Mladá Boleslav – Třinec 5:4 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 2:3 (po pr.) | Jihlava – Vsetín 5:2 (kon.)
Č. Budějovice – Zlín 5:2 (kon.) | Kladno – Chomutov 2:3 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 5:4 (2:1 po s.n.)
Liberec – Vítkovice 1:2 (0:1 po s.n.) | Slavia – Pardubice 1:5 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:4 (3:0, 2:2, 0:2)
HC Oceláři Třinec
Sobota 30.11.2013, 11:30 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů

Já se s Vámi loučím, přeji příjemný den a u dalšího onlajnu se s Vámi těším na počtenou. (13:46:01)

Máme tu konec utkání, ve kterém vítězí domácí junioři 5:4.
    Po jasné první třetině, kterou Boleslav vyhrála 3:0, si zřejmě mnozí mysleli, že si výsledek již pohlídá, hosté ze Slezska se tu ale postarali o parádní zvrat a Boleslav se především v posledních minutách musela strachovat o výsledek.
    Především s poslední třetinou nemůžou být spokojeni, tři body ale získali, a hokej se hraje především na branky.

60:00

59:48
    Třinec pálí mimo.

59:23
    Cieslar jde zpátky, vhazuje se poblíž jeho brány.

59:10
    Třinec hraje v šesti, bez gólmana.

58:42
    Frolík parádně jel podél mantinelu, sjel si před Cieslara a pálil. Třinecký gólman sklapl betony na poslední chvíli, dokonce jsem viděla, jak puk ještě poskakoval mezi jeho nohama, za brankovou čáru se ale nedostal.

57:11
    Tak změna, zdá se, že útočí jen Třinec a Boleslav začala bránit, vyhazuje kotouče z pásma.

56:08
    Ondřej Kovařčík byl nebezpečně rozjetý, ale domácí obránce mu vypíchl puk.

55:13
    Hra se nám hodně vyhrotila, hraje se velmi útočný hokej na obou stranách. Boleslav nebrání, ale snaží se ještě navýšit skóre, Třinec se snaží o totéž.

54:38
    Třinec právě vstřelil branku!

A máme tu čtvrtou branku Třince! Hosté mají pět minut na vyrovnání, nebo dokonce otočení zápasu. TADEÁŠ JAROŠ propálil Pechka z ostrého úhlu střelou nad vyrážečku.
    Asistence: Lukáš Kasala, Radim Matuš.

53:48
    Byakovi podjely nohy a nestačil dokončit obtočení kolem branky.

52:24
    Polovina hráčů se radovala ze vstřelení branky, ale rozhodčí rozpažil, gól neviděl. Já ze své pozice viděla pouze puk mezi roztaženýma nohama brankáře Cieslara, ale to, jestli byl i za brankovou čárou, bohužel ne. Hra pokračuje dál za stavu 5:3.

51:57
    Vyloučen třinecký Jaroš – 2 minuty, držení protihráče.

51:44
    Domácí jsou hodně nervózní a je znát, že se strachují o výsledek. Zato Třinec se zdá být rozhodnutý s nepříznivým skóre něco dělat.

50:32
    Tyčka Třince! Pechek nevěděl, kde má puk.

49:55
    Hraje se již v pěti na obou stranách.

49:17
    Ačkoli se hraje ve čtyřech na obou stranách, Třinec je v pásmu a tvrdě útočí na vyrovnání. Střelu Matuše Pechek zklikvidoval, tu další schoval do výstroje.

48:24
    Třinec vyhrál buly a Běhal bleskurychle mířil na bránu, jeho střela však rozezvučila ochranné plexisklo.

48:13
    Hra pokračuje čtyři na čtyři.

47:55
    Boleslavi se podařilo propasírovat puk do brány, gól ale nebyl uznán a navíc si to za bránou rozdali dva borci – současně vyloučen třinecký Foltýn a boleslavský Kotala – oba 2 minuty hrubost.

47:21
    Třinec si teď dělá s Boleslaví prakticky co chce, domácí hráči jen těžko rozrážejí hostující útok.

45:27
    Tvrdá Matušova střela, Pechek jí ale viděl a vykryl prostor u tyče.

