Žilina – Banská Bystrica 0:6 (kon.) | Skalica – Košice 2:4 (kon.) | Trenčín – Martin 1:3 (kon.)
Piešťany – Nitra 3:2 (2:1 po s.n.) | Zvolen – Poprad 3:2 (2:1 po s.n.)
MsHK Žilina
0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 29.11.2013, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Banská Bystrica víťazí v Žiline jasne 6:0, ja vám ďakujem za pozornosť a želám krásny víkend. (19:10:10)

60:00

59:16
    Domáci hokejisti už len na modrej čiare vyčkávajú na útoky hostí, tí si užívajú záver vydareného duelu.

58:27
    Banská Bystrica dala gól!
    Domáca obrana už necháva Maroša Mikoláša poriadne sa vykúpať, tentoraz ho po úniku dvojice hráčov prekonáva DOMINIK KADURA. Asistencie: Michal Hudec, Mislav Rosandič.

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú necelé 2 minúty.

56:54
    Hostia potvrdzujú svoj názov tímu a vedú v Žiline už 5:0 Úspešným strelcom je tentoraz TOMÁŠ ZIGO. Asistencie: Radoslav Macík, Mário Lunter.

55:37
    Zápas sa nám viac-menej dohráva.

55:01
    Do konca zápasu ostáva menej než 5 minút, domáci už s výsledkom asi nič neurobia.

54:42
    Domáci hokejisti sú pred Kalembom, ten však dnes predvádza skutočne vynikajúci výkon a je hlavnou postavou hostí.

54:02
    Hostia v plnom počte.

53:59
    Domáci fanúšikovia napriek zlému výsledku stále ženú svojich hráčov dopredu.

53:11
    V oslabení unikla dvojica hráčov hostí, Heizer strelou zápästím poslal puk mimo žilinskej bránky.

52:02
    Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty inkasuje Ondrej Zošiak za držanie.

50:36
    Hostia znovu v útočnej aktivite, Mikoláš zabránil ďalšej katastrofe.

50:01
    Peknú strelu Rastislava Slotu od modrej čiary vyriešil Kalemba efektným semaforom.

49:49
    Kalla sa pekne obtočil okolo obrancu hostí, posunul puk pre Kalembu, kde však nemal nikoho zo spoluhráčov.

49:04
    Je definitívne rozhodnuté, chyba Rúfusa a štvrtý gól hostí strieľa MÁRIO LUNTER. Asistencie: Radoslav Macík, Petr Macháček.

47:11
    Na ľade máme prvý raz v dnešnom zápase juniorského obrancu Žiliny Rastislava Slotu, ktorý patrí k oporám v extralige juniorov.

46:37
    Hrá sa prevažne v strede klziska, hostia už poctivo bránia výsledok.

45:59
    Dnešné stretnutie sleduje 1005 divákov.

45:12
    Domáci hokejisti zlepšili svoj výkon, stále sa im však vôbec nedarí.

44:41
    Dávid Buc po Kloudovej prihrávke pred bránku míňa strelou švihom bránku hostí.

43:31
    Tibor Varga vyskúšal z ľavej strany pozornosť Kalembu, ten je dnes skutočne výborný.

42:15
    Znovu mikrosúboj Ostrčil vs. Kalemba. A opäť z neho vyšiel víťazne americký brankár Banskej Bystrice Zane Kalemba.

41:49
    Strela Petra Kafku tesne minula ľavú tyč žilinskej bránky.

41:12
    Druhá formácia Žiliny sa usadila v pásme hostí, chýba tomu však streľba, bez nej sa góly ťažko dávajú.

40:33
    Žilinčania začali tretinu náporom, Buc ani Klouda sa však nepresadili.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Na ľade máme pripravené oba tímy.

Máme po druhej tretine a stav v Žiline je 0:3. Domácim hokejistom sa dnes absolútne nedarí, naopak hostia hrajú výborne. Záverečná tretina sa začne približne o 18:40.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:30
    Domáci potrebujú prestávku ako soľ, uvidíme, či im príhovor trénera Nelibu prospeje.

38:52
    Obrovská chyba domácej obrany, na Maroša Mikoláša sa rútil osamotený Petr Kafka, no strelou švihom trafil len ľavú tyč žilinskej bránky.

38:00
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Kalembu.

37:34
    Domáci fanúšikovia sa napriek nelichotivému stavu bavia hokejom, hlasito ženú svoj tím dopredu.

36:24
    Aktivita domácich hráčov končí na útočnej modrej, kde čaká zoradená obrana Baranov.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút, hostia si už v pohode hrajú svoju hru.

34:16
    Domácim sa dnes vôbec nedarí, nasadenie síce nechýba, ale majú kopec smoly, naopak, hostia dnes hrajú skutočne výborne.

33:51
    Domáci hokejisti nad niektorými verdiktmi rozhodcov len nechápavo krútia hlavou.

33:42

33:08
    Strela Romana Tomasa od modrej čiary bola zblokovaná, puk putoval von z ľadovej plochy.

32:45
    Puk znovu putuje za bránku Maroša Mikoláša.

