Nový Zéland – Pobř. slonoviny 0:3 (kon.) | Itálie – Uruguay 1:2 (kon.) | Slovensko – SAE 2:0 (kon.)
Honduras – Brazílie 0:3 (kon.)
Honduras
0:3 (0:2)
Brazílie
Středa 23.10.2013, 18:00 • Emirates Stadium, Ras Al-Khaimah • Mistrovství světa U17

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Mistrovství světa hráčů do sedmnácti let má na programu závěrečné zápasy ve skupinách a my budeme sledovat duel mezi Hondurasem a Brazílií. Úvodní výkop bude proveden v 18 hodin.

Skupina A

Oba týmy patří do skupiny A, kde s nimi soupeří ještě Slovensko a Spojené arabské emiráty. Do další fáze turnaje postoupí přímo první 2 týmy a 4 nejlepší celky ze třetích míst.

1. Brazílie 2 2 0 0 12-2 6
    2. Honduras 2 1 1 0 4-3 4
    3. Slovensko 2 0 1 1 3-8 1
    4. SAE 2 0 0 2 2-8 0

Brazílie

Brazilci mají nakročeno do vyzařovací fáze soutěže, když vyhráli oba úvodní duely v poměru 6:1. Pokud vyhrají i dnešní zápas neztratí ani bod a postoupí z prvního místa. Nejlepším střelcem Jihoameričanů je Nathan, který si připsal 4 přesné trefy a ještě 3 další připravil svým spoluhráčům. V tomto mu zdatně sekunduje druhý ostrostřelec Mosquito, který mířil přesně ve třech případech.

Honduras

Středoamerický tým vstupuje do souboje jako jasný outsider. V úvodních dvou duelech porazil domácí Spojené arabské emiráty 2:1. S našimi východními sousedy pouze remizoval 2:2. Pokud by dnes Honduras vyhrál, pak postoupí společně s Brazílií do play-off. Pokud by remizoval, pak si jistotu vyzařovací části rovněž vybojuje. V případě prohry bude muset čekat na výsledek souběžně hraného utkání Slovensko – SAE.

Honduras: Hernandez C. – Alvarez, Garcia, Santos (C), Romero – Alegria, Hernandez A., Borjas, Flores – Medina – Elis. Trenér: Valladares.

Náhradníci: Velasquez, Cabrera, Palacios, Fiallos, Ramos, Hernandez K., Bodden, Arita, Lopez, Laines.

Brazílie: Marcos – Auro, Eduardo, Lucas (C), Abner – Caio, Danilo, Gustavo, Nathan – Boschilia – Mosquito. Trenér: Gallo.

Náhradníci: Thiago, Jeferson, Leo Mendes, Leo Pereira, Thiago Maia, Índio, Gabriel, Joanderson, Kenedy, Bubniak.

Rozhodčí: Stark – Salver, Pickel (GER).

Německý rozhodčí Wolfgang Stark přivádí obě jedenáctky na hrací plochu.

Dozněly obě hymny, kapitáni se schází k losování o míč a stranu.

Honduras bude hrát v bílých dresech, Brazilci ve žlutých s modrými trenýrkami.

1

1
    Brazilci obstarali úvodní výkop.

1
    Kombinují na vlastní polovině, přes stopéry.

1
    Medina zezadu trefil do paty Abnera, bude se kopat proti brance Hondurasu.

2
    Přímý kop odvrací obrana Hondurasu, ale pouze k Aurovi, který vyslal pokus příliš vysoko.

3
    Lucas vybojoval u vlastní šestnáctky míč a rozehrává na Eduarda.

4
    Brazílie nikam nespěchá, kombinuje u vlastního vápna.

5
    Brazilci mají více míč na svých kopačkách, ale ke střele se ještě pořádně nedostali.

5
    První roh Kanárků.

5
    A hned obrovská šance, Lucas si ve vápně naskočil na rozehranou standardní situaci a trefil spojnici břevna a tyče.

6
    Elis padá vedle vápna hostů, kopat se bude proti brance, kterou hájí Marcos.

7
    Gustavo vyváží míč, pomáhá mu Nathan.

8
    Druhý roh si obrana Hondurasu již pohlídala. Auro bude vhazovat.

9
    Abner odzbrojil Elise a natáhl si zřejmě stehenní sval.

11
    A je to tu. Zraněného Abnera nahrazuje Leo Pereira.

13
    Boschilia faulován před hranicí šestnáctky, Brazilci mají dobrou šanci na vstřelení branky.

14
    Brazílie právě vstřelila branku!
    Pět hostujících hráčů se domlouvalo, který z nich zahraje standardní situaci. Volba padla na BOSCHILIA, který trefil prostor u pravé tyče branky Hondurasu.

