Třinec – Liberec 1:4 (kon.) | Kladno – Slavia 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 4:3 (po pr.)
K. Vary – Chomutov 3:2 (1:0 po s.n.) | Sparta – Mountfield HK 5:1 (kon.)
Rytíři Kladno
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
HC Slavia Praha
Pátek 13.09.2013, 18:00 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

58:57
    Slavia právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. JAROSLAV BEDNÁŘ trefuje odkrytou kladenskou klec. Asistence: Petr Jelínek, Marek Tomica.

58:18
    Neskutečnou šanci neproměnil Petr Tenkrát. Jeho první střelu skvěle zneškodnil Furch, jenže Tenkrát se dostal k dorážce, ale bekhendem přestřelil odkrytou branku!

57:04
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Procházka nahodil puk za branku, od mantinelu se puk vracel k brance, MILOSLAV HOŘAVA nadzvedl hokejku Valachovi a poslal puk pod břevno. Asistence: Libor Procházka.

54:37
    Domácí zariskovali, propadli v útočném pásmu a situaci dva na jednoho zakončil po Sklenářově nahrávce DÁVID SKOKAN. Asistence: Jakub Sklenář, Vladimír Růžička.

39:27
    Další střela Tenkráta se odrazila před Miloslava Hořavu, který však skákající kotouč nedokázal zpracovat před odkrytou brankou.

39:03
    Tenkrát se zbavil obránce a pálil hodně nebezpečně. Puk skákal kolem břevna, ale do branky nespadl.

36:32
    Domácí mají další problém. Jakub Strnad (KLA) dostává dvě minuty za hákování.

36:14
    Sešívaní jsou ve druhé třetině aktivnější a za odměnu jdou do vedení. Kadlec nastřelil puk před branku, kde byl chvíli nekrytý LUKÁŠ KRENŽELOK a to stačilo k tomu, aby tečoval puk za záda Chábery. Asistence: Petr Kadlec.

27:33
    Dvě minuty za hákování dostává hostující forvard Jakub Sklenář (SLA).

24:23
    Bednář si více méně sám připravil gólovou šanci. Chábera ale na poslední chvíli zasáhl. Hostující útočník se ale skvěle dostal před branku.

22:00
    Vladimír Růžička (SLA) hloupě fauloval za kladenskou brankou a dostává dvě minuty za hákování.

18:26
    Vladimír Růžička se ze vzduchu snažil dorazit Cháberou vyražený kotouč. Z těžké pozice ale netrefil branku.

17:59
    Michal Dragoun (KLA) ztratil puk a aby zabránil brejku, musel si pomoci faulem. Dvě minuty za sekání.

17:15
    Dragoun střílel po odrazu od mantinelu, Furch vyrazil puk před sebe, kam už dojížděl jeden z domácích. Michal Poletín (SLA) si tak musel pomoci faulem, nedovolené bránění.

15:23
    S koncem oslabení prchl Sklenář, Chábera udržel čisté konto.

13:23
    Prvním potrestaným dnešního zápasu je Lukáš Žejdl (SLA), který dostává dvě minuty za sekání.

07:13
    Domácí zaspali ve středním pásmu a hosté se hnali do přečíslení. To zakončoval Vladimír Růžička, ale Chábera se štěstím vyrazil.

01:57
    První velkou šanci zápasu neproměnil Sacha Treille, který napřáhl z kruhů. Furch ale podržel.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 58. M. Hořava (Procházka) – 37. Krenželok (Kadlec), 55. Skokan (Sklenář, V. Růžička), 59. Bednář (Jelínek, Tomica)

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – P. Hořava, Procházka, Kaberle, Černošek, Doudera, Majeský, D. Růžička – Dalecký, Kuchler, Eberle – M. Hořava, Patera, Tenkrát – Havlíček, Dragoun, Treille – Machač, Lukáč, Strnad.
    HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Štich, Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Knot – Tomica, Jelínek, Bednář – Sklenář, V. Růžička, Žejdl – Krenželok, Klhůfek, Micka – Poletín, Skokan, Stránský.

Rozhodčí: Hradil, Husička – Bláha, Kostka