Chabarovsk – Barys 3:4 (kon.) | Vladivostok – Omsk 4:1 (kon.) | Novokuzněck – Jekatěrinburg 1:3 (kon.)
Novosibirsk – Chanty-Mansijsk 7:2 (kon.) | Kazaň – Doněck 1:0 (kon.) | N.Novgorod – Záhřeb 2:1 (po pr.)
Dynamo Moskva – Minsk 4:0 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 4:3 (kon.)
Amur Chabarovsk
3:4 (2:1, 1:0, 0:3)
Barys Nur-Sultan
Středa 23.10.2013, 10:00KHL

Utkání je u konce. Astana ve třetí třetině předvedla vynikající výkon a třemi góly otočila utkání. Hrdinou hostujícího celku je Nikolaj Antropov, který dal dvě branky, včetně té vítězné a na třetí přihrál. Hosté tak po velmi napínavé třetí třetině odjíždějí z Chabarovsku s plným počtem bodů. (12:22:10)

60:00

59:55
    Ještě jedna střela hostů.

59:33
    hosté v útočné třetiny získávají vteřinky.

59:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

58:29
    Oddechový čas pro domácí.

58:29
    Domácí hráč Brian Salcido dostává 2 minuty za podražení a k tomu 10 minutový osobní trest.

58:13
    Domácí získali útočné pásmo.

57:35
    Murygin byl donucen přikrýt puk lapačkou. Astana zatím nepouští domácí do závěrečného náporu.

56:52
    Hosté jsou i nadále velmi ofenzivně ladění, ale je na nich vidět zvýšená opatrnost.

55:25
    Další nebezpečná situace po střele Dawese. Murygin chytá.

54:41
    Astana právě vstřelila branku!
    Barys Astana dokonává perfektní obrat ve třetí třetině! Tentokrát se utrhl NIKOLAJ ANTROPOV, který svou druhou brankou v dnešním utkání dává hostům vedení 4:3. Asistence: Michajl Panšin.

53:18
    Domácí jsou očividně dost zaskočeni po té, co ve třetí třetině ztratili dvoubrankový náskok.

51:53
    Hosté vyrovnávají. Před brankou se k dorážce dostal nikým nehlídaný TALGAT ŹAJLAUOV. Asistence: Michajl Panšin, Nikolaj Antropov.

51:10
    Po skrumáži před brankou si ještě něco vyříkávají Saldico a Antropov.

50:50
    Astana znovu zabrala útočnou třetinu ale o puk krátce na to přišla.

49:58
    Mají to ale těžké, protože domácí dobře brání obrannou modrou čáru.

49:03
    Hosté jsou i nadále aktivnějším celkem a hrnou se do útoku.

47:12

46:17
    Hra se vrací zpět před domácího gólmana.

45:55
    Domácí se dokázali osvobodit a teď ještě získávají v útočné třetině vteřinky navíc.

45:34
    Murygin likviduje střelu z blízka. Vhazovat se bude po jeho pravici.

45:12
    Jan Muršak dostává 2 minuty za podražení. Přesilová hra pro hosty.

44:46
    Další obrovská šance hostů. Roman Starčenko dorážel kotouč z těsné blízkosti a puk už byl skoro za čarou, když po něm skočila lapačka domácího brankáře, který odvrátil vyrovnání.

43:39
    BRANDON BOCHENSKI si najel na pravý kruh a přesnou střelou překonal brankáře Murygina. Astana snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Mike Lundin.

42:09
    Hraje se velmi rychle nahoru a dolu. Teď drží kotouč v rohu kluziště před Muryginem Puškarjov.

40:48
    Už po necelé minutě musel Ahonen čelit nebezpečné situaci, když na něj z bezprostřední blízkosti pálil Jan Muršak.

40:01

Třetí dějství začne přibližně v 11:44.

Druhá část dnešního utkání je za námi. Také v tomto případě byli úspěšnější domácí hráči, kteří přidali třetí branku a to v početní výhodě. Kdy Šiškanov se Stěpanovem rozebrali obranu Astany a zvýšili vedení svého týmu.

40:00

39:20
    Ahonen měl plné ruce práce po té, co se jeden z domácích útočníků natlačil před bránu.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:19
    Muršakovi utekl kotouč do středního pásma.

