Omsk – Jaroslavl 5:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Atlant 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Petrohrad 4:6 (kon.)
Barys – Čerepovec 10:1 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:4 (kon.) | Kazaň – Ufa 4:3 (1:0 po s.n.)
Viťaz – Magnitogorsk 4:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Nižněkamsk 4:0 (kon.) | Spartak Moskva – HC Slovan 5:0 (kon.)
Minsk – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Doněck – Lev 3:2 (po pr.) | Záhřeb – Riga 1:5 (kon.)
Barys Nur-Sultan
10:1 (1:0, 6:1, 3:0)
Severstal Čerepovec
Neděle 08.09.2013, 13:00 • Kazakhstan Sports Palace, Astana • KHL

To je z tohoto utkání vše, doufám, že jste si gólostroj užili a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (15:42:57)

Zápas skončil a hosté jsou zajisté rádi, že je za nimi. Astana jim totiž nasypala rovných deset branek! Do dalších utkání bude určitě zajímavé sledovat, co to s hráči Severstalu udělá.

60:00

59:16
    Rachmanovovi bude dělat na trestné lavici společnost Konstantin Ruděnko, ten si tam míří odpykat trest za hrubost.

58:16
    Rozhodčí se dnes opravdu nenudí, dalším vyloučeným hráčem je domácí Michail Rachmanov, který se provinil hákováním a ve stejném čase jde na trestnou i hostující Vadim Berdnikov za podražení.

58:07
    Astana právě vstřelila branku!
    A je to! Potupná "desítka" zaklepala na střídačku Severstalu! Přesilovou hru využil NIGEL DAWES a zaokrouhlil tak skóre na 10:1. Asistence: Mike Lundin, Jevgenij Blochin.

57:26
    Ještě jedna přesilová hra pro Astanu, za podražení je vyloučen Bogdan Kiselevič.

57:20
    Desátou branku mohl dát Gratton, jenže by musel trefit branku.

54:35
    Barys Astana je v plném počtu.

53:39
    Více prostoru na ledě lépe využili domácí hráči a vstřelili devátou branku! Úspěšným střelcem byl KONSTANTIN RUDĚNKO. Asistence: Maxim Semjonov, Dmitrij Upper.

53:00
    Bohužel pro hosty je po přesilovce. Za krosček je vyloučen Teemu Laakso a síly na ledě se vyrovnaly.

52:35
    Přesilová hra pro Severstal, dvě minuty za podražení obdržel Jevgenij Blochin.

49:45
    Konečně se pořádněji dostávají ke slovu i hosté. Berdnikov s Klimenkem se pokoušeli vyzrát na Ahonena, finský gólman si ale poradil i s tímto výpadem.

47:46
    Kovyršin s Monachovem rozjeli rychlou akci, puk se poté posunul na křídlo ke Kalašnikovovi, jeho rána skončila mimo.

45:13
    Výborný zápas hraje Michail Rachmanov. Ve své premiéře předvádí výtečný výkon, pokud je na ledě, vždy se cpe do zakončení. Skvělá premiéra.

44:00
    I když to vypadalo, že by hosté mohli zastavit příděl branek do své sítě, je tu osmý zásah. Autorem byl ROMAN STARČENKO. Asistence: Konstantin Ruděnko, Dmitrij Upper.

43:40
    Domácí už nemají důvod se někam hnát, náskok je naprosto dostačující. I obrana Severstalu pracuje lépe.

41:00
    A hned si připisuje první zákrok, když kryl ránu Boyda.

40:01
    V brance Severstalu se objevil Artěm Artěmjev, který tak nahradil Kasutina.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 14:58.

Tahle třetina, to byla v podání domácích doslova smršť. Jestliže byl po první třetině stav naprosto otevřený, po té druhé je rozhodnuto. Hráči Astany nasypali soupeři hned šest branek a nepomohla ani snaha hostujícího trenéra o přerušení tlaku pomocí oddechového času. Pokud nedojde k nějakému zázračnému procitnutí Čerepovce, bude se třetí třetina dohrávat víceméně z povinnosti.

40:00

39:30
    Kakakovcev procházel středem kluziště, vystřelil těsně nad ledem, místo branky domácích však trefil bránícího hráče.

37:24
    A přesilovka je využita! Tohle je už opravdu demolice Severstalu, šestý gól v této třetině a sedmý celkově dává BRANDON BOCHENSKI.

35:55
    Přesilová hra pro Barys, menší trest za hákování vyfasoval Vladimir Antipov.

