Kerkrade – GA Eagles 1:4 (kon.) | Heracles – Groningen 0:3 (kon.) | Arnhem – Utrecht 3:1 (kon.)
Den Haag – Cambuur 3:0 (kon.)
Heracles Almelo
0:3 (0:0)
FC Groningen
Sobota 09.11.2013, 19:45 • Polman Stadion, Almelo • Nizozemská Eredivisie

Pro dnešek je to ode mě vše. Od komentování zápasu nizozemské Eredivisie mezi Heraclesem a Groningenem se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Příjemný zbytek sobotního večera! Na shledanou. (21:39:51)

Filip Kostic vstřelil v dnešním zápase dva góly a společně s Richairem Zitkovicem rozhodl během druhého poločasu o výhře Groningenu, který se bodově dotáhl na druhý AZ Alkmaar. Ten má však zítřejší zápas k dobru, stejně jako Feyenoord a Twente, které jsou dva body za ním. Konečný výsledek. Heracles 0 Groningen 3.

90+2
    Déšť dnes domácím štěstí nepřinesl, naopak Groningen bude odjíždět z Polman Stadion velmi spokojený.

90+1
    Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 2 minuty.

90
    Blíží se konec 90. minuty. Uvidíme, kolik čtvrtý rozhodčí nastaví.

89
    Groningen podnikl po pravé straně další útok, ke střele se ale nedostal.

89
    Groningen ještě sáhl ke střídání. Ze hřiště odešel dvougólový střelec Filip Kostic, který přepustil místo Lindgrenovi.

88
    Heracles vyslal na bránu pouze dvě střely, což je dvě minuty před koncem zápasu hodně málo.

87
    Domácí fanoušci už se na to nemohou dívat a stadion předčasně opouštějí.

86
    O osudu dnešního zápasu je s největší pravděpodobností rozhodnuto.

85
    Groningen právě vstřelil branku!
    FILIP KOSTIC střílí svůj druhý gól v zápase a zvyšuje na 3:0!! Zivkovic napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, kterou Bizor skvělým zákrokem vyrazil, proti následné dorážce Kostice už byl ale bezmocný.

84
    Chery dostal pokyn k rozehrání volného přímého kopu, jeho následná střela ale skončila pouze na zdi.

83
    Exekuce přímého kopu se oddaluje.

82
    van Dijk se dopustil faulu v blízkosti v šestnáctky, po němž následovala žlutá karta.

81
    Groningen poslal před bránu nebezpečný centr, domácí se ale ubránili.

80
    Heracles využil poslední střídání. Ze hřiště odešel Veldmate, kterého nahradil Schenkeveld.

79
    Rosheuvel zůstal ležet na hrací ploše a musel být ošetřován.

78
    Domácí předvedli nepřesnou přihrávku, po níž se k míči dostal obránce Wijnaldum a v klidu rozehrál.

77
    Střídající Hassani se dostal na pravé straně k centru, ten byl ale hráči Groningenu v pohodě odvrácen.

76
    Heracles vybojoval míč a může přejít do rychlého protiútoku.

72
    Uvidíme, jestli Heraclesu dokáže střídání pomoci.

71
    Domácí sáhli ke druhému střídání. Na hřiště přišel Amoah, který nahradil Utha.

70
    Rosheuvel napřáhl k nebezpečné střele, která rozvlnila boční síť!

69
    Heracles vybojoval rohový kop, bránu Groningenu ale neohrozil.

68
    Brankář Pasveer byl proti teči bezmocný.

67
    FILIP KOSTIC zvyšuje na 2:0!! Kostic se dostal na hranici šestnáctky k míči a poté se snažil zamířit přízemní střelou přesně k pravé tyči, jeho střela ale byla ještě tečována a zapadla k opačné tyči.

