USA U18 – Rusko U18 4:2 (kon.) | Švédsko U18 – Kanada U18 4:3 (kon.) | SR 18 – Finsko U18 1:5 (kon.)
Česko U18 – Švýcarsko U18 4:3 (2:0 po s.n.)
USA U18
4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Rusko U18
Úterý 06.08.2013, 14:00 • Easton aréna (Piešťany) • Hlinka Gretzky Cup

49:16
    USA právě vstřelilo branku!

Rusko sice dokázalo v úvodu třetí třetiny vyrovnat, ale Američané se dvěma brankami dostávají do pohodlného vedení. JOSEPFH SNIVELY projel kolem Korobova a přestože první zakončení ještě ruský brankář vyrazil, tak při následné dorážce neměl nárok. Asistence: Kyle Connor

46:19

Američané se vrací do vedení a to sebou nese obrovskou radost na jejich střídačce. Od modré čáry napřáhl JACK DOUGHERTY a jeho střela k pravé tyči se dostala až za záda Korobova.

40:48
    Rusko právě vstřelilo branku!

Tak tomu se říká vstup do třetiny jako z učebnice, Rusové vstoupili do závěrečné třetiny výhodou přesilové hry a RADEL FAZLEJEV dokázal kotouč dostat z blízkosti brány do sítě a vyrovnat. Asistence: Maxim Lazerev, Eduard Nasybulin

30:44

Aktivita z posledních minut se Rusku vyplatila, tvrdou střelou pod horní tyč se trefil ALEXEJ SLEPTSOV. Rusové tak v polovině utkání dokázali snížit a tím se nám zápas hodně zdramatizuje. Bez asistence

12:40

Také druhá přesilovka USA končí brankou, JOEY DUDEK dokázal navýšit vedení svého týmu, které je rázem dvougólové. Asistence: Nick Schmaltz, Jack Dougherty

11:46

Přečkali čtyři oslabení a nakonec sami v přesilové hře skórují. NICK SCHMALTZ dostal puk po zmatku v brankovišti až za čáru a otevírá tak skóre zápasu. Asistence: Joey Dudek

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 12. Schmaltz (Dudek), 13. Dudek (Schmaltz, Dougherty), 47. Dougherty, 50. Snively (Connor) – 31. Sleptsov, 41. Fazlejev (Lazerev, Nasybulin)

USA U18: Nedeljkovic – Haydon, Mantha, Dougherty, Nardella, Carlo, Wolff, Rosburg – Bittner, Schmaltz, Poganski – Connor, Snively, Wahlin – Malmquist, Wagner, Dudek, – Phelps, Turgeon, Iverson – Milan
    Rusko U18: Korobov – Šaripzjanov. Nasybullin, Cvetkov, Bojkov, Ljamkin, Sleptsov, Nazarkin, Dervuk – Pilipenko, Fazlejev, Lazarev – Svečnikov, Kodola, Vovčenko – Lauta, Nikolišin, Zinoviev – Kamenev, Boltanov, Ryžkov

Rozhodčí: Goga, Stano – Tvrdoň, Výleta