeji. Nejlepší hokejisté do 18 let se sjeli do Břeclavi a Piešťan, aby zde poměřili své síly. Tento turnaj má svou kvalitu, vždyť v minulosti se na něm představily hvězdy ledního hokeje, jako Stamkos, Crosby, nebo Malkin.

V Břeclavi se představí Švýcarsko, Švédsko, Kanada a Česká Republika. V Piešťanech zase Finsko, USA, Slovensko a Rusko.

My dnes budeme společně sledovat premiérový zápas slovenských hokejistů, kteří vyzvou své ruské vrstevníky. Slováci si před startem turnaje střihli v sobotu malou generálku a to proti Kanadě. Ta vstoupila do utkání bez bázně a hany a po první třetině vedla po gólech Watsona a Dal Colleho 2:0. Ve druhé části snížil Romančík, jenže se jednalo o jediný úspěch. Konečnou podobu dal výsledku opět Watson a Kanada tak vyhrála 3:1.

Spraví si Slovensko chuť v ostrém turnajovém utkání proti Rusku? Na to si musíme počkat na půl šestou, kdy se v Piešťanech začne hrát. Určitě si udělejte čas a sledujte naši onlajn reportáž.

Hráči jsou už na ledě, na úvod si poslechneme hymny obou států.

Hymny dozněly, všechno je připravené na úvodní buly utkání.

Rusko U18: Korobov – Sleptsov, Ljamkin, Cvetkov, Bojkov, Nasybullin, Šaripzjanov, Nazarkin, Dervuk – Zinoviev, Nikolishin, Vovčenko – Ryžkov, Kodola, Svečnikov – Lazarev, Fazlejev, Pilipenko – Lauta, Kamanev, Boltanov.

Rozhodčí: Baluška, Bundil – Kacej, Šefčík.

00:01

00:30
    Úvodní buly vyhrál Matej Paločko a Slováci se okamžitě nastřelením puku přesunuli do útočné třetiny. Nic tam však nevymysleli, soupeř je zatlačil k mantinelu.

00:49
    Do rychlého protiútoku se naopak dostali Rusové. Ani oni ale gólmana neohrozili. Na modré se ke střele napřahoval Nikolišin, ale bez úspěchu, puk mu sklouzl z čepele.

01:06
    Vyloučení na straně Slovenska. Marco Halama se provinil držením a na dvě minuty oslabil svůj tým.

01:40
    Rusové hned po buly vybojovali puk a usadil se se před Pajpachem. Vyslali na něj střelu, ale s pokusem do středu branky nemohl mít slovenský gólman problém.

02:05
    Slovensko se osvobodilo vyhozením puku přes všechny čáry.

02:35
    Rusko se vrátilo do útočné třetiny, ale moc toho nevymysleli. Puk sice směřoval na branku domácích, ale Zinovjevova střela nebyla nebezpečná.

03:06
    Slováci jsou v plném počtu, ubránili se bez větších problémů.

03:40
    Halama se středem probil až k zakončení, to se ale soupeřům podařilo zblokovat. Marco však odražený puk dobruslil u mantinelu a posunul ho před bránu Holešinskému, ten ale trefil pouze Korobovův beton.

04:10
    Slováci vystřídali, ale jsou stále v útočném pásmu. U mantinelu si s pukem hrál Milý, ale před branku Ruska se mu nahodit nepodařilo.

05:00
    Hra je teď trochu neurovnaná. Ani jeden z celků se nemůže dostat do zakončení a puk jen lítá ze strany na stranu.

06:00
    Nikolišin napřáhl na modré, ale Pajpach nezklamal, vytáhl spolehlivý zákrok a puk zachytil do lapačky.

07:00
    První lajna Slovenska se opět ukázala! Holešinský to myslel dobře, nahodil puk před branku, ale tam ho Paločka pouze jemně hokejkou tečoval. Naneštěstí pro Slovensko o pár centimetrů vedle pravé tyčky Korobova.

07:50
    Trestné střílení pro Rusko!

07:50
    K němu se postavil Pilipenko, rozjel se a pokusil se o zakončení. Pokus mu ale nevyšel, proti Pajpachovi neměl žádnou šanci na skórování.

08:30
    Slovenská lavička si teď oddechla, naopak na Rusech je vidět zklamání z nevyužití nabídnuté šance. Rusové jsou u puku a rozehrávají zpoza vlastní branky.