66
    Hosté se dostali ke střele, po níž si Pasveer připsal důležitý zákrok a jejich pokus skvělým zákrokem vyrazil!

65
    Groningen přechází do útoku...

64
    Avizované střídání je tu. Bel Hassani nahradil Rienstru.

63
    Domácí Heracles připravuje střídání.

63
    Hosté sáhli k prvnímu střídání. Ze hřiště odešel Kirm, kterého nahradil de Leeuw.

62
    Zivkovic zahodil v prvním poločase stoprocentní šanci, nyní si ale svou reputaci napravil.

61
    Sedmnáctiletý RICHAIRO ZIVKOVIC posílá Groningen do vedení!! Kieftenbeld poslal do šestnáctky vysoký míč, který Magnasco sklepl hlavou na Zivkovice a ten míč uklidil do prázdné brány. Krásná akce na jeden dotek.

60
    Linssen se snažil obejít na levé straně Magnasca, ten se ale obelstít nenechal a předvedl skvělý obranný zákrok.

60
    ROHOVÉ KOPY: Heracles 4 Groningen 4

59
    ... následný centr byl ale příliš dlouhý a prolétl do zámezí.

59
    Groningen vybojoval rohový kop...

58
    Kostic posílal před bránu přízemní centr, ten ale nalezl pouze obránce Heraclesu.

57
    Hostující hráči nyní mají více ze hry, do šance se ale zatím nedostali.

56
    Groningen se usadil na polovině soupeře. Jeho akci ale vzápětí zastavil ofsajd.

55
    Andraz Kirm se snažil prosadit po pravé straně, proti dvojnásobné přesile ale neuspěl.

54
    Kappelhof si pomohl zpětnou přihrávkou na Bizota, který míč vykopl hluboko do hřiště.

53
    Útočnou akci Groningenu zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

53
    ... a usadil se na polovině soupeře.

52
    Groningen přešel do útoku...

51
    Jason Davidson se ocitl v šanci a snažil se zakončit na vzdálenější tyč. Jeho následná střela ale zamířila mimo.

50
    Nyní měl Groningen hodně velké štěstí.

49
    Bryan Linssen v obrovské šanci! Rosheuvel zamotal hlavu hostujícím obráncům a po několika odrazech se dostal ke střele Linssen, jeho přízemní pokus ze značky pokutového kopu Bizot skvělým zákrokem zneškodnil.

48
    Groningen zvolil stejně jako před pár okamžiky domácí hráči nákop vpřed, ten byl ale nepřesný a Heracles mohl vhazovat.

48
    Heracles se dopustil ve středu hřiště faulu, po němž mohli hosté v klidu rozehrát.

47
    Domácí hráči nakopli míč dopředu a po nepřesné hlavičce směrem vpřed si pro míč v pohodě došel brankář Bizot.

46
    Heracles rozehrál druhý poločas, do kterého oba týmy vstoupily podle všeho beze změn.

46

Po druhé se dnes hlásím z Polman Stadionu, kde za pár okamžiků začne druhý poločas zápasu mezi Heraclesem a Groningenem. Oba týmy si vytvořily dobré příležitosti, během prvního poločasu jsme se ale žádného gólu nedočkali.

Mark Uth se marně dožadoval v úvodu zápasu odpískání penalty a navíc uviděl žlutou kartu. V závěru poločasu potom mohl vstřelit úvodní gól zápasu Richairo Zivkovic, ve stoprocentní šanci ale selhal, a tak oba týmy odcházejí do šaten za bezbrankového stavu. Skóre po prvním poločase. Heracles 0 Groningen 0.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

45
    Tom Hiariej předvedl zákrok, za který uviděl žlutou kartu.

45
    Co víc by Zivkovic chtěl...

44
    Richairo Zivkovic ve stoprocentní šanci!! Brankář Pasveer se dopustil obrovské chyby, když nedokázal udržet centr z levé strany, a k míči se dostal na zadní tyči Zivkovic. Ten ale prázdnou bránu trestuhodně minul a jeho střela skončila nad.

