Volga Novgorod – Machačkala 2:1 (kon.) | Spartak – CSKA Moskva 3:0 (kon.) | Kazaň – Tomsk 1:2 (kon.)
Kubaň Krasnodar – Perm 0:3 (kon.) | Rostov – Zenit 0:4 (kon.)
FC Rubin Kazaň
1:2 (1:1)
FK Tom Tomsk
Neděle 22.09.2013, 14:00Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

V devátém kole ruské Premier Ligy se v Kazani proti domácímu Rubinu představí zatím beznadějně poslední Tom Tomsk.

FC RUBIN KAZAŇ

Domácí tým úspěšně kvalifikací prošel do Evropské ligy, do které se mu také podařilo ve čtvrtek vstoupit na výbornou, z Mariborku si přivezl výhru 5:2. V domácí lize ovšem Rubin prožívá trochu rozpačitý vstup do sezony. Sice dosud neprohrál, z osmi zápasů si ale připsal jen dvě výhry. Především se střílením gólů mají hráči Kazaně problémy, vždyť hned čtyři z šesti remíz byly bezgólové. Tak mimochodem dopadlo i poslední utkání na půdě Amkaru Perm. Rubin to před zápasem řadí na osmé místo tabulky.

FK TOM TOMSK

To hosté z Tomsku řeší úplně jiné starosti. Jsou zatím bez výhry, navíc si připsali jediný bod, což se jim mimochodem podařilo v posledním ligovém kole proti Anži Machačkale. Problémem Tomu je však rozhodně obrana, s 16 obdrženými góly jsou na tom defenzivně nejhůře z celé Premier Ligy.

Oba týmy tak v devátém kole rozhodně potřebují vyhrát. Jak to nakonec dopadne, sledujte v našem přenosu od 14:00.

FC Rubin Kazaň: Ryzhikov – Kuzmin, Navas, Marcano, Kulik – M'Vila, Kislyak – Ryanzanstev, Torbinski, Eremenko – Rondón
    Náhradníci: Karadeniz, Sharonov, Natcho, Prudnikov, Wakaso, Arlauskis, Dzhalilov, Kverveliya

FK Tom Tomsk: Božovič – Milanov, Rykov, Jiránek, Bordachov – Saláta, Bashkirov – Sorokin, Golyushev, Panchenko –
    Náhradníci: Bazhenov, Astafyev, Kisenkov, Cebanu, Saláta, Ignatovich, Cherevko, Aravin, Komkov.

1

2
    Domácí se zprava tlačili do vápna, ale oba centry Kuzmina obrana Tomsku odvrátila.

5
    Míč drží téměř výhradně hráči Rubinu, Tomsk je ovšem ke svému vápnu vůbec nepouští.

6
    Tomsk rozehrával přímý kop snad ze čtyřiceti metrů. Rykov se pokusil o střelu, jenže míč se sotva k bráně Rubinu dostal a pro Ryzhikova nebyl nejmenší komplikací.

9
    Domácí teď obranu soupeře výborně rozebrali, Eremenko se už na levé straně vápna dostal do střelecké pozice, jenže rozhodl se ještě pro kličku a přihrávku. To byl také konec celé akce.

12
    Dva centry hostujících fotbalistů vyšly vniveč, oba šly na hráče v ofsajdu.

13
    První nebezpečné zakončení. Za vápnem si míč srovnal domácí kapitán Ryanzanstev a Božovič se muse hodně vytáhnout, aby střelu na zadní tyč vyrazil.

14
    Opět zakončení před vápnem Tomsku, tentokráte to byl Torbinski a mířil mimo.

15
    A na potřetí je střela Ryanzansteva zblokovaná. Rubin je teď jasně lepší!

15
    Rubin Kazaň právě vstřelila branku!
    A je z toho i vedoucí branka! Velkou minelu předvedl Bordachev, který netrefil hlavou míč dobře. Toho využil JOSÉ SALOMÓN RONDÓN a osamocený únik zakončil tvrdou střelou skrz brankáře.

