Toronto – Colorado 1:2 (kon.) | Philadelphia – Florida 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 5:2 (kon.)
NY Islanders – Arizona 6:1 (kon.) | Buffalo – Tampa 2:3 (po pr.) | Nashville – Minnesota 3:2 (kon.)
Vancouver – New Jersey 3:2 (po pr.) | San Jose – NY Rangers 9:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Florida Panthers
Středa 09.10.2013, 01:00 • Wells Fargo Center (Philadelphia) • NHL

Z mé strany vše, dobrou noc a u NHL brzy nashledanou. (03:55:02)

3. Maxime Talbot (PHI) 0+0

Třetí třetina nám nakonec branku nenabídla, a tak Flyers nakonec udrželi vedení 2:1, které si vytvořili během prvního dějství zásluhou chyb gólmana Thomase. Florida nebyla horším týmem, jenže na nic jiného než na trefu Boyese ze 40. minuty se prostě nezmohla. Byla zkrátka pokořená v té nejdůležitější statistice – v počtu vstřelených branek.

60:00

59:50
    Vyhrané buly pro Flyers, to bude zřejmě důležitý moment tohoto utkání. Markström stále nemůže z branky, puk v pásmu drží skvěle Couturier.

59:30
    Oddechový čas pro hosty.

59:30
    Třicet sekund do konce, Markström musí lapačkou schovat puk. Před ním byl totiž menší závar.

59:23

58:46
    Domácí nikam nepospíchají, Hartnell drží puk na hokejce. Florida se k němu těžko ve čtyřech dostává.

57:23
    Tohle Panterům možná srazí vaz. Rozhodčí znovu vylučují, Whitney (FLO) hrál vysoko svou holí.

57:17
    Philadelphia se snaží za každou cenu držet do nejdále od Masonovy branky. Nyní nahodil puk na Markströma od modré Talbot, hra je přerušená.

56:48
    Matthias si najel zleva rychle do středu, střílel přes obránce soupeře. Mason byl mezi třemi tyčemi opět připravený.

55:46
    Icing, kterého se nyní dopustili domácí. Vhazovat se tak bude před Masonem. Něco málo přes čtyři minuty má Florida na to, aby minimálně srovnala stav.

55:01

54:20
    Read špatně zpracovával u levé tyčky. Škoda, takhle nemohl najít skulinku v Markströmově výstroji.

53:08
    Hartnell na ledě, vypadá po nárazu na mantinel již v pořádku. Ovšem pozor, Panteři po jeho chybné rozehrávce mohli udeřit! Nicméně Mason svůj tým před Shorem podržel.

52:11
    Lecavalier vystřelil z pravé strany a švédský gólman neměl puk pod kontrolou. Dorážet se snažil Couturier s Mezsárošem, jenže puk za záda Markströma nedotlačili.

51:19
    Streit vypálil tvrdě od modré, Markström ale zase stál tam, kde měl. V utkání se přiostřuje, oba týmy do sebe často ryjou. Možnou budoucí potyčku uťali nyní sudí.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 5. B. Schenn (Voráček, Lecavalier), 8. Coburn (Couturier) – 40. Boyes (Campbell, Barkov)

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – L. Schenn, Timonen, Meszároš, Streit, Coburn, Grossmann – Simmonds, Giroux, Hartnell – Voráček, Lecavalier, B. Schenn – Read, Couturier, Talbot – Rosehill, Hall, Rinaldo
    Florida Panthers: Thomas (8. Markström) – Gilbert, Campbell, Weaver, Kulikov, Whitney, Gudbranson – Versteeg, Goc, Huberdeau – Boyes, Barkov, Fleischmann – Kopecký, Matsumoto, Winchester – Shore, Gomez, Upshall

Rozhodčí: Burchell, Sutherland – Pancich, Sericolo