Elche – Villarreal 0:1 (kon.) | Getafe – Girona 4:1 (kon.) | Levante – Huelva 4:0 (kon.)
Osasuna – Malaga 1:1 (kon.) | Barcelona – Cartagena 3:0 (kon.) | Granada – Alcorcon 0:3 (4:5 po pen.)
Getafe CF
4:1 (3:0)
Girona FC
Úterý 17.12.2013, 20:00 • Coliseum Alfonso Pérez, Madrid • Španělský pohár

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:51:56)

Utkání končí jasnou výhrou domácího celku v poměru 4:1. O postupujícím bylo prakticky rozhodnuto už po první půli a i když v 59. minutě vykřesal miniaturní naději na případný zvrat Castro svou proměněnou penaltou, domácí si už vše pohlídali a L. Lópezem dokonce přidali čtvrtý úspěch. Getafe CF se tak může těšit na další kolo Copa del Rey.

90+3
    Coris ještě vyzkoušel trochu nudícího se Codinu, ten si s jeho střelou nadvakrát poradil.

90+2
    Tenhle centr se nevydařil, Colunga do něj dal až příliš mnoho síly.

90
    Rozhodčí přidá tři minuty.

90
    Palatsi si dnes na nedostatek práce nemůže stěžovat. Nyní si připsal další zákrok, když pohotově zkrotil prudkou Colungovu hlavičku.

88
    Sarabia kombinoval na malém prostoru s Leónem, jejich spolupráce však nepřinesla žádané ovoce, míč končí v zámezí.

86
    Jak vidno, domácí by rádi zaokrouhlili skóre na pět a tak i nadále zkouší střelecké štěstí.

85
    Na ten si naskočil Valera a Palatsi měl co dělat, aby jeho hlavičku zkrotil na brankové čáře.

84
    Pedro León vysunul za obranu Colungu a Hurtado musel vše hasit trochu riskantním skluzem. Podařilo se a bude z toho pouze roh.

83
    Teď zase Getafe, útok po levé straně je velmi pomalý a postupný.

82
    Girona se snaží vymanit z vlastní poloviny, zatím se to daří pouze za cenu následné ztráty míče.

80
    Je před námi poslední desetiminutovka utkání a dá se očekávat, že se pouze v poklidu dohraje.

79
    Getafe na další návštěvé v pokutovém území hostů, jenže López byl zablokován a León se nakonec ke střele nedostal.

77
    Codina možná trochu podcenil střelu z dálky a byl asi velmi rád, když se míč pouze otřel o břevno a skončil nad.

75
    Následný roh nebyl pro hosty nebezpečný, míč je u středového kruhu.

75
    Ještě předtím ale poslední střídání Girony. Jandro Castro míří na lavičku a místo něj míří do hry Sebastián Coris.

74
    Getafe opět v náporu, je tu rohový kop.

73
    Getafe právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou opét do tříbrankového náskoku. Na Sarabiův centr z levé strany si skvěle naběhl LISANDRO LÓPEZ a zcela nebráněný napálil míč přesně pod břevno

72
    Domácí střídají, pro dnešní večer má splněno Jaime Gavilán a místo něj nastoupil Pedro León.

71
    Hostující Jordi Matamala je dalším hráčem, který obdržel žlutou kartu.

70
    Po následném centru se do mlýnice před Codinou dostal Hurtado, jenže byl nemilosrdně odstaven.

69
    Žlutou kartu za nešetrný zákrok dostal domácí Sergio Escudero.

68
    Z něj hosté nic nevytěžili, navíc se uvnitř pokutového území dopustili útočného faulu.

67
    Colungův centr z pravého křídla odvrátil Migue, ale pouze k Lafitovi, jehož pohotovou střelu musel Palatsi pohotově vyrazit na roh!

66
    Hra je teď častými přerušeními hodně rozdrobená.

64
    Další vynucené střídání hostujícího týmu, David García opouští trávník se zraněním, do hry se urychleně nachystal Iván López.

63
    Centr z levé strany propadl až na malé vápno Girony, jenže tam byli jen domácí a García razantně odkopl.

62
    Domácí střídají, odchází Borja Fernández, do hry se dostává Pedro Mosquera.

61
    Sanchón se snažil uvolnit do dalšího útoku, nyní byl však Fernándezem zastaven čistým způsobem.

59
    Girona právě vstřelila branku!
    Hosté snižují. K penaltě se postavil JANDRO CASTRO a nedal Codinovi žádnou šanci!

58
    Penalta pro Gironu! Fernández stáhl k zemi Sanchóna a rozhodčí byl nekompromisní.

58
    Lafita si naběhl na dlouhý nákop a i když to vypadalo beznadějně, obešel Hurtada, poté i gólmana, jenže z ostrého úhlu nemířil přesně!

