Žilina – Rijeka 1:1 (kon.) | Dila Gori – Hajduk Split 1:0 (kon.) | Kazaň – Randers 2:0 (kon.)
Astra Giurgiu – Trenčín 2:2 (kon.) | Met. Doněck – Kukësi 1:0 (kon.) | Maccabi Haifa – Ventspils 3:0 (kon.)
Gefle – Karabach 0:2 (kon.) | Hapoel Tel Aviv – CS Pandurii 1:2 (kon.) | Kubaň Krasnodar – Motherwell 1:0 (kon.)
Lech Poznaň – Žalgiris Vilnius 2:1 (kon.) | Milsami – Saint-Étienne 0:3 (kon.) | Hapoel Ramat Gan – Estoril 0:1 (kon.)
Bursaspor – Vojvodina 0:3 (kon.) | Curych – Liberec 1:2 (kon.) | Differdange – Tromsø 1:0 (3:4 po pen.)
Thun – Häcken 1:0 (kon.) | Malmö – Swansea 0:0 (kon.) | Strømsgodset – Jablonec 1:3 (kon.)
Trabzonspor – Dinamo Minsk 0:0 (kon.) | Arnhem – Ploiesti 1:2 (kon.) | Stuttgart – Botev Plovdiv 0:0 (kon.)
CZ Bělehrad – Černomorec Oděsa 0:0 (kon.) | Mladost Podgorica – Sevilla 1:6 (kon.) | Rapid – Asteras 3:1 (kon.)
Standard – Xanthi FC 2:1 (kon.) | Club Bruggy – Śląsk 3:3 (kon.) | St. Johnstone – Minsk 0:1 (2:3 po pen.)
Udinese – Široki Brijeg 4:0 (kon.) | Breidablik – Aktobe 1:0 (1:2 po pen.)
SBV Vitesse Arnhem
1:2 (0:1)
FC Petrolul Ploiesti
Čtvrtek 08.08.2013, 20:00Evropská liga (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Právě dnes se rozhodne o postupujících do závěrečného předkola Evropské ligy, zajímavá odveta přijde mezi celky Vitesse Arnhem a Petrolul Ploiesti. První utkání skončilo remízou 1:1, pokud chce rumunské mužstvo pomýšlet na postup, musí dnes v Nizozemsku jednoznačně skórovat.

Arnhem byl přímo nasazen do 3. předkola, rumunské mužstvo se o účast v něm muselo poprat. Jejich soupeř z Faerských ostrovů Vikingur Gota toho ale příliš nepředvedl a Ploiesti podlehl 3:0 a 4:0.

Domácí se s odchodem kanonýra Bonyho Wilfrieda vyrovnávají velmi těžce, v prvním zápase Evropské ligy se dokázali prosadit pouze z penalty, ze které skóre otevřel krátce po poločase Jonathan Reis. Vyrovnání Rumunů přišlo ve čtyřiaosmdesáté minutě, kdy se trefil Grozav a určil konečný stav prvního zápasu na 1:1.

SBV Vitesse Arnhem: Velthuizen – van der Struijk, Kashia, Leerda, van Aanholt – Janssen, van der Heijden, Pedersen, Ibarra, Qazaishvili – Chanturia

FC Petrolul Ploiesti: Pecanha – Geraldo Alve, Enza-Yamissi, Sitya, Alcenat – Hoban, Pablo, Boudjemaa, Younes – Grozav, Doré

Rozhodčí: Vučemilovič – Križarič, Fegeš (všichni Chorvatsko).

1

3
    Domácí se drží balonu a snaží se soupeře zatlačit do defenzívy.

5
    Po pěti minutách zde máme první roh Arnhemu.

6
    Jeho exekuci si vzal na starost Janssen, ale nikoho v barvách svého mužstva před brankou nenašel.

8
    Na druhé straně byl v ofsajdu nachytán Doré.

10
    Domácí Ibarra měl téměř stoprocentní příležitost, jeho křižná střela z pravé strany ale těsně minula branku Petrolulu!

13
    Převaha Vitesse trvá, van der Struijk z velké dálky znovu nezamířil přesně.

15
    Zatím se hraje velmi svižné utkání, tempo diktuje domácí Vitesse, které se snaží brzy rozhodnou a potvrdit roli favorita.

18
    Chanturia dostal po rychlé rozehrávce volného přímého kopu přihrávku, jeho rána ale mířila přímo do náruče Pecanhy.

21
    Petrolul Ploiesti právě vstřelil branku!
    Tak to je velká rána pro holandské mužstvo! Po výkopu brankáře míč doskákal až na nohu BOUDJEMAAY, který tvrdou ranou pod břevno otevírá skóre dnešního zápasu – 0:1!

