Vítkovice – Mountfield HK 6:2 (kon.) | Chomutov – Zlín 2:3 (0:1 po s.n.) | Pardubice – Liberec 4:1 (kon.)
K. Vary – Litvínov 2:1 (kon.) | Kladno – Třinec 1:2 (0:1 po s.n.) | Slavia – Plzeň 3:1 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 2:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 03.01.2014, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:
    V posledním zápase na ledě Chomutova se „Pojišťovákům“ podařila málo vídaná věc. Zdánlivě ztracené utkání, kdy domácí vedli už 3:0, dokázaly Pardubice otočit ve svůj prospěch za 445 vteřin, ve kterých vstřelily čtyři branky a zaslouženě tak odvezly všechny tři body. V zápase si připsal do osobních statistik rovněž tři body Tomáš Zohorna, jenž nahradil v první formaci Roberta Kousala, respektive Radoslava Tybora. Zda se hokejistům od Labe podaří na tento výkon navázat i v prvním zápase v novém roce se dozvíme dnes večer.

Bílí Tygři Liberec:
    Jako na houpačce, tak by se dala nazvat prosincová utkání Tygrů z Liberce. Pravidelně se totiž střídaly porážky a vítězství. Severočeši sehráli devět utkání, pětkrát zvítězili, čtyřikrát potom stáli na straně poražených. Mezi cenné skalpy ale rozhodně patří domácí vítězství 5:2 proti Spartě a 4:2 proti poslednímu mistrovi z Plzně. Mrzet může naopak vysoká porážka 3:8 od Litvínova. Liberec ovšem stejně jako Pardubice zvládl svůj poslední zápas v roce 2013, když porazil doma Slavii 3:2.

Vzájemné zápasy:
    Z obou dosavadních střetnutí dokázali maximální počet bodů vytěžit Východočeši. V prvním utkání doma Liberec přehráli 6:4 a cenné vítězství 2:0 dovezli i ze severu.

9. kolo 4. 10. 2013 HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Bílí Tygři Liberec 6:4 (1:2, 1:2, 4:0)
    Branky a nahrávky: 14. Zohorna (Nosek, Benák), 24. Cetkovský (Benák, Zohorna), 44. Cetkovský (Nosek, Ďaloga), 46. Benák (Cetkovský, Zohorna), 49. Tybor (Kousal), 51. Radil (Tybor) – 7. Zacha (Bulíř), 13. Bartek (Nedvěd), 32. Víšek (Jass, Čakajík), 39. Bartek (Hunkes, Nedvěd).

22. kolo 19. 11. 2013 Bílí Tygři Liberec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
    Branky a nahrávky: 29. Cetkovský (Semorád, Benák), 29. Sýkora (Endál).

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Vejmelka) – Ďaloga, Gregorc, Korím, Píša, Kočí, Zdráhal – Radil, Nosek, Zohorna – Kolář, Somík, Endál – Tybor, Cetkovský, Semorád – Moučka, Nahodil, Číp.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Bílí Tygři Liberec: Melicharčík (Schwarz) – Čakajík, Derner, Výtisk, Gřegořek, Čutta, Vitásek, Šimek – Urban, Nedvěd, Dušek – Bartek, Bulík, Víšek – Valský, Vampola, Vlach – Jass, Psota, Bulíř.

Trenéři: Pavel Hynek, Milan Černý a Martin Láska.

Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Barvíř, Blümel.

00:01

00:13
    Ve středním pásmu se puku ujal Lukáš Radil, ale do útočné třetiny neproklouzl.

00:28
    Na druhé straně si první zákrok v dnešním utkání připisuje Július Hudáček.

00:51
    Hra je znovu přerušena, tentokráte byla přihrávka Radovana Somíka ztečována do ochranné sítě.

01:13
    Radoslav Tybor vystihl libereckou přihrávku a řítil se na Melicherčíka, ale neodolal tlaku libereckého obránce.

01:36
    Nedvěd vyzkoušel Hudáčka, na druhé straně znovu zasahuje Marcel Melicherčík.

