Mountfield HK – Luleå 1:2 (kon.) | TPS – Bern 5:3 (kon.) | Tappara – Fribourg 5:3 (kon.)
Kuopio – Vienna Capitals 1:4 (kon.) | JYP – HC Slovan 3:4 (kon.) | IFK Helsinky – Zürich 6:4 (kon.)
Kometa Brno – Hamburg 5:2 (kon.) | Djurgården – Pardubice 3:2 (kon.) | Brynäs – Liberec 4:3 (kon.)
HV71 – Sparta 5:3 (kon.) | Linköping – Chomutov 4:0 (kon.) | Färjestad – Mannheim 4:1 (kon.)
Frölunda – Ingolstadt 7:3 (kon.) | Salzburg – Kärpät 3:2 (kon.)
Djurgårdens IF
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 23.08.2013, 19:00 • Hovet, Stockholm • European Trophy

55:41
    To je problém pro Pardubice. Václav Benák dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

48:59
    Djurgårdens právě vstřelilo branku!
    To je ale pořádně ledová koupel pro Pardubice. Hosté už se hnali za obratem, ale propadli ve středním pásmu a nechali hráče Djurgårdenu ujet do brejku dvou proti jednomu. Celou akci zakončil nechytatelnou střelou nad lapačku MIKAEL AHLÉN.

46:28
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Pardubice využívají přesilovou hru a je srovnáno! Výbornou práci předvedl JOSEF MARHA a přesnou ranou mimo dosah Reinderborna vrátil hosty definitivně do zápasu. Asistence: Aleš Píša a Radoslav Tybor.

45:37
    Robin Norell vyhodil puk mimo hřiště a nabídl tak soupeři přesilovou hru.

39:14
    Hra ve čtyřech opět přináší změnu skóre, tentokrát se radují pardubičtí hokejisté. TOMÁŠ NOSEK předvedl kvalitní práci na brankovišti, kde se zmocnil puku a zavěsil ho pod horní tyč. Velice důležitá branka pro hosty. Asistence: Václav Kočí a Tomáš Zohorna.

38:15
    Bude se hrát ve čtyřech. Dvě minuty za držení obdržel Markus Ljungh.

36:59
    Dva fauly krátce po sobě posílají na trestnou lavici Aleše Píšu. Pardubický bek dostává 2+2 minuty za sekání a podražení.

32:36
    Teď se ale hosté budou bránit. Jiří Vašíček odjíždí na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za hákování.

28:10
    Dvě minuty opět za sekání dostává pardubický Václav Kočí.

23:33
    Hosté mají další pokus, aby něco vymysleli při přesilové hře. Dvě minuty tradičně za sekání dostává Henrik Eriksson.

20:41
    Dvě minuty za sekání dostává Philip Holm.

19:55
    Pardubice byly v závěru třetiny blízko vyrovnání. Dva hráči postupovali proti jedinému obránci, ale celou situaci fantasticky vyřešil Adam Reiderborn.

16:18
    Pardubice si hru v pěti dlouho neužily. Dvě minuty za držení vyfasoval Radek Číp.

13:34
    11 vteřin budou hrát Pardubice ve třech. Jiří Cetkovský obdržel dvouminutový trest za podražení.

11:45
    Východočeši neprožívají pohodové momenty zápasu. Za podražení je vyloučen Jiří Vašíček.

11:12
    Pardubický tlak ale nevydržel dlouho a s ráznou odpovědí okamžitě přispěchali domácí. MARCUS SÖRENSEN podruhé v utkání prostřeluje Dolejše a dostává tak svůj tým do vedení 2:0. Bez asistence.

7:21
    A to už neplatí. Domácí hokejisté podnikli nebezpečný protiútok, po kterém se dostávají do vedení. Přihrávku od J. Erikssona zužitkoval MARCUS SÖRENSEN a otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: J. Eriksson.

6:19
    Krátce nato ale ukončuje výhodu Pardubic Robert Kousal. Ten obdržel také dvě minuty za sekání, takže se bude hrát 4 na 4.

5:51
    Za sekání je vyloučen Mattias Guter. Hosté hrají první přesilovku zápasu.

David Záruba

Branky a nahrávky: 8. Sörensen (J. Eriksson), 12. Sörensen, 49. Ahlén – 40. Nosek (Zohorna, Kočí), 47. Marha (Tybor, Píša)

Djurgårdens IF: Reiderborn (Mattsson) – Holm, Lidström, Falk, Andersson, Pettersson, Lofquist, Norell, Arnesson – Sörensen, J. Eriksson, Guter – Saviano, Ljungh, Johner – Holmqvist, Ahlén, H. Eriksson – Krüger, Sundberg, Kalin. Trenéři: Tony Zabel a Stefan Nyman.
    HC Dynamo Pardubice: Dolejš (Růžička) – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Vašíček, Gregorc, Čáp, Mocek – Semorád, Marha, Somík – Radil, Kousal, Starý – Cetkovský, Nosek, Zohorna – Veselý, Číp, Tybor. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.