25
    Domácí jsou i po inkasované brance aktivnější a snaží se v nejkratším možném čase srovnat.

27
    Dorému již dnes podruhé odmáván ofsajd.

30
    Arnhem by si však měl pohlídat defenzívu, protože to klidně mohlo být o dvě branky! Do šance se znovu dostal Boudjemaay, nyní jeho šanci zlikvidoval skvělým zákrokem Velthuizen!

32
    Kashia zkusil štěstí z velké dálky, ale minul branku Petrolulu.

35
    Na druhé straně si míč postavil Du Lucas, jeho prudká střela ale neměla gólové parametry.

37
    Domácí mají stále značnou převahu, obrana Ploiesti brání velmi pozorně a nedovoluje svému soupeři příliš mnoho šancí. Vitesse musí k postupu vstřelit nejméně jednu branku.

40
    A další příležitost holandského klubu končí neúspěchem, hráči se popadají za hlavu. Chanturia je v útoku velmi aktivní, nyní jeho příležitost zlikvidoval pozorný Pecanha!

42
    Na druhé straně je Hobanovi odpískán útočný faul.

44
    Nyní se již hostující Hoban dostal k zakončení, míč se však mezi tři tyče nevešel.

45+1
    Rozhodčí nastaví v první půli jednu minutu.

46

46
    Do druhého poločasu nechal domácí kouč v kabině Qazaishviliho, jehož na trávníku nahradil Havenaar.

48
    Sledujeme stejný obrázek jako v první půli, Vitesse má převahu, ale nedaří se jí gólově vyjádřit.

49
    Nákop na Pedersena byl sice přesný, záložník Vitesse však stál v ofsajdu.

51
    Leerdam je první dnešní hráč, který byl oceněn žlutou kartou.

53
    Hosté spoléhají na protiútoky, jeden z nich ukončil ofsajdem Younes.

55
    Janssen rozehrával od rohového praporku, přesně našel hlavu Havenaara, kterého ale skvěle vychytal Pecanha!

57
    Na druhé straně se pokusil domácího brankáře zaskočil Younes, jeho rána ale našla přímo rukavice připraveného Velthuizena.

59
    A mohlo být hotovo! Obrovskou šanci nyní spálil hostující Grozav, který se snažil obstřelit brankáře, ale jen o centimetry minul levou tyč domácí svatyně!

61
    Po rohovém kopu Arnhemu je odpískán faul na hostujícího brankáře.

63
    Younese nahradí na posledních zhruba třicet minut Mustivar.

65
    Grozav zkusil štěstí z ostrého úhlu, branku však netrefil.

67
    Střídá se také na straně Vitesse, místo Leerdama přijde Pröpper.

69
    Ibarra chytře posunul míč na Havenaara, tomu ale balon unikl do zámezí.

71
    Alcenat dostává žlutou kartu.

72
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Dobývání rumunské branky nyní dotáhlo svého konce! Gólmana Pecanhu prostřelil VAN DER HEIJDEN a srovnal tím skóre dnešního zápasu na 1:1!

74
    Střídání na straně Petrolulu, místo Dorého přijde Camará.

76
    Střídající Pröpper dostává žlutou kartu.

78
    Střela Mustivara byla sražena, hosté však zůstanou u míče.

80
    To je další komplikace pro Vitesse, Alcenat fauloval unikajícího Chanturiu a dostává druhou žlutou kartu. Každý fotbalový fanda ví, že druhá žlutá = červená!

83
    Pokud nám zápas tímto výsledkem skončí, bude následovat půlhodinové prodloužení.

86
    Domácí mají stále značnou převahu a snaží se zápas rozhodnout ještě před prodloužením.

88
    Pablo mohl rozhodnout na druhé straně, Vitesse nyní děkuje Velthuizenovi!

90
    Na druhé straně mohl rozhodnout Havenaar, jeho střelu ale sebral ze vzduchu Pecanha.

90+1
    V první minutě nastavení je odpískán Camaróvi ofsajd.

90+3
    V další šanci se ocitl van der Struijk, v inkriminovaný moment ale minul branku Petrolulu.

90+4
    Rozběhla se poslední nastavená minuta, vše nasvědčuje tomu, že budeme svědky prodloužení.

90+4
    Kashia dostává žlutou kartu.

90+5
    Závěr řádné hrací doby se nám ještě protahuje, dalším okartovaným je střídající Mustivar.

90+5
    Tak to je obrovská rána pro domácí hráče a fanoušky, naopak rumunské mužstvo se hlasitě raduje! V páté minutě nastavení posílá Petrolul do dalšího předkola GROZAV – 1:2!

Neuvěřitelný závěr zápasu rozhodl o tom, že Vitesse končí v evropských pohárech po prohře 2:1 v odvetné zápase. Příjemný zbytek noci přeje Petr Dejnožka. (21:59:17)