Washington – Carolina 3:4 (po pr.) | Boston – Nashville 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Chicago 3:2 (po pr.)
Ottawa – Winnipeg 4:3 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 5:0 (kon.) | Minnesota – Buffalo 4:1 (kon.)
Dallas – Montreal 4:6 (kon.) | Colorado – Philadelphia 2:1 (kon.) | Arizona – Columbus 0:2 (kon.)
San Jose – Edmonton 5:1 (kon.)
Arizona Coyotes
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Columbus Blue Jackets
Pátek 03.01.2014, 03:00 • Jobing.com Arena, Glendale • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (05:37:30)

Československá stopa v utkání:

Radim VRBATA (PHX) 0+0, 7 střel, čas na ledě 18:50
    Martin HANZAL (PHX) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:38
    Rostislav KLESLA (PHX) 0+0, 1 střela, čas na ledě 24:09

Hvězdy utkání:
    1. Nathan HORTON (CBJ) 1+0, 2 střely, čas na ledě 14:47
    2. Curtis McELHINNEY (CBJ) 34 úspěšných zásahů, bez inkasovaného gólu, úspěšnost zásahů 100%, čisté konto
    3. R. J. UMBERGER (CBJ) 1+0, 3 střely, čas na ledě 14:37

60:00

59:49
    Ani přesilovka domácím nepomůže, dnes vyhraje Columbus!

59:22
    Fjodro Tjutin vyloučen za hákování.

59:10
    Dubinsky se řítil téměř sám na prázdnou branku, jistý gól mu ale nakonec sebral Keith Yandle.

58:59
    Před vhazováním v útočném pásmu si domácí trenér Dave Tippett vezme oddechový čas a Smithe s největší pravděpodobností do branky už nevrátí.

58:28
    Zakázané uvolnění Coyotes.

57:58
    Kojoti se usadili v útočném pásmu a začíná jejich závěrečný tlak.

57:05
    Domácí hráči nejsou schopni se udržet na delší dobu v útočném pásmu.

56:15
    Domácí musí opět začít až z vlastního pásma.

55:41
    Domácí se přeci jen snaží o vyrovnání, Curtis McElhinney zatím ale zůstává s čistým kontem.

54:23
    Yandleova střela od modré čáry končí na zadním hrazení.

53:52
    Naneštěstí pro domácí se dnes hraje hodně plynule a třetí třetina tomu zatím není výjimkou.

52:30
    Čas plyne pro domácí hodně rychle, na stáhnutí dvougólového manka už Kojotům nezbývá moc minut.

51:42
    Hosté mají ve třetí třetině zápas zatím plně pod svou kontrolou.

50:37
    Bruce Jenner se hnal za dalším gólem, Mike Smith ale drží naděje Coyotes v dnešním zápase na bodový zisk.

50:03
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hosté utíkají do dvougólového vedení další využitou přesilovkou! Puk se po několika přihrávkách dostal před prázdnou branku k volnému R. J. UMBERGEROVI, který už měl práci snadnou! Asistence: Fjodor Tjutin a Nick Foligno.

49:39
    Anisimovstřelou z první minul branku, hosté pokračují s pukem v útočné třetině.

49:03
    Domácí hráči se v oslabení zatím brání dobře.

48:40
    David Rundblad je vyloučen za zdržování hry – přesilovka pro Blue Jackets.

47:40
    Modrokabátníci se snaží hrát co nejjednodušeji, hubený náskok jim, jak vidno, stačí.

46:44
    Tlak Coyotes na malou chvíli ustál, nyní se ale možná opět připomene, po zakázaném uvolnění Blue Jackets se bude vhazovat v obranném pásmu hostů.

45:13
    Poslední dobou se přeci jen hraje pouze před brankou Blue Jackets.

44:27
    McElhinney má puk opět ve své moci, domácím dnes nemohou získat klíč na hostujícího brankáře.

43:40
    Johansen s Folignem sice zatopili domácí obraně, Mike Smith ale nakonec nemusel zasahovat.

43:01
    McElhinney kryje puk ve své lapačce, vhazovat se bude po jeho levici.

42:21
    Cam Atkinson zachytil rozehrávku domácích, gólem ale akci nepotrestal, Mike Smith zasáhl.

41:35
    Modrkoabátníci se už naopak nikam moc hnát nebudou.

40:45
    Kojoti se zcela jistě budou hnát za vyrovnáním.

40:01

40:00

37:16
    Letos produktivní Ryan Johansen mohl rázem přidat druhý gól Blue Jackets, Smith ale dobře zakročil.

34:55
    Mike Smith vyhodil kotouč do ochranné sítě, trest za domácího brankáře odpyká Rob Klinkhammer.

33:12
    Wisniewskiho další pokus od modré čáry nebyl pro Smithe problém, Columbus je v posledních minutách ale o dost aktivnější.

31:40
    Fjodor Tjutin dnes hraje výborný zápas, jeho střelu zápěstím ale Smith v pohodě kryje.

29:05
    Blake Comeau vystřelil, Mike Smith si připisuje další zákrok.

