Mountfield HK – Luleå 1:2 (kon.) | TPS – Bern 5:3 (kon.) | Tappara – Fribourg 5:3 (kon.)
Kuopio – Vienna Capitals 1:4 (kon.) | JYP – HC Slovan 3:4 (kon.) | IFK Helsinky – Zürich 6:4 (kon.)
Kometa Brno – Hamburg 5:2 (kon.) | Djurgården – Pardubice 3:2 (kon.) | Brynäs – Liberec 4:3 (kon.)
HV71 – Sparta 5:3 (kon.) | Linköping – Chomutov 4:0 (kon.) | Färjestad – Mannheim 4:1 (kon.)
Frölunda – Ingolstadt 7:3 (kon.) | Salzburg – Kärpät 3:2 (kon.)
Linköpings HC
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Piráti Chomutov
Pátek 23.08.2013, 19:00 • Cloetta Arena • European Trophy

58:30
    A další obrovská šance v závěru pro Chomutov! Tomáš Bartejs tvrdě vystřelil a Engstrand, aniž by věděl kde je puk brance zabránil!

55:20
    Tak přeci jenom je tu ještě šance pro Piráty. Na dvě minuty si jde sednout Daniel Grillifors (LIN) za faul kolenem.

53:35
    Chomutov otevírá hru a šance pro domácí. Joachim Rohdin byl ve veliké šanci, když střílel z pravého kruhu po nahrávce Sebastiana Karlssona, ale Hanuljak znovu předvedl parádní zákrok!

52:01
    Znovu veliká šance Chomutova a znovu je u toho Ondřej Kaše. Engstrand chvilku nevěděl, kde se puk nachází a měl ho přikrytý pravým betonem a žádný z chomutovským hráčů puk do sítě nedokázal dorazit.

51:17
    Linköpings právě vstřelili branku!

Chomutov dnes hodně doplácí na své vyloučení a dostává znovu branku z oslabení. Simon Hjalmarsson skvěle přihrál do volného prostoru PÄROVI ARLBRANDTOVI, který se nemýlil a prostřelil všechno co mu stálo v cestě. Asistence: Hjalmarsson, Bäckman

50:59
    A další faul. Tomáš Malec (CHM) odchází na trestnou lavici na dvě minuty za hákování. Přesilovka pro domácí 4 na 3.

50:32
    Po menší potyčce právě toho, kdo nevyužil obrovskou šanci Chomutova Marka Sikory (CHM) a Mattiase Sjögrena (LIN) odcházejí oba hráči na dvě minuty za hrubost.

50:32
    Chomutov dnes doplatí na své nevyužité šance! Marek Sikora stál zcela osamocený před brankářem domácích, ale puk pouze nastřelil do výstroje Engstranda.

41:34
    Tak vyloučení i na druhé straně. Johannes Salmonsson (LIN) si pomohl nedovoleně a hrát se bude 4 na 4.

40:46
    Je tu další vyloučení a problémy pro Piráty. Na trestnou lavici usedá Jozef Balej (CHM).

38:40
    Daniela Grillforse z bezprostřední blízkosti vychytal skvělým zákrokem Miroslav Hanuljak!

36:24

A opět se potvrdilo starodávné říkadlo nedáš – dostaneš! Linus Hultström poslal přes celé kluziště nádherný pas na JOACHIMA ROHDINA, který bekhendem pod víko nedal Hanuljakovi šanci! Asistence: Hultström, Nermark

33:57
    David Hruška ze samostatného úniku trefuje tyč domácí branky! Engstrand nakonec puk zalehnul.

32:50
    Kolarik se Salmonssonem šli dva na jednoho, avšak Kolarik to vzal na sebe a jeho střela mířila nad branku!

32:25
    A další dvouminutový trest pro Piráty. Odsedět si ho jde Lukáš Pulpán (CHM).

29:43
    Mattias Bäckman nejdříve vyrazil puk Markovi Račukovi, který byl ve veliké šanci. Poté zbytečně podrazil Mattiase Bäckmana Tomáš Divíšek (CHM), který byl vyloučen na dvě minuty za podražení.

27:51
    Piráti se už radovali z branky, ale rozhodčí gól neuznává z důvodů strkanice v brankovišti. Posledním, kdo do branky puk dostal byl zřejmě Ondřej Kaše, ale veškerá chomutovská radost byla zcela zbytečná.

25:50
    A další obrovská šance na straně hostů! Jaroslav Mrázek byl zcela osamocený před domácím brankářem, avšak nad zakončením se rozmýšlel tak dlouho, že mu stihl puk odstřelit z hole jeden z obránců.

25:01
    Linköpings HC právě vstřelili branku!

A momentálně bylo přečíslení na straně domácího celku, kdy se do úniku hnala dvojice Kolarik – Almtorp. První jmenovaný přihrál na střelu JONASOVI ALMTORPOVI, který nedal Hanuljakovi šanci. Asistence: Kolarik, Hjalmarsson

23:38
    Piráti jeli znovu v přečíslení 2 na 1. Jozef Balej přihrál Bartečkovi, ale jeho střela skončila v náručí brankáře domácích!

18:45
    Za menší potyčku je vyloučen každý hráč z jednoho týmu. Za domácí usedne za hrubost na trestnou lavici Jesper Pettersson (LIN) a za hosty Jaroslav Svoboda (CHM) za stejný trest. Chomutov bude hrát přesilovku 4 na 3.

18:14
    A Chomutov si dnes zahraje první přesilovku. Na trestnou lavici zasedá Sebastian Karlsson (LIN) na dvě minuty za sekání.

14:22
    Piráti jdou opět do oslabení a budou hrát ve čtyrech. Na trestnou lavici zasedne David Hruška (CHM) za sekání.

05:20

Tak přeci jenom se domácí dočkali první branky. Těsně po vypršení trestu hostujících hráčů se ke střele dostal JONAS ALMTORP a jeho střela skončila až v síti. Asistence: Kolarik, Salmonsson

03:57
    Mattias Bäckman vystřelil tvrdou ránu od modré čáry, ale Hanuljak skvělým zákrokem střelu vyrazil!

03:18
    A máme tady první vyloučení. Domácí budou hrát první přesilovku 5 na 4, když Jozef Balej (CHM) dostává menší trest za sekání.

Petr Peleška

Branky a nahrávky: 6. Almtorp (Kolarik, Salmonsson), 26. Almtorp (Kolarik, Hjalmarsson), 37. Rohdin (Hultström, Nermark), 52. Arlbrandt (Hjalmarsson, Bäckman)

Linköpings HC: Engstrand (Andersson) – Grillfors, Junland, Bäckman, Johansson, Rahimi, Hultström, Pettersson, Fish – Salmonsson, Almtorp, Kolarik – Hjalmarsson, Sjögren, Arlbrandt – Karlsson, Nermark, Rohdin – Hagelin, Lindhagen, Vrána
    Piráti Chomutov: Hanuljak (Kostúr) – Malec, Lakos, Pulpán, Mrázek, Trefný, Bartejs, Šulák, Mainer – Svoboda, Bartečko, Balej – Račuk, Divíšek, Hruška – Kubinčák, Kämpf, Kaše – Šagát, Sikora, Hřebejk