Vítkovice – Mountfield HK 6:2 (kon.) | Chomutov – Zlín 2:3 (0:1 po s.n.) | Pardubice – Liberec 4:1 (kon.)
K. Vary – Litvínov 2:1 (kon.) | Kladno – Třinec 1:2 (0:1 po s.n.) | Slavia – Plzeň 3:1 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 2:4 (kon.)
HC Slavia Praha
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 03.01.2014, 18:15Tipsport extraliga

Slávisté nakonec dotáhli duel do vítězného konce. Nejdříve zvýšil na dvoubrankové vedení přesnou trefou Dávid Skokan. Dlouho poté bylo skóre nezměněné, teprve až v 57. minutě se prosadil Tomáš Sýkora. Plzeň poté ožila a snažila se o vyrovnání. Jelínek ale necelou minutu před koncem trefil prázdnou branku a rozhodl tedy o vítězi zápasu. (20:37:16)

Nejlepší hráči utkání:

Dávid Skokan (SLA) – Jakub Jeřábek (PLZ)

60:00

59:42
    Pražané jsou kompletní.

59:21
    Slavia právě vstřelila branku!
    Holub vybojoval v obranném pásmu puk a posunul ho na PETRA JELÍNKA, který obloučkem trefuje opuštěnou klec! Asistence: Jan Holub.

59:08
    Střelu Mozíka zastavil Furch vyrážečkou.

59:02
    Machovský je na střídačce!

58:50
    Duda se vrátil na led.

58:25
    Kolařík od červené navíc prověřil Machovského. Ten chtěl rychle rozehrát, blízko něj byl ale Tomica, tak raději přerušil hru.

57:54
    Kolařík dostal kotouč ven z obranného pásma.

57:42
    Navíc je potrestán Vladimír Růžička (SLA) za podražení a hrát se tedy bude ve čtyřech.

57:34
    Hosté vrhají všechny síly do útoku a slávisté s nimi mají velké problémy.

57:08
    Machovský si poradil se střelou Valacha i s následnou dorážkou Skokana.

56:50
    Radek Duda (PLZ) oslabuje svůj tým v nejméně vhodnou dobu. U mantinelu srazil Poletína, proto musí na dvě minuty za katr.

56:12
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Holec se dostal do útočného pásma a lehce přistrčil kotouč TOMÁŠI SÝKOROVI, který z první vypálil. Furchovi propadl kotouč mezi tělem a rukou. Utkání ještě není rozhodnuté a Sýkora ho svým gólem výrazně zdramatizoval! Asistence: Miroslav Holec.

56:05
    Vladimír Růžička nezpracoval na červené kotouč, kterého se zmocnili hosté.

55:43
    Tvrdou ránu Jeřábka schytal někam do zad Doležal.

54:39
    Hosté jsou kompletní.

54:35
    Boháč vyhodil kotouč za modrou.

David Mencl

Branky a nahrávky: 10. Valach (Skokan, J. Doležal), 44. Skokan (V. Růžička), 60. Jelínek (Holub) – 57. T. Sýkora (Holec)

HC Slavia Praha: Furch – Holub, Kadlec, Wharton, Kolařík, Štich, Valach – Krenželok, Bednář, Žejdl – Tomica, V. Růžička, Jelínek -J. Doležal, Sklenář, Skokan – Poletín, Klhůfek, Stránský
    HC Škoda Plzeň: Machovský – Hanzlík, Slovák, Jeřábek, D. Růžička, Boháč, Mozík, Moravčík – Pletka, Holec, Duda – Vlasák, Lev, Kratěna – Schleiss, Kašpařík, Indrák – J. Sýkora, T. Sýkora, Dvořák

Rozhodčí: Lacina, Hribik – Svoboda, Lhotský

Diváci: 5 192