27:08
    Johansen je zpátky na ledě, Blue Jackets hrají v plném počtu.

26:30
    Keith Yandle už se na další nepovedenou přesilovku nemohl dívat a začal pálit o sto šest, ani jeden z jejich pokusů se ale neuvedl.

25:08
    Přesilovka pro Coyotes, Ryan Johansen je vyloučen za hru vysokou holí.

25:00
    Jack Johnson vypálil od modré čáry, Smith jeho střelu kryje.

23:58
    Na ledě se nyní trochu přiostřilo, po sérii několika hitů se ke střele odhodlal Mike Ribeiro, McElhinney zasahuje.

22:10
    Mike Smith likviduje střelu Wisniewskiho.

35:50
    Hosté se ujímají vedení nad dnešním zápasem gólem v přesilové hře. Na konci přesilovkové akce byl navrátilec do sestavy Columbusu NATHAN HORTON! Asistence: James Wisniewski a Ryan Murray.

21:14
    Vrbata se předvedl povedenou tečí, McElhinney ale dobře zasáhl.

Nejvíce času na ledě: Connor Murphy 8:48 – Fjodor Tjutin 8:18

V první třetině jsme viděli velmi opatrný hokej s hodně velkým počtem ztrát na obou stranách. Utkání je zatím naprosto otevřené, vyrovnaný je i poměr střel po dvaceti minutách, oba týmy vystřelily pouze šestkrát. Uvidíme, co přinese další průběh zápasu.

20:00

19:32
    Na druhé straně se chtěl předvést také Jack Johnson, ani on ale neuspěl.

19:11
    Keith Yandle předvedl individuální akci, jeho pokus ale McElhinney vyrazil.

18:40
    Antoine Vermette ujel celé obraně Blue Jackets a Ryan Murray pak musel zatáhnout za záchrannou brzdu, je vyloučen za hákování a síly na ledě se tak vyrovnají.

18:04
    Další vyloučení na straně Coyotes, za krosček je potrestán Derek Morris.

16:39
    Domácí hráči v postavení mimo hru.

16:05
    Chipchura je na ledě, Coyotes hrají v plném počtu.

15:43
    Jack Johnson musí začít novou akci opět až od vlastní branky.

15:15
    Johansen se neprosadil, domácí hokejisté vyhazují.

14:38
    Ani Columbusu se zatím v přesilové hře nedaří.

14:05
    Coyotes bylo v jednu chvíli 6 na ledě! Trest míří na trestnou lavici odpykat Kyle Chipchura.

13:39
    Foligno tečoval Umbergerovu střílenou přihrávku, Smith musel vytáhnout dobrý zákrok.

12:45
    Oba týmy hodně kazí, k vidění je jedna ztráta puku za druhou.

11:53
    Zatím není k vidění moc střeleckých pokusů, po nepovedené rozehrávce Coyotes se zakázané uvolnění pískat nebude, Jack Johnson tak musí hrát.

11:00
    Hosté se opět drží s pukem na hokejkách v útočném pásmu.

10:15
    Mike Smith raději podrží kotouč ve své lapačce, nebude si zadělávat na nějaké problémy, vhazovat se bude před jeho brankou.

09:58
    Tropp se vrací na led, hosté hrají v plném počtu.

09:46
    Rundbladovo nahození od modré čáry McElhinney se štěstím vyrazil.

09:21
    Coyotes se v početní výhodě zatím hrubě nedaří.

08:52
    Vidíme také bitku! V posledních zápasech ve vynikající formě hrající Keith Yandle si to na férovku rozdal s Derekem MacKenziem, který nevybíravým zákrokem poslal k ledu Olivera Ekmana-Larssona.

08:34
    Po dosti krkolomné kombinaci domácích se bránící čtyřka Blue Jackets dokázala osvobodit.

07:58
    Uvidíme první přesilovou hru v zápase, kterou si zahrají domácí. Za podražení je vyloučen Corey Tropp.

07:15
    Antoine Vermette se dostal s pukem až za hostující obranu, McElhinney ale mohl být v klidu, domácí elitní centr nedokázal zakončit, navíc pak posunul branku.

06:25
    Hra přerušena pro ofsajd Blue Jackets.

05:38
    Kennedy dlouho míchal s kotoučem u hrazení, pak jej předložil Ekmanu-Larssonovi, jehož střela končí mimo branku.

04:13
    V úvodu se hraje hodně plynule, ke střele se nyní dostával Arťom Anisimov, branku ale minul.

03:30
    Umberger kombinoval v útočné třetině s Jackem Johnsonem, hostující obránce ale pak přišel o puk v souboji s Vermettem.

02:34
    Klinkhammer se svým bekhendovým zakončením neuspěl, dopředu už opět spěchají hosté z Columbusu.

01:50
    Až nyní téměř po minutě obléhání Smithovy branky se Kojoti dokázali dostat z vlastní třetiny.

01:11
    Nyní se v útočném pásmu drží Modrokabátníci, Murrayho střela se mezi tyče ale nevešla.

00:38
    Domácí si při svém prvním útočném snažení příliš neporozuměli mezi sebou.

