Washington – Carolina 3:4 (po pr.) | Boston – Nashville 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Chicago 3:2 (po pr.)
Ottawa – Winnipeg 4:3 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 5:0 (kon.) | Minnesota – Buffalo 4:1 (kon.)
Dallas – Montreal 4:6 (kon.) | Colorado – Philadelphia 2:1 (kon.) | Arizona – Columbus 0:2 (kon.)
San Jose – Edmonton 5:1 (kon.)
Washington Capitals
3:4 (0:1, 3:2, 0:0 - 0:1)
Carolina Hurricanes
Pátek 03.01.2014, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Pro dnešek je to nyní vše, příště opět na shledanou. (03:49:51)

Washington doma prohrává s Carolinou 3:4 v prodloužení, rozhodl o tom po 80 sekundách nastaveného času Jeff Skinner, který tak zkompletoval hat-trick. O remíze po 60 minutách hry se rozhodovalo v úvodu druhé třetiny, kdy během 275 vteřin padlo 5 branek, Ovečkin navíc neproměnil trestné střílení. Zápas byl vyrovnaný, remíza byla spravedlivým vyústěním dění v hlavním městě USA.

Carolina právě vstřelila branku!
    Hosté rozhodují v prodloužení a vyhrávají zápas. Washington nevyužil dobrou útočnou akci, z ní pak plynulo přečíslení Caroliny tří proti dvěma. Poslední vracející se obránce Caps Green nedokázal zabránit přihrávce na volného JEFFA SKINNERA před branku. Útočník hostů trefuje z první za přesouvajícího se Grubauera a kompletuje tak hat-trick. Výborný počin v dnešním zápase pro mladého forvarda Hurricanes. Asistence: Ryan Murphy, Manny Malhotra.

60:43
    Ovečkin ze své obvyklé pozice na levém kruhu pálí z voleje těsně nad!

60:01

Ve třetí třetině branka nepadla, bude se tedy prodlužovat. Remíza po 60 minutách je spravedlivým vyústěním toho, co se v hlavním městě USA dělo. Utkání bylo vyrovnané, chvíli byli lepší domácí, chvíli hosté, z toho plyne rezultát 3:3. Kdo rozhodne?

60:00

59:44
    Icing hostů, domácí budou mít šanci při buly v útočném pásmu.

59:15
    Carlson vypálil od modré, před Chudobinem puk nebezpečně tečuje Grabovskij! Puk končí těsně vedle levé tyče.

59:00
    Minuta do konce třetiny, Ovečkin řádí v útočném pásmu.

58:27
    Nebude to icing, domácí musí hrát a bránit se.

57:55
    Laich to zkusil po obtočení se zpoza branky, Chudobin byl připraven.

57:27
    Chimera nedokázal nahrát přes padajícího obránce, přečíslení Washingtonu tří proti dvěma tak šancí nekončí.

56:47
    Hraje se nahoru dolů, zároveň ale opatrně. Zápas nyní může rozhodnout sebemenší zaváhání.

55:57
    Nepříjemný okamžik pro domácí. Eric Staal vybojoval puk u mantinelu, posunul na Skinnra, který chytře prodloužil na volného Sekeru na levém kruhu. Jeho střelu s obtížemi ztlumil Grubauer.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 21. Ovečkin (Alzner, Johansson), 24. Brouwer (Bäckström, Johansson), 24. Oleksy (Beagle) – 15. Skinner (Sjomin, Staal E.), 22. Malhotra (Bowman, Ruutu), 25. Skinner (Murphy, Staal E.), 62. Skinner (Murphy, Malhotra)

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) Carlson, Alzner, Green, Orlov, Oleksy, Erskine – Brouwer, Bäckström, Johansson – Ovečkin (C), Grabovskij, Fehr – Ward, Erat, Chimera – Wilson, Beagle, Laich.
    Carolina Hurricanes: Chudobin (Peters) – Sekera, Faulk, Bellemore, Hainsey, Murphy, Liles – Sjomin, Staal E. (C), Skinner – Dwyer, Staal J., Gerbe – Ruutu, Boychuk, Bowman – Dvořák, Sutter, Malhotra.

Rozhodčí: Skillitier, Meier – Murphy, Sericolo

Diváci: 18 506