32:20
    Žilinčania sa na pár sekúnd usadili v útočnom pásme, dlho sa tam však nezdržali.

31:42
    Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty dostáva Dominik Kadura.

31:15

30:41
    Domáci sa však postupne preberajú k životu, robia však katastrofálne chyby v obrane.

30:01
    Máme za sebou polovicu riadneho hracieho času, Banská Bystrica vedie v Žiline jasne 3:0.

29:30
    Domácim sa prechod do útočného pásma vôbec nedarí, dnes to budú mať veľmi ťažké.

29:01
    Hostia dnes hrajú veľmi agresívne, znovu sa usadili pred Mikolášom a preťažená obrana Žiliny nestíha.

28:22

27:52
    Radim Ostrčil dobre zablokoval Handlovského, ten i napriek tomu zakončoval do pravého betónu Mikoláša.

27:00
    Hostia z Banskej Bystrice sa výborne bránia, vhadzuje sa po pravej ruke Maroša Mikoláša.

26:35
    Domáci okamžite pred Kalembom, snažia sa zvrátiť nepriaznivý stav.

26:22
    Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty inkasuje Dominik Kadura.

26:07
    Hostia využívajú presilovú hru, keď nahodený puk Saracina od modrej čiary tečoval pred Mikolášom LUKÁŠ BAMBÚCH.

25:10
    Čistý hit Dávida Buca ocenil hlavný rozhodca na 2 minúty, Buc navyše za protesty inkasuje i osobný desaťminútový trest.

25:01
    Radim Ostrčil sa znovu dostal do výbornej palebnej pozície a znovu Kalembu neprestrelil.

23:11
    Šikovná kombinácia Drevenáka s Kloudom končí na obrane Banskej Bystrice.

22:49
    Krásna kombinačná akcia hostí, ktorí korčuľovali traja sami na Maroša Mikoláša. Zakončoval Lukáš Handlovský a na šťastie domáceho tímu prestrelil bránku Vlkov.

21:21
    Domáci majú problém s prechodom do útočného pásma, v týchto chvíľach sa im vôbec nedarí a Jan Neliba musí niečo vymyslieť.

20:48
    Domáci hokejisti sa po ľadovej sprche dostávajú ťažšie do tempa, Jaroslav Kalla navyše inkasoval tvrdý zákrok pri mantineli a ťažko sa dvíha z ľadu.

20:07
    Prvý útok hostí, okamžite po prechode modrej čiary vystrelil DOMINIK KADURA a prestrelil prekvapeného Maroša Mikoláša. Bez asistencie.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Oba tímy máme pripravené na ľade, o chvíľu začíname.

Skončila sa úvodná tretina zápasu MsHK Žilina vs. HC 05 Banská Bystrica, hostia po nej vedú v Žiline zásluhou Petra Kafku 1:0. Druhá tretina sa začne približne o 17:50.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:23
    O puk sa vedú tuhé boje za bránkou Maroša Mikoláša, domáci sa napokon ubránili.

19:01
    Do konca prvej časti hry ostáva necelá minúta.

18:36
    Chyba žilinskej obrany pred Mikolášom, ten znovu zachraňuje svoj tím od pohromy.

17:59
    Kapitán vlkov Milan Drevenák sa cez dvoch obrancov dostal pred Kalembu, na zakončenie mu však už chýbali sily.

17:11
    Vhadzuje sa po pravej ruke Kalembu, puk získali jeho spoluhráči a okamžite sa hrnú do útoku.

16:55
    Žilinčania začínajú postupný útok od vlastnej bránky, majú však problém s prechodom do útočného pásma.

16:01
    Domáci sa po presilovej hre hostí prebrali k životu, prvý útok poriadne zavaril Kalembovi, no ten i dve strely z dorážok vyriešil.

15:46
    Domáci v plnom počte.

15:15
    Bystričania znovu pred Mikolášom, hrajú kombinačne, no mladý brankár Žiliny sa zatiaľ nenechal prekvapiť.

14:41
    Domácim sa s problémami, ale predsa podarilo vyhodiť puk z obranného pásma.

14:17
    Hostia znovu pred Mikolášom, ten Bambúchovu strelu od modrej čiary chytá.

13:46
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jaroslav Kalla za sekanie.

13:14
    Do šance sa prebíjal Tibor Varga, bol však dobre bránený a puk z jeho hokejky Kalembovi starosti nenarobil.

12:42
    V šanci sa ocitol bystrický Patrick White, Maroš Mikoláš vytiahol výborný zákrok a drží svoj tím.

11:37
    Hostia i po skončení presilovej hry pokračujú v tlaku, sú však z útočného pásma vyhostení.

11:07

10:34
    Obrana Žiliny dobre zafungovala, puk putuje za bránku Zanea Kalembu.

10:01
    V polovici prvej tretiny máme stav 0:1.

09:35
    Hostia z Banskej Bystrice nasťahovaní pred Marošom Mikolášom.

09:07
    Na trestnú lavicu odchádza kapitán Žiliny Milan Drevenák.