00:01

Začátek utkání se již tradičně o pár minut opozdí.

Phoenix Coyotes: Smith (Greiss) – Murphy, Ekman-Larsson, Yandle, Morris, Klesla, Rundblad – Korpikoski, Hanzal, Vrbata – Klinkhammer, Vermette, Boedker – Kennedy, Ribeiro, Moss – Brown, Halpern, Chipchura

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Bobrovskij) – Johnson, Tjutin, Wisniewski, Murray, Nikitin, Savard – Dubinsky, Anisimov, Horton – Foligno, Johansen, Umberger – Jenner, Letestu, Tropp – Comeau, MacKenzie, Atkinson

Rozhodčí: Hebert, Sutherland – Devorski, Cvik.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ
    (v závorce statistiky hráčů v letošní sezóně)

Početná enkláva českých hokejistů se letos, dá se říci, zúžila pouze na dvojici Vrbata-Hanzal. Zbyněk Michálek je dlouhodobě na listině zraněných a v letošní sezóně stihl pouze 24 zápasů, s Rostislavem Kleslou vedení už moc nepočítá, důrazný bek tak hraje pouze, když je potřeba.

Každopádně Radim Vrbata je nejproduktivnějším hráčem Coyotes s 29 body (11+18), Martin Hanzal se ho snaží zdatně stíhat, na svém kontě má zatím 27 bodů (11+16). Michálek i Klesla zatím nasbírali po čtyřech bodech.

Jediný krajánek v dresu Columbusu je slovenský kanonýr Marián Gáborík, kterého ale letos stíhá jedno zranění za druhým, díky kterým stihl odehrát pouze 18 zápasů a nasbírat 12 bodů (5+7), aktuálně je Gáborík opět na listině zraněných hráčů a do dnešního zápasu by tak neměl nastoupit.

Phoenix Coyotes:
    Radim VRBATA – 37 zápasů, 29 bodů (11+18)
    Martin HANZAL – 36 zápasů, 27 bodů (11+16)
    Zbyněk MICHÁLEK – 24 zápasů, 4 body (0+4)
    Rostislav KLESLA – 18 zápasů, 4 body (1+3)

Columbus Blue Jackets:
    Marián GÁBORÍK – 18 zápasů, 12 bodů (5+7)

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Dnešní soupeři se už od nynější sezóny nebudou potkávat tak často, jako se střetávali v minulých letech. Důvodem tomuto faktu je přesun Modrokabátníků do Východní konference.

Od roku 2002 mají lepší vzájemnou bilanci Kojoti, kteří vyhráli ve 21 z 38 utkání, Blue Jackets se radovali z výhry čtrnáctkrát, třikrát skončilo utkání remízou, což už v dnešních pravidlech není možné.

Letos se ještě oba celky spolu nesetkaly, v loňské zkrácené sezóně se potkaly ale rovnou třikrát. Oba své domácí zápasy zvládli Coyotes na výbornou, když pokaždé uštědřili Columbusu pět gólů (5:1 a 5:3), v posledním vzájemném duelu se ale radovali Blue Jackets po březnové výhře 1:0 po samostatných nájezdech.

Poslední vzájemné zápasy:
    17.3.2013 Columbus – Phoenix 1:0 po náj.

skóre 120:120

Nejproduktivnější hráč: Radim Vrbata – 29 bodů (11+18)
    Nejlepší střelec: Shane Doan, Antoine Vermette – 12 gólů
    Nejproduktivnější obránce: Keith Yandle – 27 bodů (6+21)
    Brankářská jednička: Mike Smith – 33 zápasů, 15 výher, úspěšnost zásahů 91,2%, průměr gólu na zápas 2,88

COLUMBUS BLUE JACKETS

13. místo ve Východní konferenci, 7. místo v Metropolitní divizi
    40 zápasů
    38 bodů (rekord 17-19-4)
    skóre 109:117

Nejproduktivnější hráč: Ryan Johansen – 32 bodů (16+16)
    Nejlepší střelec: Ryan Johansen – 16 gólů
    Nejproduktivnější obránce: James Wisniewski – 20 bodů (2+18)
    Brankářská jednička: Sergej Bobrovskij – 23 zápasů, 10 výher, úspěšnost zásahů 90,9%, průměr gólu na zápas 2,72

Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího ledního hokeje, jaký svět může nabídnout. Zámořská NHL nezná žádné volno, hned po Novém roce nabídne dnešní noc velkou řadu zápasů, jedním z nich je souboj Phoenixu Coyotes a Columbusu Blue Jackets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 36. Horton (Wisniewski, Murray), 51. Umberger (Tjutin, Foligno)

Arizona Coyotes: Smith (Greiss) – Murphy, Ekman-Larsson, Yandle, Morris, Klesla, Rundblad – Korpikoski, Hanzal, Vrbata – Klinkhammer, Vermette, Boedker – Kennedy, Ribeiro, Moss – Brown, Halpern, Chipchura

Rozhodčí: Hebert, Sutherland – Devorski, Cvik

Diváci: 10539