Úterý 08.10.2013, 18:30 • Zimní stadion Znojmo • bet-at-home ICE Hockey League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

EHC Black Wings Linz: Ouzas (Hirn) – Murphy, Lukas R., MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Müller M., – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Iberer – Baumgartner, Oberkofler, Spannring – Macierzynski, Lukas P., Scholz.

Rozhodčí: Erd, Gebei – Nemeth, Smeibidlo.

00:01

00:32
    Je tu bleskové vyloučení. Hedlund (LIN) v klinči s protihráčem zahrál vysokou holí a dostává 2 minuty.

01:01
    Havlík hledal v mezikruží Podešvu, nepřihrál ale přesně a druhý jmenovaný se dostal z ideální střelecké pozice.

01:33
    Linz zatím dobře brání a vyhazuje.

01:46
    Pucher se probíjel středem kluziště, neuspěl však.

02:15
    Tohle Orlům nevyšlo. Pavlikovský v palebné pozici zaváhal a ztratil kotouč.

02:32

02:48
    Michael Ouzas v brance Linze musel poprvé zasahovat až nyní v situaci pět na pět. To zůstal na levém kruhu osamocený Lattner, mířil ale jen do středu branky.

04:09
    Zakázané uvolnění hostů. Znojmo zůstává po přesilovce v mírném tlaku.

04:30
    Orli právě vstřelili branku!
    Krásná branka z hole JANA LATTNERA. Znojemský odchovanec se z pravého kruhu švihem přes obránce trefil přesně pod břevno a nedal Ouzasově lapačce nejmenší šanci. Je to také vysvobození pro Petera Puchera, který si konečně připisuje první kanadský bod v sezóně. Asistence: Peter Pucher a Richard Jarůšek.

05:41
    Rozhodčí posoudili hraniční situaci na útočné modré čáře Linze jako v souladu s pravidly a rezultovala z toho šance Philippa Lukase. Rakouský reprezentant příklepem vyprášil jen Hoviho betony.

06:14
    Bořuta (ZNO) se zlobí, ale 2 minuty za hákování nezvrátí. Přesilovka Linze.

06:44
    Úvod oslabení zvládá Znojmo s přehledem, hosté se ještě nedostali do pásma.

07:37
    Až teď se Linz dostal k přesilovkovému zámku. Hiseyho pokus z pravého křídla vyráží Hovi.

08:14

08:33
    Antonín Bořuta (ZNO) pobyl na ledě přesně 19 vteřin a už se zase vrací na trestnou lavici. Tentokrát na 2 minuty za vražení na hrazení.

08:48
    Nejlepší střelec loňského ročníku EBEL Andrew Kozek nepřetlačil u pravé tyče Hoviho.

09:18
    Beránek byl na ledě dlouho, přesto mu ještě zbyly síly na výpad v oslabení. Přes obránce se však do zakončení nedostal.

10:17
    Kombinace hostů v útočném pásmu jsou nebezpečné. Z druhé vlny najíždějící Dorion z mezikruží těsně minul.

10:33

12:03
    Jak je v soubojích Znojma s Linzem zvykem, hraje se oboustranně rychlý a útočný hokej. Výpad hostů táhl po levém křídle Macierzynski, jeho švih si našla Hoviho lapačka.

12:59
    Velká šance Znojma. V signalizované výhodě si sjel před branku Bořuta a dostal skvělou přihrávku od zadního mantinelu. Ouzas se ale rychle přesunul a střelu letící do branky zastavil.

12:59
    Následně se před brankou Linze strhla šarvátka, rozhodčí se radí o trestech.

12:59
    Resumé trestů je následující. Hisey (LIN) a Iberer (LIN) dostávají 2 +2 minuty, Beroun (ZNO) 2 minuty. Rezultuje z toho dvouminutová přesilovka Orlů 5 na 3.

13:28
    Její začátek se ale Orlům nepovedl a hosté vyhazují.

14:00
    Poté už se ale domácí rozmístili do přesilovkového postavení a JAN LATTNER v pozici obránce propálil z první příklepem Ouzase mezi rukou a tělem. Asistence: Richard Pavlikovský.