44:23
    Změť hokejek před Cieslarem, nikdo z domácích ale netrefil černou pryž přesně a Třineckým se posléze podařilo vyhodit.

43:18

43:15
    Současně vyloučeni třinecký Pěnčík a domácí Pätoprstý, oba 2 minuty hrubost.

42:56
    Domácím se teď podařilo vyhodit, Třinec musí začínat znovu od své brány.

42:30
    Růžičkova tvrdá střela šla do připravených betonů domácího Pechka.

42:10
    Pechek kryje nebezpečnou střelu od modré.

42:00
    Třinečtí už jsou rozestavěni v přesilovkovém zámku.

41:20
    Domácí vyhazují.

41:16
    Vyloučen domácí Volf – 2 minuty, podražení.

40:31

Parádně využitá přesilovka. TADEÁŠ JAROŠ vymetl horní růžek Pechkovy branky a na začátku třetí třetiny tak máme na zvrat zaděláno.
    Asistence: Radim Matuš.

40:03
    Vyloučen domácí Frolík – 2 minuty, vysoká hůl.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 13:09.

Ve druhé třetině jsme viděli mnohem vyrovnanější hokej, než v té první. Boleslav rychle vstřelila čtvrtou a pátou branku, pak ale jakoby se herně zastavila a dovolila Třinci, aby se dostal do hry. Toho ale Třinec velmi rád využil a ačkoli ve druhé třetině prakticky polovinu hrací doby hrál ve čtyřech, dvěma přesnými střelami ještě zdramatizoval celé utkání.

Uvidíme tedy, s čím přijde soupeř do třetí části hry a zda ještě zdramatizuje utkání, nebo zda si mladoboleslavská juniorka již výsledek ohlídá a nedovolí soupeři žádný zvrat.

40:00

39:50
    Ohera zachytil puk u střídaček a hnal se na Pechka. Boleslav dělá velké chyby v obraně, zapomíná na protihráče a Třinec se tak dostává do pěkných šancí.

39:16

39:09
    Boleslavi se nedaří polapit puk, aby se s ním dostala do třineckého pásma.

38:01
    Boleslavský Kuchta nejprve dorážel k tyči, gólman musel vyjet pryč, další dorážce do sítě zabránil třinecký obránce.

37:33
    Boleslavští se ještě z dorážky snažili procpat puk za Cieslara, to se jim ale nepodařilo.

37:16
    Třinecký Kasala – 2 minuty za hákování.

36:56

Tak to je velká škoda pro domácí. Boleslavský obránce uklouzl po zlomené hokejce, která tu zůstala z předchozí akce a RADIM MATUŠ měl jednoduchý úkol, jel sám na gólmana, rozpohyboval ho a nekompromisně zakončil střelou mezi nohy.
    Asistence: David Stránský.

36:38

36:24
    Střela od modré mířila jen do mantinelu.

35:55
    Boleslav se drží v soupeřově pásmu, ale o puk spíše bojuje, než aby jej posílala na bránu.

35:29
    Boleslavi dlouho trvalo, než vystřelila, Kulhánkova rána byla ale velmi propagační a Ciesler s ní neměl problém.

34:37
    Vyloučen třinecký Hieder – 2 minuty za zdržování hry, vyhození kotouče mimo hřiště.

34:33
    Adamíkova střela mířila jen do betonů brankáře Cieslara.

32:55

Nyní už je jasné, že Boleslav čisté konto neudrží. Hosté otevírají svůj gólový účet, prosazuje se LUKÁŠ MOTLOCH, který dorazil puk do odkryté klece.
    Asistence: Michal Kovařčík.

32:47
    Střelu Běhala Pechek vyrazil nad.

31:54
    Třinec se rozhodně nevzdává, bojuje o každý centimetr na ledě a nepříjemně zaváří domácím hokejistům.

30:47
    Matěj Hes zabránil gólu! Pechkovi sklouzl puk a ten už mířil do branky, boleslavský hokejista jej ale ještě před brankovou čárou stáhl k sobě a vystřelil pryč od domácí branky.

30:00
    Franek mohl jet sám na Pechka, ale zapomněl si puk ve středu hřiště.