02:07
    Antonín Dušek se ocitl v dobré palebné pozici v mezikruží, ale přihrávka na něj zpoza branky byla moc rychlá a liberecký hráč ji nezpracoval.

02:24
    Na začátku zápasu se poměrně často přerušuje, tentokráte pro ofsajd.

02:34
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Východočeši vsítili stou branku v letošní sezoně! Martin Bartek se pokoušel vyhodit kotouč pryč z útočné třetiny, ale na modré jej zachytil útočník Jan Kolář a uviděl najíždějícího RADOVANA SOMÍKA, který pohotově zpracoval a zamířil přesně. Asistence: Jan Kolář.

03:38
    Liberec se snaží o rychlou odpověď. Z úhlu zkoušel Hudáčka překvapit Michal Bulíř.

03:47
    Liberec bude hrát přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Radek Číp.

03:50
    Síly na ledě se ale vyrovnají. Petr Nedvěd dostává taktéž dvě minuty, tentokráte za vysokou hůl.

04:28
    Liberečtí drží svého soupeře v jeho obranném pásmu.

04:45
    Nebezpečně z kruhu pálil Petr Vampola, Hudáček chytá!

05:10
    Blaž Gregorc na druhé straně taktéž ve veliké šanci! Pokoušel se objet libereckého brankáře a střílet do prázdné branky, ale Melicherčík se stihl přesunout.

05:36
    Marek Ďaloga uháněl sám na brankáře, ale dojíždějící Jakub Čutta jej hákoval a dostává dvě minuty.

05:47

05:49
    Ostrá střela Marka Ďalogy letí mimo tři tyče.

05:50
    Hosté ve čtyřech.

06:40
    Pardubice roztočily kolotoč v útočném pásmu, ale Liberec nakonec vyhazuje.

06:47
    Další trest pro Liberec! Petr Vampola dostává dvě minuty a Liberec jde znovu do tří.

06:56
    Ostrou střelu Píšy vyráží Melicherčík.

07:34
    Domácí si vytvořili opravdu veliký tlak na svého soupeře! Několik slibných šancí měl Radovan Somík číhající před brankou, ale neskóroval.

07:36

07:55
    Tomáš Urban se v oslabení dostal až před Hudáčka, ale zakončil pouze do jeho výstroje.

08:22
    Pardubice opět kombinují v útočném pásmu.

08:34
    Lukáš Radil ovšem fauluje a je po přesilovce. Dostává dvě minuty za hákování.

08:47

09:11
    Liberečtí zaujímají přesilovkové postavení ve svém útočném pásmu.

09:33
    Pardubicím se ale krátce na to daří vyhodit kotouč přes všechny čáry.

09:58
    V obranném pásmu Liberce dobře forčekuje Tomáš Nosek a šetří cenné vteřinky.

10:34

10:38
    Zakázané uvolnění Pardubic.

10:49
    Ve středním pásmu svižný pas pěkně zpracoval Jan Kolář a uháněl na libereckého brankáře, ale zakončil pouze do hrudi Marcela Melicherčíka.

10:58
    Pokus Jiřího Cetkovského znovu kryje liberecký gólman.

11:16
    Puku se za libereckou brankou ujal Jan Výtisk a zakládá útočnou akci.

11:37
    Ne na dlouho, dopředu se totiž řítil Radoslav Tybor, jenž těsně minul libereckou branku.

12:33
    Podél mantinelu s pukem uháněl Koba Jass, ale nedokázal svou přihrávkou najít nikoho ze spoluhráčů.

13:09
    K odraženému kotouči se po střele Radila dostal Tomáš Nosek, ale jen těsně míjí!

13:23
    Pardubice budou hrát další přesilovku. Petr Gřegořek dostává menší trest za podražení.

13:47
    Dvě svižné střely Aleše Píšy od modré čáry kontroluje liberecký Melicherčík.

14:01
    Další pardubickou akci nechtěně přibrzdil svou bruslí rozhodčí a Liberci se podařilo vyhodit.

14:31
    Marek Ďaloga nahodil kotouč do rohu hřiště.

