Toronto – Colorado 1:2 (kon.) | Philadelphia – Florida 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 5:2 (kon.)
NY Islanders – Arizona 6:1 (kon.) | Buffalo – Tampa 2:3 (po pr.) | Nashville – Minnesota 3:2 (kon.)
Vancouver – New Jersey 3:2 (po pr.) | San Jose – NY Rangers 9:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Colorado Avalanche
Středa 09.10.2013, 01:00 • Air Canada Centre • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemný pozdní večer, dnes nás čeká souboj domácího dosud neporaženého Toronta, které vyzve též stoprocentní Colorado!

Souboj dosud neporažených týmu započne v 1:00, zde bude připravena onlajn reportáž.

Toronto vstoupilo do letošního ročníku NHL jako velká voda. Ze tří zápasů má tým šest bodů, tedy maximum. Nejprve zvítězilo 4:3 v Montrealu, poté i 3:1 ve Philadelphii. Poslední zápas hrálo Toronto doma s Ottawou, kterou se podařilo srazit vaz v poměru 5:4 v prodloužení. Daří se navíc týmovým lídrům, kapitánu Dionu Phaneufovi i Philu Kesslovi.

Colorado loni neprožilo dobrou sezonu, patřilo k nejhorším v soutěži. Letos to chtějí v Coloradu napravit a po dvou odehraných zápasech se tomu dá i věřit. Tým doma dvakrát zvítězil, zdolal totiž 6:1 Anaheim a 3:1 Nashville. Tým s novým koučem s řadou mladých talentů bude pravděpodobně i dnes zdatným soupeřem.

Vzájemné zápasy

Poslední vzájemný zápas vyhrálo Colorado v Torontu 3:2 v prodloužení. Stalo se tak 18. října 2011 v Air Canada Centre.

Československá stopa v utkání

Jan Hejda: 2 zápasy (0+0)

Toronto Maple Leafs: Bernier – Gunnarson, Phaneuf, Franson, Rielly, Gardiner, Ranger – Kessel, Bozak, Van Riemsdyk – lupul, Kadri, Abbott – Bodie, Bolland, Raymond – Orr, McClement, Devane.

Colorado Avalanche: Varlamov – Johnson, Hejda, Guenin, Barrie, Benoit, Sarich – Tanguay, Stastny, Landeskog – Downie, Duchene, O´Reilly – Parenteau, MacKinnon, McGinn – Bordeleau, Mitchelll, McLeod..

00:01

00:47
    Varlamov kryje střelu tahem v podání Riellyho.

02:21
    McGinn předvedl parádní hit na Rangera, úvod nám přináší rychlou hru bez přerušování. Mírnou převahu mají domácí.

03:55
    Landeskog nahodil od modré, vedle doráží Duchene.

04:43
    Nádherný hokejový moment! Landeskog dostal skvělou přihrávku na mezikruží, odkud vyslal švédský útočník Colorada přesnou střelu do levého horního rohu branky. Proti byl ale Bernier, který parádní švihem lapačkou puk chytil.

05:05
    Na druhé straně zasahuje též pozorný Varlamov.

06:27
    Colorado zastavuje útočnou akci domácích a přechází na útočnou půli.

08:52
    Přesilovka se Torontu absolutně nedaří, Colorado skvěle napadá a nepouští soupeře do pásma.

09:26
    Totálně prospaná přesilovka Toronta, domácí prakticky ani nebyli v útočném pásmu.

10:13
    Avalanche nyní hrají velmi dobře, po skvěle sehraném oslabení dál napadají na útočné půli a dostávají domácí Toronto pod tlak.

11:22
    I Toronto půjde do čtyř, Gardiner je vyloučen za držení Landeskoga.

11:50
    Maple Leafs vyhazují až za branku Varlamova.

12:42
    Bernier v klidu chytá ránu Barrieho od modré. Přesilovky se zatím nedaří ani jednomu týmu.

13:30
    Další nebezpečná akce Colorada, Downieho střelu z mezikruží vyráží Bernier.

13:53
    A domácí gólman tentokrát hru raději přeruší.

14:22
    Rychlý brejk domácích, Lupulovo zakončení z levého kruhu ale nebylo důrazné ani přesné.

15:18
    Obrovský tlak Toronta končí na Varlamovovi, který chytá Gardinrovu střelu z velké blízkosti do připravené lapačky.

16:37
    Na hokejistech Maple Leafs je znát velké sebevědomí po třech úvodních výhrách, tým si je vědom bodového polštáře, který si v prvních duelech dokázal vytvořit. Přijde první branka do konce třetiny?

17:58
    Colorado zkouší zaskočit domácí, obrana Toronta dnes ale v obranném pásmu velmi pozorná.

18:51
    Buly před Varlamovem.

19:45
    Bernier vyráží nahození od modré.

19:54
    Na trestnou lavici zamířil Gunnarson za držení.

20:00

Zajímavá první třetina branku nepřinesla, některé šance však ano. Na domácích je znát zdravé sebevědomí, ani Colorado ale nehraje vůbec špatně. Potkávají se dva dosud neporažené týmy a je vidět, že si oba soupeři chtějí tuto statistiku udržet i po dnešku.

Druhá třetina začne cca ve 2:01.

20:01

20:23
    Toronto hraje stále v oslabení, nyní se daří vyhodit.

