Česko – Tunisko 28:24 (kon.) | Čína – Japonsko 27:33 (kon.) | Polsko – Angola 32:23 (kon.)
J. Korea – Kongo 34:20 (kon.) | Německo – Rumunsko 26:23 (kon.) | Brazílie – Srbsko 25:23 (kon.)
Španělsko – Argentina 25:19 (kon.) | Č. Hora – Dominikánská rep. 33:19 (kon.) | Maďarsko – Austrálie 39:15 (kon.)
Dánsko – Alžírsko 38:20 (kon.) | Norsko – Paraguay 34:13 (kon.) | Nizozemsko – Francie 19:23 (kon.)
Norsko
34:13 (17:8)
Paraguay
Úterý 10.12.2013, 20:15Mistrovství světa žen

Je za námi další utkání ze světového šampionátu házenkářek a Norsko v něm potvrdilo jednoznačně roli favorita a po vítězství 34:13 se může radovat již ze svého třetího vítězství. Naopak Paraguay také potřetí na turnaji prohrává.

Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších sportovních přenosů. (21:45:16)

60
    Konec zápasu. (34:13)

60
    Nádherně si povyskočila a přesnou ranou k levé tyči míč usměrnila Kristiansenová. (34:13) (34:13)

60
    Již plyne poslední minuta zápasu a míč mají ve svém moci norské házenkářky. (33:13) (33:13)

59
    Mohlo být ještě veseleji, ale Sullandová ve stoprocentní pozici neskóruje. (33:13) (33:13)

58
    Solbergová se dostala k míči a sama také rychlý protiútok zakončila. (33:13) (33:13)

58
    Po ošetření jedné z hráček se obranou prohnala Oftedalová a v závěru zápasu si evidentně chtějí Norky ještě zastřílet. (32:13) (32:13)

57
    Už to vypadalo, že se Norky dostanou k míči, ale ten dokázala vybojovat Fiorová a nadvakrát dostala míč do sítě. (31:13) (31:13)

57
    Norské hráčky si při timeoutu řekly své a okamžitě poté se prohnala defenzívou Oftedalová a přidala jednatřicátou branku. (31:12) (31:12)

56
    Norská lavička si zažádala o oddechový čas. (30:12) (30:12)

56
    Acuňová to tentokrát zkusila ze sedmičky, ale ani ona bránu netrefuje. (30:12) (30:12)

55
    Třicátou branku svého týmu obstarala Sullandová střelou ze střední vzdálenosti přesně k tyči. (30:12) (30:12)

55
    Střelecký půst si snaží paraguajské hráčky odpustit alespoň v závěru zápasu, Rodriguezové se povedlo proskočit defenzívou Norska a dokonce také přesně zamířit. (29:12) (29:12)

54
    Norské hráčky měly možnost dosáhnout na odražený míč, ale nakonec se tak nestalo a hrát tak mohou jejich soupeřky, i když Fariová neproměnila sedmičku. (29:11) (29:11)

54
    Obrana Paraguaye si nepohlídala prostor na levém křídle a z této pozice s přehledem přehodila brankářku Hostvoldová. (29:11) (29:11)

53
    Povedená akce středem hřiště končí brankou Rodriguezové. (28:11) (28:11)

52
    Samotná norská brankářka zkusila přes celé hřiště překvapit svou sokyni, ale tento pokus skončil nad břevnem. (28:10) (28:10)

52
    Jenom tyč zazvonila po jednom z rychlých protiútoku norského celku. (28:10) (28:10)

50
    Desátý gól je přece jen zde a postarala se o něj Gomezová (PAG), která tak zajišťuje teprve druhý gól svého týmu za dvacet minut hry ve druhé půli. (28:10) (28:10)

Jozef Valenčík

Norsko: Molidová, Oftedalová, Alstadová, Nostvoldová, Breivangová, Blancová, Hammerseng-Edinová, Solbergová, Sullandová, Lundeová, Kristiansenová, Riegelhuth-Korenová, Morková, Herremová, Solbergová
    Paraguay: Villalbaová, Fioreová, Pedrozová, Gomezová, Battagliová, Bordonová, Fariová, Rodriguezová, Caceresová, Begganová, Acuňová, Yaryesová, Rolonová, Frutosová