14:00
    Velké dohady v kruhu rozhodčích o tom, zda se má pokračovat v 5 proti 3 nebo 5 proti 4. Sami rozhodčí už se podruhé radí. Je to o to pikantnější, že Maďar Peter Gebei je jedním ze tří nových profesionálních sudích v lize.

14:00
    Pětiminutová debata končí pokračující přesilovkou Orlů 5 na 4.

14:21
    Patrick Spannring zůstal sám, zcela sám před Hovim a mohl se znojemského brankáře zeptat, kam puk chce. Hovi jej ale tváří v tvář vychytal a vytlačil střelu nad břevno.

15:01
    Podešva v dobré pozici mezi kruhy mizerně zpracoval přihrávku.

15:36
    Brankář Ouzas přikryl nahozený puk, bude se vhazovat po jeho pravici.

15:54
    Další velká šance Linze v oslabení, Jason Ulmer se dostal před stínujícího obránce a tečoval nahození z levého křídla těsně mimo branku.

16:45
    Pavlikovský dnes podruhé v dobré šanci promáchl a musel se rychle vracet, aby hasil rodící se přečíslení hostů.

16:59

17:16
    V další dobré pozici se zjevil Ulmer, švihem z pravého kruhu netrefil.

18:45
    Hosté mají v závěru třetiny tlak. Philipp Lukas s Kevinem Macierzynskim motali znojemskou defenzivu, nakonec bekhendovou střelu krotí Hovi.

18:51
    Linz právě vstřelil branku!
    Tři znojemští obránci se sjeli k jedinému soupeři a první pětka Linze tuto chybu dokázala využít. Ulmer našel mezi kruhy osamoceného BRIANA LEBLERA, který z první propálil Hoviho mezi betony. Asistence: Jason Ulmer a Robert Lukas.

19:35
    Domácí vybojovali vhazování v útočném pásmu.

20:00

Velmi zajímavá a událostmi nabitá první třetina byla k vidění ve Znojmě. Dva góly Jana Lattnera dostaly domácí do brzkého vedení, hosté se ale v závěru třetiny dostali do tlaku a nakonec z něj vytěžili snížení. Další třetina začne přibližně v 19:26.

20:01

20:27
    Lattner to zkoušel od modré, ale kotouč končí pouze v náruči hostujícího gólmana.

20:47
    Hosté se teď na chvilku nastěhovali do útočného pásma, ale Orli si všechny hráče pohlídali a nikdo se ke střele nedostal.

21:25
    Rozhodčí přerušují hru pro zakázané uvolnění. Vhazuje se v obranném pásmu Linze.

21:36
    Znojmo se ihned po buly dostalo ke kotouči. Beránek zachytil kotouč jako první a vystřelil z kruhu. Ouzas byl v pohotovosti.

21:48
    Na lavičku hanby odjíždí Murphy (LNZ), který si odpyká dvouminutový trest za nedovolené bránění.

22:35
    Domácí okamžitě okupují útočné pásmo.

22:42
    A máme tu první střelu. Hostům se oslabení příliš nelíbí a rozhodčí od sebe museli odtrhnout dva hráče.

23:20
    Vlastní chybnou přihrávkou se Orli připravili o útočné pásmo.

23:45
    Lattner zachytil odražený puk v těsné blízkosti soupeřovi branky. Ouzas se ale nachytat nenechal.

23:50

24:38
    Hostům se podařilo vytlačit Orly do středního pásma. Dlouho tam však nepobyli.

24:53
    Další vyloučení na straně hostů. Murphy (LNZ) obdržel menší trest za zdržování hry.

25:10
    Pavlikovský poslal přihrávku na hůl Oldřicha Horáka, který bez zaváhání střílí. Hostující brankář střelu vyráží.

26:04
    Další tvrdá rána pro hostující celek. ANDREW THOMAS si připisuje svojí první branku v orlím dresu! Přesnou střelou do pravého horního rohu branky překonává hostujícího Ouzase a domácí využívají přesilovku. Asistence: Lubomír Štach, Adam Havlík.

