Jaroslavl – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 4:6 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 0:6 (kon.)
Minsk – N.Novgorod 4:0 (kon.) | Riga – HC Slovan 1:3 (kon.) | Doněck – Kazaň 1:2 (kon.)
Záhřeb – Viťaz 4:2 (kon.)
Dinamo Riga
1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Neděle 29.12.2013, 16:00 • Arena Riga • KHL

Díky za pozornost a někdy u KHL zase někdy příště na počtenou. (18:22:19)

Slovan bere tři body, když o výhře rozhodl po dvou třetinách. Je tak aktuálně o deset bodů blíž play-off. Je to přeci jen vysoké číslo, ale není to neřešitelné. Dnes si výhru za bojovnost, nasazení a obětavost výhru zasloužil. Velkou měrou se o to zasloužil Jaroslav Janus, jenž pochytal 38 střel. Bratislavský tým vypálil 20 střel a bohatě to stačilo.

60:00

59:18
    Času už je ale málo. A navíc hráli domácí v sedmi hráčích, to se jen tak nevidí. Špatné střídání znamená přesilovku Slovanu. Na trestnou jde Johnson.

58:37
    Tellqvist je přeci jen venku z bránu, Riga hraje v šesti.

58:00
    Dvě minuty do konce třetiny a Tellqvist se hlásí o vystřídání, respektive nástup šestého hráče.

57:38
    Tak z toho Slovan vyvázl ještě dobře, hraje se 5/5.

57:15
    Milan Bartovič inkasuje osobní trest. A nebylo to za faul, ale za řeči proti rozhodčím.

57:06
    Domácí budou hrát přesilovku, teď mají výhodu...

56:07
    37:19 střely na bránu, výsledek však hovoří za vše. A mohl být klidně vyšší, Bartovič jel sám na bránu, ale bekhendovou kličku nedotáhl do úspěšného konce.

55:48
    Mihálik jen vyhazuje do středního pásma a poté Pavlovs trefuje připraveného Januse.

54:48
    Slovan teď přežil těžké chvíle a čas pro něj stále hraje, už jen pět minut.

53:58
    Riga málem udeřila podruhé. Kotouč se už dostal za Januse po střele Ozolinše, vypadalo to dokonce na břevno. Nakonec poskakoval na brankové čáře a tam se jako hasič požáru dnes podruhé ukázal Marek Trončinský. Rychle odpálil puk do bezpečí.

53:15
    Štajnoch podržel kotouč a poté se strhla menší šarvátka, ale ihned ji rozhodčí vyřešili.

52:58
    Slovan vyhazuje přes všechny čáry a Rostislav Čada na střídačce poletuje jako čertík v krabičce. Jeho hlas je slyšet snad i přes celé hřiště.

52:09
    Trončinský je zpátky na hrací ploše.

51:38
    Slovan ale dnes oslabení dobře zvládá a stále drží dvoubrankový rozdíl.

50:08
    Trončinský vyloučen za vražení na hrazení. Další šance na snížení pro Rigu.

49:51
    Riga právě vstřelila branku!
    Tohle se Slovanu nepodařilo. Ve dvojici ujížděl Vondrka s Miklíkem, ale zakončení se nepodařilo. Ihned na to vtrhla do brejku a otevřené obrany zámořská dvojice a konkrétně KYLE WILSON se ukázal jako správný zakončovatel. V poklidu uklidil za Januse odražený kotouč. Asistence: Paul Szczechura, Mat Robinson.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 50. Wilson (Szczechura, Robinson) – 14. Vondrka (TS), 22. J. Mikúš (Štajnoch), 36. Miklík (Vondrka)

Dinamo Riga: Tellqvist (Sedláček) – Rekis, Ozolinš, Robinson, Pujacs, Redlihs, Sotnijeks – Wilson, Hossa, Upitis – Szczechura, Johnson, Indrašis – Džerinš, Haščák, Pavlovs – Begovs, Cipulis, Bukarts.Trenér: Artis Abols.
    HC Slovan Bratislava: Janus (Kopřiva) – Sigalet, Škoula, Trončinský, Mihálik, Štajnoch, Mojžíš, Brejčák, Matoušek – Vondrka, Bližňák, Miklík – Ölvecký, J. Mikúš, Bartovič – Hudáček, Radivojevič, Šatan – T. Mikúš, Šťastný, Mráz. Trenér: Rostislav Čada.

Rozhodčí: Kadirov, Saffiulov – Birin, Medveděv

Diváci: 10100