35:40
    Hosté trochu navýšili svou aktivitu, k Ahonenově ohrožení to však ani zdaleka nestačí.

44:45
    Během dvou minut, kdy oba týmy hrály ve čtyřech, se nic extra neudálo. Domácí nemají kam spěchat a hosté jsou psychicky dole.

32:45
    Další tresty, tentokrát pro oba týmy. Za hrubost obdrželi menší tresty domácí Jevgenij Blochin a hostující Pachrudin Gimbatov.

32:34
    Přesilovka je pryč, hostům se snížit nepodařilo.

32:00
    Od modré pálil Čáslava, Ahonen zachránil vyrážečkou.

30:34
    Možnost zabrzdit rozjetý vlak z Astany. Je tu přesilovka pro Severstal, domácí lavička obdržela dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

29:33
    No jestli to bude pokračovat podobným tempem, tak by "desítka" nemusela být nereálná... Opět tu jsou slepené branky, tu šestou vsítil DMITRIJ UPPER. Asistence: Konstantin Ruděnko, Roman Starčenko.

29:06
    No vypadá to, že slova nepadla zrovna na úrodnou půdu, neboť Barys dává gól s pořadovým číslem 5! Prosadil se hráč první lajny, NIGEL DAWES.

28:34
    Uvidíme, co svým svěřencům naordinoval, tříbranková ztráta už je docela hrozivá.

28:03
    Není proto divu, že si trenér Severstalu bere oddechový čas.

27:26
    A pozor, tenhle zápas začíná hostům trochu utíkat mezi prsty. Dva slepené góly dokáží srazit sebevědomí! Autorem čtvrté branky se stal MICHAIL RACHMANOV! Asistence: Josh Gratton, Andrej Gavrilin.

27:26
    Domácí tým si bere zpět dvoubrankový náskok a to po trefě FJODORA POLIŠČUKA! Asistence: Talgat Žajlavov, Maxim Spiridonov.

27:01
    Zemčenkova rána minula Ahonenovu bránu, domácí si mohli oddechnout.

26:04
    Na ledě je opět první lajna domácích, která je velice aktivní a dělá soupeřům problémy.

25:29
    Oba týmy prostřídaly a puk teď létá od jedné branky k druhé, bez nějakých větších šancí.

24:32
    Barys je v plném počtu.

23:38
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    A Severstal tuto dvojnásobnou přesilovku využívá. Ze snižující branky se raduje TEEMU LAAKSO. I nadále pokračuje přesilovka pěti proti čtyřem. Asistence: Bogdan Kiselevič, Alexej Medveděv

22:32
    Velká nepříjemnost pro domácí celek, neboť jdou do tří! Menší trest za zdržování hry dostal Mike Lundin.

22:27
    Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za hákování dostal Talgat Žajlavov.

21:14
    Domácí už vedou o dvě branky, když se prosadil BRANDON BOCHENSKI. Asistence: Nigel Dawes.

20:10
    Hned v úvodu je tu Blochinův ofsajd.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 14:01 .

Máme za sebou první třetinu, ta přinesla jedinou branku a k radosti domácího stadionu ji vstřelil Dustin Boyd. Dalších velkých šancí bylo pomálu, doufejme, že v dalších částech hry to bude lepší.

20:00

17:56
    Tohle vypadalo slibně. Rachmanov se obtočil kolem svého obránce, posunul na Gavrilina, ten však myšlenku svého spoluhráče nepochopil.

17:01
    Kalašnikov a jeho spoluhráči z útoku vytvořili tlak před Ahonenem, zakončení však notně pokulhávalo.

16:47
    Rychlá akce Barysu. Boyd v pádu přihrál na Bochenskiho, celý výpad ovšem zneutralizoval výborným zákrokem gólman Kasutin.

14:35
    I když byl hostující Kakakovcev dobře bráněn, dokázal se uvolnit a vystřelit. Na Ahonena si ale nepřišel.

13:13
    U hostů je dnes velmi aktivní Petr Čáslava. Bojuje o každý puk a nebojí se hry u mantinelu.

12:15
    Astana sice vede, momentálně má ale problém se dostat na útočnou polovinu. O jakousi střelu se pokusil Gratton, ale minul.

09:57
    Domácí tým jde do vedení! Úspěšným střelcem se stal DUSTIN BOYD a je tak prvním hráčem Astany, zapisujícím se do statistik. Asistence: Nigel Dawes, Mike Lundin.

08:10
    Oba týmy jsou v plném počtu.