26:26
    A málem to bylo o tři. Jarůšek si nabruslil na pravý kruh a švihem orazítkoval pravou tyč za padajícím Ouzasem.

28:01
    Nyní je tu možnost i na druhé straně, Macierzynského v přečíslení 3 na 2 vychytal se štěstím Hovi.

29:01
    Jarůšek (ZNO) vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

29:32
    Sasu Hovi roztažen na brankové čáře zabránil snížení. Brad Moran se zuřivě snažil protlačit puk is betonem za brankovou čáru, ale neuspěl.

30:01
    Další velká šance Linze v přesilovce. Scholzovu střelu od modré Hovi neudržel a Ulmer dorážel z bezprostřední blízkosti. Puk ale nad lapačku znojemského brankáře zvednout nedokázal.

31:01

31:21
    Úmyslný ofsajd hostů a Hovi si může vydechnout.

32:05
    Znojmo je teď v tlaku. Jarůšek se Šedou si vyměnili kotouč u zadního mantinelu, Jarůšek poté vybruslil před branku, Ouzas si ale prosto u bližší tyče pohlídal.

33:02
    Velmi dobrá pasáž domácího celku. Linz má velké problémy s rozehrávkou.

34:00
    Až nyní se hostům povedlo dostat se ze sevření. V útočném pásmu ovšem záhy o puk přišli.

35:00
    Havlík na pár metrech udělal z obránce solný sloup, na najíždějícího Lattnera už ale přihrávku neprocpal.

35:53
    Hosté ujeli do přečíslení tři na jednoho, Hisey nabil Kozkovi, ten ale trestuhodně přestřelil!

36:12
    Šance střídá šanci, hraje se skvělý hokej! Šeda poslal svůj pokus z první do náručí Ouzase.

36:58
    Na druhé straně předvedl velkou parádu Hisey. Nejprve jeho pokus z levého křídla vyrazil Hovi, Rob Hisey ale šikovně objel branku a už se chystal zasunout puk za brankovou čáru, na poslední chvíli finský gólman ve znojemských službách vymrštil svou lapačku a zabránil gólu.

38:26
    Havlíkovi (ZNO) se pobyt na trestné lavici pranic nelíbí, dostává ale 2 minuty za držení.

39:22
    Hosté staví přesilovkový zámek a začínají motat znojemskou čtveřici.

39:45
    Philipp Lukas z mezikruží po ledě míjí levou tyč.

40:00

Jak už bývá v soubojích Znojma s Linzem téměř pravidlem, k vidění je skvělá podívaná s mnoha šancemi na obou stranách. Zatím jsou úspěšnější domácí, kteří ve druhé třetině dokázali po přesilovkové trefě Thomase zvýšit své vedení. Zápas je ale otevřený, uvidíme, co přinese třetí část. Další třetina začne přibližně ve 20:14.

40:01

40:27

41:24
    Kotouč se dostal příliš blízko Hoviho branky. Proto jej raději schoval pod lapačku.

41:30
    Orli teď měli velké štěstí! Kozek stál těsně před bránou, ale tvrdou střelou trefil pouze pravou tyčku!

42:20
    Oberkofler ujížděl podél mantinelu a dostal se až k zakončení. Domácí brankáře kotouč vyráží betonem.

42:47
    Domácí zvyšují svůj náskok na rozdíl tří branek. LUKAS FINSTERLE si připisuje druhý gól ve třetím zápase v orlím dresu! Těsně před bránou tečoval kotouč nad gólmanovu vyrážečku.
    Asistence: Milan Procházka.

43:57
    Před hostující svatyní se opět pošťuchovalo několik hráčů. Rozhodčí pro jistotu pozastavili hru.

44:42
    Oberkoflerova střela končí mimo ledovou plochu.

44:59
    Jeden z hostujících hráčů vystřelil z pravého kruhu. Hovi byl ale pozorný a stihl dát betony včas k sobě.

45:14
    Orli využili chybné přihrávky mezi hostujícími hráči, aby se dostali do útočného pásma.

45:48
    Další z Oberkoflerových střel končí v Hoviho náručí.

