Mountfield HK – Luleå 1:2 (kon.) | TPS – Bern 5:3 (kon.) | Tappara – Fribourg 5:3 (kon.)
Kuopio – Vienna Capitals 1:4 (kon.) | JYP – HC Slovan 3:4 (kon.) | IFK Helsinky – Zürich 6:4 (kon.)
Kometa Brno – Hamburg 5:2 (kon.) | Djurgården – Pardubice 3:2 (kon.) | Brynäs – Liberec 4:3 (kon.)
HV71 – Sparta 5:3 (kon.) | Linköping – Chomutov 4:0 (kon.) | Färjestad – Mannheim 4:1 (kon.)
Frölunda – Ingolstadt 7:3 (kon.) | Salzburg – Kärpät 3:2 (kon.)
TPS Turku
5:3 (0:3, 4:0, 1:0)
SC Bern
Pátek 23.08.2013, 17:30 • HK Areena, Turku • European Trophy

59:25
    Hostující Geoff Kinrade dostává dvě minuty za hrubost, je po šancích.

56:19
    Přesilovka pro TPS. Travis Roche odchází na trestnou lavici. Dvě minuty za podražení.

50:05
    TPS právě vstřelilo branku!
    Veledůležitý gól TPS, domácí roztočili před Bührerem dokonalý "kolotoč", gólman Bernu odolával spršce střela, až se prosadil CHARLES BERTRAND, jehož střela končí v brance. Asisetnce: Camilo Miettinen, Steven Seigo.

49:07
    Dnešní utkání sleduje 3 052 diváků.

44:21
    Markus Palmroth vyloučen za hákování, hosté mají k dispozici přesilovou hru.

40:55
    Útočník TPS Turku Derek Famulare je vyloučen za nedovolené bránění.

35:35
    Skvělý obrat dokonán, Kapitán Turku TAPIO LAAKSO dává čtvrtý domácí gól a domácí se tak poprvé dnes večer ujímají vedení. Asistence: Rasmus Kulmala.

32:56
    A je vyrovnáno! Domácí to dokázali a zásluhou CHARLESE BERTRANDA srovnávají stav zápasu na 3:3. Hosté tak ztratili tříbrankový náskok. Asistence: Marko Virtala, Shaone Morrisonn.

27:23
    Série nedovolených zákroků pokračuje, na trestnou lavici usedá domácí Tero Koskiranta za držení.

26:43
    Ovšem krátce po příchodu Martina Plüsse z trestné lavice domácí snižují na rozdíl jediného gólu, svůj druhý gól dává FRANCIS PARÉ! Asistence: Dan Sexton, Tero Koskiranta.

26:07
    Krátkou přesilovou hru pěti proti třem si zahrají domácí hokejisté po vyloučení Philippe Furrera.

24:38
    Přesilová hra hostů končí, na trestnou lavici usedá Martin Plüss za hákování.

22:51
    Hosté sice hráli již ve čtyřech a do konce oslabení zbývalo pouze sedm vteřin, ovšem nakonec přece jenom inkasovali z hole FRANCISE PARÉ. Asistence: Steven Seigo, Dan Sexton.

20:58
    TPS má velkou příležitost na snížení, Mikko Lehtonen je vyloučen a domácí budou hrát téměř minutu přesilovou hru pěti proti třem.

19:56
    Čtyři vteřiny před koncem první třetiny ještě rozhodčí vylučují, Daniel Rubin dostává dvouminutový trest za sekání.

15:09
    Domácí budou mít nyní příležitost na snížení skóre – hosté budou hrát v oslabení, na trestnou lavici usedá Ivo Rüthemann za podražení.

07:59
    Bern právě vstřelil branku!
    To už je kritická situace pro Turku, vteřinu před koncem osmé minuty dává třetí branku Bernu FLURIN RANDEGGER! Asistence: Christoph Bertschy, Joel Vermin.

05:15
    TPS mělo velkou gólovou šanci, ale Weisskopf hákuje a tím překazil šanci domácích. Ti budou mít k dispozici alespoň přesilovou hru.

04:41
    Sotva skončilo oslabení domácího TPS, vypálil obránce Bernu TRAVIS ROCHE od modré čáry a puk dolétl až do branky TPS. Hosté vedou již 2:0! Asistence: Mikko Lehtonen, Ryan Gardner.

03:22
    Bleskově využitá přesilová hra pěti proti třem v podání Bernu, PHILIPPE FURRER překonává Hostikku a hosté vedou. Asistence: Travis Roche.

03:19
    Hosté v plném počtu, začíná přesilová hra Bernu pěti proti třem.

02:36
    To je rána pro TPS, po deseti vteřinách se opět vylučuje v domácím týmu, Niko Karhu je vyloučen za podražení, hosté si zahrají přesilovou hru čtyři na tři, po návratu Hanniho pak pět na tři!

02:26
    Přesilová hra domácích končí, Steven Seigo dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.

01:19
    Hned ve druhé minutě zápasu budeme sledovat přesilovou hru domácích, Andreas Hänni dostává trest za sekání.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 23. Paré (Seigo, Sexton), 27. Paré (Sexton, Koskiranta), 33. Bertrand (Virtala, Morrisonn), 36. Laakso (Kulmala), 51. Bertrand (Miettinen, Seigo) – 4. Furrer (Roche), 5. Roche (Lehtonen, Gardner), 8. Randegger (Bertschy, Vermin)

TPS Turku: Hostikka (Norrena) – Morrisonn, Seigo, Karhu, Vittasmäki, Palmroth, Friman, Kumeliauskas, Pulli – Kulmala, Laakso, Farmulare – Sexton, Koskiranta, Paré – Miettinen, Virtala, Bertrand – Mähönen, Tuominen, Rantanen
    SC Bern: Bührer (Gigon) – Furrer, Roche, Hänni, Kinrade, Wellinger, Jobin, Weisskopf, Berger – Rubin, Ritchie, Lehtonen – Dostojnov, Plüss, Moser – Rüthemann, Gardner, Loichat – Vermin, Bertschy, Randegger