Most – Havířov 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 4:0 (kon.) | Motor ČB – Litoměřice 1:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kadaň 5:2 (kon.) | Třebíč – Šumperk 3:4 (0:1 po s.n.) | Ústí n/L – Benátky n/J 5:2 (kon.)
Olomouc – Beroun 0:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
HC Dukla Jihlava
Středa 25.09.2013, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • 1. liga (ČR)

Zápas nakonec končí jasným vítězstvím Mladé Boleslavi. Možná o něco jasnějším, než by si Jihlava zasloužila. Středočeši tak přetínají vítěznou sérii Dukly.

Děkujeme za pozornost a přejeme dobrou noc. (19:54:20)

Zásahy brankářů:

Michal Valent – 15 zásahů (celkem 31)
    David Rittich – 8 zásahů (celkem 35)

60:00

59:36
    Nevypadá to ale, že by se ještě mělo cokoliv měnit... Boleslav tohle zvládne.

58:49
    Nouza (MBL) dostává 2 minuty za zdržování hry.

58:11
    Také Jihlava je v pěti.

57:50

57:15
    Zvláště mladí hráči Mladé Boleslavi to pořád zkouší, Lenc se ale teď vůbec nedostal ke střele.

56:25
    Za vyrovnaného počtu hráčů na ledě se hra okamžitě přesunula před Ritticha.

56:11
    Další faul, Hubáček (JIH) přirazil Jindru na mantinel a později k zemi a dostává 2 minuty za krosček.

55:28
    Klimenta vyrazil do útoku, ale pak si to rozmyslel a raději střádá vteřinky.

55:12
    Další přerušení zapřičiňuje zásah ochranné sítě.

54:59
    Ve svém dalším zákroku se Valent rozplácl jak široký, tak dlouhý a sklízí potlesk.

54:50
    Domácí jsou ve čtyřech!

54:16
    Hostům utíkají kotouče a přihrávky nejsou příliš přesné.

53:44
    Dvojnásobnou přesilovku si nakonec zahrají i hosté, Milan Toman (MBL) dostává 2 minuty za hákování + 2 minuty za krosček.

Dnešní utkání sleduje 2680 diváků.

53:17
    Protivný zezadu oblafl soupeře a vyhazuje. Jihlavu navíc zastavuje icing.

52:48
    Rozhodčí ale rozhodně nic nevypouští, Josef Jindra (MBL) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

52:01
    Němeček je při chuti, tentokrát ale nemířil přesně.

51:48
    Střelu Bohunického od modré Rittich likviduje trochu nejistě. A domácí fanoušci se dožadují "bůra".

50:06
    Domácí publikum už slaví, zahanbit se ale nenechává ani kotel hostů. Zápas se dohrává v úctyhodné atmosféře.

48:17
    Lukáš Krupka (JIH) fasuje 10 min. OT za nesportovní chování.

48:17
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Přesně mířenou střelou od modré posílá ROMAN NĚMEČEK Bruslaře do už čtyřgólového vedení a také tak využívá přesilovou hru. Asistence: Michal Broš, Tomáš Klimenta.

48:10
    Na milimetr přesná přihrávka Koudelky našla hůl Klimenty. Ten trefil Ritticha!

47:28
    Nouza byl v rozhodující okamžik odtlačen!

47:03
    Jihlava zatím pokrývá Boleslavské dobře, ojedinělou střelu teď vyprodukoval Vrbata.

46:22
    Rozhodčí vylučuje Kuřítka (JIH), který dostává 2 minuty za nafilmovaný pád.

45:15
    Nechci si v žádném případě hrát na proroka, ale myslím, že máme dnes rozhodnuto. Jihlava by musela přijít s něčím, co dnes ještě nevytasila, a dovoluji si pochybovat, že něco takového ještě má v zásobě.

44:43
    V první chvíli to na gól vůbec nevypadalo a zdálo se, že i sám RADAN LENC chvilku váhal, jestli se má radovat. Nakonec ale Rittochovi puk opravdu propadl za záda. Asistence: Tomáš Protivný, Martin Koudelka.

