Washington – Carolina 3:4 (po pr.) | Boston – Nashville 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Chicago 3:2 (po pr.)
Ottawa – Winnipeg 4:3 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 5:0 (kon.) | Minnesota – Buffalo 4:1 (kon.)
Dallas – Montreal 4:6 (kon.) | Colorado – Philadelphia 2:1 (kon.) | Arizona – Columbus 0:2 (kon.)
San Jose – Edmonton 5:1 (kon.)
St. Louis Blues
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Los Angeles Kings
Pátek 03.01.2014, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

53:08
    Šance pro Kings je tady. Brenden Morrow (STL) obdržel dvě minuty za držení hole.

47:44
    Regehr nepochopitelně poslal puk před vlastní branku, avšak naštěstí pro hosty se ho nikdo z domácích neujal!

46:11
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    To je exhibice v podání domácích hokejistů. Po ostrém souboji Morrowa u mantinelu se puk dostal do levého kruhu k BARRETU JACKMANNOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Derek Roy, Brenden Morrow

43:24
    Nedáš, dostaneš! Králové si vytvořili několik šancí, avšak je nevyužili do šance se dostali domácí. VLADIMÍR TARASENKO se dostal k odraženému kotouči a pohotově prostřelil Scrivense. Asistence: Patrik Berglund, Magnus Paajarvi

41:18
    Puk se ocitl v brance, avšak rozhodčí rozpažil. Brenden Morrow pravděpodobně srazil kotouč vysokou holí.

40:30
    Moc dobře to s nimi nevypadá, za podražení vyloučen na dvě minuty Frattin (LAK).

37:50
    Vynikající zákrok Elliota! Carter mohl puk zasunout do odkryté klece, to by se však nesměl domácí gólman bleskurychle přesunout!

37:31
    Sobotka (STL) sundal Doughtyho kolenem a obdržel dvě minuty za podražení.

36:55
    Kings si zahrají přesilovku, Stewart (STL) dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

33:37
    Další vyloučení, tentokrát na straně domácích, T. J Oshie (STL) – 2 minuty za podražení.

33:12
    Tak to je paráda! Sobotka vyhrál vhazování, puk dal pod sebe a T. J. OSHIE se perfektně trefil k levé tyči! Asistence: Vladimír Sobotka

31:41
    Dochází ke střídání brankářů, Jonese nahradí v brance Králů Scrivens.

31:41
    Bleskurychlé využití přesilové hry! Schwartz si najel do levého kruhu a Jones puk vyrazil pouze na T. J. OSHIEHO, který ho pohotově dorazil do odkryté klece. Asistence: Jaden Schwartz, Alex Pietrangelo

31:33
    Blues si zahrají přesilovku. King (LAK) obdržel dvě minuty za podražení.

28:12
    Williams se ocitl až v bráně. Jakmile se z ní vymotal, zachytil nepřesnou rozehrávku domácích a byl sám před Elliotem, ten ho ale vychytal.

27:30
    Až čtvrtý útok domácích nadělal starosti Králům. Několik vteřin je drželi pod tlakem až se ke střele odhodlal Lapierre. Jones puk vyrazil pouze před sebe a vytvořila se obrovská skrumáž hráčů. Poté, co se puk ocitl v lapačce hostujícího gólmana, se strhla malá potyčka mezi Mitchellem a Lapierrem, avšak rozhodčí je včas roztrhli.

20:24
    A ihned tu máme vyloučení, Carter (LAK) si odpyká dvě minuty za podražení.

14:52
    Kopitar si najel do mezikruží odkud vypálil. Elliot puk pouze vyrazil a strhla se obrovská mela o puk. King se dostal k dorážce třikrát, Elliot ale vyšel ze souboje vítězně.

14:35
    Tarasenko (STL) byl v bránění až příliš aktivní a vysloužil si za to dvě minuty – nedovolené bránění.

09:01
    Máme tu další vyloučení, tentokrát na domácí straně. Dvě minuty obdržel Maxim Lapierre (STL) – držení hole.

07:52
    Kopitar se dostal do vyložené šance, avšak puk se mu svezl po čepeli a zamířil si mimo branku.

04:42
    A domácí přesilovku využívají! Pietrangelo vyslal ostrou střelu od mosré brány, avšak trefil jen mantinel za bránu. Kotouč se následně odrazil přesně na hokejku BRENDENA MORROWA, který ho z nulového úhlu a bezprostřední blízkosti pohotově doklepl za Jonesova záda! Asistence: Kevin Shattenkirk, Alex Pietrangelo

01:58
    První vyloučení zápasu, za hru vysokou holí obdržel 2+2 minuty Matt Greene (LAK). Domácí mají tedy k dispozici 4 minuty dlouhou přesilovou hry.

00:44
    Oshie se prodral do útočného pásma, avšak pálil těsně mimo tři tyče!

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 5. Morrow (Shattenkirk, Pietrangelo), 32. Oshie (Schwartz, Pietrangelo), 34. Oshie (Sobotka), 44. Tarasenko (Berglund, Paajarvi), 47. Jackmann (Morrow, Roy)

St. Louis Blues: Elliot (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Colaiacovo, Cole – Oshie, Sobotka, Schwartz – Tarasenko, Berglund, Paajarvi – Stewart, Roy, Morrow – Reaves, Lapierre, Porter
    Los Angeles Kings: Jones (Scrivens) – Doughty, Muzzin, Mitchell, Vojnov, Greene, Regehr – Carter, Kopitar, King – Williams, Richards, Brown (C) – Toffoli, Stoll, Frattin – Nolan, Lewis , Clifford

Rozhodčí: St. Laurent, Dwyer – Cherrey, Grandt

Diváci: 19,839 (vyprodáno)