20:47
    Duchenovu střelu z levého kruhu vyráží Bernier. Pohledné sólo hvězdy Colorada.

21:25
    Další zásah Berniera, tentokrát proti střele od modré.

22:56
    Kessel mohl jít sám na branku, puk mu ale po prudší přihrávce ujel.

23:50
    Colorado hraje velmi zodpovědně, domácí dnes mají velmi odhodlaného soupeře.

24:18
    Buly před Bernierem.

25:34
    Avalanche ale nechtějí zůstat s aktivitou pozadu a kvalitně útočí, Bernier musí podržet další puk. Jaký to rozdíl, oproti loňskému Coloradu.

26:36
    Domácí jeli v přečíslení tří proti dvěma, Bozak se ale jako finišující střelec do dobré pozice nedostal.

27:38
    Formace Stastnyho držela řadu sekund útočné pásmo, Bernier ale zapeklitější situaci řešit nemusel. Do ofenzivy přecházejí domácí.

28:15
    Bordeleau se natlačil do zakončení, následně je posunutá branka.

28:32
    Buly na druhé straně.

29:27
    Torontu se ale ve druhé třetině vůbec nedaří ofenziva, naopak Colorado svou ofenzivní aktivitou začíná domácí výběr pořádně zlobit.

29:40
    Po Orrově chybě v rozehrávce se do zakončení dostal MacKinnon, jeho forhendovou střelu pod víko ale v klidu chytá Bernier.

30:23
    Velký tlak Colorada, puk byl volně k dispozici před ležícím Bernierem, nikdo z hostů ho ale nedokázal dorazit včas.

31:48
    Je až neuvěřitelné, jak moc se Coloradu ve druhé třetině daří zastavovat domácí útoky ve středím pásmu. Bolland jako výjimka ale šanci pro spoluhráče nevymyslel.

33:02
    Lupul i Gunnarson míří vedle.

33:12
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Hosté špatně rozehráli a jsou za to krutě potrestáni. První střelu Ashtona ještě Varlamov vyrazit dokázal, následnou dorážku JOFFREYHO LUPULA už však nikoliv. Asistence: Carter Ashton.

34:24
    Icing Toronta.

35:30
    Duchene s O´Reillym teď pořádně zavařili domácí obraně, Bernier ale bekhendovou střelu zblízka druhého jmenovaného dokázal opět pokrýt a stále tak drží naději na čisté konto.

35:32
    Bodie se pustil do bitky s McLeodem. Vyrovnanou bitku vítězí coloradský bitkař, oba míří na trestnou lavici.

36:39
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Zasloužené vyrovnání je tu. Colorado dlouze kombinovalo v útočném pásmu, když konečně přišla střelba, byla gólová. Z hodně velkého úhlu se z pravé strany střelou pod břevno prosadil CORY SARICH. Asistence: Steve Downie, Matt Duchene.

37:56
    Van Riemsdyk to zkusil z levého kruhu, Varlamov srazil puk do rohu.

39:00
    Icing domácího týmu jen potvrzuje, jak špatně odehrálo Toronto prostřední část.

39:41
    Už to vypadá, že se třetina dohraje v klidu.

40:00

Ve druhé třetině bylo Colorado jasně lepším týmem, první se ale prosadili domácí. Na gól Lupula ale dokázal odpovědět Sarich, který překvapil Berniera přesnou střelou pod břevno.

Rozhodne tak třetí třetina, která začne cca v 2:59.

40:01

40:44
    Domácí evidentně chtějí napravit dojem z druhé třetiny a aktivně napadají v útočné třetině.

41:05
    Na druhé straně těsně přestřelil branku Tanguay.

42:30
    Toronto hodně lehkovážně propadlo ve středním pásmu a nyní na to doplácí. Únik dvou na jednoho končí gólem, po přihrávce McGinna se trefuje P. A. PARENTEAU. Gól musel posvětit videorozhodčí. Asistence: Jamie McGinn, Nathan MacKinnon.

43:26
    Colorado vytváří další tlak, Bernier to dnes nemá lehké.

44:23
    MacKinnonovi se nepodařilo tečovat střelu od modré, zasahuje tak Bernier.

45:53
    Fanoušci v Air Canada Centre se snaží domácí tým vybudit, Toronto ale, s výjimkou první třetiny, dnes na útočné půli mnoho nepředvádí.

47:38
    Hosté výborně napadají ve středním pásmu, domácí Maple Leafs mají o to těžší probojovat se do útočného pásma.

48:14
    Varlamov chytá Fransonovu střelu od modré.

48:45
    Lupul pálí z voleje z mezikruží, branku ale těsně míjí!

49:53
    Maple Leafs si jsou vědomi, že čas neúprosně ubíhá, domácí tak přidávají na útočné aktivitě. Varlamov vyráží nástřel z pravé strany.

50:08
    Sarich vyloučen za podražení.

50:18
    Bozak tečuje nahození od mantinelu do branky, Varlamov vytáhl klíčový zákrok!

51:24
    Domácí drtí soupeře, zatím ale beze střelby.

52:05
    Toronto vytvořilo obrovský přesilovkový tlak, kterému pomohlo i zlomení hole jednoho z bránících hráčů Colorada. Hostům se ale po posunutí Varlamovovy branky daří hru přerušit.