15:10
    Pardubice tak dlouho kombinovaly, až překombinovaly. Václav Kočí zkoušel najít někoho před prázdnou brankou, ale Liberec místo toho vyhodil.

15:23

15:34
    V pěti se dlouho nehrálo. Dvě minuty za sekání dostává Václav Kočí a přesilovku bude hrát Liberec.

15:37
    Ostrou střelu od modré kryje Július Hudáček.

15:52
    Cetkovský se dostal k puku ve středním pásmu a zkoušel prohodil libereckého obránce, ale musí rychle zpátky.

16:31
    Podruhé v dnešním utkání se sám na Melicherčíka vydal ve formě hrající Marek Ďaloga, ale byl znovu neúspěšný!

17:15
    Liberec drží útočné pásmo, Hudáček ale odolává střelám hostů.

17:34

18:17
    Po přihrávce od Ďalogy se pokoušel přes libereckého obránce prokličkovat Tomáš Nosek, ale byl od kotouče odstaven.

18:38
    V posledních minutách vidíme bojovnou hru o každý centimetr hřiště.

19:01
    Další zásah si připisuje Hudáček.

19:35
    Z kruhu pro vhazování nebezpečně svým pověstným zápěstím vystřelil Petr Nedvěd, ale Hudáček znovu jistě zasahuje.

19:42
    Další trest pro Liberec! Petr Vampola dostává dvě minuty za sekání.

19:55
    Dvě střely Pardubic letí jen těsně mimo!

20:00

První třetina končí, rozhodčí v ní rozdali celkem 16 trestných minut a diváci byli svědky aktivního hokeje. Hubené jednobrankové vedení domácím zajistil ve třetí minutě Somík, jenž vstřelil v letošní sezoně pardubický gól číslo sto. Druhá třetina začne zhruba v 18:54.

20:01

20:20
    Blaž Gregorc tvrdou střelou netrefuje branku, Liberec vyhazuje.

20:50
    Na úvod třetiny se domácím nedaří žádná kombinace, Liberec znovu vyhazuje.

21:41

22:00
    O střelu se pokoušel Petr Vampola, ale trefil pouze před sebou stojícího hráče.

22:24
    Jan Semorád šikovně projel až do útočného pásma, ale nijak vážnějí Melicherčíka neohrozil.

22:58
    Jaroslav Moučka netrefuje.

23:33
    Z kruhu pro vhazování to zkoušel Lukáš Radil, ale Melicherčík vyráží jeho projektil.

24:13
    Nosek šikovně přikopl kotouč před prázdnou branku na najíždějícího Tomáše Zohornu, ale ten na kotouč nedosáhl.

25:17
    Z kruhu pro vhazování pálil Petr Gřegořek, ale Hudáček je pozorný a chytá.

25:50
    Domácí jsou teď zahnání do obranného pásma a snaží se najít cestu ven.

26:29
    Zvládl to Lukáš Nahodil a vyslal pozdrav libereckému brankáři.

27:19
    Po zákroku Júlia Hudáčka následuje komerční přestávka.

27:39
    Hra se po vhazování dostala před Melicherčíka, který zasahuje a hra je opět přerušena.

27:56
    Pardubice budou hrát přesilovku. Za držení dostává dvě minuty Petr Gřegořek.

28:04
    Liberec hned na úvod oslabení vyhazuje přes všechny čáry.

28:20
    Pardubice se snažily rychle vrátit, ale zastavil je ofsajd.

28:43
    Liberec zvládá své oslabení skvěle, vyhazuje a šetří vteřinku za vteřinkou.

29:11
    Přesilovka je ale nakonec využita! Jan Kolář v útočném pásmu našel LUKÁŠE ENDÁLA, který nádherně a zkušeně naznačil objezd liberecké branky, udělal pohyb zpět a dostal puk za dezorientovaného Melicherčíka. Asistence: Jan Kolář.

30:06
    Na druhé straně zasahuje Július Hudáček.

30:49
    Tybor hledal před brankou rozjetého Tomáše Zohornu, ale ten míjí!