44
    Davidson poslal před bránu Groningenu centr, který jeden z obránců v pohodě odvrátil do bezpečí.

43
    ŽLUTÉ KARTY: Heracles 1 Groningen 0

42
    Magnasco se snažil prosadit po pravé straně, míč mu ale unikl do zámezí a domácí mohli vhazovat.

42
    Thomas Bruns zastavil útok Groningenu pouze za cenu faulu.

41
    Kostic se dopustil faulu na útočné polovině a Heracles mohl v klidu rozehrát.

40
    Andraz Kirm využil prostoru a zpoza šestnáctky napřáhl k nebezpečné střele, která prolétla těsně nad břevnem!

39
    Domácí odevzdali míč soupeři zbytečnou a velmi nepřesnou přihrávkou na větší vzdálenost.

38
    V závěru prvního poločasu začíná být Heracles čím dál více nebezpečný, Groningen nicméně stále drží čisté konto.

37
    Linssen a po něm Uth se dostali ke střele, oba jejich pokusy ale byly zablokovány.

36
    Domácí hráči se pokusili o další vysunutí kolmou přihrávkou, jeden z obránců Groningenu ale jejich úmysl vystihl.

35
    Hráči Groningenu nedokázali přejít na polovinu soupeře a Heracles mohl navíc vhazovat.

34
    Hosté u míče.

33
    Mark Uth v obrovské šanci! Bryan Linssen se dostal na levé straně k míči a před bránu poslal přízemní centr, na který si naběhl Uth a dostal se ke střele. Bizot se ale v tváří v tvář překonat nenechal a vytáhl fantastický zákrok.

33
    ROHOVÉ KOPY: Heracles 3 Groningen 3

32
    Stefano Magnasco předvedl skvělý obranný zákrok a domácího útočníka ke střele nepustil.

31
    Linssen rozehrál rohový kop, jeho střílený centr ale hosté na přední tyči dokázali odvrátit.

30
    Heracles vybojoval rohový kop.

29
    Andraz Kirm v šanci! Kirm se vydal po pravé straně do šestnáctky, kde vyzpovídal dva obránce Heraclesu a poté se z úhlu snažil zamířit přesně do horního rohu. Pasveer se ale překonat nenechal a připsal si úspěšný zákrok.

28
    Pasveer se vydal proti centrovanému míči a na první pohled to vypadalo, že ho v klidu chytí, jenže míč mu vzápětí vypadl a jeden z obránců ho musel uklidit do bezpečí.

27
    Groningen vybojoval rohový kop.

26
    Veldmate skvěle zpracoval vysoký míč a poté se snažil v šestnáctce uvolnit Quansaha, jeho přihrávka však postrádala přesnost.

25
    Groningen rozjel další útočnou akci, přesně zakončit se mu ale opět nepodařilo.

24
    Nyní už to ale neplatí. Groningen přešel do rychlého protiútoku, k ohrožení domácí brány se ale nedostal.

24
    Domácí drží míč a kombinují na vlastní polovině.

23
    Útok Heraclesu zastavila další nepřesná kolmice.

22
    Groningen začíná přebírat iniciativu a je nebezpečnější.

21
    Jeden z hostujících hráčů se dostal po centru z levé strany k nebezpečné hlavičce, která skončila těsně mimo! První vážná šance Groningenu.

20
    ... kolmá přihrávka Heraclesu byla ale příliš dlouhá a Groningen se v pohodě ubránil.

19
    Nyní mohou zahrozit domácí...

18
    Filip Kostic obešel u pravé postranní čáry jednoho z hráčů, když mu nasadil jesličky, vzápětí se ale dopustil útočného faulu poté, co si v souboji s dalším protihráčem pomohl rukama.

17
    Groningen u míče...

16
    Útočná akce Heraclesu skončila neúspěchem.

15
    Andraz Kirm napřáhl k přízemní střele, jeho křižní pokus z hranice šestnáctky ale skončil mimo.

14
    ... který vzápětí, stejně jako v prvním případě, vyboxoval do bezpečí pozorný brankář Bizot.

13
    Domácí vybojovali další rohový kop...

12
    Heracles u míče.

11
    Domácí rozehráli standardní situaci z blízkosti šestnáctky, jejich následný centr byl ale příliš dlouhý a skončil v zámezí. Bizot mohl v klidu vykopávat.