29:12
    Byakov s Kotalou si sjížděli před Cieslara, oba byli ale zneškodněni ještě než k něčemu došlo.

28:42
    Foltýnova spíše propagační střela nedělá Pechkovi vrásky.

26:56
    Parádní hokej je teď k vidění v Mladé Boleslavi. Nejprve ujel Třinec v přečíslení dva na jednoho, pak hned domácí Bernad jel sám na Cieslara, ale nezvládl zastavení s pukem a z celé akce nakonec nic nebylo.

26:19
    Vyloučen třinecký Foltýn – 2 minuty podražení.

26:12

25:23
    Patrik Podsedníček dorazil puk za Cieslarova záda vysokou holí, rozhodčí gól neuznali. Mladoboleslavský útočník neudržel nervy na uzdě a rozhodčí mu následně udělil osobní trest, vyloučen do konce utkání.

25:10
    Boleslav drží Třinec pod zámkem, ten nemůže vyhodit.

24:39
    Bernadova dělovka od modré propálila vše, ale zarazila se o Cieslarův beton.

24:12
    Vyloučen třinecký Růžička – 2 minuty za nedovolené bránění.

23:41
    Ondřej Kovařčík si sjížděl před bránu a dělovkou rozezněl tyčku Pechkovy brány.

22:55
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Třinec tu má zřejmě naděláno na slušný výprask. Pátý gól Mladé Boleslavi měl na hokejce MAREK SMRČKA a kdyby při utkání mohla hrát hudba, zřejmě by stadionem znělo: "Pátá, právě teď odbyla."
    Asistence: Jan Sonnek.

22:49
    Volfova střela byla zblokována, Běhal mu do střely vložil hokejku, Cieslar nemusel zasahovat.

Do druhé třetiny se do třinecké branky postavil Ondřej Cieslar.

20:51

A domácí rychle využívají darovanou přesilovku. Za Cieslarova záda míří první černá pryž.
    Asistence: Ivan Ďurač.

20:21
    Za podražení vyloučen třinecký kapitán Jiří Běhal

20:21
    Lukáš Volf ještě v pádu zkoušel doklepnout puk za Cieslara.

20:05

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 12:18.

Po první třetině vede domácí Mladá Boleslav nad hosty z Třince 3:0. Nedá se úplně říct, že by byl domácí tým vyloženě lepší, ale měl spíše štěstí a možná že třinecký Svoboda není dnes úplně v kondici.

Třinečtí měli rovněž pár velmi slibných šanci, dokázali si pohrát s domácí obranou a třikrát jí dokázali ujet, ani jednou se však neradovali z gólu. Radovánky jim překazil dnes výborně chytající Pechek, který prozatím drží nulu na svém kontě.

20:00

19:47
    Střela Jaroše olízla mantinel.

19:19
    Boleslav se snaží soupeře držet spíše u mantinelu.

18:20
    Třinec drží Boleslav pod tlakem, od modré střílel Růžička.

18:05
    David Chvátal (MBL) – 2 minuty za držení protihráče.

17:20

Jako blesk z čistého nebe, třetí gól na účet Mladé Boleslavi připisuje LUKÁŠ VOLF, který se ve změti puků, těl a hokejek zorientoval jako první a dorážel za mírně dezorientovaného Svobodu.
    Asistence: Zdeněk Borovec, Matěj Hes.

16:22
    Třinec teď jel dva na jednoho. Přihrávku Mravce ale hostující útočník špatně zpracoval a šla do plexiskla.

15:00
    Hra byla nyní dost nezáživná, přerušuje se až po střele domácího celku, kterou Svoboda chytil. Vhazuje se po jeho pravici.

13:37

13:30
    Puk teď klouzal brankovištěm a ani hosté ani domácí nevěděli, kde je.

12:38
    Třinecký Matuš se velmi pomalu rozjel, snažil se rozpohybovat Pechka, ale střelu vyrazil, puk spadl na vrchní síťku jeho branky. Skóre se tedy nemění a boleslavská přesilovka pokračuje dál.

12:38
    Za faul Kulhánka je nařízeno trestné střílení.

12:06
    Nyní se ke střele dostal Bernad, který pálil z horního levého rohu, jeho střela šla do ramene třineckého gólmana.