20
    Po úvodním gólu se hra vyrovnala.

22
    Krásný míč Kulika na Ryanzansteva, centr kapitána Rubinu však byl zblokovaný na roh. Ten domácí rozehráli na krátko, jenže se jim akce vůbec nepovedla, míč ani nedostali do vápna.

24
    S míčem opět hrají jen hráči Rubinu, Tomsk i přes gólovou ztrátu brání v hlubokém bloku.

28
    Ted přišlo hned několik šancí Rubinu! Krásný míč Ryanzansteva na Rondóna výborně přečetl Božovič a včasným skokem pod nohy domácího útočníka brance zabránil. Míč ale doběhl Eremenko a jeho pokus musel z prázdné brány vyhlavičkovat Jiránek. A nakonec přišel centr Kuzmin na Torbinskiho, jenže ten na malém vápně míč hlavou jen lízl.

32
    Jinak ale nesledujeme utkání valné úrovně. Oba týmy hodně ztrácí míč ve středu pole. Vždyť i předchozí série šancí domácích přišla po ztrátě ve středu hřiště ze strany Tomsku.

33
    Penalta pro Tomsk. Centr Milanova propadl velkým vápnem Rubinu až na zadní tyč. Tam za záchranou brzdu zatáhl Ryanzanstev, stáhl Golysheva a rozhodčí nařídil pokutový kop!

33
    Aleksandr Ryanzanstev zároveň vidí červenou kartu!

34
    Tom Tomsk právě vstřelil branku!
    Ryzhikov si vybral správnou stranu, na míč si dokonce šáhl, KIRILL PANCHENKO penaltu nicméně proměňuje!

39
    Krásný míč Eremenka na Rondóna dokázal na poslední chvíli před domácím útočníkem sebrat Božovič. Velmi pohotový výběh hostujícího brankáře.

41
    Obraz utkání se najednou otočil, míč více drží hosté a domácí na ně čekají na vlastní půli.

45
    Holenda přiklepl Bordachovovi, jenže jeho střela letěla hodně vysoko nad.

45+1
    V závěru první půle vidíme i první žlutou kartu, v souboji byl pozdě domácí Kislyak.

Po prvním poločase je skóre vyrovnané. Dlouho to vypadadlo na poklidný zápas pro Rubin Kazaň, domácí po brance Rondóna také vedli a až do 33. minuty zápas kontrolovali. Jenže poté přišla penalta, vyloučení Ryanzansteva a následné vyrovnání z kopačky Panchenka. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle.

Do druhé půle zasáhne Mubarak Wakaso, který na lavičce domácího týmu dostává instrukce.

46

46
    Wakaso na hřišti nahradil Tardinskiho.

48
    Ghanský záložník je hned v akci, poté co dohrál Bordacheva vidí žlutou kartu.

49
    Do vápna Rubinu se rval Golyshev, Marcano ho ale čistě a důrazně odstavil.

51
    První rohový kop rozehrávali také hosté, nic z něj ale nevytěžili.

53
    Omeljanchuk šel hodně tvrdě do Wakasa, vidí také žlutou kartu.

53
    Z následného přímého kopu ale Kulik trefil jen zeď.

56
    Dvojnásobní střídání domácího týmu, na hřiště se podívají Sharonov a Natcho. Naopak Kulik a Kislyak pro dnešek dohráli.

59
    Potyčka mezi Eremenkem a Milanovovem. Ten pravděpodobně omylem udeřil protihráče loktem do brady. Žlutou kartu nicméně vidí oba hráči.

60
    Za řeči jsou žlutě potrestáni i domácí Rondón a Patcho a hostující Panchenko.

62
    Přímý kop ze zajímavé pozice poslal Eremenko jen do zdi.

64
    Hráči Tomsku se dostali do přečíslení 4 na 2, jenže Holenda dostal míč na paty a nezakončil přesně.

64
    Domácí tým teď hraje do konce v devíti. Ošetřovaný je Rondón, který si možná natáhl zadní stehenní sval. Rubin už má navíc využité všechny tři možnosti střídání.