16
    Kanárci podnikají další protiútok, který vede Gustavo.

17
    Honduras se zatáhl před vlastní vápno v deseti mužích a neúprosně brání brazilskou kombinaci.

17
    Hendandez zasahovat nemusel, střela Danila se kroutila mimo jeho tyče.

19
    Typická hra žlutých, kteří krátkými přihrávkami postupují kupředu.

20
    Tentokrát se přímý kop Brazílie nepovedl, k míči se postavil Danilo a jeho technická střela nebyla přesná.

20
    Boschilia v ofsajdu po přihrávce Gustava.

21
    Mosquito se ve vápně prosadil jeden na jednoho, ale mířil pouze do boční sítě.

22
    Nepřesná přihrávka dává šanci Hondurasu, který vzápětí o míč přichází. Hrají opět hosté.

23
    Fauly 6 – 3.

23
    Leo Pereira se k míči nedostal přes Alvareze, hráč Brazílie použil ruce a obránce Hondurasu povalil.

25
    Leo Pereira na zemi, omlouvá se mu Alvarez.

26
    Po brance Boschilii se hra vrátila do průměru, Brazílie má sice míč častěji na svých kopačkách, ale hra se odehrává spíše ve středu hřiště.

27
    Hosté opět u míče na půlící čáře.

28
    Devron Garcia povalil Aura a vidí za to žlutou kartu.

29
    Držení míče je výrazně na straně Brazilců, kteří se pohybují přes 80%.

30
    Gustavo si neporozuměl s nathanem, Honduras odkopává k půlící čáře, kde stojí Eduardo.

32
    Romero zasáhl do kombinace Kanárků, ti budou pokračovat ve hře autovým vhazováním.

33
    Brazilci opravdu nikam nespěchají, jejich hráči téměř stojí. Není vidět žádný pohyb, žádný náběh.

34
    Alvarez posílal kolmici směrem dopředu. Dráze letu nastavil své tělo Leo Pereira a odehrál do zámezí.

35
    Nathan dostal přihrávku za obranu, udělal si z obránců slalomové tyče, ale jeho pokus z prostoru penalty se mezi tyče nevešel.

36
    Držení míče: 19% – 81%.

36
    Leo Pereira hledal od brankové čáry před brankou Nathana. Jeho pokus šel před jeho spoluhráče, míč se tak dostal do rukavic Cristiana Hernandeze.

38
    Mosquito se dostal ke střele, ale ta mu vůbec nesedla, u rohového praporku dobíhá pomalý míč Nathan. Efektně se uvolnil a předal na Lea Pereiru.

40
    Gustavo faulován. Isaac Borjas se stává druhým napomínaným hráčem utkání.

41
    I teď je Cristian Hernandez pevný, když ukryl do své moci střelu Mosquita.

42
    Ve druhém tkání se Slováci ve 36. minutě ujali vedení, ale to zatím Hondurasany nemusí trápit, mají zatím lepší brankový poměr.

43
    Střely: 0 – 10.

44
    Brazilci se dostali do přečíslení, jenže přihrávka Mosquita na Boschilia neprošla zásluhou vyboxování Heznandeze.

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu.

45
    Nathan mezi dvěma protihráči prošel jak nůž máslem, přihrál před branku, kde nikým neatakován usměrnil míč do sítě, dnes již podruhé, BOSCHILIA:

45+1
    Budou nastaveny 2 minuty.

45+2
    Alvarez neudržel míč proti dvěma kanárkům a zakopává míč raději do autu.

Je za námi první poločas, který jasně ovládli favorité z Brazílie. Již ve 14. minutě se z přímého kopu trefil přesně k tyči Boschilia. Kanárci pak ubrali na intenzitě útoků, ale i tak stále drželi míč pod svojí kontrolou. V poslední minutě prvního poločasu se ujala trefa Boschilii a hosté vedou o 2 branky. Honduras to zatím mrzet nemusí. Slováci sice ve druhém souběžně hraném utkání vedou o gól, ale zatím mají k postupu daleko.

46
    Před začátkem druhého poločasu odchází střelec dvou branek Boschilia a nastupuje Kenedy.

46

47
    Brazilc,i po krátké intervenci Hondurasu na jejich polovině, zas postupují k brance soupeře.

48
    Lucas nahrál na Caia, který si zadělal na problémy nepřesným zpracováním, míč u lajny dostihl, ihned na to jej povalil jeden z hráčů v bílém.

50
    Nathan nepřešel přes Borjase, ten odevzdal pouze Eduardovi.

51
    Flore postupoval sám podél levé postranní čáry, zpětnou přihrávkou našel Romera, který již nepřihrál přesně.

53
    Brazilci kontrolují hru, Honduras si neví rady s tím, jak přes jejich obranu přejít. Ani kanárci se před šestnáctku příliš nedostávají.