46:44
    Štach vystřelil od modré. Kotouč se odrazil od hostujícího gólmana a projel mezi skupinkou domácích hráčů. I přes veškerou snahu se nikomu nepodařilo puk zachytit.

47:47
    Hra se teď spíše drží ve středním pásmu.

48:02
    Bartoš poslal kotouč za sebe, kde ale nebyl žádný ze spoluhráčů a Orli jsou nuceni na chvíli opustit prostor před Ouzasem.

48:50
    Lattnerova střela z mezikruží nijak neohrozila.

49:10
    Ulmer objel bránu, a od levé tyčky přihrál před bránu stojícímu BRADU MORANOVI, který v rychlosti poslal kotouč do téměř prázdné brány.
    Asistence: Jason Ulmer, Brian Lebler.

50:08
    Procházka vyvezl kotouč až do útočného pásma. Z kruhu se rozhodl vystřelit. Ouzas jen máchl lapačkou a puk zachytil.

50:09
    Vyloučen Mayr (LNZ) – menší trest za nedovolené bránění.

50:43
    Pavlikovský přihrál na modrou stojícímu Horákovi, který ihned střílí. Hostující gólman ale vyráží. Domácí se nevzdávají a zkoušejí to znovu. Před Ouzase se nahrnulo několik hráčů a snažili se kotouč doklepnout za brankou čáru. Rozhodčí ale přerušují.

Dnešní utkání sleduje 2079 diváků.

51:44
    Domácí se stále drží v útočném pásmu.

52:15

52:50
    Bořuta se vymotal jako první z rohu kluziště i s kotoučem, ale ve středním pásmu ho dohnala hostující obrana.

53:05
    Za Orly je vyloučen Šeda (ZNO), který si odsedí dvě minuty za hákování.

53:56
    Domácí teď měli na mále. Murphy stál Hovimu za zády a čekal na přihrávku. Naštěstí se nestihl včas zorientovat a kotouč mu proklouzl.

54:11
    Hra bude pokračovat 4/4. Vyloučen Lukas P. (LNZ) – 2 min. za nedovolenou výstroj.

54:54
    Thomas se opět dostal k zakončení, ale Ouzas měl lapačku připravenou.

55:05

56:06
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu.

56:18
    MARTIN PODEŠVA teď pojistil svému týmu vítězství, když přesnou střelou pod lapačku hostujícího brankáře zvýšil stav utkání na rozdíl tří branek.
    Asistence: David Bartoš, Adam Havlík.

57:20
    Na trestnou lavici odjíždí Scholz (LNZ), který si odpyká dvouminutový trest za držení hole.

58:10
    Orli už spíše jen tak v klidu bruslí.

58:33
    Rozhodčí přerušují hru pro zakázané uvolnění na straně hostů.

58:35
    Orli si zahrají 5/3. Vyloučen Müller M. (LNZ), kterého teď čeká dvouminutový trest za nedovolené bránění.

59:20
    Hra dále pokračuje 5/4.

59:41
    Fanoušci jsou na nohou! Orli už se o výhru nemusí nijak strachovat.

60:00

Orlům se dnes v zápase velmi dařilo. Ve třetí třetině stvrdili svoje vítězství dvěma brankami, a zaslouženě si tak připisují plný počet bodů.
    Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:50:27)

Lukáš Peroutka

Marcela Procházková

Branky a nahrávky: 5. Lattner (Pucher, Jarůšek), 14. Lattner (Pavlikovský), 27. Thomas (Štach, Havlík), 43. Finsterle (Procházka), 57. Podešva (Bartoš, Havlík) – 19. Lebler (Ulmer, R. Lukas), 50. Moran (Ulmer, Lebler)

HC LERAM Orli Znojmo: Hovi (Landsman) – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Müller J. – Lattner, Pucher, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Procházka, Fiala, Finsterle – Kilnar.
    Steinbach Black Wings Linz: Ouzas (Hirn) – Murphy, Lukas R., MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Müller M., – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Iberer – Baumgartner, Oberkofler, Spannring – Macierzynski, Lukas P., Scholz.

Rozhodčí: Erd, Gebei – Nemeth, Smeibidlo