Vsetín – Opava 2:3 (0:1 po s.n.) | Bílina – Jindř. Hradec 2:3 (kon.) | Orlová – Přerov 1:3 (kon.)
SHK Hodonín – Nový Jičín 4:2 (kon.) | Poruba 2011 – Val. Meziříčí 7:1 (kon.) | Břeclav – Prostějov 3:4 (kon.)
Děčín – Vrchlabí 1:2 (kon.) | Technika Brno – Frýdek-M. 4:0 (kon.)
HC Děčín
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
HC Stadion Vrchlabí
Středa 20.11.2013, 18:002. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký večer z děčínského zimního stadionu, kde budeme sledovat předehrávku 25. kola mezi týmy HC Děčín a HC Stadion Vrchlabí.

HC Děčín

Medvědi v sobotu zajížděli na horkou půdu do Sokolova, který letos předvádí skvělé výkony a roli favorita na svém ledě jasně potvrdil, když zvítězil 6:2. Děčínští hokejisté tak díky tomu klesli o jednu příčku tabulky níže, a to na třináctou pozici. S tímto umístěním rozhodně Medvědi nejsou spokojeni a pokusí se před svými diváky právě s Vrchlabím bodovat. Jednoduché to však nebude, nicméně se o to rozhodně pokusí.

Vrchlabí si v posledním odehraném utkání připsalo dva body za výhru 6:5 v prodloužení na ledě Klášterce nad Ohří a v tabulce je jedenácté. Navíc do Děčína pojede s vědomím, že první vzájemné utkání v letošní sezóně dokázalo nad Děčínem doma zvítězit 4:2. Ale každý zápas začíná od nuly a stát se může cokoli. Oba týmy však prahnou po jakémkoli bodu, a tak to jistě bude zajímavý duel.

Jak zápas dopadne a kdo bude po jeho konci radostnějším týmem se dozvíme dnes ve večerních hodinách. Z utkání je také připraven online přenos, kterým Vás budu provázet.

HC Děčín: Lavinger (Formánek) – Hříbal, Stezka, Kaltenböck, Procházka, Saska, Molnár, Motejlek, Nikl – Faigl, Merta, Zika – Racek, Chládek, Kuchynka – Müller, Šetka, Vacek

HC Stadion Vrchlabí: Jeschke (Abrahám) – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Pulec, Lenoch, Jakubec, Filip M., Fořt, Jirků, Moučka, Šťastný, Březina, Bláha, Gengel, Filip D., Svoboda.

Hráči obou celků jsou již na ledové ploše a utkání tak za malou chvilku začne.

00:01

00:08
    Po buly se puku ujali hráči Vrchlabí a míří okamžitě před Lavingera.

00:31
    V pásmu Děčína však přišli o kotouč a na druhou stranu tak mohou projít Medvědi.

01:05
    Máme tu první vyloučení dnešního utkání, na trestnou lavici putuje hostující Moučka na dvě minuty za podražení.

01:44
    Hosté se ale dobře brání a nyní vyhazují puk do bezpečí.

02:39
    Bude se vhazovat v pásmu Děčína. Medvědi se dopustili zakázaného uvolnění a Vrchlabí tak šetří drahocenné vteřiny svého oslabení.

03:05
    Moučka skáče na led a Stadion je tak v plném počtu.

03:30
    Zatím je to velmi opatrný hokej, ani jedno mužstvo nechce udělat chybu.

04:02
    Zakázané uvolnění tentokráte na vrchlabské straně. Hra se tak stěhuje před Jeschkeho.

04:18
    Ihned po vhazování v pravém kruhu si Jeschke připisuje první důležitý zákrok, kdy chytil prudkou střelu Chládka.

04:56
    Jen pro informaci. Michal Oliverius dnes nenastoupil, neboť v Sokolově obdržel trest ve hře.

05:32
    Další zákrok Jeschkeho. Šetka před ním dotíral, ale hostující brankář ukryl puk do lapačky.

06:22
    Martin Filip vyvezl kotouč až do pásma Medvědů, kde předal puk Fořtovi. Po jeho střele musel ukázat svůj um i domácí brankář Lavinger.

07:04
    Po akci Děčína se vhazuje před Jeschkem, konkrétně po jeho pravé ruce.

08:06
    Nikl dostal přihrávku od Šetky a snažil se střílet z prostoru mezi kruhy. Hostující brankář ale opět připraven.

08:35
    Šetka vyzkoušel pozornost Jeschkeho střelou z otočky. Ani tato akce ale brankou nekončí.

10:17
    Přesilovku si zahrají hosté. Molnár dvě minuty za vysokou hůl.

10:27
    Děčín napadá hosty už ve středním pásmu a zatím je do výraznější akce nepouští.