11
    Eric Botteghin se tentokrát dopustil faulu a Heracles bude zahrávat standardní situaci.

10
    Domácí hráči rozehráli rohový kop, který Bizot vyboxoval do bezpečí.

9
    Eric Botteghin odvrátil míč do zámezí a Heracles mohl zahrávat první rohový kop v zápase.

8
    ... do šestnáctky Heraclesu vzápětí přilétl centr, pro který si v pohodě došel brankář Pasveer.

8
    Hosté rozjíždějí další útok z obranné poloviny...

7
    Groningen vybojoval autové vhazování na polovině soupeře, do zakončení se ale nedostal.

6
    Bruns se dostal ke střele zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla zablokována.

5
    Mark Uth se zdravě naštval a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, která ale bohužel pro domácí směřovala pouze doprostřed brány, kde stál připravený Bizot.

4
    Nepochopitelné rozhodnutí rozhodčího. Zápas pokračuje za nerozhodného stavu...

3
    Útočník Heraclesu Uth byl evidentně faulován v šestnáctce, místo penalty ale přišla žlutá karta.

3
    Domácí nakopli míč dopředu a usadili se na polovině Groningenu.

2
    Domácí Heracles nastoupil do dnešního zápasu v černobílé kombinaci dresů, zatímco Groningen v zelených.

1
    Groningen obstaral výkop zápasu a vzápětí si pomohl zpětnou přihrávkou na Bizota.

1

Hráči obou týmů jsou již připraveni na hřišti a zápas, kterému bude předcházet minuta ticha, bude moci za pár okamžiků začít. Hlavním rozhodčím dnešního duelu je pan Richard Liesveld.

Těsně před výkopem

Oba týmy mají poměrně rozsáhlou marodku. Domácí Heracles se musí obejít bez čtveřice Koenders (koleno), Vujicevic (kolenní šlacha), te Wierik, Kangaskolkka (kotník). Groningen postrádá o hráče víc. Mimo hru jsou zranění van der Velden, Zeefuik, Texeira, Bakker (koleno) a Bos (koleno).

Týmové novinky

Heracles Almelo: Pasveer (C) – van Dijk, Streutker, Veldmate, Davidson – Quansah, Bruns, Rienstra – Rosheuvel, Uth, Linssen .
    Náhradníci: Telgenkamp, Schenkeneld, Dorda, Hassani, Belterman, Amoah, Tannane.

FC Groningen: Bizot – Magnasco, Eric Botteghin, Kappelhof, Wijnaldum – Hiariej, Chery, Kieftenbeld (C) – Kirm, Zivkovic, Kostic.
    Náhradníci: Van Der Lei, Troost-Ekong, Burnet, Hateboer, Adorjan, Lindgren, de Leeuw.

Rozhodčí: Richard Liesveld. Asistenti: J. de Vries, J. Lapar. Čtvrtý rozhodčí: S. Mulder.

Sestavy

Oba kluby se střetly na Polman Stadion naposledy 13. května 2013, kdy se na zápas mezi Heraclesem a Groningenem přišlo podívat 8480 diváků. Ti viděli výhru hostujícího Groningenu, který rozhodl o svém vítězství ve druhém poločase, během něhož se prosadili Texeira a z penalty poté Bacuna.

Poslední vzájemné střetnutí

Groningen se v posledním ligovém zápase představil na domácím hřišti proti Rodě, a duel to byl pro nezaujatého diváka vskutku nádherný a dramatický. Domácí Groningen šel třikrát do vedení, Roda ale vždy dokázala nalézt odpověď. Tu poslední v druhé minutě nastavení, kdy srovnala na konečných 3:3.

Heracles dokázal v minulém kole zaskočit favorizovaný Feyenoord. Hosté se ujali v závěru poločasu vedení, když si Nelom vsítil vlastní gól. Ještě do přestávky ale bylo srovnáno. O rychlou odpověď se postaral Boetius. Rozhodující gól padl ve druhém poločase, Heraclesu vystřelil výhru Rosheuvel.

Fanoušci atraktivního holandského fotbalu se mohou těšit na 13. kolo Eredivisie, které odstartují v sobotu čtyři zápasy. My se společně zaměříme na souboj dvou týmů ze středu tabulky, v němž Heracles přivítá Groningen. U sledování zápasu z Polman Stadion Vás vítá komentátor Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.