31:43
    Liberec se snaží uklidnit hru a zakládá útok od vlastní branky.

32:01
    Mimo pálil Martin Bartek a puku se ujímají znovu Pardubice.

32:37
    Petr Gřegořek dotíral na Hudáčka, ale ten v klidu kryje nahození ze středního pásma.

33:04
    Liberec výrazně zvýšil své tempo hry a snaží se vsítit minimálně kontaktní gól.

33:51
    Petr Vampola svižnou přihrávkou před pardubickou branku vybízel své spoluhráče, ale nikdo si puk nevyzvedl.

34:12
    Na druhé straně útočil Tomáš Zohorna, ale byl faulován Jaroslavem Vlachem, a ten dostává dvě minuty za sekání.

34:19
    Liberec vyhazuje.

34:47
    Domácím se nedaří dostat se zpět do pásma, Liberec dobře kryje střední třetinu hřiště.

35:16
    Puk znovu za Hudáčkem.

35:35
    Na střelu z mezikruží si sjížděl Marek Ďaloga, ale jeho plánovaný příklep mu nevyšel a puk odskočil.

35:35
    V tom samém čase Tomáš Zohorna dostává dvě minuty za sekání a hraje se čtyři na čtyři.

36:03
    Pardubice zahajují od vlastní branky.

36:12

36:28
    Před brankou se objevil volný Petr Nedvěd, ale nedokázal zpracovat kotouč jak by si představoval a zakončil pouze do Hudáčka!

37:18
    Petr Vampola bekhendem napálil odražený kotouč, ale Hudáček výborně zasahuje betonem!

37:35

38:01
    Další přesilovka pro Liberec, Blaž Gregorc odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

38:33
    Liberec se dostává do přesilovkového postavení.

38:51
    Pardubice se ovšem dostaly k odraženému kotouči a vyhazují do středního pásma.

39:16
    Hra je přerušena pro libereckou přihrávku rukou.

39:28
    Ostrou střelu Tomáše Urbana Hudáček vyráží do ochranné sítě.

39:42
    Do stejného místa tentokráte pardubický brankář vyráží střelu Petra Nedvěda.

40:00

Druhá třetina je u konce. Hra pokračovala v nastoleném tempu a Východočeši přidali další branku. V přesilové hře se po Kolářově pasu nádherně prosadil Lukáš Endál. Domácí hráče drží skvěle chytající Július Hudáček. Poslední třetina začne přibližně v 19:46.

40:01

40:21
    Tomáš Zohorna v mezikruží zpracoval přihrávku od Tomáše Noska, ale trefuje pouze boční síť.

41:24
    Puku se ujal Jan Víšek a mířil dopředu, ale kotouč nakonec vybojoval Jan Kolář a nahazuje na Melicherčíka.

42:14
    Rozjetý Radoslav Tybor se pokoušel prolétnout před Melicherčíka mezi dvěma obránci, ale byl hákován a dvě minuty odsedí Ondřej Vitásek.

42:21
    Liberec vyhazuje a rozehrává Hudáček.

42:39
    Radil hledal najetého Noska, jenž měl před sebou prázdnou branku, ale netrefil kotouč!

43:06
    Další střelu z rohu hřiště kryje Melicherčík.

43:17
    Kočího střela je sražena mimo tři tyče.

43:59
    Petr Nedvěd vyváží kotouč až do obranného pásma domácích.

44:14

44:46
    Radoslav Tybor vystihl libereckou rozehrávku, ale k puku se dostal v přílišné blízkosti od branky a nedokázal zakončit!

45:29
    Domácí vytvářejí na liberecké hráče tlak v jejich obranném pásmu.

45:58
    Hosté se osvobozují a vyhazují do svého útočného pásma.

46:54
    Ve středním pásmu se ke kotouči dostal Jan Kolář a protečoval jej do útočné třetiny, ale zde akce domácích končí.

47:32
    Jíří Cetkovský viděl před Melicherčíkem volný kotouč a rychle si pro něj přijel, ale vše zachránil dojíždějící liberecký obránce.