11:02
    Děčín jde do tří. Za podražení dostává dvě minuty Vacek. Vrchlabí bude hrát minutu a patnáct vteřin přesilovku 5 na 3.

11:16
    Ve dvojnásobném oslabení ale ujel domácí Faigl a jen díky pohotovému zákroku Jeschkeho hosté neinkasovali.

11:51
    Medvědi se osvobozují.

12:17
    Děčín je ve čtyřech.

12:24
    Obrovská skrumáž před Lavingerem. Puk mířící do odkryté branky včas zachytila domácí obrana.

13:02
    Děčín se dokázal ubránit a už je v plném počtu hráčů.

13:39
    Další pohledná akce děčínské třetí formace. Puk ale za záda vrchlabského brankáře neprošel.

14:52
    Pulec vsítil branku z prostoru mezi kruhy, ale ta poté nebyla hlavním rozhodčím uznána, neboť jeden z hráčů Stadionu byl postaven v brankovišti.

15:53
    Další akce hostí. Lavinger se musel teď ve svém brankovišti hodně otáčet. Nakonec však proti útočníkům Vrchlabí uspěl.

16:27
    Jirků pálil zblízka na Lavingera, ten opět pozorný.

17:32
    Hosté jsou znovu nastěhováni v pásmu Děčína, o puk ale vzápětí přišli.

18:00
    Hrají se poslední dvě minuty první třetiny.

18:10
    Nyní opět zasahoval Jeschke, jenž bravurním zákrokem likviduje domácí střelu.

19:05
    K vidění byla série nepřesností na obou stranách.

19:25
    Po střele Moučky Lavinger včas sklapl betony a puk za svá záda nepustil.

20:00

První třetina je minulostí. K vidění nebyl příliš oslnivý hokej. Jde spíše o opatrnou hru z obou stran. Přesto si oba týmy vytvořily několik pohledných akcí. Ta největší dokonce skončila brankou hostí, když se přesně z mezikruží trefil LADISLAV PULEC, ale rozhodčí branku, pro postavení hráče hostí v brankovišti, neuznal. Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:37
    V šanci se okamžitě ocitli hosté, když nebezpečně dotírali před Lavingerem, ten ale znovu připraven.

21:25
    Vhazuje se v pásmu Děčína, když po další akci Vrchlabí musel zasahovat Lavinger.

22:08
    Zakázané uvolnění Vrchlabí. Hra se tak stěhuje před jejich gólmana.

22:38
    Lavinger znovu v permanenci. Březina ho ale nadvakrát nepřekonal.

23:01
    Nikl se rozjel podél levého mantinelu a dostal se až do blízkosti Jeschkeho. Svůj bekhend však ve vedoucí branku přetavit nedokázal.

23:23
    Na druhé straně zahrozil Martin Filip, ale také Lavinger si připisuje další povedený zákrok.

24:09
    Hra se oproti první třetině zrychlila. Oba týmy začínají nabírat na obrátkách a k vidění je více šancí, než tomu bylo v prvním dějství.

25:05
    Zika zahrozil před Jeschkem, ale další skvělý zákrok tohoto brankáře gólu zabránil.

25:11
    Hostující Pulec putuje na trestnou lavici za hrubost.

26:00
    Medvědi jsou natlačeni v hostujícím pásmu, ale po buly o puk přicházejí a Vrchlabí tak může vyhodit puk do bezpečí.

26:38
    Další osvobození Stadionu.

27:09
    Šetka prudce vypálil od levého kruhu, ale střela mířila jen nad branku hostí.

27:11

27:50
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Na druhé straně se do šance dostali hosté a tentokrát už otevírají skóre dnešního utkání. LADISLAV PULEC se dostal ke střele a svým projektilem nedal vůbec žádnou šanci bezmocnému Lavingerovi. Asistence: Martin Filip, Patrik Fořt.

29:03
    Hosté jsou pochopitelně na koni a Lavingera prověřují dalšími nebezpečnými střelami.

29:51
    Hříbal nahodil puk do hostujícího pásma, tam však nikdo nebyl, a tak hosté mohou znovu zaútočit.

31:59
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení a potvrzují nynější herní převahu. TOMÁŠ BLÁHA se z protiútoku dokázal prosadit a prudkou střelou přidává druhou branku svého týmu. Asistence: Daniel Kolář.

33:16
    Hosté pokračují v rychlém tempu a znovu hrozí před děčínskou brankou. Tentokrát však na Lavingera nevyzráli.

34:34
    Šetka dostal přihrávku zpoza hostující branky a v mezikruží se napřáhl ke střele. Ta však mířila jen vedle vrchlabské branky.

34:59
    Děčínští znovu v šanci, Racek ale v těsné blízkosti Jeschkeho neuspěl.

