Chabarovsk – Barys 3:4 (kon.) | Vladivostok – Omsk 4:1 (kon.) | Novokuzněck – Jekatěrinburg 1:3 (kon.)
Novosibirsk – Chanty-Mansijsk 7:2 (kon.) | Kazaň – Doněck 1:0 (kon.) | N.Novgorod – Záhřeb 2:1 (po pr.)
Dynamo Moskva – Minsk 4:0 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 4:3 (kon.)
Admiral Vladivostok
4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Avangard Omsk
Středa 23.10.2013, 11:00 • Fetisov Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Hezké dopoledne z Vladivostoku kam zamířil k dalšímu zápasu Omsk.

Nováček z Vladivostoku se zatím statečně pere ve své první sezoně s nástrahami KHL. Za 18 odehraných zápasů mu zatím patří 8. místo Východní konference s celkovým počtem 22 bodů.

Avangard se zatím od úvodu trápí, i když v poslední době začal pomalu sbírat body. Ale jeho 19 bodů z 19 zápasů je zatím hodně za očekáváním. Na Východu mu zatím přísluší 12. příčka.

Poslední zápas

Vladivostok doma podlehl kazašské Astaně poměrem 1:3 a v domácím prostředí je to zatím jako na houpačce, kdy vítězství střídají porážky.

Omsk jak už bylo řečeno se pomalu zvedá a na výkonech je to znát. Naposledy to odnesl Chabarovsk, který přehrál s klidem 5:2.

Jelikož je Vladivostok nováčkem, tak se bude jednat o premiérové střetnutí obou týmů.

Českoslovesnká stopa

Krájanci z obou zemí jsou pouze v týmu Avangardu. Dnes by se měli předtsvait Čech Miroslav Blaťák a Slováci Ivan Baranka a Štefan Růžička.

Admiral Vladivostok: Ivanikov (Lundström) – Osipov, Těrnavskij – Porseland, Antropov – Zemčjonok, Poleščuk – Lisin, Nikitenko, Ugarov – Bergfors, Gygne, Schultz – Sokolov, Gratčjov, Bortninkov – Pervušin, Barbašev, Drugov – Kuznětsov.

Avangard Omsk: Garon (Mezin) – Lyamin, Pivtsakin – Baranka, Blaťák – Jegoršev, Vorobjov – Miljukov, Dervuk – Sjomin, Kostitsyn, Frolov – Popov, Pěrežogin, Kazakov – Kvaša, Kalinin, Ivanov – Machanovskij, Berdnikov, Kazionov.

Rozhodčí: Kulakov, Romasko – Zacharenkov, Sivov.

00:01

0:23
    Nahození Osipova kryje Garon.

1:05
    Porsealand dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

1:50
    Kostitsyn vyprášil Ivanikovu lapačku.

2:31
    Sokolov střádá cenné vteřinky za Garonem.

3:05
    První oslabení Vladivostok přežil.

4:08
    Berdnikov operuje s pukem za brankou domácích.

5:00
    Admiral má problémy s rozehrávkou a nemůže se dostat z pásma.

5:39
    Za podražení putuje na trestnou lavici Blaťák.

6:07
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    A přesilovka končí gólem. ANDREJ NIKITENKO, chtěl nahrát ještě Ugarovovi, ale jeden z hostujících beků usměrnil kotouč za Garona. Asistence: Niclas Bergfors.

7:55
    Domácí jsou při chuti a tlačí se opět před brankáře Avangardu.

8:49
    Teď ale musí domácí začít zpoza vlastní branky.

9:20
    A dokončila jí parádně. Kombinaci 2 na 1 zakončil do prázdné branky ALEXEJ UGAROV. Asistence: Andrej Nikitenko.

11:09
    Vhazování před Ivanikovem.

12:03
    Omsk evidentně v šoku a nedokáže si přihrát. Nyní zahrál icing.

12:42
    Nyní se podařilo hostům vyhodit pouze za útočnou modrou.

13:05
    Lisinpálil do Garona, který pouze vyrazil před zcela volného ARŤJOMA TĚRNAVSKÉHO, jenž už tak zvyšuje na 3:0 pro domácí. Asistence: Enver Lisin.

15:03
    Ugarov vyhodil puk ven, ale naštěstí pro něj se kotouč otřel ještě o tvrzené sklo.

15:50
    Domácí už jsou opět v pásmu Omsku.

16:11
    Na druhé straně ujížděl domácí obraně Kalinin, ta ho ale včas zpacifikovala.

16:54
    Útočnou akci hostů zastavuje ofsajd.

17:36
    Mezin překonal domácím radost ze čtvrté branky svým zákrokem.

19:40
    Ivanikov si připisuje ještě jeden zákrok před sirénou.

20:00

První zcela jasně ve prospěch domácích dějství je za námi. Omsk si v něm vůbec neškrtl a už musel střídat gólmany. Po třetím inkasovaném gólu totiž na střídačku putoval nepřesvědčivý Garon. Vladivostok vstřelil 3 góly během 7 minut a po zásluze vede.

Další třetina začne přibližně v 11:55.

20:01

20:31
    Ugarov tentokrát zahákoval Ljamina a oslabuje domácí tým na 2 minuty.

21:25
    Až nyní si Ivanikov teprve sáhl na kotouč po střele Kvaši.