08:59

08:14
    Domáci sa nevedia usadiť v pásme hostí, puk putuje za Mikoláša.

07:30
    Domácim sa presilová hra vôbec nedarí.

06:59
    Tvrdý zákrok hostí rozhodca trestá, na lavicu hanby odchádza Mário Lunter za podrazenie.

06:07
    Lukáš Handlovský sa dostal k odrazenému puku medzi kruhmi, švihom však poslal puk nad Mikolášovu bránku.

05:11
    Strela Radima Ostrčila od modrej čiary síce Kalembu vystrašila, ale reálne neohrozila.

04:45
    Tempo hry trošku opadlo, hostia sa prispôsobili hre domácich.

04:05
    Žiline krátka presilová hra nevyšla, hostia hrajú v plnom počte.

03:46

02:49
    Žilinskej obrane unikol po prihrávke Bambúcha PETR KAFKA a v nájazde poslal puk presne do ľavého horného rohu Mikolášovej bránky. Asistencie: Lukáš Bambúch, Chris Saracino.

02:13
    Žilina zatlačila hostí do obrany, vhadzuje sa po ľavej ruke Kalembu.

02:05
    Vylučuje sa však i na druhej strane, 2 minúty dostáva Lukáš Handlovský za sekanie. Hráme 4 na 4.

01:46
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty inkasuje Jaroslav Niník za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

01:40
    Na opačnej strane sa do šance prebíjal Lunter a bol faulovaný.

00:54
    Prvý útok Žiliny kompletne vycvičil celú obranu Banskej Bystrice, no Radim Ostrčil z ideálnej pozície medzi kruhmi Kalembu neprestrelil.

00:01
    Prvý útok sa vydaril Žiline, vhadzuje sa po pravej ruke Kalembu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Mikoláš (Johanes) – Ostrčil, Leško – Šterbák, Niník – Rúfus (A), Bajaník – Slota – Tomas, Klouda, Buc – Varga (A), Kalla, Valášek – Macejka, Linet, Drevenák (C) – Jarab, Schroner, Lipovský.

HC 05 Banská Bystrica: Kalemba (Hollý) – Saracino, Bambúch – Rosandič, Macháček – Zošiak, Styk – Meland – Handlovský, White, Kafka – Kadura, Heizer, Hudec – Macík, Zigo, Lunter – Hegyi, Chovan, Dolník.

Rozhodca: Novák – Holienka, Tvrdoň.

Príjemný piatkový podvečer, vážení priaznivci slovenskej hokejovej Tipsport extraligy. Vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 26. kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom MsHK DOXXbet Žilina privíta na svojom ľade HC 05 Banská Bystrica. Stretnutie sa v žilinskej DOXXbet Aréne začína o 17:00, ešte predtým si však v krátkosti predstavíme oba tímy.

MsHK DOXXbet Žilina:

Žilinčanom sa po šnúre bez víťazstva podarilo v posledných dvoch kolách zvíťaziť. Najskôr porazili na domácom ľade Martin 4:1 a následne zvíťazili vo Zvolene 5:3. Káder nedávno opustil brankár Marek Laco, o ktorého údajne prejavil záujem Poprad, no jeho miesto viac než dobre zastal odchovanec žilinských Vlkov Maroš Mikoláš. Aktuálne však káder Žilinčanov rozšíril nový brankár zo slovenskej extraligy, no jeho angažmán v Žiline zatiaľ nie je istý. Čo sa týka produktivity, Roman Tomas je s 15 gólmi najlepším strelcom Tipsport extraligy a Peter Klouda je druhý najproduktívnejší hráč tejto sezóny.

HC 05 Banská Bystrica:

Hostia z Banskej Bystrice patria k príjemným prekvapeniam ligy. Káder okolo trénera Vladimíra Országha je vystužený viacerými legionármi, z ktorých najvýraznejšou posilou je brankár Zane Kalemba, ktorý je s úspešnosťou 93,07% hodnotený ako najlepší brankár. Banskobystričania v poslednom doterajšom zápase zdolali Nitru 4:3.

K sledovaniu zápasu na portáli Onlajny.eu pozýva Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 3. Kafka (Bambúch, Saracino), 21. Kadura, 27. Bambúch (Saracino, Handlovský), 50. Lunter (Macík, Macháček), 57. Zigo (Macík, Lunter), 59. Kadura (Hudec, Rosandič)

MsHK Žilina: Mikoláš (Johanes) – Ostrčil, Leško – Šterbák, Niník – Rúfus (A), Bajaník – Slota – Tomas, Klouda, Buc – Varga (A), Kalla, Valášek – Macejka, Linet, Drevenák (C) – Jarab, Schroner, Lipovský.
    HC´ 05 Banská Bystrica: Kalemba (Hollý) – Saracino, Bambúch – Rosandič, Macháček – Zošiak, Styk – Meland – Handlovský, White, Kafka – Kadura, Heizer, Hudec – Macík, Zigo, Lunter – Hegyi, Chovan, Dolník.

Rozhodčí: Novák – Holienka, Tvrdoň