57
    Centr od rohového praporku mířil na Amagata, ten byl dokonale bráněn a k míči se nedostal.

56
    Domácí tým si nechce přidělávat potíže a tak když je třeba, nic nevymýšlí a klidně uklidí míč na roh.

55
    Tak tohle byl zajímavý signál. Getafe rozehrálo rohový kop. Centr šel od praporku daleko za hranici vápna, kde se do míče opřel Sarabia. Jeho volej šel sice o několik metrů vedle, vysloužil si však za něj slušný aplaus.

54
    Codina si poradil a neměl to ani tak těžké, centr sice mířil pod břevno, nebyl však nikým obtěžován a mohl se plně soustředit na zákrok.

53
    Přímý kop pro Gironu, uvidíme centr z levé strany.

52
    Žlutou kartu dostal domácí Lisandro López.

52
    Ne, ani zde se z toho neurodila šance na skórování, hosté však zůstávají u míče.

51
    Rohový kop i pro hostující tým.

51
    Druhý rohový kop už takové nebezpečné parametry neměl.

50
    Colunga posadil centr přesně na Valerovu hlavu a Palatsi jen s obtížemi vytáhl míč nad břevno!

49
    Roh pro Getafe po obranném skluzu Migueho. Ten odvracel před Sarabiou.

46
    Codina si připsal vynikající zákrok proti Jofremu, který z asi 25 metrů vystřelil po zemi a jeho pokus šel přesně k tyči!

46

Druhý poločas začne přibližně ve 21:01.

Skončil nám první poločas a o vítězi je s drtivou pravděpodobností rozhodnuto. Domácí totiž vedou 3:0, když měli naprosto raketový vstup. Ve druhé minutě se hlavou trefil Sarabia a o tři minuty později proměnil Colunga pokutový kop. I nadále pokračovala územní pŕevaha Getafe, další gól však přišel až ve 34. minutě po přesném pokusu Lafity´.

45+1
    Zřejmě poslední útok Girony, Castro mohl už střílet, ale rozhodl se pro přihrávku na levou stranu, čímž akci zabrzdil.

45
    Bude se nastavovat jedna minuta.

43
    Žlutou kartu za faul dostal i domácí Borja Fernández.

42
    Žlutou kartu za vysokou nohu spatřil hostující David Timor.

41
    Centr končí v Codinově rukavicích a okamžitř vyhazuje až na půlku!

40
    Od Gavilána se míč odrazil mimo – je tu další roh pro Gironu.

39
    Hosté z rohu nic nevytěžili a naopak to byl na druhé straně trávníku Colunga, který tvrdou střelou jen těsně minul!

38
    Na druhé straně vytáhl dobrou střelu Timor, jeho rána mířila do šibenice a Codina jej musel vyškrábnout na roh!

37
    Domácí se na dvě rychlé přihrávky dostali až ke střeleckému pokusu a Palatsi měl práci.

36
    Ofsajd hostů, Getafe okamžitě rozehrává.

34
    A je to 3:0! Valera na pravé straně doběhl takřka ztracený míč, poslal jej do druhé vlny na Fernándeze, který neváhal, přihrál na hranici vápna, kde byl připraven ÁNGEL LAFITA a technickým pokusem uklidil míč k tyči!

32
    Velice dobrý centr z pravé strany na nabíhajícího Lafitu, ten se vznesl do vzduchu a moc mu nescházelo k tomu, aby prudkou hlavičkou usměrnil míč do brány.