09:15
    Hostující hráči se sice dostávají do pásma, ale pozorná slovenská obrana jim nedovolí zakončovat.

10:05
    Buly před Korobovem sice vyhráli rusové, ale následně se puku zmocnil Haščič a přihrál ho Milému. Ten ho ale nestihl zpracovat a jen se mu odrazil od brusle mimo prostor branky.

10:40
    Rusové získali puk a okamžitě založili útočnou akci. Kodoba podél mantinelu vnikl až do útočné třetiny, následně byl ale natlačen na mantinel a nemohl tak vystřelit.

11:50
    Slováci se ve třech pustili proti vracející se ruské trojici. Celou akci zahájil Novák, ale u něj i skončila. Nedokázal totiž projít přes Kodolu.

13:00
    Kus práce odvedl i Marco Halama. Svědomitě dojel puk a hledal své spoluhráče před brankou. Bohužel marně.

14:00
    Zápas pokračuje bez branek. Jak Slováci, tak Rusové se tlačí do zakončení, ale koncovky nejsou dostatečně důrazné.

14:40
    Slováci opět zavezli puk do útočné třetiny, ale zase bez úspěchu. Krasničan byl zatlačen do rohu kluziště a střílet tak nemohl.

16:00
    Hra se neustále přelévá ze strany na stranu. Sotva jeden z týmů získá puk, soupeř mu ho vezme a přesune se na druhou stranu.

16:30
    Necelé čtyři minuty před koncem třetiny se od modré pokusil zakončit Bojkov, ale neuspěl. Jeho rána byla zblokovaná.

17:20
    Na druhé straně podnikli Slováci protiútok, ale opět bez úspěchu. Ivanič sice projevil snahu o střelu, ale nebyl příliš důrazný a jeho pokus zblokovala obrana Ruska.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá poslední minuta.

19:40
    Slováci se v závěru třetiny tlačí do zakončení. S pukem za brankou operuje Holešinský a pokouší se ho poslat do nebezpečného prostoru před brankou. Opět bez úspěchu.

20:00
    V poslední vteřině je tu ještě vyloučení na straně Ruska. Nasybullin se provinil držením.

20:00

Máme za sebou prvních dvacet minut zápasu a branky jsme se zatím nedočkali. Oba týmy se sice tlačí do zakončení, přesnost ale není silnou stránkou ani jednoho z nich. Velkou šanci měl v osmé minutě Pilipenko, ale nabízené trestné střílení nevyužil. Do druhé třetiny půjdou Slováci s přesilovkou, faulem se totiž provinil Nasybullin.

Další třetina začne přibližně v 18:15.

20:01

20:30
    Slováci prohráli úvodní buly, ale i tak se dokázali usadit v útočném pásmu. Od modré čáry vypálil Maier, jeho tečovanou ránu se snažil dorazit Paločko, ale neuspěl.

21:09
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slováci se dostávají do vedení. Podařilo se jim využít přesilovku a otevřít tak skóre utkání. Natlačili se pŕed Korobova, Maier vypálil a puk za čáru zasunul MARCO HALAMA. Asistence: Patrik Maier, Adrián Holešinský.

22:00
    Na druhé straně mohli vzápětí odpovědět Rusové. Ihned po buly získal puk Pilipenko, ale z úhlu trefil pouze boční síťku.

22:35
    Pilipenkova aktivita ale pokračovala! Objel branku a vypálil. Pajpach puk schoval v lapačce.

23:00
    Nikolišin a Vovčenko opět udělali před Pajpachem průvan. Puk poskakoval v brankovišti, ale druhý jmenovaný nebyl dostatečně blízko, aby ho doklepl za čáru.

23:40
    Nikolišin křížnou přihrávkou před branku našel úplně volného Zinovjeva, ale jeho rychlé zakončení excelentně vychytal Pajpach.

24:01
    Slováci jsou do čtyř, na trestnou lavici míří Halama.

25:07
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Hosté potřebovali na vyrovnání jen něco přes minutu. Tvrdou ránu od modré v podání MAXIMA LAZAREVA Pajpach nezvládl pokrýt a i Rusům se tak podařilo využít přesilovku. Asistence: Eduard Nasybullin.

26:05
    Petráš chtěl opět poslat do vedení svůj tým, ale nepodařilo se mu to. Ztroskotal na gólmanovi.