49:13
    Urputná hra ve třetí třetině nenabízí příliš mnoho šancí ani na jedné straně, bojujeme převážně ve středním pásmu.

49:56
    Na pardubického brankáře najížděj Jakub Valský, ale Július Hudáček chytá.

50:27
    Ofsajd Liberce.

50:59
    Utkání sleduje 9203 diváků.

51:26
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté se přece jen dočkali kýženého snížení! Martin Bartek na modré uviděl Jana Víška, který ostře vypálil na Hudáčka a odražený kotouč do pardubické branky dostal TOMÁŠ BULÍK. Asistence: Jan Víšek a Martin Bartek.

52:10
    Liberec dostává nový impuls. Nedvěd nebezpečnou střelou zdraví Hudáčka.

52:32
    Na druhé straně zasahuje Melicherčík a následuje komerční přestávka.

52:43
    Pardubice hrají ze zabezpečené obrany a Liberec se k ničemu příliš nedostává.

53:24
    Teď ovšem Hudáček raději pro kotouč vyráží až za branku a zakládá útok pro své spoluhráče.

53:54
    Rozjetý Radoslav Tybor střelou přes obránce přestřeluje.

54:39
    Nedvěd si znovu sjel pro kotouč, jeho střelu krásně lapačkou kryje Július Hudáček.

55:26
    Budeme telefonovat! Po přihrávce od Koláře se do puku vší silou opřel Jiří Cetkovský a puk se zpod horní tyče odrazil pod Melicherčíka.

55:26
    Gól neplatí, kotouč nepřešel brankovou čáru.

55:31
    Tentokráte už ale o gólu nemůže být pochyb! Volný kotouč ve skrumáži před libereckou brankou uviděl RADOSLAV TYBOR, opřel se do něj a skóroval! Asistence: Jiří Cetkovský, Jan Semorád.

56:53
    Aktivní Jan Kolář hledá najetého Endála, ten podržel kotouč a Pardubice kombinují v útočné třetině.

57:45
    Liberec se snaží dostat se zpět do hry, ale Pardubice se třetím gólem dostaly do potřebné pohody a vypadá to, že tři body si nenechají utéct.

58:27
    Liberec si ale v závěru po faulu Tomáše Zohorny, jenž hákoval zahraje přesilovku.

58:27
    Liberec bude hrát v šesti proti čtyřem, Melicherčík zůstává na střídačce!

58:51
    Liberec pálí z každé pozice, ale co nepochytají obránci domácích, na tom si smlsne brankář Hudáček.

59:28
    Pardubice vyhazují.

59:50
    Július Hudáček znovu výborně zasahuje proti střele Martina Barteka.

59:56
    O třech bodech pro domácí čtyři vteřiny před koncem střelou přes celé hřiště definitivně rozhoduje obránce BLAŽ GREGORC, puk zapadl přesně k pravé tyči. Asistence: Jan Semorád.

60:00

Nejlepší hráči: Marek Ďaloga – Tomáš Urban.

Východočechům se letos proti Liberci daří. Potvrdili to i ve třetím vzájemném zápase, kdy Severočechy přehráli 4:1. Ve druhé třetině sice snížil na rozdíl jedné branky Bulík, chvíli poté ale vrátil Pardubicím klid na hokejky Radoslav Tybor a při závěrečném power play hostů se poprvé v letošní sezoně prosadil Blaž Gregorc.

Z Pardubic Vám příjemný první víkend letošního roku přeje Marek Votke.

Marek Votke

Branky a nahrávky: 3. Somík (Kolář), 30. Endál (Kolář), 56. Tybor (Cetkovský, Semorád), 60. Gregorc (Semorád) – 52. Bulík (Víšek, Bartek)

HC Dynamo Pardubice: Hudáček (Vejmelka) – Ďaloga, Gregorc, Korím, Píša, Kočí, Zdráhal – Radil, Nosek, Zohorna – Kolář, Somík, Endál – Tybor, Cetkovský, Semorád – Moučka, Nahodil, Číp.