37:42
    Třetí formace hostů pásmo udržet nedokázala a musí rychle spěchat zpátky.

37:21
    Vhazování před brankářem hostí.

36:36
    Domácí se vymanili z tlaku hostů a pro změnu jsou to oni, kdo dělá starosti Ahonenovi.

35:48
    Domácí v plné síle zavážejí kotouč do útočného pásma, ale hosté jim puk okamžitě odebírají a znovu spěchají do útoku.

34:43

34:20
    Hosté přidali na tempu a hodně teď domácím zatápějí.

33:26
    Murygin pohotově zasahoval lapačkou po střele z levé strany.

32:59
    Komerční přestávka.

32:43
    Na 2 minuty za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Loginov.

32:24
    Astana stále drží útočnou třetinu.

31:52
    Vladislav Kolesnikov střílel od modré čáry a Murygin měl s dotírajícími hráči plné ruce práce.

30:35
    Hosté mají teď velký problém s přechodem přes útočnou modrou.

29:49
    Hráči domácího celku pokračují v rychlém napadání.

27:38
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Dva domácí hráči se ocitli úplně sami před brankářem. Korotkov přihrál ANDREJI STĚPANOVI, jehož úloha už byla snadná. Asistence: Jevgenij Korotkov, Timofej Šiškanov.

27:15
    Roman Savčenko dostává 2 minuty za podražení.

26:31
    Barys Astana zakládá novou útočnou akci.

25:46
    Hra se přenesla znovu na druhou stranu a vhazuje se po Muryginovo levici.

25:24
    Domácí pokračují v ofenzivě.

24:05
    Druhá formace domácích se snažila o založení akce, ale hosté jejich snažení bez větších problémů ubránili.

22:45
    Chabarovsk se znovu pouze osvobodil a hosté pokračují v útočném hokeji.

21:37
    Domácí Astanu k ničemu nepustili a už dostali kotouč do středního pásma.

21:06
    Hostům se podařilo usadit se v útočném pásmu.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 10:55.

První třetina je za námi. Úvodní branku dnešního utkání vstřelili hosté v přesilové hře, kterou rychle využil Nikolaj Antropov. V 9. a 19. minutě ale otočil skóre svými góly Timofej Šiškanov a stav je tak po první třetině lepší pro domácí 2:1. Děj hry byl jinak vcelku vyrovnaný a tak se snad můžeme těšit do dalších třetin na pěknou podívanou.

20:00

19:01
    Začíná poslední minuta první třetiny.

18:41
    TIMOFEJ ŠIŠKANOV si vybruslil z rohu kluziště a na malém prostoru se dokázal uvolnit a trefit přesně levý horní roh Ahonenovo branky. Svou druhou brankou Šiškanov otáčí vývoj utkání. Asistence: Jevgenij Korotkov, Andrej Stěpanov.

18:16
    Zakázané uvolnění domácích.

17:40
    Už delší dobu se hraje s obranné třetině Chabarovsku, ale větší příležitost si hosté zatím vytvořit nedokázali.

16:07
    Murygin musel zasahovat, bude se vhazovat po levici domácí brankáře.

15:14
    Hosté se pro změnu přestěhovali do útočné třetiny.

13:51

13:22
    Domácí nemohli do útočného pásma kvůli hrozícímu ofsajdu a musí tak zakládat novou akci.

12:42
    Loginov zkoušel vystřelit z ostrého úhlu, ale puk končí mimo hrací plochu.

11:51
    Alexej Litviněnko odchází na 2 minuty za držení. Přesilová hra domácího celku.

10:50
    Hosté vybojovali vhazování v útočném pásmu.

09:58
    Ve hře čtyř proti čtyřem je vidět na obou mužstvech zvýšená opatrnost.

09:11

08:46
    Lehce se do sebe pustili Maxim Semjonov a Jakub Petružálek. Oba proto odchází na trestnou lavici.

08:26
    Ani na odpověď domácích jsme nečekali dlouho. Po rychlém přechodu do útočného pásma vyrovnává TIMOFEJ ŠIŠKANOV. Asistence: Andrej Stěpanov.

07:39
    Hosté pokračují v útočné aktivitě.

06:15
    Hosté nepotřebovali moc času. Po 23 sekundách početní převahy se ujala střela NIKOLAJE ANTROPOVA. Asistence: Talgat Žajlauov, Artemij Lakiza.