26:14
    Vyloučení na straně Ruska, Nikolišin oslabí svůj tým na dvě minuty.

27:00
    Slováci se ale brání a nechtějí dovolit soupeři ohrozit Pajpachovu bránu.

27:50
    Rusové sice zavřeli soupeře v pásmu, ale svěřenci trenéra Bartánuse se drží a nepouští Rusy k zakončení.

28:14

29:03
    Rusové se pouští opět do útoku. Na jeho konci Ljamkin zkoušel šikovné kličky, slovenského gólmana ale neoklamal.

30:00
    V polovině střetnutí je stav nerozhodný. Na ledě je k vidění obrovskou aktivitu na obou stranách, hráči bruslí za každým pukem a pokouší se o střelbu.

31:20
    Paločko se pustil do vysokého forčekingu a vybojoval puk, ale jeho spoluhráč Halama to nedokázal využít.

32:05
    Kratochvíla se probil k zakončení k levé tyčce, s tím si ale pozorný gólman ruského týmu poradil.

33:15
    Nikolišin našel křížnou přihrávkou přes celé útočné pásmo Vovčenka a ten tvrdě vystřelil od modré čáry. Jeho ránu Pajpach jen tak tak zachytil betonem. K dorážce se pak nikdo z Rusů nedostal.

34:50
    Pilipenko zpoza branky nabil Cvetkovi a ten minul jen o několik centimetrů!

35:50
    V posledních minutách přebrali iniciativu Rusové, Slováci musí pomáhat svému gólmanovi, protože zakončení soupeře jsou čím dál více nebezpečnější.

35:59
    Nejinak tomu bylo i nyní, ale fanoušci mohou tleskat Pajpachovi, který si zachoval chladnou hlavu a nepustil za svá záda puk po střele dojíždějícího Kodoly.

36:40
    Slovákům nelze upřít snahu, ale jde poznat, že na svého soupeře momentálně nestačí. Korobov už delší dobu nemusel zasahovat, všechny střely šly totiž mimo jeho branku.

37:20
    Nadále pokračuje aktivita Rusů, Ryžkov si už chystal puk na střelu z mezikruží, v poslední chvíli mu jej ale vypíchl Moravčík.

38:00
    Do konce druhé třetiny schází dvě minuty.

38:20
    KIRILL PILIPENKO se dostal do samostatného úniku a tato situace snad ani jinak nemohla skončit. V akci jeden proti jednomu zakončil do pravého horního rohu. Asistence: Eduard Nasybullin.

39:30
    Slováci se ještě snaží natlačit před Korobova, ale jejich snaha končí u mantinelu v útočném pásmu.

40:00

Máme za sebou druhou část hry, ve které jsme se dočkali hned tří branek. Do vedení se dostalo Slovensko, když přesilovou hru využil Halama. Stejnou příležitost ale zužitkovali i Rusové, ve 26. minutě využil přesilovku Lazarev. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, využil sólo Pilipenko a dal tak svému týmu těsný náskok.

Další třetina začne přibližně v 19:03.

40:01

40:35
    Rusové se ihned v úvodních vteřinách dostali do pásma, ale Zinovjeva domácí mladíci zatlačili k mantinelu a nedovolili mu přesně vystřelit.

41:28
    Slováci se pokusili dostat do útočného pásma, ale dopustili se ofsajdu.

42:31
    Vyloučení na straně Ruska. Na dvě minuty oslabí své spoluhráče Pilipenko, který se dopustil hákování.

43:00
    Slováci jsou sice u puku, ale nemohou se dostat do pásma. Romančík to zkusil podél pravého mantinelu, ale nedostal se dále, než za útočnou modrou čáru.

43:30
    Mladíci zpod Tater se konečně dostali před Korobova, ale soupeř jim vzal puk a odpálil ho přes všechny čáry.

43:50
    Slovensko se pokusilo zaútočit a na Korobova vyslali nahozený puk. Ten ruskému gólmanovi vypadl a do sítě se ho pokusil dorazit Haščič, bohužel neuspěl. Ruský gólman ho předběhl a puk schoval ve výstroji.

44:31
    Hosté jsou v plném počtu.

45:20
    Christián Jaroš vystřelil na Korobova, ale ne příliš velkou silou. Ruský gólman si s pokusem poradil.

46:13
    Rusové se pokusili natlačit do útočné třetiny, ale zastavil je ofsajd.