65
    A Rondón skutečně odkulhal do šaten. Tomsk má teď na hřišti výhodu dvou hráčů!

68
    I tak ale je Rubin v útoku, Wakaso byl faulován před vápnem v zajímavé pozici. Eremenkovu střelu ale nadvakrát Božovič chytil.

70
    Panchenko se teď ve vápně Rubinu dostal ke střele, ale zakončil vysoko nad.

71
    Žádný velký nápor ze strany Tomsku se ovšem zatím nekoná. Nicméně je před námi ještě dvacet minut a uvidíme, jak hráči Rubinu vydrží se silami.

72
    Poprvé střídají i hosté, Ignatovich nahradil Sorokina.

73
    Po faulu Bashkirova Wakasa bude následovat další zajímavý přímý kop Rubinu. Záložník Tomsku vidí žlutou kartu. Nicméně je ošetřovaný i faulovaný Wakaso. To by už bylo vůči Rubinu nesmírně kruté.

74
    Jenže Natcho poslal svůj pokus jen do zdi. Ani následný roh ovoce pro domácí tým nepřinesl.

75
    Wakaso je naštěstí pro domácí zpět na hřišti.

76
    Na dlouhý míč na Wakasa musel vyběhnout Božovič, domácí fotbalista byl jinak šel sám na bránu.

77
    Po dobrém průniku Ignatoviche z levé strany je tu druhý roh Tomsku.

78
    Naprosto tragicky zahraný. Následně to zkoušel opět Ignatovich, ale zamířil vysoko nad.

78
    Tomsk vystřídal podruhé, Panchenka nahradil Bazenov.

79
    Po dalším rohu opět střela Tomsku z dálky, ale ani Ameljanchuk bránu netrefil.

81
    Obrovská šance Tomsku! Po centru zprava míč propadl na zadní tyč až k úplně volnému Bashkirovovi, jenže ten Ryzhikova neprostřelil.

84
    Tomsk se snaží útočit, trvalejší tlak si ale vytvořit nedokáže.

84
    Holenda se sice ocitl před vápnem Rubinu jeden na jednoho, jenže po kličce se snažil filmovat a vidí žlutou kartu.

86
    Domácího kapitána Ameljanchuka, kterého chytaly křeče, nahradil Komkov.

87
    Hosté svoji přesilovku využívají! Po levé straně prošel Bazenov, poslal míč do vápna, kde si ho na přední tyči našel MAKSIM BORDACHEV a střelou na bližší tyči dokázal překonat Ryzhikova.

90
    Domácí budou mít na vyrovnání ještě relativně dost času, rozhodčí nastavil pět minut.

90+1
    Ignatovich se už už dostal za obranu Rubinu, na poslední chvíli mu míč odkopl Navas.

90+2
    Na hřišti zůstává ležet Rykov, domácím fotbalistům ani fanouškům se to nelíbí.

90+3
    Už se opět hraje, Rubin má na vyrovnání už jen dvě minuty.

90+4
    Eremenko pálil po sklepnutí Kuzmina z vápna, jenže střela mu vůbec nesedla a obraně Tomsku nedělalo problémy míč poslat do bezpečí.

90+5
    Hosté šli do protiútoku 2 na 1. Míč sice zadrbali, ale získali alespoň rohový kop.

90+6
    Opět se ke střele z vápna dostal Eremenko, ale mířil hodně nad.

A rozhodčí hned poté utkání ukončil. Tom Tomsk slaví v Kazani překvapivé vítězství 2:1. Nutno ovšem dodat, že Rubin si vybral velkou porci smůly. Po brance Rondóna vedl, jenže po červené kartě Ryanzanstev přišlo penaltové vyrovnání Panchenka. V druhé půli se navíc zranil Rondón a to už ve chvíli, kdy měli domácí vyčerpané všechny možnosti střídání. Tomsk nakonec 25 minut trvající dvounásobnou přesilovku využil a po brance Bordacheva slaví první letošní tři body.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (15:58:37)