Havířov – Litoměřice 4:1 (kon.) | Jihlava – Šumperk 8:4 (kon.) | Benátky n/J – Třebíč 0:3 (kon.)
Most – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 4:2 (kon.) | Beroun – Kadaň 2:1 (3:2 po s.n.)
Ústí n/L – Motor ČB 3:0 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Středa 09.10.2013, 18:00 • Zlatopramen Arena • 1. liga (ČR)

Zlatopramen Arena viděla velmi zajímavé utkání. V něm měli větší štěstí domácí, kteří vstřelili každou třetinu jednu branku, čímž si vysloužili tři body. Michael Petrásek udržel čisté konto a vítězství je samozřejmě i jeho zásluha. Dvakrát se prosadil Jan Kloz a jednou Kamil Černý. (20:13:45)

60:00

58:26
    Budějovice se nemohou usadit v útočné třetině.

58:41
    Domácí vyhazují puk mimo nebezpečí.

58:17
    Holomek (UNL) si odsedí dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku mimo hřiště.

57:50
    Koutoč na holích hostí. Následuje menší potyčka za brankou Petráska.

56:19
    Boj o puk za brankou hostí.

55:04
    Hra se přesunula před Halmošiho.

53:40
    Hraje se především před Petráskem. Domácí pouze vyhazují kotouče do středního pásma.

52:14
    Lvi ale vrací hru zpět do středního pásma.

49:45
    Ve Zlatopramen Areně přihlíží utkání 1239 diváků.

49:08
    Skumáž před domácí brankou! Vše ale nakonec dobře dopadlo pro domácí.

48:21
    Od modré teď střílel Vávra, jehož pokus se ještě snažil dorážet Meidl, ovšem marně.

47:59
    Hraje se středním pásmu.

47:16
    Ofsajd hostí.

46:40
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!
    Domácí zvyšují na 3:0! Kloz lehce nahodil na branku, což Halmoši nečekal a puk končí v síti.
    Asistence: David Tůma.

43:24

42:43
    Ústí nedovoluje hostům usadit se před Petráskem.

41:58
    Na puku jsou domácí a rozehrávají zpoza vlastní brány.

40:33
    Hraje se v útočném pásmu Lvů.

41:31
    Posmyk (CEB) míří na dvě minuty k časoměřičům za držení protihráče.

40:06
    Úvodní vhazování vyhráli hosté.

Domácím se ve druhé třetině podařilo vstřelit další branku, kterou tak zvýšili na 2:0. Jejím autorem byl Jan Kloz. Dalo by se říct, že Lvi mají hru pod kontrolou, ale výjimkou jsou přesilovky Budějovic. Těm se zatím nedaří v koncovce, ale uvidíme, co přinese poslední perioda. Další část začne přibližně v 19:41.

40:00

39:15
    Rozehrávka Ústí přerušena ještě před koncovkou.

38:46
    Icing hostí.

38:07
    Diváci v hledišti se nyní bouří, že rozhodčí nepískl faul.

37:39
    Po buly před Halmošim domácí okamžitě stříleli na bránu. Ten však ukryl kotouč do svého náručí.

37:34
    Zakázané uvolnění Budějovic.

37:22

36:27
    Hosté se teď těžko dostávají přes střední pásmo.

36:03
    Domácí se ale osvobozují.

35:39
    Budějovice atakují obranné pásmo Ústí.

35:23
    Na trestnou lavici míří na dvě minuty Brož (UNL), který se provinil sekáním.

34:12
    Kombinace Budějovic před brankou domácích nakonec přerušena. Hra se přesouvá na druhou stranu ledové plochy.

33:21
    Baránek na sebe stáhl dva protihráče, přesně adresoval JANU KLOZOVI, který ujížděl na bránu a bekhendovým blafákem zvýšil na 2:0.
    Asistence: Martin Baránek, Radomír Vaněk.

32:10
    Puk za hostující bránou.

31:34
    Na druhé straně v šanci Ferabauer! Ten s přehledem objel domácí bránu, ale jeho pokus vytěsnil Petrásek betonem.

30:49
    Roubík střílel z mezikruží! Halmoši vyráží před sebe.

30:25
    Zakázané uvolnění domácích.

30:00
    Na puku jsou Jihočeši, ale ne na moc dlouho. Role se obrací.

29:47
    Vhazování před Petráskem.

29:22
    Roubík přihrál do skrumáže před bránou, ale puk se k žádnému z jeho spoluhráčů nedostal.

28:50
    Puk se po velkém souboji u mantinelu dostal mimo ledovou plochu.

28:29

27:52
    Budějovice se nemůžou usadit v útočné třetině.

27:28
    Ústečtí se osvobozují.

27:05
    Skončil trest jednoho z domácích hráčů, které nyní čeká ještě minutu a půl dlouhé oslabení.

26:50
    Kotalík si sjel mezi kruhy a vyslal pořádnou dělovku!

26:29
    Slovan bude hrát ve třech! Holomek putuje za Pavlíkem také na dvě minuty za držení protihráče.

26:06
    Motor rozehrává zpoza vlastní brány.

25:25
    Budějovice napadají domácí bránu, ale domácí vzápětí vyhazují.

25:02
    Pavlík (UNL) se provinil podražením a odsedí si dvě minuty na trestné.

23:48
    Lvi vybojovali kotouč v rohu mantinelu a zakládají novou útočnou akci.

23:07
    Kuchejda vyslal na druhé straně dělovku z kruhu pro vhazování. Petrásek vyráží.

22:14
    Vávra teď atakoval bránu hostí, ale Halmoši zaklapl puk pod lapačku.

