Ottawa – Boston 4:3 (kon.) | Tampa – Montreal 1:2 (0:1 po s.n.) | Florida – Detroit 3:4 (kon.)
NY Islanders – New Jersey 1:2 (kon.) | St. Louis – Chicago 6:5 (3:2 po s.n.) | Nashville – Los Angeles 3:2 (kon.)
Anaheim – Arizona 3:2 (po pr.) | Edmonton – Philadelphia 3:4 (1:2 po s.n.) | Buffalo – Washington 2:1 (1:0 po s.n.)
Florida – Montreal 4:1 (kon.)
Anaheim Ducks
3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Arizona Coyotes
Neděle 29.12.2013, 02:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:51:19)

Nejvíce času na ledě: Cam Fowler 21:37 – Oliver Ekman-Larsson 25:09

Branky a nahrávky: 18. Koivu (Winnik, Beauchemin), 46. Cogliano (Winnik, Koivu), 61. Koivu (Lovejoy, Fowler) – 56. Hanzal (Stone), 60. Ribeiro (Yandle, Ekman-Larsson). Po třetinách: 1:0, 0:0, 1:2 – 1:0. Rozhodčí: Kowal, Leggo – Heyer, Vaughan. Diváci: 17442.

Dlouho, v podstatě celý průběh dnešního zápasu, to vypadalo, že si Anaheim dokráčí pro jednoznačné vítězství, nakonec se ale v závěru zápasu strhlo neskutečné drama.

Skóre dnešního derby otevřel v 18. minutě při vlastním oslabení Saku Koivu, jiný gól v prvních dvou třetinách nepadl, po čtyřiceti minutách tak v na góly skoupém střetnutí vedli Kačeři 1:0.

Ve 46. minutě trefil Winnik svou střelou do nohy Andrewa Cogliana, od nějž se puk odrazil za Greissova záda. Co se ale dělo poté, to by snad ani nejvěrnější fanoušek Coyotes nesepsal.

Přes bídný výkon vykřesal v 56. minutě naději na bodový zisk Martin Hanzal, který využil neobvyklého odrazu od zadního mantinelu. V závěrečné powerplay pak 43 vteřin před závěrečnou sirénou poslal utkání do prodloužení Mike Ribeiro.

Hned v první minutě nastaveného času se ale svou druhou brankou v zápase prosadil Saku Koivu, který tak vystřelil Anaheimu desátou výhru v řadě, což je nový rekord organizace Ducks.

Anaheim právě vstřelil branku!
    Honda Center šílí, dva body za vítězství si z dnešního zápasu přeci jen odnesou Kačeři! Po vyhraném vhazování v útočném pásmu přišla série přihrávek, po které Lovejoy vystřelil od modré čáry a do jeho střely vložil svou hůl SAKU KOIVU, který tak svým druhým gólem v zápase přisuzuje vítězství na stranu Anaheimu, který taak vítězí podesáté v řadě! Asistence: Ben Lovejoy a Cam Fowler.

60:35
    Perry s Getzlafem se v úvodu prodloužení usadili v útočném pásmu.

60:01

Dlouho to vypadalo, že si dnes jednoznačně odnesou oba body za vítězství Kačeři, skvělý návrat do zápasu v podání Coyotes ale poslal utkání do prodloužení, které začne za malou chvilku!

60:00

59:40
    S největší pravděpodobností tak uvidíme prodloužení.

59:17
    Phoenix právě vstřelil branku!
    Hosté se přeci jen dočkali! Vrbata uklidnil hru v rohu, předal puk na modrou čáru Ekmanu-Larssonovi, který rychlou přihrávkou vybídl ke skórování svého parťáka Keitha Yandlea, který tvrdou ranou našel přesně hokejku MIKA RIBEIRA, jenž tečuje mimo Hillerův dosah! Asistence: Keith Yandle a Oliver Ekman-Larsson.

59:05
    Powerplay hostů je zatím hodně divoká, puk létá více vzduchem než po ledě.

58:34
    Po zakázaném uvolnění Kačerů si hostující trenér Dave Tippett bere oddechový čas a na střídačce už ponechá Thomase Greisse, naopak do hry pošle svých šest hráčů.

58:27
    Obrovská šance hostů na srovnání! Puk se opět nečekaně odrazil před branku, kde se ve velké šanci ocitl Antoine Vermette, Hiller ale dokázal zasáhnout!

57:44
    Saku Koivu opět získal puk a dostal se až ke střele, Greiss si připisuje další zákrok.

57:05
    První lajna Ducks šetří cenné vteřinky v útočném pásmu.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 18. Koivu (Winnik, Beauchemin), 46. Cogliano (Winnik, Koivu), 61. Koivu (Lovejoy, Fowler) – 56. Hanzal (Stone), 60. Ribeiro (Yandle, Ekman-Larsson)

Anaheim Ducks: Hiller (Andersen) – Beauchemin, Allen, Fowler, Lovejoy, Vatanen, Lindholm – Maroon, Getzlaf, Perry – Silfverberg, Perreault, Beleskey – Winnik, Koivu, Cogliano – Penner, Bonino, Selanne
    Arizona Coyotes: Greiss (Smith) – Murphy, Ekman-Larsson, Yandle, Morris, Stone, Schlemko – Korpikoski, Hanzal, Vrbata – Klinkhammer, Vermette, Boedker – Kennedy, Ribeiro, Moss – Chipchura, Halpern, Brule

Rozhodčí: Kowal, Leggo – Heyer, Vaughan

Diváci: 17442