21:50
    I tentokrát udržel brankář Admiralu kotouč před brankovou čáru.

22:00
    Domácí se následně osvobozují.

22:31
    I ruhá přesilovka Avangardu je již minulostí.

23:37
    Brankář Vladivostoku Ivanikov se rozhodně v posledních vteřinách nenudí. Hosté ho ale prověřují spíše propagačními střelami, než aby ho donutili k těžšímu zákroku.

25:31
    Omsk ukazuje, že se ještě nehodlá vzdávat a proto se stále hraje převážně před domácí brankou.

26:12
    Vladivostok se hnal po delší době dopředu, ale zastavil ho ofsajd.

26:41
    Další zákrok Ivanikova proti střele Kazionova.

28:14
    Garon si připisuje snad první zákrok ve 2. třetině po pokusu Sjomina.

28:51
    Na druhé straně ale musel hasit požár svým zákrokem Ivanikov.

29:46
    Za nesmyslné podražení dostává 2 minuty nepodmíněně Kazionov. Možná dopadl hůře než Lisin, na kterého hostující hráč vyjel.

30:10
    Domácí se ovšem sami vyhnali ven z pásma díky postavení mimo hru.

30:49
    Admiral musí začínat od vlastní branky.

31:22
    Omsk se opět osvobozuje.

31:53
    Hosté sice hráli již v pěti, ale domácí to opět krásně vykombinovali do prázdné branky. Prázdná svatyně zívala na IGORA BORTNIKOVA, jenž uklidil puk kam se sluší a patří. Asistence: Anton Poleščuk, Konstantin Sokolov.

33:18
    Vladivostok nyní hraje v pohodě a zklidnil po další vstřelené brance.

33:53
    Ve Fetisově areně probíhají nyní mexické vlny. DOmácí fanoušci si zápas už nyní hodně užívají.

35:05
    Čároví nyní špatně odpískali zakázané uvolnění a vhazovat se bude na středovém bodě.

36:02
    Garon dává svému týmu jeho zákroky k jakési poslední naději, alespoň na bodový zisk z dnešního utkání.

37:33
    Avangard právě vstřelil branku!
    Omsk přeci jen ještě žije. Šanci hostů vykřesává od modré čáry STANISLAV JEGORŠEV.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

40:00

Prostřední perioda je minulostí, ve které byl v její úvodní části lepší Omsk. kdo ale skóroval byl ale Vladivostok ve 32: minutě. Hostům se přeci jen podařilo dvě a půl minuty snížit zásluhou Jegorševa. Jestli je to nakopne do 3. třetiny nebo si jejich nástup dom.ácí borci pohlídají se dozvíme přibližně v 12:47

40:01

40:55
    Omsk opět v úvodu třetiny hodně aktivní.

42:31
    Také domácí nenechávají nic náhodě a zkoušejí přidat další branku. Nyní se o to pokusil Těrnavskij.

43:58
    Hosté to teď pěkně vykombinovali, ale v závěru nepřetlačil Kazionov beton Ivanikova.

45:32
    Bylo nařízeno trestné střílení ve prospěch Vladivostoku, když byl faulován Gračjov. .

45:32
    A sám potrestaný nenalezl mezírku mezi betony hostujícího brankáře.

47:05
    Garon nyní vychytal pěknou střel od hráčů Admiralu.

47:55
    Opět výtečný brankář hostů, který předvedl sérii úspěšných zákroků. Naposled si vychutnal Gračjov, který zdá se, nemůže ještě rozdýchat neúspěšný samostatný nájezd.

48:30
    Zakázané uvolnění Vladovostoku.

49:30
    Ivanikov nyní reflexivně vytáhl lapačku proti golfu Ivanova.

50:29
    Omsak zastavuje v útočné akci postavení mimo hru.

51:02
    Ivanikov kryje střelecký pokus Kostitsyna.

52:36
    Icing na straně Omsku.

52:48
    Bergfors (VLD) oslabuje svůj tým hákováním a putuje za katr.

53:00
    Zasahovat však musí Garon po střele Schultze.

53:42
    Za vyhození kotouče putuje na trestnou také Zemčjonok. Avangard hraje 5 na 3.

54:13
    Jenomže hostům se nedaří dopravit puk do branky domácích.

54:46
    V době, kdy jsou domácí ve čtyřech, je podržel Ivanikov.

55:00
    Admirla se navíc osvobozuje.

55:42

56:40
    Vladivostok se snaží dohrát utkání s pukem na hokejkách.

58:01
    Poslední 2 minuty utkání.

58:35
    Omsk hraje s pukem především před vlastní branku a odtud dá gól velmi těžko.

59:00
    Minuta dělí domácí tým od vítězství.

60:00

Očekávaný tlak hostů ve 3. třetině nepřišel. A když Omsk nevyužil ani minutovou početní výhodu 5 na 3, tak není o čem diskutovat a po zásluze dnes Vladivostok vítězá v poměru 4:1. (13:16:42)

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 7. Nikitenko (Lisin), 10. Ugarov (Lisin), 14. Těrnavskij (Lisin), 32. Bortnikov (Poleščuk, Sokolov) – 38. Jegoršev.

Rozhodčí: Kulakov, Romasko – Zacharenkov, Sivov

Diváci: 5 500 (vyprodáno)