Kometa Brno – Olomouc 8:0 (kon.) | Vítkovice – Zlín 5:3 (kon.) | Poruba 2011 – Vsetín 13:2 (kon.)
Letňany – Kladno 6:5 (kon.) | Ústí n/L – HC Litvínov 1:5 (kon.) | Jihlava – Liberec 1:2 (0:1 po s.n.)
Mladá Boleslav – Slavia 2:1 (kon.) | Písek – Pardubice 3:4 (kon.) | Havířov – Třinec 5:6 (kon.)
Sparta – K. Vary 6:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:1 (1:0, 1:1, 2:1)
HC Slavia Praha
Pátek 13.09.2013, 18:00 • ŠKO-ENERGO Aréna • Extraliga staršího dorostu

Boleslavští dorostenci potvrzují, že na domácím kluzišti se jim na rozdíl od toho venkovního daří a Slavii poráží těsně 2:1. Pro hostující Pražany je dnešní prohra naopak letos prohrou první – a to určitě ne příjemnou.

Děkujeme za pozornost a přejeme příjemný zbytek večera. (20:21:20)

60:00

59:57
    Je to ale marné, z tohohle mráčku už pršet nebude. Boleslavští berou tři body!

59:28
    Slavia to zkouší v 6.

58:23
    Boleslav stále pod velkým tlakem. Slavia se snaží co to jen jde.

57:59
    Hyršl v dobré pozici těsně míjí!

57:57
    Omlouváme se za odmlku způsobenou technickými problémy. Vězte, že přišla – s nadsázkou řečeno – ve vhodnou dobu. Až doposud se nic zajímavějšího nestalo. Poslední vteřiny si hosté vypracovávají velký tlak.

48:49
    Sochůrek musel čelit dvěma střelám. Odolal, Slavia otáčí hru.

47:51
    Nejdřív zajímavý útok Boleslavi, potom protiútok Slavie, do kterého naskočil z trestné lavice Příkop. Z jeho úniku nakonec nic moc nebylo. Obránce v bílém dresu ho vytlačil do úhlu, ze kterého Příkop střílel bekhendem, ale neměl nárok na úspěch. Růžička bezpečně chytá.

47:27
    Boleslav znovu musí rozehrávat zezadu.

46:44
    Puk je za Růžičkou.

45:44
    Trestné střílení to nebude. Na lavici hříšníků putuje Luboš Příkop (SLA) – 2 minuty, hákování.

45:44
    Vaníček si dobře počkal u středového puntíku, dostal přihrávku. Zpracování ho trochu zbrzdilo, navíc ho dojel obránce soupeře, který jeho brejk zhatil faulem.

45:25
    Kottek pálil, Vaníček si lehl do střely. Puk těsně minul bránu. Růžička nic neviděl.

44:52
    Po minutu dlouhém tlaku Boleslavských hosté konečně vyvážejí puk vně svého území.

44:19
    Slavie je pod tlakem.

43:38
    Planý dostal puk na pravou stranu, v zajímavé pozici nedává.

42:11
    Vyskočil přejel do pásma, ale to už v něm o fous byli Nestračil s Furchem. Dost ofsajdů Slavie jsme dnes mohli vidět. Toto byl jeden z mnoha.

42:35
    Pätoprstému se zasekla hůl do soupeře. Útočník Boleslavi rozhazoval rukama a dával najevo, že mu Slávista drží nástroj.

42:10
    Agilní Sedmík se mezi obránci Slavie dostal k puku, udělal rychlou otočku před modrou, kterou přejel, ale ať byl rychlý jak byl rychlý, obrana ho přeci jen zpacifikovala.

41:44
    Tlak Slavie přetrvává.

41:29

41:-7
    O puk se bojuje v boleslavském rohu kluziště.

40:21
    Dvojice boleslavských útočníku zastavila akci soupeře už ve středním pásmu. Následně vyhodila puk k Sochůrkovi.

40:01

Druhá třetina byla ve znamení zvýšené aktivity Slavie (především po vstřelení kontaktní branky) a také nedisciplinovanosti domácích, kteří své tresty těžce nesli.

40:00

39:49
    Zakázané uvolnění Pražanů.

39:29
    Jenže jde zase do 4. Na 2 minuty odchází Jan Mašek (MBL) za nebezpečnou hru vysokou holí.

39:20
    Boleslav je v 5.

38:48
    Andresova střela, Růžička chytá. Dorážku znemožnil domácí obránce.

38:31
    Boleslav vyhazuje.

38:09
    Hejda vyprášil Růžičkovy betony. Hyršl na dorážku nedosáhl.

37:38
    Krejčího bomba byla hodně nepřesná.

37:20
    Ivan Ďurač (MBL) poblíž slávistické brány povalil Příkopa. Dostává 2 minuty za vražení na hrazení.

36:11
    Růžička vyráží.

35:00
    Rychlý útok Mladoboleslavských zakončil Dupljaku. Sochůrkovi napoprvé puk vypadl, ale bleskurychle ho dokázal přikrýt.