44:20
    Hubáčkovi se na záda nalepil Toman a to se špatně něco vymýšlí.

43:08
    Mikeš se snaží operovat v útočném pásmu Jihlavy, ale jde to ztěžka. Domácí soupeře k ničemu nepouštějí.

42:25
    Mikulík nedokázal puk bekhendem dostatečně zvednout.

41:58
    Lenc se prosmýkl podél branky a zakončil jen těsně vedle!

40:56
    Ofsajd zastavuje hosty.

40:31
    Toman vyslal na Nouzu příliš skákavý puk.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:18.

Mladá Boleslav ve druhé třetině svého soupeře jednoznačně přestřílela, další branku ale nepřidala. Jihlavští pořád vypadají hodně bojovně, ke konci druhé periody se už ale přeci jen neubránili projevům jisté frustrace. Uvidíme, co přinese poslední dějství.

Michal Valent – 8 zásahů
    David Rittich – 17 zásahů

40:00

39:36

39:12
    Zakázané uvolnění stěhuje veškeré dějství zpátky před Ritticha.

38:16
    Svým vysprintováním a následným přibržděním a pomalým nahozením puku Výborný nasbíral svému týmu nějaký čas.

37:40

37:36
    O poslední sekundy přesilovky se Boleslavští připravují, Michal Broš (MBL) dostává 2 minuty za podražení.

37:15
    Pokus Broše schovává Rittich v lapačce.

36:32
    Vrbata se tak napřáhl, až sebou "hodil o zem". Úsměvný moment v jinak poměrně ostrých chvílích!

35:55
    Toman pálil od modré. Vedle!

35:40
    Rys se nebál nacpat mezi tři jihlavské hráče a i když bylo jasné, že nemůže uspět, alespoň vynesl domácím přesilovku. Kotvan (JIH) má 2 minuty za hákování.

34:39
    Kadlec zvedl puk až příliš a sektor, ve kterém sídlí jihlavští fanoušci, jen zoufale zavzdychal.

33:58
    Jenže Jihlava ani nevystřelila a už je z něj zase venku.

33:29
    Hosté to začínají čím dál tím víc zkoušet individuálně. Veleckému se teď například podařilo vybojovat útočné pásmo.

32:43
    Protivný sebou do střely práskl jako podťatý, ale Hubáček netrefil ani jeho, ani branku.

31:06

31:09
    Koudelka s Klimentou šli dva na jednoho! Koudelka, který obdržel přihrávku, ale moc zaváhal a zajel do úhlu, ve kterém už nemohl nic dělat!

30:35
    Výborný byl v příliš ostrém úhlu a hosté jsou ve čtyřech.

29:59
    Tyčka! David Vrbata nastřelil tyčku!

29:51
    Přihrávka Broše šla Pabiškovi na nohu!

29:35
    Pabiškův plachtící pokus čape Rittich ze vzduchu.

29:09
    Výborný vyhrál buly a na puku je Broš.

29:06
    Seman (JIH) to přehnal s atakem na Nouzu a hosté jdou na minimálně 86 sekund do tří!

28:40
    Vrbata s Pabiškou si nerozuměli a puk je venku.

28:32
    Pabiškovy pokusy na brankovišti byly zastaveny nedovoleně, Mocek (JIH) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

28:06
    Pokus Mikulíka zpoza obránce končí v náručí brankáře Jihlavských.

27:51
    Hra se nám poněkud kouskuje, teď je to pro změnu icing domácích.

27:29
    Další pokus hostů končí v ochranné síti za Valentovou brankou.

26:36
    Skvělý únik Ryse, který si obhodil soupeře a pěkně zostra projel brankovištěm. Nakonec ale sám sebe vytlačil ze střeleckého úhlu a Rittich si jej pohlídal!

25:54
    Koudelka s přechodem do útoku neuspěl a hosté obracejí hru.

25:37
    Jestli je dnes někoho z hostů skutečně vidět, pak je to jednoznačně Velecký. Právě předvedl solidní únik po levém křídle a ostrou střelou vyprášil Valentovy betony.

