Benátky n/J – Olomouc 2:0 (kon.) | Havířov – Ústí n/L 2:1 (kon.) | Litoměřice – Třebíč 5:2 (kon.)
Most – Mladá Boleslav 2:5 (kon.) | Jihlava – Motor ČB 2:1 (kon.) | Beroun – Havlíčkův Brod 0:2 (kon.)
Kadaň – Šumperk 2:3 (kon.)
AZ Havířov
2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 09.11.2013, 17:00 • K&K Pneu aréna • 1. liga (ČR)

Tímto se s vámi loučí David Motloch a u dalších on-line přenosů opět na počtenou. (19:10:44)

Tento zápas tak končí 2:1 pro domácí celek, který po dvě třetiny tahal za kratší konec provazu. Dlouho se zdálo, že se Havířovu nepodaří brankáře Dlouhého překonat, protože gólman Slovanu přiváděl nejednou soupeře doslova k šílenství. Ve třetí třetině ale převaha Havířova vrcholila a po zásluze se domácí nakonec dvakrát prosadili. Výsledek zápasu jev však vzhledem k průběhu zápasu a počtu šancí ještě hodně mírný, protože AZet měl takřka po dvě třetiny hry jasně navrch.

60:00

59:58
    Patrik Rimmel v posledních sekundách napřáhl od modré ke střele a po jeho střele to v ochozech jen zahučelo!

59:43
    Sztefek se s pukem prodral před branku, trefil však dobře vyjetého brankáře hostů. K dorážce se dostal i Klimša, ani ten úspěch neslavil

59:05
    Havířov vyhrál buly a s pukem chytře kombinuje v útočné třetině.

58:55
    Jakub Grin (UNL) vyloučen na dvě minuty za hákování.

58:14
    Roubík zkusil vystřelit a jeho pokus se málem ujal, brankář Daneček snad ani neviděl, ale dokázal instinktivně vytasil lapačku a puk skončil přímo v ní!

57:58
    Havířov v závěru zápasu drží kotouč na hokejkách a nenechává soupeře dostat se do tlaku.

57:33
    Michal Sztefek po chybě na modré čáře Slovanu ujížděl s pukem sám na branku, jenže jeho kličku do bekhendu vystihl Dlouhý a jeho beton byl rychlejší!

56:38
    Roupec s Danečkem ujížděli do přečíslení, Roupec si sjížděl před branku na střelu, ale přihrávku od Danečka dostal příliš před sebe a na kotouč nedosáhl.

55:59
    Sztefek dobře napadal a následně se k puku dostal Šedivý, ten se snažil z otočky dorazit puk přes rozhozenou obranu soupeře, ale trefil pouze zadní konstrukci branky.

55:44

55:01
    Slovan vyhazuje přes všechny čáry.

54:36
    Klimša už měl puk přesně na dorážku do odkryté klece, ale stál v nehokejové pozici a puk mu navíc přeskočil čepel.

53:56
    Dlouhý vyrazil střelu od modré před sebe a s následnou dorážkou měl problémy. Obrana Ústí jej nyní příliš nepodržela, naštěstí pro Slovan, před brankou neúřadoval žádný hráč AZetu.

53:44
    Tomáš Rod (UNL) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

53:16
    Jakúbek obehrál protihráče o puk a dostal se do slibné šance, brankář Dlouhý proti jeho střele vytasil vyrážečku.

52:32
    Maruna drží puk a šetří cenné sekundy, momentálně není poznat, že má Ústí přesilovou hru!

David Motloch

Branky a nahrávky: 41. Klimša (Jakúbek), 43. Škumát (Roupec) – 9. Boháč (Grin, Baránek)

AZ Havířov: L. Daneček (Gleich) – Bezuška, Vosátko "A", Roupec, Krisl "C", Koma, Klimíček, P. Rimmel – Sztefek, Němec, Klimša – J. Daneček, Šlahař, Jakúbek – Říčka, Šedivý, Maruna "A" – Škumát, Haas, M. Rimmel
    HC Slovan Ústí nad Labem: Dlouhý (Orct) – Černý, Smetana, Grin, Sklenička "C", Brož, Vaněk, Holomek – Kloz, Roubík "A", Rod – Baránek, Meidl, Přeučil – Tůma, Vávra, Boháč – Dostálek, Pořický

Rozhodčí: Mrkva, Schmejkal – Lukš, Novák

Diváci: 2 336