34:45
    Tohle byla obrovská šance! Jeden z útočníků Slavie (snad to byl Josefus) byl úplně sám před gólmanem, bekhendem se trefil přímo doprostřed brány. Ostatní hráči v červeném se chytají za hlavu.

34:27
    Boleslav je kompletní.

34:10
    Růžička vyráží střelu ze strany.

33:54
    Červení dlouho drží přesilovkové postavení, ale nestřílí. Boleslav se občas dostane takřka k puku, ale nedaří se jí vyhodit.

33:09
    Domácí se osvobozují.

32:27
    Jan Prokop (MBL) dostává 2 minuty za hákování a navíc 10 minut osobního trestu za ohnivé emoce. Jiří Veselý za svého kolegu odsedí ten menší trest. Všechno to začalo napadáním jeho rozehrávky ze strany Furcha, který ho dostal na led. Prokop se s ním chvíli v rohu kluziště držel, o chvíli později se mu ve středním pásmu pomstil.

39:35
    Andresovi přejel Josefus modrou moc brzy – ofsajd.

31:24
    Jako hejno vos okolo rozlité limonády nyní Slavia krouží před Růžičkou. Ten jejich akci uťal zákrokem. Buly po jeho pravici.

30:42
    Nahození od mantinelu bylo ještě přizvednuté, Růžička stihl zareagovat a dráhu puku ještě o pár stupňů přizvedl vyrážečkou.

29:04
    Slavia právě vstřelila branku!
    PETR JOSEFUS měl na levém kruhu dost místa a času na střelu. Sice se mu do ní na poslední chvíli postavil boleslavský obránce, kterého puk trefil do nohou, ale i tak skončil v síti. Asistence: Tomáš Andres, Petr Krejčí.

28:49
    Jan Prokop (MBL) dostává menší trest za hákování. Další, snad už páté vhazování před boleslavskou bránou.

28:24
    Růžička po slávistickém buly znovu zasahuje.

28:20
    Denis Pätoprstý zamířil do kabiny, drží se za záda. Tuto třetinu již zřejmě nedohraje.

27:42
    Typický obrázek zápasu: Růžička na kolenou, puk mu nerušeně míří do náruče.

27:25
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Na 2:0 zvyšuje VOJTĚCH SEDMÍK. Asistence: Liridon Dupljaku, Ivan Ďurač.

27:01
    Josefus zakončoval protiútok svého družstva. Jenže zase to bylo z poměrné vzdálenosti a Růžička navíc na střelu dobře viděl.

26:32
    Růžička bez obtíží zpacifikoval střelu ze střední vzdálenosti, jež mířila do jeho hrudi.

26:05
    Sochůrek dobře chytá. Skořepa ještě před ním hlídkoval a čekal, jestli mu puk nevypadne, za což se dočkal masáže zad ze strany Jaroše.

25:28
    Pätoprstý doslova s vyplazeným jazykem a výrazem v tváři takovým, jako kdyby právě doběhl maraton, zavezl spoluhráčům puk do slávistického pásma a odjel střídat.

25:11
    Po ofsajdu nemohou Slávisté dále pokračovat ve hře.

24:52
    Gólman Mladé Boleslavi znovu ukrývá kotouč pod lapačkou.

24:26
    Nestrašil vypálil z pravé strany přes 2 hráče Boleslavi. Růžička nadvakrát puk přikryl pod lapačkou, ještě, než se k němu stačil přihnat z druhé strany divoch v červeném.

24:12
    Icing Slávie.

23:16
    Před Ivanem Mušem se otevřel prostor a tak útočník pálil z jízdy – mimo.

22:37
    Střela od modré prosvištěla brankovištěm. Ještě ji mohl tečovat hráč v bílo-černém dresu, ale byl těsně bráněn soupeřem.

22:27
    Boleslavští úspěšně napadají rozehrávku soupeře.

20:30
    Hezké založení útoku. Dlouhá, křižná přihrávka nalezla rozjetého Pätoprstého, který ale po několika tempech nechal puk za sebou.

20:01

Slávia se častěji dostávala do střeleckých pozic, ale hodně střel dokázali domácí zblokovat. Boleslav šance na vstřelení branky neměla – až na jednu výjimku, a tu využila.

20:00

19:37
    Pražané často volí nahazovaní puku do útočné třetiny. Ani teď jim toto řešení zakládání útoku nevyšlo.

18:21
    Nestrašilovu střelu zastavily nohy Mattise.

17:28
    Sudí ve strkanici u mantinelu v boleslavské třetině ztratili puk z dohledu. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

17:01
    Pražský celek přečkal hru ve 4 bez úhony.

16:55
    Slavia vyhazuje.

16:36
    Až teď se domácí dostali k přesilovkovému zámku.

15:50
    No ale zmatky v rozehrávce a Slavie teď 15 sekund dělala problémy v boleslavském pásmu.

15:26
    Planý neměl šanci kotouč dohnat. Je to zakázané uvolnění Boleslavi.

15:01
    Růžička "na krovkách" s maskou mimo své obvyklé působiště. David Novák (SLA) – 2 minuty, podražení.

14:23
    Další Vyskočilův pokus, který zmařila hokejka soupeře. Teď to byl Pätoprstý.