25:23
    Dobrý pokus Zemana! Valent srazil betony na poslední chvíli!

24:43
    I za plného počtu hráčů na ledě jsou na puku hosté, jenže se motají jen ve středním pásmu.

23:54
    Toman je na ledě a Bruslaři v pěti.

23:50
    Teď zase Pabiška. Jihlava neví, co dělat.

23:34
    Němeček vyhazuje...

23:17
    Je to pořád stejné. Hosté jsou na puku, ale daleko od Valenta.

22:27
    Dukla marně hledá cestu do útočného pásma.

21:54
    Toman (MBL) se může rozčilovat, jak chce, stejně jde zase na 2 minuty ven. Sekání.

21:24
    Lapačkou zasahuje i Rittich, ovšem tentokrát puk skutečně "lapá". Mikulík se svým pokusem neobstál.

21:15
    Kadlec v pádu pálí, Valent kotouč v poslední chvíli vyrazil lapačkou!

20:41
    Toman je na ledě, Boleslav v pěti.

20:34
    Bohunický (MBL) ve své typické pozici – tedy v obležení soupeře a strkanici. A má to jasné, míří na trestnou lavici, sklízí 2 minuty za hrubost. Na tenhle druh srandy ale bývají dva, a tak je vyloučen za stejnou věci i Michal Důras (JIH).

20:16
    Po vhazování Broš vyhazuje a ještě za pukem sprintuje. Rittich byl rychlejší a vrací kotouč zpátky.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:23.

Ačkoliv se to při pohledu na skóre možná nezdá, Jihlava rozhodně není žádnou bezbrannou ovcí, která jen tupě snáší aktuální výsledek. Máme za sebou jednoznačně nejlepší třetinu, jaká tu letos byla k vidění, což také náležitě oceňuje publikum, a tak je naprosto parádní i atmosféra.

Rozhodně by nebylo dobré tvrdit, že Boleslav měla prostě jen víc štěstí, ale zároveň se ani nedá říct, že by byla vyloženě lepší. Pokud budeme pokračovat v nastoleném trendu, čekají nás ještě určitě zajímavé věci.

Michal Valent – 8
    David Rittich – 8

20:00

19:38
    Nevypadá to, že by Jihlava měla v úmyslu ještě něco velkého. Vypadá spíš váhavě.

19:00
    Boleslav se hned po vhazování osvobodila a vyhazuje i teď.

18:40
    Další zákrok se však už rozhodčím nelíbí a Milan Toman (MBL) dostává 2 minuty za hákování.

18:24
    Jihlava zkouší další a další neohrožené výpady vpřed. Mikeš teď také Valenta nepříjemně potrápil.

17:59
    Parádní zákrok Valenta proti Zemanovi, který prosvištěl před brankovištěm a z otočky kotouč zvedal přes brankáře domácích. Ten v pádu a v poslední chvíli vytasil lapačku!

17:40
    Koudelka přihrál zpoza branky Lencovi a ten okamžitě vypálil. Rittich se nalepil na tyčku!

17:18
    Lencův pokus vyznívá na prázdno, pro postavení Koudelky v brankovišti musí domácí pryč.

16:57
    Nouza na ledě.

16:34
    A znovu Velecký. Tentokrát dostal přihrávku přes celé pásmo a kdyby byl mířil přesně, Valent by se pravděpodobně nestačil přemístit.

16:19
    Další pokus Veleckého byl sražen za Valentovu branku.

15:44
    Něco na způsob proslulého zákroku Dominika Haška teď Valent předvedl proti Veleckému. Dukla ovšem drží útočné pásmo.

15:20
    Tak už jej vidíme, protože se díkybohu zvedá a po svých odjíždí na střídačku. Tomáš Čachotský vypadá v pořádku.

15:20
    Jeden z jihlavských hráčů zůstává ležet na ledě. Bohužel v takovém úhlu a těsně u mantinelu, že jej není vidět.

15:18
    Zeman zkoušel zvednout puk nad Valentovo rameno, ale zamířil moc vysoko.

