Třinec – Chomutov 6:4 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:0 (kon.)
Pardubice – Zlín 1:2 (kon.) | K. Vary – Sparta 1:6 (kon.) | Slavia – Vítkovice 2:1 (kon.)
Litvínov – Plzeň 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 24.09.2013, 18:00Tipsport extraliga

To je z Brna vše, přeji pěkný zbytek úterního dne. (20:36:16)

Nejlepšími hráči utkání jsou zvoleni Marek Schwarz (LIB) a Pavel Jenyš (KOM).

Kometě se v závěrečné třetině nakonec podařilo prolomit kouzlo brankáře Schwarze a dvěma trefami ze 46. a 55. minuty ho dokázalo pokořit. Výhru pak pečetil střelou do prázdné brány Káňa. Liberec byl v Brně blízko alespoň bodového úspěchu, ale třetí třetina nakonec rozhodla jinak.

60:00

59:31
    Kometa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. Výhru Komety pečetí střelou do prázdné brány JAN KÁŇA. Asistence: Jakub Koreis, Leoš Čermák.

59:21
    Liberec opět v šesti, vhazuje se v obranném pásmu Komety.

59:21
    Najetého Valského našel puk na pravém kruhu. Liberecký útočník si puk zasekl a pak pálil. Bylo to však pouze do Trvaje.

59:02
    Liberec se bude muset procpat do útočného pásma, zatím se to ale nedaří. Teď je z toho dokonce zakázané uvolnění, což znamená návrat Schwarze do brány.

58:51
    Schwarz odjíždí na střídačku. Liberec hraje v šesti.

58:46
    Liberec si bere oddechový čas, uvidíme, co ještě hosté vymyslí.

58:18
    Vypadá to, že utkání už se pouze dohrává. Liberec ve čtyřech lidech nemá síly na nějaký útočný atak.

57:30
    Je to tak. Kometa se nikam nežene a v pohodě drží kotouč. Tenhle výsledek už si domácí pohlídají.

56:56
    Kometa bude jistě hrát přesilovou hru na jistotu a nebude se pouštět do žádného rizika.

56:44
    Liberec si komplikuje situaci. Na trestnou lavici totiž odchází Martin Čakajík (LIB), který byl vyloučen na dvě minuty za držení hole.

56:04
    Liberec ještě nehází flintu do žita a snaží se s výsledkem ještě něco udělat, bude to mít ale velmi těžké.

54:56
    JAKUB KOREIS pálil od pravého mantinelu na bránu a puk skončil v šibenici liberecké brány. Těžko říct, jestli dosud skvělý Schwarz neviděl, nebo střelu trochu podcenil. Asistence: Vilem Burian, Martin Dočekal.

54:37
    Burian zavezl puk do útočného pásma a našel v mezikruží Dočekala. Ten se ale do zakončení nedostal.

54:28
    Liberec nyní v útoku zastavil ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

54:10
    Liberec si zatím v útoku neví rady a navíc musí řešit občasné útočné výpady Komety.

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 46. Jenyš (Burian, Koreis), 55. Koreis (Burian, Dočekal), 60. Káňa (Koreis, Čermák)

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) – Hanzlík, Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík – Jenyš, Čermák (C), Káňa – T. Svoboda, Hruška, J. Svoboda – Dočekal, Koreis, Burian – Vondráček, Němec, Holec.
    Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Melicherčík) – Ulrych, Hunkes, Čakajík, Voráček, Výtisk, Kolmann, Říha – Pospíšil, Nedvěd (C), Valský – Bartek, Filippi, Bulíř – Jass, Vampola, Víšek – Zacha, Urban, Špaček.

Rozhodčí: Martin Homola, – Milan Minář, Milan Jindra – Přemysl Skopal