13:54
    Andres se v těžké pozici protlačil ke střele. Ta nedopadla valně.

12:49
    Prokop vložil na poslední chvíli hůl do Vyskočilovy střely! Slávistický útočník z ideální pozice mezi kruhy zakončoval po kombinaci v situaci 3 na 2.

11:44
    Slávisté získali puk ve středním pásmu. Krátký kontr a střela, která končí v Růžičkově rukavici.

11:38
    Teď je to takové "ulítané". Hodně se bruslí, hůř se přihrává.

10:44
    Znovu domácí hokejisté dělali svou rychlostí v útočném pásmu soupeři problémy. Akci zhatila nepřesná přihrávka a tak se těžiště hry přesouvá na druhou stranu.

10:15
    Bylo to takové chaotické, ale dařilo se jim to až do teď. Slávisté nakonec procedili puk za modrou čáru.

09:55
    Boleslav drží útočné pásmo.

08:44
    Mladá Boleslav tímto přežila oslabení.

08:22
    Střela od modré se po teči dostala k osamocenému Vyskočilovi. Avšak, Růžička jednak stačil přesunout ke své levé tyči nohu a jednak neměl Vyskočil zrovna ideální palebnou pozici – byl v úhlu a neměl moc času na zakončení.

07:54
    Bruslaři po buly vyhazují přes všechny čáry.

07:50
    Po Růžičkově zákroku se bude vhazovat v útočné třetině hostů.

07:28
    Veselý na ledě, domácí jsou ve 4.

07:22
    Růžička znovu pozorný.

07:12
    Příkopova střela mířila asi tak 5 metrů mimo.

06:58
    Růžičkovy betony v permanenci.

06:44
    David Marček (MBL) se posadí ke svému kamarádovi na trestnou lavici. Dostává menší trest za hákování. 44 sekund se bude hrát 3 na 5.

06:44
    No a další postavení mimo hru hráčů v červeném.

06:39
    Kottek v ofsajdu.

06:26
    Ďurač osvobozuje svůj tým.

05:56
    Andresovu střelu od modré zablokovala hůl boleslavského útočníka.

05:42
    Stadionem zaduněly betony maskovaného muže v boleslavské bráně.

05:28
    Jiří Veselý (MBL) vyloučen na 2 minuty za hákování. První početní výhoda Slavie.

04:28
    JAKUB PLANÝ těžil z práce Skořepy. Překonal bezmocného brankáře, který už se jen plácal na zádech na ledě, aby dokázal udělat potřený zákrok. Planému chvilku trvalo, než si srovnal puk, ale i tak šanci využil. Asistence: Dominik Skořepa, Milan Průšek.

04:01
    Hyršl zamířil na zteč, Růžička musí chytat.

03:24
    Příklep Pätoprstého z vrcholku pravého kruhu byl nepřesný. Navíc se po hrazení vyvezl ven z útočné třetiny Boleslavi.

02:45
    Slávistům se sice nepodařilo zdárně dotáhnout svůj útok, ale všichni se disciplinovaně vraceli se dvěma protivníky, kteří zakládali protiútok. No a Boleslavští hráči pro svůj tým získali přesilovku. Tomáš Andres (SLA) – 2 minuty, hákování.

01:55
    Po bleskurychlé střele po vhazování se ozvala za boleslavským gólmanem tyč!

01:51
    První icing zápasu. Buly před Růžičkou.

00:48
    Ďurač dobře držel puk. Měl na zádech hráče, ale s toušem míchal tak dlouho, dokud mu na modrou nesjel Mašek. Jeho střelu zblokovaly nohy Heldáka.

00:21
    Slavie ve středním pásmu vybojovala puk a dovezla ho až k Růžičkovi. Sudí poté přerušují hru a nařizují vhazování v neutrální zóně.

00:01

BK Mladá Boleslav: Růžička (Kořínek) – Marček, Sedlák, Tůma, Žalud, Mašek, Mattis, Macura, Průšek – Prokop, Pätoprstý, Černý, Vaníček, Planý, Ďurač, Skořepa, Dupljaku, Němec, Veselý, Sedmík, Durdil

HC Slavia Praha: Sochůrek (Frodl) – Jaroš, Weinhold, Kottek, Hejda, Příkop, Krejčí – Nestrašil, Heldák, Hyršl, Mušo, Vyskočil, Josefus, Mareček, Furch, Andres, Maňas, Novák

Rozhodčí: Horinek – Cafourek, Prokop.

Boleslavský dorost má v této sezóně prozatím negativní bilanci. Ze tří zápasů vyhrál jen jednou a to proti Českým Budějovicím (prohrál s Hradcem a Pardubicemi). Poměr vstřelených a inkasovaných branek je 4:10.

To Slavia svá utkání zvládla za 9 bodů s celkovou gólovou bilancí 7:3. Porazila Pardubice, Jihlavu a Liberec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Bohata

Branky a nahrávky: 5. Planý (Skořepa, Průšek), 28. Sedmík (Dupljaku, Ďurač) – 30. Josefus (Andres, Krejčí)

Rozhodčí: Horinek – Cafourek, Prokop