07:07
    Ahonen si připsal zákrok, to vše po Berdnikovově nahození.

06:10
    Vyloučení na obou stranách. U domácích dostal Spiridonov dvě minuty za hákování, u hostů Bušujev dvě minuty za zdržování hry.

04:00
    Další domácí útok, o ohrožení branky Severstalu se chtěl pokusit Ruděnko, na modré čáře ovšem přišel o puk.

03:35
    První lajna Astany je před Kasutinem, do šancí se dostali všichni tři zástupci, Dawes, Bochenski i Boyd.

02:24
    Oba bitkaři za své představení obdrželi pětiminutový trest.

02:24
    Zápas nám sotva začal a už je tu první bitka! Do sebe se pustili Gratton a Gimbatov.

01:45
    První velká šance Barysu. Upper se zbavil obránce, poslal puk na Starčenka a jeho tvrdá rána jen o centimetry minula branku Severstalu.

01:09
    Oba týmy vstoupily do zápasu velice aktivně a máme tak za sebou první pokusy o útočné průniky.

00:01

Barys Astana: Ahonen (Polujektov) – Lundin, Blochin, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Kolesnikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Upper, Starčenko – Žajlavov, Spiridonov, Poliščuk – Gratton, Gavrilin, Rachmanov.

Severstal Čerepovec: Kasutin (Artěmjev) – Andersen, Shinin, Laakso, Kiselevič, Čáslava, Kalašnikov, Popov – Videll, Klimenko, Kovyršin – Antipov, Medveděv, Buchněvič – Bušujev, Mons, Monachov – Berdnikov, Kazakovcev, Zemčenko – Gimbatov.

Rozhodčí: Kiseljov – Parfyjonov, Sysujev.

Hráči jsou již na ledě, po slavnostním vhazování začneme!

Jelikož se jedná o úvodní zápas sezóny, je samozřejmé, že se start díky slavnostnímu zahájení o pár minutek zdrží.

Dobré odpoledne u sledování KHL. Ta se pozvolna rozjíždí a dnes je jedním z utkání i souboj Barysu Astana se Severstalem Čerepovec.

Pro tým Barys Astana je to letošní premiéra a určitě se pokusí o dobrý vstup do sezóny, ve které by tento kazašský klub chtěl konečně pořádně prorazit do nejlepší desítky ligy. Hned v úvodu se mu však do cesty postaví další ambiciózní celek.

Severstal Čerepovec už má za sebou první vystoupení v novém ročníku a bylo úspěšné. Na ledě Jekatěrinburgu totiž vyhrál 2:1 po samostatných nájezdech. Severstal se do vedení dostal ve 24. minutě díky Bušujevovi, domácí však za malou chvíli vyrovnali Žmakinem. Pak už oba gólmani zamkli své brány a rozhodnout musely nájezdy. V nich rozhodl Zemčenko a prémiový bod tak putoval do Čerepovce.

Jak to dopadne dnes? Bude pro Astanu premiéra úspěšná? Nebo di Severstal přiveze pohodu a získá body v druhém utkání na svém tripu? To zjistíme od 13 hodin, kdy bude Kazakhstan Sports Palace vhozeno úvodní buly. Dejte si proto dobrý nedělní oběd a poté sledujte náš onlajn z KHL. Jste zváni.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 10. Boyd (Dawes, Lundin), 22. Bochenski (Dawes), 28. Poliščuk (Žajlavov, Spiridonov), 28. Rachmanov (Gratton, Gavrilin), 30. Dawes, 30. Upper (Ruděnko, Starčenko), 38. Bochenski, 44. Starčenko (Ruděnko, Upper), 54. Ruděnko (Semjonov, Upper), 59. Dawes (Lundin, Blochin) – 24. Laakso (Kiselevič, Medveděv)

Barys Nur-Sultan: Ahonen (Polujektov) – Lundin, Blochin, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Kolesnikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Upper, Starčenko – Žajlavov, Spiridonov, Poliščuk – Gratton, Gavrilin, Rachmanov.
    Severstal Čerepovec: Kasutin (41. Artěmjev) – Andersen, Shinin, Laakso, Kiselevič, Čáslava, Kalašnikov, Popov – Videll, Klimenko, Kovyršin – Antipov, Medveděv, Buchněvič – Bušujev, Mons, Monachov – Berdnikov, Kazakovcev, Zemčenko – Gimbatov.

Rozhodčí: Kiseljov – Parfyjonov, Sysujev