47:00
    Střelou z kategorie propagačních se prezentoval Novák. Z velké vzdálenosti prověřil Korobovovu pozornost.

47:22
    Vyloučení na straně Slovenska. Holešinský prudce narazil Nasybullina, který se po pádu nehezky udeřil o konstrukci branky a z ledu mu pomáhají spoluhráči. Vysloužil si za to 5 minut plus trest do konce utkání.

48:48
    Ruský hráč opět na ledě. Tentokrát neustál tvrdý bodyček Pilipenko a také se těžce zvedá z ledu. Pomáhají mu spoluhráči a lékař.

49:05
    Pajpach předvedl další spolehlivý zákrok a následně se Slováci na několik sekund osvobodili vyhozením puku přes všechny čáry.

49:35
    Rusko se sice pokusilo vrátit do útočného pásma, ale daleko nedošlo. Domácí se opět osvobodili.

50:00
    A do třetice posílají Slováci puk přes všechny čáry.

50:35
    Teď se už Rusové do pásma dostali a dokonce nebezpečně pohrozili před slovenskou brankou. Zpoza branky Pajpacha se puk bez větších potíží dostal na hokejku Svečnikova, kterému ale střela nesedla.

51:43
    Rusové jsou nadále aktivní, nyní je však zastavilo postavení útočícího hráče v brankovišti.

52:16
    Piešťanská tribuna odměnila domácí hokejisty potleskem. Nejprve odstavili jednoho hráče bodyčkem, poté vyhodili puk přes všechny čáry a nakonec donutili soupeře k faulu. Na trestnou lavici odchází Ryžkov.

53:05
    Halama zpoza brány nabil Romančíkovi, ten kousek od modré napálil tvrdou ránu pouze do přemísťujícího se brankáře.

54:00
    Slováci stále v pásmu, Kratochvíla poslal z pravé strany puk před bránu, ale Haščič ho v rychlosti nedokázal přesně trefit.

54:16

54:24
    Slováci v útočné třetině vyhráli buly a po něm od modré vypálil Paločko. Brankář Korobov schoval střelu v lapačce.

55:20
    Cvetkov si na modré útočné čáře počkal na puk a vypálil. Jeho pokus letěl pár centimetrů mimo branku. Pajpach nic nepodcenil a pro jistotu ho vytlačil ramenem.

56:30
    Slováci by rádi zvýšili své útočné obrátky na maximum, ale Rusko velmi dobře drží puk a nepouští slovenské mladíky do pásma.

57:29
    Haščič po rychlém protiútoku přihrával Novákovi, který byl tísněn Nasybullinem a tak se mu nepodařilo puk nasměrovat do sítě.

58:00
    Do konce utkání zbývají poslední dvě minuty. Slováci tak ještě mají šanci na vyrovnání.

58:08
    Jenže tu teď pravděpodobně promarnili. Adamčík odchází za hákování na trestnou lavici.

58:39
    Rusové se okamžitě natlačili do útoku a Lauta dokonce nebezpečně vystřelil. Pajpach stále drží šance nad vodou a puk schoval do lapačky.

59:33
    27 sekund před koncem se bude vhazovat před Pajpachem, Slováci už asi nic nevymyslí.

60:00

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Maximilián Pajpach (Slovensko) a Kirill Pilipenko (Rusko).

Skončilo první vystoupení slovenského celku na Ivan Hlinka Memorial Cupu a skončilo těsnou prohrou 1:2. Všechny branky padly ve druhé třetině. V té třetí se domácí snažili o vyrovnání, ruský gólman ale byl pro svůj tým oporou a i díky němu si Rusko připisuje výhru.

To je pro tento zápas vše, ale turnaj bude v Piešťanech pokračovat i zítra. Buďte proto s námi a sledujte i další utkání. Pro tuto chvíli na shledanou. (19:44:14)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 22. Halama (Maier, Holešinský) – 26. Lazarev (Nasybullin), 39. Pilipenko (Nasybullin)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Pajpach – Maier, Romančík, Sloboda, Jaroš, Koch, Ivanič, Bilík, Moravčík – Paločko, Halama, Holešinský – Haščič, Kratochvíla, Milý – Krasničan, Adamčík, Kundrát – Novák, Sukeľ, Petráš.

Rozhodčí: Baluška, Bundil – Kacej, Šefčík