31
    Rychlé přesunutí hry na druhou stranu, běžecký souboj Fernándeze s Palatsim vyhrál hostující gólman.

30
    Rohový kop pro Gironu. Centr na malé vápno pokryl gólman Codina, když dokázal bez problémů vyboxovat.

29
    Lafita se už rozbíhal do rychlého kontru, jenže si naběhl do dobře postaveného soupeře a o míč přišel.

27
    Je to tak, Carles Bacardit odchází, místo něj se zapojuje David Timor.

26
    Vypadá to, že hosté budou muset sáhnout ke střídání, Bacardit kulhá...

25
    Getafe se vydalo do rychlého brejku tři na tři, jenže vše zbytečně, přihrávka šla do ofsajdového postavení...

24
    Lafita si při svém útočném průniku pomohl nedovoleným způsobem, hosté se mohou dostat ze své poloviny.

22
    Na centr si vyskočil Rafa, sklepl na Valeru a jeho trknutí hlavou skončilo jen kousek vedle.

21
    Další rohový kop pro domácí tým, u míče Colunga.

20
    Hostující Bacardit skvěle ubránil Sarabiu, byť měl domácí plejer pocit, že byl faulován.

19
    Několik nedovolených zákroků na obou stranách, zákroky se obešly bez udělení žlutých karet.

17
    Po počátečním "kvapíku" nám tempo zápasu trochu pokleslo, hraje se převážně ve středu hřiště.

16
    Tohle se moc nepovedlo, centr pohotově odvrátil Ramalho.

15
    Hosté odvrátili Gavilánův centr na rohový kop. Centrovat bude Colunga.

13
    Z ostrého úhlu zkusil štěstí domácí Gavilán, Palatsi však dobře vykryl úhel a míč skončil v jeho náruči.

12
    I Codina si konečně vážněji sáhl na míč, musel si pohlídat vysoký centr z levé strany.

10
    Hraje se teď bez zbytečných přerušení, do útoku jdou hosté.

10
    Velice povedený centr, po kterém se do akrobatického střleckého pokusu pustil Rafa. Jeho střela přes hlavu však Palatsiho neohrozila.

9
    Hra se velice rychle přesunula na druhou stranu a Getafe kope roh.

8
    Menší závar před Codinou a hosté si za stažení jednoho hráče žádali penaltu. Rozhodčí je ale v naprostém klidu a pokračuje se ve hře.

7
    Po faulu na Garcíu mají hosté přímý kop z levé strany.

6
    Máme za sebou sotva pár minut hry a dá se říci, že je rozhodnuto...

5
    A je jasno, že dnes se prodloužení konat nebude. K pokutovému kopu se postavil ADRIÁN COLUNGA, počkal si kam skočí gólman a poté střelou do středu branky zvýšil na 2:0.

4
    Jorge Palatsi navíc dostal žlutou kartu.

4
    Penalta pro Getafe! Palatsimu vypadl míč z rukou a proto musel sáhnout po Lafitovi a podrazit ho. Rozhodčí neměl jinou možnost, než odpískat penaltu.

3
    A jak vidno, tak domácí chtějí co nejdříve rozhodnout.

2
    Domácí jdou velice rychle do vedení! Podnikli rychlý útok, s Gavilánem si vyměnil míč PABLO SARABIA a po centru z levé strany mohl zcela nerušeně hlavičkovat. Palatsi neměl šanci.

1
    Hned v úvodu tu je přímý kop pro domácí, Colungův centr však sotva dolétl před pokutové území Girony.

1

Getafe CF: Codina – Valera, López, Rafa, Escudero – Míchel, Fernández – Lafita, Gavilán, Sarabia – Colunga. Trenér: Luis García.
    Náhradníci: Moyá – León, D. Castro. Mosquera, Rodríguez, Alexis, Lago

Girona FC: Palatsi – Ramalho, Hurtado, Migue, García – Matamala, Amagat, Bacardit – Castro, Jofre, Sanchón. Trenér: Ricardo Rodríguez.
    Náhradníci: Becerra – Richi, Chando, Timor, Hens, Pons, Coris.

Rozhodčí: Ignacio Iglesias – Alfonso Costoya, Enrique Ramos.

Zápas na Coliseum Alfonso Pérez začne ve 20 hodin, takže na tuto dobu si nic nechystejte a sledujte náš psaný onlajn. Jste k němu všichbi zváni.

Hlavním rozhodčím tohoto utkání je Ignacio Iglesias, kterému budou na pomezí pomáhat Alfonso Costoya a Enrique Ramos.

První zápas, který se odehrál 7. prosince v Gironě, skončil nerozhodně 1:1. Do vedení se tehdy dostali domácí a to díky Timorovi, který skóroval v 17. minutě. Vedení však druholigové Gironě nevydrželo ani do poločasu, neboť v 38. minutě srovnal Marica.
    Odvetný zápas je tak otevřený, byť jasným favoritem je Getafe. Sami však víme, jak dokáže být fotbal nevyzpytatelný, takže se klidně může stát, že v druholigových sestupových vodách pohybující se Girona získá velice cenný skalp.

Dobrý úterní večer u sledování pohárového fotbalu. Dnes se společně podíváme na odvetu utkání španělského Copa del Rey, ve kterém se střetnou Getafe CF a Girona CF.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Aleš Pur

Branky: 2. Sarabia, 5. Colunga (pen.), 34. Lafita, 73. L. López – 59. Castro (pen.)

Karty:   43. Fernández (GET), 52. L. López (GET), 69. Escudero (GET) – 4. Palatsi (GIR), 42. Timor (GIR), 71. Matamala (GIR)

Getafe CF: Codina – Valera, López, Rafa, Escudero – Míchel, Fernández (62. Mosquera) – Lafita, Gavilán (72. León), Sarabia – Colunga. Trenér: Luis García.

Girona FC: Palatsi – Ramalho, Hurtado, Migue, García (64. López) – Matamala, Amagat, Bacardit (27. Timor) – Castro (75. Coris), Jofre, Sanchón. Trenér: Ricardo Rodríguez.

Rozhodčí: Ignacio Iglesias – Alfonso Costoya, Enrique Ramos