14:57
    Tomáš Nouza (MBL) při jednom ze soubojů příliš zvedl ruce a ačkoliv se mu to nelíbí, rozhodčí jej nekompromisně směřuje k trestné lavici.

14:07
    Tak za tohle by se nemusel stydět ani útočník, natož obránce! DAVID POJKAR jako zkušený mazák s pukem na holi objel branku a poté zavěsil podél Rittichova betonu. A náležitě to oslavuje! Asistence: Martin Koudelka.

13:31
    Středočeši stále drží pásmo, ale momentálně se pohybují spíše podél mantinelů.

12:57
    Lenc s Koudelkou operují za brankou. Ačkoliv tyhle dva většinou v jedné formaci nevidíme, vypadá to, že si rozumí.

11:42
    Parádní gól domácích! David Výborný projel před Rittichem a puk si podržel na holi. Z otočky a zároveň z poměrně ostrého úhlu poté puk nahodil do skrumáže před k zemi se klátícím Rittichem. LUKÁŠ PABIŠKA byl na místě a kotouč dorazil. Asistence: David Výborný.

11:30
    Nouza si většinou troufá hodně, ale před čtyřmi hráči soupeře raději přibrzdil.

10:54
    Valent teď šikovně rozehrál a skrze Tomana a Loskota posílá puk až před svého kolegu na druhé straně.

10:26
    Kalábova střela teď nepříjemně zaskočila Valenta, který s poskakujícím pukem chvilku bojoval.

10:15
    Podruhé to Koudelka zkouší sám a míjí!

09:44
    Koudelka do toho šlápnul a dojel puk jen tak tak, aby stačil přihrát na Mikulíka. Oba zúčastnění ale už byli přeci jen v příliš ostrém úhlu!

09:34
    Přihrávka na Lence byla moc dlouhá, je z toho icing domácích.

09:21
    Důras obral o puk Klimentu, ale daleko se nedostal.

08:50
    Na Jindru se odrazil puk a ten pálil po otevřené dálnici. Těsně vedle!

08:31
    Troufnu si tvrdit, že tohle je tohle je rozhodně to nejlepší, co jsme tu měli letos možnost vidět. A náležitě to oceňuje i publikum.

07:40
    Rys, který odpykával 2 minuty za Jiránka, vypálil ze trestné rovnou do jízdy puku. Ten byl ale rychlejší. Následovala solidní střela Lence.

07:23
    Ostrou střelu Důrase Valenta posílá pryč svým betonem.

06:55
    Zatím ani jediná střela na Valenta.

06:05
    Hostům se nedaří usadit před Valentem, Boleslav je nepouští ani přes červenou čáru.

05:57
    Dukla se vyhání z útočného pásma, máme tu ofsajd.

05:34
    Ve stejném čase se vylučuje. Tomáš Jiránek (MBL) dostává 2 + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

05:34
    Mikeš dorazil puk za Valenta, jenže rozhodčí rozpažuje. Bylo jí dosaženo vysokou holí.

05:13
    Hubáček se teď s pukem na holi prosmýkl kolem Valenta a snažil se zakončit. Jenže to dělal po ledě a tam měl boleslavský brankář vše pokryté.

04:48
    Jenže hosté mají velké problémy usadit se před domácím brankářem.

04:18
    Kadlec si přes Jindru vybojoval útočné pásmo a vůbec poprvé tak Jihlavu vidíme před Valentem.

03:58
    Stalo se to mimo můj zorný úhel, ale Milan Toman byl pravděpodobně trefen pukem. Chvilku mu trvalo, než se zvedl z ledu, a tak rozhodčí raději přerušil hru.

03:43
    Další parádní zákrok Ritticha! Tentokrát dal jeho postřehu vyniknout Pabiška.

03:36
    Dukla vyhazuje na zakázané uvolnění. Zatím se útočně vůbec nepředvedla.

03:16
    Jiránek se musel rychle vracet kvůli Veleckému. Byl rychlejší a znovu posílá domácí do útoku.