21:40
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

21:19
    Puku se zmocňují Jihočeši, ale dostávají se opět do postavení mimo hru.

20:59
    Slovan kombinuje před Halmošim.

20:48

20:08
    Vhazování pro domácí. Následný ofsajd Budějovic.

20:01

Utkání zatím přináší velmi napínavý děj. Větší štěstí ale zatím měli domácí, když se ve třinácté minutě prosadil od modré Kamil Černý. Na obou stranách jsou k vidění výborné zásahy gólmanů. Zlatopramen Arenu čeká ještě velmi zajímavý hokej. Další třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:45
    Slovan opět vyhazuje puk mimo nebezpečí.

19:22
    Budějovice nahazují puk do útočné třetiny.

18:54
    Lvi vyváží puk z obranného pásma a po zblokované střele Kloze se bude vhazovat před Halmošim.

18:45
    Vaněk (UNL) si odpyká dvě minuty za podražení.

18:15
    Na dorážku opět číhal Dostálek, ale Halmoši pohotově zasáhl!

17:30
    Lvi sebrali puk ve středním pásmu, ale jejich akce končí ofsajdem.

17:08
    Motor se nakonec protlačil do útočné třetiny, kde testuje Petráskovy schopnosti.

16:07
    Nyní se bojuje o kotouč za svatyní domácích.

15:50
    Jihočeši se marně snaží přejít přes střední pásmo

15:16

14:34
    Před Halmošim to chvíli vypadalo na menší potyčku. Rozhodčí ale vše včas uklidnil.

14:00
    Ústečtí hokejisté začínají novou útočnou akci zpoza vlastní brány.

13:41
    Vhazovat se bude před Petráskem.

13:07
    Za katr usedne Kříž (CEB), který se provinil vysokou holí. Odsedí si tak dvě minuty.

12:24
    Lvi na vstřelení branky přesilovku nepotřebovali. Po ní se zdrželi v útočném pásmu a po pár přihrávkách vystřelil KAMIL ČERNÝ od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě.
    Asistence: Tomáš Vávra.

12:13

11:40
    Na puku jsou teď České Budějovice. Hraje se v obranné třetině domácích.

10:50
    Roubík střílí z pravého kruhu, ale Halmoši vyráží!

10:11
    Přesilovka pro Slovan. Na trestnou lavici usedne Melka (CEB) na dvě minuty za podražení.

09:04
    Lvi chvíli kombinovali v útočném pásmu, ale ani jednou se jim nepodařilo vystřelit na branku a puku se zmocňují budějovičtí hokejisté.

08:13
    Po vhazování ve středovém kruhu se ke střele dostal Turek. Ta šla ovšem mimo klec domácích.

07:42
    Vaniš zavezl puk do útočného pásma, ale tam mu ho sebral domácí obránce a hra se přesouvá zase k Halmošimu.

07:26

06:40
    Slovan opět vyhazuje a Budějovice začínají akci od začátku.

05:45
    Kuchejda se pokoušel vystřelit, když padal na zem. Petrásek vyrazil puk před sebe a Lvi se osvobozují.

05:27
    Vyloučen Sklenička (UNL) na dvě minuty za držení protihráče. Motor má tak k dispozici přesilovku.

04:51
    Budějovice také nezůstavají pozadu. Hraje se před Petráskem.

04:33

03:56
    Halmoši se opět zapotil, když se k dorážce dostal Dostálek. Situaci ale nakonec uklidnil a hraje se dále.

02:48
    Kombinační akci Lvů před brankářem hostí přerušil jeden z budějovických hráčů.

02:02
    Teď se mohl na druhé straně kluziště prosadit Kloz, jehož střelu ale Halmoši dokázal zlikvidovat.

01:22
    Domácí vybojovali kotouč u mantinelu a zavezli ho do útočného pásma, kde ho na své hole opět přebírá Moror.

01:16

00:09
    Úvodní vhazování vyhráli domácí a zakládají akci od vlastní brány.

00:01

Čeká se už pouze na hráče Motoru.

Na led již nastupují domácí. Utkání za pár okamžiků začne.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek (Dlouhý) – Pavlík, Vobořil, Grin, Sklenička, Brož, Vaněk, Holomek, Černý – Přeučil, Roubík, Rod – Budínský, Alinč, Boháč – Baránek, Kloz, Tůma – Dostálek, Meidl, Vávra.
    Trenér: Jaromír Šindel

HC Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) – J. Novák, Prokop, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Semrád, L. Kříž, Prokeš – Kotalík, Melka, Třetina – Bárta, Skuhravý, E. Turek – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Ferebauer, A. Přibyl, Vaniš.
    Trenér: Radek Bělohlav

Rozhodčí: Smitka, Schmejkal – Hynčica, Rozlílek..

A jak dopadne vzájemné střetnutí těchto mužstev po téměř deseti letech? To se dozvíme již brzy!

Tyto dva celky se spolu naposledy střetly v sezoně 2004/2005 ve finále 1. ligy. Tehdy se hrálo na tři vítězná utkání, v nichž České Budějovice nedovolily Lvům ani jedno vítězství, a s přehledem se tak ještě po následné baráži probojovaly do nejvyšší hokejové soutěže. Jihočeši si tenkrát vydobyli baráž výhrami 2:1, 3:0 a 3:0.

HC Slovan Ústečtí Lvi:

Domácí celek obsazuje v tabulce deváté místo a doposud si připsal jedenáct bodů. Lvi vyhráli tři mače v základní hrací době a jeden po samostatných nájezdech. V pěti utkáních pak nezískali ani jeden bod. Celkové skóre Slovanu je 25:29.