11:57
    Boleslav drží pásmo, ale o puk se bojuje spíše u mantinelu.

11:37
    Vyloučen hostující Franek – 2 minuty podražení.

10:30
    Chvátalova střela mířila do ramene.

10:08
    Ihned po buly pálil Kulhánek a třinecký gólman má po jeho dělovce v betonech zřejmě patrnou značku.

09:57
    Bernadova střela mířila k tyči, Svoboda tuto část branky ale dobře vykryl.

08:29
    Další chyba Boleslavských. Středem hřiště ujížděl Kofroň, domácí gólman proti němu vyjel a vyrazil puk do středu hřiště.

08:18
    I na druhé straně si připisuje pěkný zákrok třinecký Svoboda, proti střele Hese včas sklapl betony.

07:47
    Třinecký Motloch si objel bránu a tváří v tvář Pechkovi pálil, ten vyrazil a následnou dorážku rovněž vytěsnil.

07:15

Parádní akce domácího JAKUBA FROLÍKA. Nahrávku na modré od Kotaly si výborně zpracoval, prokličkoval se celým pásmem a z bezprostřední vzdálenosti poslal puk za Svobodovy záda.
    Asistence: Jakub Kotala.

06:27
    Kuchta si sjížděl před Svobodu, ale ten si svůj roh brány utemoval betonem a nedovolil domácímu hráči dorážet.

05:53
    Teď měl Pechek plné ruce práce, nejprve na něj z dálky mířily dělovky Foltýna a před brankou nepříjemně dorážel Běhal. Velkému tlaku ale boleslavský gólman odolal.

05:22
    Boleslavští i přes velké nepřesnosti ve hře drží pásmo.

04:48
    Střela Filipa Ohery šla mimo tři tyče.

04:31
    Zakázané uvolnění, hra se přesouvá před třineckého Svobodu.

03:44
    Třinečtí jsou při chuti a málem to vypadalo, že se hraje přesilovka. Boleslav se ale vysvobozuje vyhozením a hra se přesouvá do třineckého pásma.

03:09
    Nyní ale domácí hrubě pochybili a nechali si ujet hostujícího Matuše, jehož blafák vychytal domácí Pechek.

03:02
    Boleslavští drží tlak.

02:17

Postupný tlak domácího týmu ale nese ovoce. LUKÁŠ VOLF se dostal do bezprostřední blízkosti třineckého Svobody a hostující gólman tak poprvé kapituluje.
    Asistence: Dmitry Byakov.

01:36
    Teď se k puku dostal Pätoprstý, vybojoval puk v rohu a přihrál na Chvátala. Jeho střela, ale třineckého gólmana vůbec nevyplašila, šla mimo.

00:48
    Běhal se zkoušel zpoza branky dostat před Pechka, ale raději zvolil přihrávku na Matuše.

00:05
    Třinec vyhrál buly a rozjíždí útok.

00:01

Dobré poledne, vítám Vás u sledování online přenosu ze zápasu NOEN Extraligy juniorů mezi domácími BK Mladá Boleslav a HC Oceláři Třinec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Zdena Bobková

Branky a nahrávky: 3. Volf (Byakov), 8. Frolík (Kotala), 18. Volf (Borovec, Hes), 21. Frolík (Ďurač), 23. Smrčka (Sonnek) – 33. Motloch (Michal), 37. Matuš (Stránský), 41. Jaroš (Matuš), 55. Jaroš (Kasala, Matuš)

BK Mladá Boleslav: Pechek – Lobo, Souček, Plíšek, Kulhánek, Hes, Bernad, Adamík, Nedbal, Byakov, Ďurač, Pätoprstý, Chvátal, Podsedníček, Borovec, Frolík, Volf, Kotala, Smrčka, Sonnek, Kuchta
    HC Oceláři Třinec: Svoboda (21. Cieslar) – Běhal, Zahradníček, Mravec, Heider, Stránský, Foltýn, Pěnčík, Franek, Růžička, Kofroň, Kovařčík Ondřej, Kasala, Motloch, Ohera, Matuš, Kovařčík Michal, Jaroš

Rozhodčí: Jechoutek – Špringl, Tasch