55
    Auro si naběhl na křížný pas od Nathana, jeho zpracování bylo výborné, jen si pak míč předkopl, čímž se dostal do zámezí. Odkop od branky Hondurasu.

56
    Brazilci nemají kam spěchat, svůj záměr vyhrát skupinu již pravděpodobně splnili, teď je jen otázka, jestli přidají více branek a umožní z druhého místa postoupit Slovákům, nebo si postup vydřou právě Hondurasané.

57
    Roh Brazílie.

58
    Heznandez vyráží, borci v bílém spěchají do protiútoku, který přerušuje až odkop Marcose.

60
    Honduras alespoň na chvíli vyrovnal hru, snaží se o aktivní hru. Pokud ztratí míč i o aktivní napadání, což techničtějším Kanárkům činí problémy.

61
    Mosquito postupoval sám na Hernandeze. Santos jej stíhal marně. Honduras podržel brankář.

62
    Borjas vedl středem protiútok, ale narazil na zeď jménem Eduardo.

63
    Pro dnešek dohrál Alberth Elis, kterého nahradí Brayan Velasquez.

64
    Nathan překrásně za obranou našel CAIA, který sice z velkého úhlu, ale přesto procedil míč mezi nohama padajícího Hernandeze do sítě.

65
    Nahtan ve vápně udělal kličku brankáři, kterého si položil, ale pak zaváhal a jeho pokus srazila obrana nad branku.

67
    Třetím střídajícím hráčem je Gustavo, na trávník vbíhá čerstvý Jeferson.

67
    Z rohu Brazílie se neurodila žádná větší šance.

71
    Zraněný Isaac Borjas, který špatně došlápl, musí střídat. Jeho místo zaujímá Steven Ramos.

72
    Slováci ve druhém utkání zvýšili na 2-0 a ač od 45. minuty hrají o deseti mužích v poli mají hru pod kontrolou. To se ovšem nedá říct o hráčích Hondurasu.

74
    Auro zakládá další protiútok na vlastní polovině.

75
    Do konce utkání zbývá 15 minut, Kanárci jsou na tom, podstatně lépe a nikam již nespěchají. Honduras v 10 před vlastním vápnem brání pro ně zatím příznivý stav.

76
    Přímý kop Hondurasu z uctivé vzdálenosti sbírá ve svém čtverci Marcos.

77
    Brazilci hrají co potřebují, jejich útoky končí před vápnem, odkud hru obracejí zpět na půlící čáru. Vypadá to jako hra kočky s myší.

78
    Honduras se dostal na dostřel Marcosovi, ale Eduardo s Lucasem je dál nepustili.

80
    Auro nezpracoval přesně a pustil do úniku Medinu. Za svého spoluhráče musel vše hasit Lucas.

81
    Lucas předává Nathanovi, ten na Leo Pereiru, který přenesl až na Kenedyho, ten si míč stáhl ze vzduchu. Udělal kličku na střed, jeho pokus šel nad.

82
    Střely: 0 – 15.

82
    Danilo si neporozuměl se svými spoluhráči, takže jeho pas do šestnáctky nebyl vyslyšen.

83
    Kenedy postupoval po čáře označující velké vápno, asi v polovině se rozhodl ke střele. Jeho pokusu chyběly centimetry.

85
    Honduras v nouzi odvrací na aut, Brazílie rozehrává na obranu.

86
    Kenedy zastavuje rozjezd Hondurasu nedovoleným zákrokem. Domácím se krátí čas, což jim vyhovuje.

87
    Lucas si napravil vlastní chybu, když přihrávku nasměroval přímo na kopačky rozběhnutého Mediny.

89
    Přímý kop rozehrál Nathan na Kenedyho, jeho pokus tečovala zeď, takže Hernandez měl jednodušší pozici a míč vyboxoval.

89
    Střídání v týmu Honduras: ze hřiště odchází Medina, přichází Lopez.

90
    Teď měl Hernandez štěstí po střele Nathana zazvonila tyč.

90+2
    Roh Hondurasu. To jejich hráčům vyhovuje, odehrají zbytek utkání daleko od své branky.

90+3
    Hraje se v okolí rohového praporku.

90+3
    Nakonec další roh.

90+4
    První střela Hondurasu za zápas. Marcos lapil střelu Florese.

Je za námi i druhý poločas. V tom druhém se prosadil pouze Caio, který "jeslemi" překonal Hernandeze. Brazilcům výsledek stačí na první místo v tabulce. Honduras by i přes prohru měl zůstat na druhé příčce a to především díky lepšímu brankovému poměru než mají Slováci, kteří porazili pořádající Emiráty 2:0.