36:07
    Děčín se snaží o snížení stavu skóre, zatím se mu to ale nedaří. Jeschke ve svém brankovišti čaruje.

36:34
    Na druhé straně ale znovu zle zatápěli hosté před domácí brankou. Lavinger se musel hodně otáčet, aby neinkasoval.

37:12
    Další jedovka mířila na Lavingera. Ten ale odolal.

38:00
    Hrají se poslední dvě minuty druhé třetiny.

38:30
    Jednoduchostí se dostávají Vrchlabští do domácího pásma a opět na Lavingera vyslali spršku střel.

39:30
    Děčínu se nic nedaří, nyní se nedokázali dostat do hostujícího pásma. Hráči Stadionu jim to kazí už ve středním pásmu.

40:00

I druhá třetina je už za námi. V ní byli hosté lepším týmem a svůj výkon dokázali stvrdit i brankově. Po přesných střelách Pulce a Bláhy vedou po druhé třetině zaslouženě 2:0. Zda se Děčínu podaří srovnat s hosty krok, nebo zda si své vedení Vrchlabí udrží, se dozvíme v dalším průběhu hry. Třetí dějství začne přibližně v 19:33.

40:01

40:54
    Děčín právě vstřelil branku!
    Domácí se hned v úvodu druhé třetiny dočkali kontaktní branky. LUKÁŠ ZIKA se v těsné blízkosti hostujícího brankáře nemýlil a svou přesnou trefou vymetl všechny pavučiny v síti hostí. Asistence: Tomáš Faigl.

42:09
    Hra ze strany Děčína ožila a nyní se Medvědi znovu pokoušeli překonat hostujícího brankáře, aby srovnali stav. Jeschke ale zachoval čistou hlavu a svým dalším zákrokem podržel svůj tým.

43:07
    Vhazuje se po levici Jeschkeho.

43:52
    Po nahození kotouče Chládkem na Jeschkeho druhý jmenovaný raději přerušuje hru přikrytím kotouče pod svou lapačku.

45:01
    Po jedovce Faigla ukrývá puk ve své náruči Jeschke.

45:23
    Hostující Vondráček dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

46:15
    Jako nůž máslem projel Zika takřka celým kluzištěm do pásma Vrchlabí, kde se snažil přihrát Faiglovi. Ten však puk dobře nezpracoval, a tak nakonec z akce nebylo nic.

46:51
    Trma vrma před Jeschkem. Ten ale odolal a puk za svá záda nepustil.

47:23
    Vondráček je na ledě. Hosté jsou tak v plném počtu.

47:50
    Přesilovka pro Vrchlabí. Müller putuje na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

48:35
    A další vyloučení Děčína. Zika dvě minuty za sekání. Hosté budou hrát přes minutu 5 na 3.

49:04
    Děčín odolává střelám hostím, z pásma se jim zatím nedaří vyhodit puk.

49:50
    Děčín už je ve čtyřech.

50:02
    Medvědi se v oslabení urputně brání a snaží se, aby neinkasovali.

50:35
    I Zika už skáče na led a Děčínští jsou kompletní. V dnešním utkání tak ubránili dvě dlouhá dvojnásobná oslabení.

51:25
    Nyní se musel opět ukázat svým povedeným zákrokem Lavinger proti střele Bláhy.

52:12
    Střela Ziky ohrozila Jeschkeho, ale ten si s ní nakonec poradil.

53:07
    Další akce Děčína. Domácí cítí šanci na vyrovnání, ale brankář hostí v čele se jeho obranou jsou zatím proti.

53:55
    Souhra Kuchynky s Chládkem měla oči, ale opět ztroskotala na výborném brankáři Vrchlabí.

55:02
    Nyní mají puk na svých hokejkách hosté a ti se naopak snaží své vedení navýšit.

56:18
    Domácí rozehrávají za svou brankou, ale hosté je napadají v jejich vlastním pásmu.

57:01
    Zakázané uvolnění Vrchlabí. Bude se vhazovat po levici Jeschkeho.

57:17
    Zika pálil z první, ale branku Vrchlabí jen těsně minul.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:30
    Vrchlabští drží puk na svých hokejkách a zatím neumožňují Děčínu pokusit se o powerplay.

59:30
    Až nyní Lavinger opouští své brankoviště a Medvědi hrají v šesti hráčích.

60:00
    Konec zápasu. (20:03:33)

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 41. Zika (Faigl) – 28. Pulec (Martin Filip, Fořt), 32. Bláha (Kolář)

HC Děčín: Lavinger (Formánek) – Hříbal, Stezka, Kaltenböck, Procházka, Saska, Molnár, Motejlek – Faigl, Nikl, Zika – Racek, Chládek, Kuchynka – Müller, Šetka, Vacek