02:53
    Hosté jsou v plném počtu. Bruslaři ale zatím drží pozice a Rittich znovu přerušuje hru.

02:35
    Broš byl u Rittichovy pravé tyčky úplně sám, Mikulíkova přihrávka, která šla brankovištěm, však byla moc prudká!

02:21
    Skutečně pohotový zásah vytáhl Rittich proti bekhendové střele Michala Broše!

02:03
    Obětavý pád Kalába posílá puk do rohu a vzápětí se přerušuje. Domácí drží Duklu v šachu.

01:49
    Střela Vrbaty z kruhu šla vedle.

01:28
    Boleslavští si dost komplikovali přechod přes modrou, ale už jsou usazení v útočném pásmu.

00:53
    Klimenta byl podražen Michalem Důrasem (JIH) a už putuje na trestnou lavici.

00:38
    Nouza dostal od Výborného parádní přihrávku do jízdy, proklouzl podél hrazení a těsně před Rittichem vypálil. Další solidní šance domácích!

00:13
    Výborný před jihlavským gólmanem tečoval puk, který poté Rittichovi nepříjemně poskakoval v náručí.

00:01

Oba týmy jsou na ledě, za pár vteřin začínáme!

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) – Němeček, Toman, Bohunický, Jindra, Protivný, Pojkar, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška – Vrbata, Broš, Klimenta – Mikulík, Koudelka, Lenc – Jiránek, Loskot, Rys – Kuchta

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Zadražil, Mocek, Dobrovolný, Podlipnik, Kaláb, Kotvan, Štebih – Čachotský, Zeman, Seman – Velecký, Hubáček, Krupka – Prokš, Mikeš, Důras – Kadlec, Kuřítko.

Zkušenému Lukáši Sáblíkovi zatím možná trochu překvapivě bere místo v brance teprve jednadvacetiletý David Rittich. Ne že by k tomu trenéři neměli důvod – Rittich je totiž procentuálně druhým nejúspěšnějším brankářem ligy. První je Michal Valent, a tak se pravděpodobně můžeme těšit na zajímavý brankářský souboj.

Z obránců Dukly zatím statisticky nikdo nijak výrazně nevyčuhuje. Nejvíce asistencí (4) mají Tomáš Čachotský a Michal Důras. Třikrát se do sítě trefil Radek Hubáček, což je v tuto chvíli nejvíc ze všech Jihlavských. Největší posila Dukly Viktor Ujčík má momentálně na účtě 1 gól a 2 asistence.

Na straně domácího týmu lze jako brankářskou jedničku označit Michala Valenta. V zápase s Berounem jej vystřídal Roman Will, a protože Bruslařský klub prohrál, dá se očekávat, že trenéři mezi tyče opět zkusí postavit zatím vítězného Valenta.

Mezi obránci triumfuje Milan Toman, který je s 9 asistencemi na kontě momentálně dokonce nejlépe obodovaným hráčem v této "kanadské disciplíně." Z hlediska gólů vede se 4 brankami Tomáš Klimenta.

V loňské sezoně klopýtli mladoboleslavští hokejisté s Jihlavou jen jednou a to ještě způsobem spíše nehokejovým – na jejím ledě prohráli 0:1 po samostatných nájezdech. Ve všech ostatních duelech měli Středočeši navrch, dvakrát dokonce odešli s čistým kontem.

To všechno je ale samozřejmě už hudba dávno minulá, historie, na kterou se vlastně nikdo neptá. A faktem je, že Dukla je na tom v tuto chvíli o něco lépe – v uplynulých čtyřech zápasech, které zároveň představují první utkání letošního ročníku 1. hokejové ligy, na rozdíl od Mladé Boleslavi nezaváhala. Společně s Berounem, přemožitelem Bruslařského klubu z minulého kola, zatím drží neporazitelnost a tudíž také čelo tabulky. Středočeský tým je v tuto chvíli v závěsu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jitka Čechová

Branky a nahrávky: 12. Pabiška (Výborný), 15. Pojkar (Koudelka), 45. Lenc (Protivný, Koudelka), 49. Němeček (Broš, Klimenta)