06:03
    Hosté drží útočnou třetinu a kombinují.

05:52
    A máme zde první vyloučení dnešního utkání. Na trestnou lavici usedá Dmitrij Bykov na 2 minuty za podražení. Přesilovka pro Barys.

05:35
    Po komerční přestávce znovu pokračujeme ve hře.

05:15
    Puk se po rozehrávce hostů dostal pomalou jízdou až k Muryginovi, který jej raději přikryl lapačkou.

04:22
    Dmitrij Lugin dokázal projet celé hřiště a ještě přihrát na modrou čáru, odkud střílel obránce Chabarovsku, ale Ahonen puk pohotově vyrazil.

03:20
    Oba celky si zatím velmi dobře hlídají střední pásmo.

02:40
    Ahonen raději drží kotouč ve své lapačce. Vhazovat se bude po jeho pravici.

01:50
    Hosté kombinovali v útočné třetině, ale po špatné rozehrávce se musejí vracet zpět.

00:58
    Ahonen musel zasahovat, ale puk je již v bezpečí z pohledu Astany.

00:37
    Obě strany si navzájem vyměnily kotouč z jedné strany na druhou a šly střídat.

00:01

Amur Chabarovsk: Murygin (Jerjomin) – Reese, Loginov, Sedunov, Salcido, Ježov, Bykov, Těrjajev – Korotkov, Šiškanov, Stěpanov – Petružálek, Junkov, Muršak – Lugin, Tarasov, Litovčenko – Dubinin, Klimčuk, Krjukov, Smurov.

Barys Astana: Ahonen (Poluektov) – Litviněnko, Lundin, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Kolesnikov, Grebešnikov – Bochenski, Dawes, Boyd – Ruděnko, Upper, Puškajrov – Starčenko, N. Antropov, Žajlauov – Rachmanov, Panšin, Poliščuk.

Rozhodčí: Beljajev, Buturlin – Kučava, Nivikov.

V brankách bude začínat na domácí straně Alexej Murigin a za hosty nastupuje Ari Ahonen.

Hrají se státní hymny.

Mužstva začínají vjíždět na ledovou plochu.

Vzájemná utkání

Celkovou bilanci ze vzájemné historie mají obě mužstva poměrně vyrovnanou. Například v uplynulé sezóně vyhrál každý z celků svůj domácí zápas. Ale pokud se vrátíme do první půlky srpna letošního roku k přátelskému utkání obou týmů, tak tam vyhrála Astana na svém ledě drtivým poměrem 8:0.

Barys Astana

To naopak hosté jsou na tom podstatně lépe a celkovými 43 body drží průběžnou druhou příčku, přičemž na první Kazaň mají pouhý bod ztrátu a celé dva zápasy k dobru. Právě s Kazaní zažila Astana poslední letošní ligovou porážku a to na svém ledě vysoko 0:5. Od té doby zvítězila čtyřikrát v řadě, z čehož poslední tři utkání byla na hřištích soupeře.

Střetnutí dnešních mužstev je souboj týmů z opačných konců tabulky Východní konference. Domácí Chabarovsk je s 18 body až na předposlední příčce. Ve svém posledním ligovém utkání domácí podlehli na svém ledě Omsku poměrem 2:5. Z celkových osmi pokusů na domácím ledě dokázal Chabarovsk zvítězit přesně třikrát.

Dobré dopoledne, dnes nás další utkání Kontinentální hokejové ligy zavádí mimo jiné na stadion Amuru Chabarovsk, kam zavítá hostující celek Barys Astana.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 9. Šiškanov (Stěpanov), 19. Šiškanov (Korotkov, Stěpanov), 28. Stěpanov (Korotkov, Šiškanov) – 7. Antropov (Žajlauov, Lakiza), 44. Bochenski (Lundin), 52. Žajlauov (Panšin, Antropov), 55. Antropov (Panšin)

Barys Nur-Sultan: Ahonen (Poluektov) – Litviněnko, Lundin, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Kolesnikov, Grebešnikov – Bochenski, Dawes, Boyd – Ruděnko, Upper, Puškajrov – Starčenko, N. Antropov, Žajlauov – Rachmanov, Panšin, Poliščuk.

Rozhodčí: Beljajev, Buturlin – Kučava, Nivikov